FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   23.08.15 23:24

Svracao ponekad u tu kafanu.Nisu bili odbojni prema nama granicarima,mada gro stanovnistva nije bas bila naklonjena nama,za razliku od Bitusana koji bili jako vezani za nas,a i mi na njih,pogotovu nas dvojice koji svakodnevno tu prolazili!
A tebi prijatelju sleduje ne samo +,vec puno vise,ali okolnosti takve,kojices dobijati od mene,doduse ukoliko ne zaboravim Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   23.08.15 23:38

A da nisi prebrzo usao u Rostusu prijatelju.Kolikose meni cini da morao proci pored dzamije.
Mozda se pitas kakvo znacenje ima dzamija za nasu pricu,pa da pojasnim i to!
Par puta svracao u dvoriste da bi po naredjenju KK pozvao lokalnog fotografa,koji stanovao bas u dvoristu,a mislim da bio ,uz izvinjenje ako gresim u nