FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   25.03.15 20:37

@Prke (citat):
Moj FB profil.
Dobili smo poziv i od mestana letos da posetimo Bituse...

[/img]
Pa to bas ubavo,samo sagovornik iliti fb prijatelj da nije malce pomali Wink ,ali salimse,svisu oni jako dobri,od najstarijeg do najmladjeg sunny
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 868
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   27.03.15 10:11

Jos malo pa formirace se vodopadi, kad sneg pocne da se topi.. Secate li se ovog prizora..[/img]
[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   28.03.15 21:12

Prke
Vodnik
Fotke jesu prelepe,ali sad nesto preturam po memoriji,ali ovako nesto nema kod mene u memoriji.Doduse puno godina proslo i razumetije Twisted Evil
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   28.03.15 21:19

Zaista prelijepe slike ja im se divim.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   29.03.15 15:57

Ja sam kao sto sam nekoliko puta rekao dosao marta meseca na karaulu, tako da snega sam relativno kratko vremena zatekao ali prizor formiranja vodopada pamtim. To je bilo u prolece kad se veliki sneg s planina naglo pocne topiti, kasnije u leto vodopadi nestaju...Tako se bar secam...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   29.03.15 20:31

@Prke (citat):
Ja sam kao sto sam nekoliko puta rekao dosao marta meseca na karaulu, tako da snega sam relativno kratko vremena zatekao ali prizor formiranja vodopada pamtim. To je bilo u prolece kad se veliki sneg s planina naglo pocne topiti, kasnije u leto vodopadi nestaju...Tako se bar secam...
Meni u secanju prolecne lavine,ali sa Bistre.Kojaje to bila tutnjava poput zemljtresa ka pocne da se valja sneg sa vrha Bistre affraid
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   30.03.15 21:57

Evo jedne slike od Aleksa  koju nisam objavljivao.  Prepoznajem samo Aleksu, a s obzirom da je on julska klasa slika je verovatno slikana pre mog dolaska na karaulu tako da ostalu dvojcu Question  ....Mozda je jedan od njih Meho Muminovic - sa dvogledom... Question Question ??

[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   30.03.15 22:20

Prke
Vodnik
A Vodnice jelti Aleksa bejase ovaj sa rukama u dzepovima.Izgleda to bilo neko opusteno vreme,ali samovas davila ta neka komisija,a vidim da se pominje i na nekim drugim temama.Pa bar nesto da bilo,a da vas malo davi Twisted Evil
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   30.03.15 22:37

Tako je, Aleksa je ovaj sa rukama u dzepovima. Pa bilo je opusteno vreme, iako se nekad bogami i JAKO zatezalo... GINA je kolko se secam bila nocna mora svih nas... Ja sam je moram da priznam u dobar deo izbegnuo jer sam u to vreme kad je dosla bio na redovnom.. Ali me je ipak malo "zakacila" jer se secam da nas je neki major gnjavio sa pitanjima MPVO - a . Imaliste i vi MPVO , zar ne kapetane, u vase vreme.. ? Secam se takodje da smo neke stvari koji nisu bili "za karaulu" ( kao koza mecke i divokoze s tavana) cyclops ,kad je dosla GINA sakrili u sumi... Kolko se secam cak i neke produkte iz kuhinje... Neznam zasto smo ih krili, mozda zbog roka trajanja, ne pamtim.. Mozda ce se Aleks setiti ...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   30.03.15 23:35

@Prke (citat):
Tako je, Aleksa je ovaj sa rukama u dzepovima. Pa bilo je opusteno vreme, iako se nekad bogami i JAKO zatezalo... GINA je kolko se secam bila nocna mora svih nas... Ja sam je moram da priznam u dobar deo izbegnuo jer sam u to vreme kad je dosla bio na redovnom.. Ali me je ipak malo "zakacila" jer se secam da nas je neki major gnjavio sa pitanjima MPVO - a . Imaliste i vi MPVO , zar ne kapetane, u vase vreme.. ? Secam se takodje da smo neke stvari koji nisu bili "za karaulu" ( kao koza mecke i divokoze s tavana) cyclops ,kad je dosla GINA sakrili u sumi... Kolko se secam cak i neke produkte iz kuhinje... Neznam zasto smo ih krili, mozda zbog roka trajanja, ne pamtim.. Mozda ce se Aleks setiti ...
Very Happy Embarassed Evil or Very Mad MPVO-ukolikobi to malo pojasnio,mozda i nadjem nesto tragova o takvom necemu affraid ,ali nesto u tom smislu u nase vreme nije bilo scratch
Malo nejasno zasto skrivali hranu zbog roka trajanja iliti vec kad vi tome bas nimalo niste krivi,jedino da zastitite komandira karaule i kuvare,jer oni bili jedni odgovorni za tu oblast.A sad kazes da ne samo da klepnuli mecku koja jadna naisla na vasu zasedu:roll:,vec i jadna koza stradala:twisted:+ za azurnost
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   31.03.15 14:57

ercov54
Kapetan I klase

MPVO ili  Moralno Politicko Vaspitanje i Obrazovanje . Moralismo znati definicije Marksizma i td. 
"Marksizam je naucna i revolucionarna misao o razvitku coveka, drustva i sveta..." jos uvek pamtim prvu recenicu.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba

Broj komentara : 108
Član od : 2015-01-19

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   31.03.15 19:43

@Prke (citat):
Evo jedne slike od Aleksa  koju nisam objavljivao.  Prepoznajem samo Aleksu, a s obzirom da je on julska klasa slika je verovatno slikana pre mog dolaska na karaulu tako da ostalu dvojcu Question  ....Mozda je jedan od njih Meho Muminovic - sa dvogledom... Question Question ??

[/img]
Pozdrav granicari.... na slici pored mene cuci Meho Muminovic ( mislim da zivi u Svedskoj) a ovaj sa dvogledom bi trebalo da bude momak iz Borce ali se nemogu setiti imena (e da je Beslic tu on zna svakom ime i prezime)
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba

Broj komentara : 108
Član od : 2015-01-19

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   31.03.15 19:54

@Prke (citat):
Pa sto se tice GINE malo toga se secam, znam da smo detaljno ocistili potok pored karaule. I mislim da smo dobili uzbunu da odemo u pomoc karauli Zirovnica. To se sve ocenjivalo ali smo mi tada pukli.....a za koze se secam da su  sklonjene. Ali pored koze od mecke i divokoze mislim da je bila koza i od divlje svinje. Mislim da je u to vreme GINU predvodio general Stevan Mirkovic ( a da li je u to vreme imao cin generala nemogu da se setim).
A sto se tice opustanja pa leto je bilo a porucnik nije tu i onda zivela sloboda  Basketball Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   31.03.15 20:42

@Prke (citat):
ercov54
Kapetan I klase

MPVO ili  Moralno Politicko Vaspitanje i Obrazovanje . Moralismo znati definicije Marksizma i td. 
"Marksizam je naucna i revolucionarna misao o razvitku coveka, drustva i sveta..." jos uvek pamtim prvu recenicu.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Osim svako jutro prvi cas bio,propitivanje o sadrzaju dnevnika sa tv koji morao da se gleda,drugog moralno politickog vaspitanja nije bilo.Ili mi bili glupavi za tako nesto da shvatimo,ili nije bilo odgovarajuceg kadra za takvo predavanje scratch
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   01.04.15 1:54

Pa Aleksa je namjerno stavio ruke u dzepove tako da bi mi danas o tome mogli raspravljati Smile
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   01.04.15 17:56

Evo jos jednog granicara Slavka Monara, pronasao sam emisiju na RTS u o kalemljenju i prepoznao starog druga. 
Ja sam ga nekoliko puta vec pominjao na ovom Forumu, a evo ga moj drug iz Ruskog Krstura je bio TV zvezda. 
Nekolko puta sam pokusao da stupim u kontakt s njim cak sam nasao i ljude iz Ruskog Krstura koji ga znaju, ali osim nekoliko neuspelih pokusaja preko Skajpa nista vise... 
E pa druze moj, mi se tebe secamo, ajd izvoli na Forum... 
Inace ja i Slavko smo dosli iz Bitolja gde smo bili  u istoj ceti s Brankom Holcingerom, Miljevic Miletom, Luzajic Raskom, Mujakovic Salkom , Aladinom  iz Sarajeva kom ne znam  prezime ... Ja i Slavko smo se skinuli istog dana 20.09.1983 , pa sam ga poveo kod mene u Berovo nekoliko dana u goste... Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   01.04.15 20:24

@Prke (citat):
Evo jos jednog granicara Slavka Monara, pronasao sam emisiju na RTS u o kalemljenju i prepoznao starog druga. 
Ja sam ga nekoliko puta vec pominjao na ovom Forumu, a evo ga moj drug iz Ruskog Krstura je bio TV zvezda. 
Nekolko puta sam pokusao da stupim u kontakt s njim cak sam nasao i ljude iz Ruskog Krstura koji ga znaju, ali osim nekoliko neuspelih pokusaja preko Skajpa nista vise... 
Inace ja i Slavko smo dosli iz Bitolja gde smo bili  u istoj ceti s Brankom Holcingerom, Miljevic Miletom, Luzajic Raskom, Mujakovic Salkom , Aladinom  iz Sarajeva kom ne znam  prezime ... Ja i Slavko smo se skinuli istog dana 20.09.1983 , pa sam ga poveo kod mene u Berovo nekoliko dana u goste... Smile
Vi neka jako napredna generacija,sve visoko obrazovanje,muzicari,filmski montazeri,tv zvezde.Imali koji obican smrtnik Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   02.04.15 1:26

Ima ih koliko hoces druze ali nisu u prvom planu nikad bili Smile
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   02.04.15 8:40

ercov54
Kapetan I klase

Svi smo obicni smrtnici. U to vreme je oktobarska klasa sluzila `12+3 meseca. Znaci 12 meseci a ako si upisao fakultet oktobarci su trebali dosluzivati jos tri meseca u slucaju da su prekinuli skolovanje ili kad bi zavrsili fakultet. Kasnije je retko ko dosluzio, to se ukinulo.
 Zato je oktobarska klasa uglavnom bila sastavljena od " skolaraca"... 
Fakulteti su pocinjali oktobra meseca , dobijali smo uglavnom 15 dana skracenja tako da smo kuci isli malo ranije. Ja sam u vojsku otisao 6 oktobra 1982 a skinuo se zahvaljujuci skracenja od 15 dana 20 septembra 1983. 
Secam se da je bilo jako tuzno na rastanku od drugova koji su bili oktobarci a sluzili punih 15 meseci... 
Ma tuzno je bilo na rastanku od svih... 
Suze i velika nada da cemo se opet negde sresti...
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 770
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   02.04.15 13:28

lol!
@Prke (citat):

Slavko Malnar lol!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   02.04.15 14:41

@gerard ford (citat):
lol!
@Prke (citat):

Slavko Malnar lol!

Question Question Question Question Question Question Question . Povodom cega je ovaj lol! , druze  Question Question Question Question Question  gerard ford.
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 770
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   02.04.15 16:26

. Povodom cega je ovaj  , druze        gerard ford.

..pogledao sam video,izgleda mi da je  neki dobar čovjek,a oprosti gdje ste bili prije Debra,jeste bili skupa u istom vodu u Bitoli?
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   02.04.15 16:30

gerard ford
Džomba

Bili smo u istoj ceti u Bitoli, on je bio prvi vod kod vodnika Ribaca , a ja sam bio treci vod. 4519/17 generacija 1982/83
Na vrh Go down
duci64
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 203
Član od : 2012-08-15
M(j)esto NOVI KNEZEVAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   02.04.15 19:33

tačno tako prke ti beše treći vod a slavko je bio samnom prvi vod
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   02.04.15 20:22

@duci64 (citat):
tačno tako prke ti beše treći vod a slavko je bio samnom prvi vod

Evo tebi plusic, klaso  cheers. Jesi li prepoznao Monara u vocnjaku Question ..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   Today at 5:01

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)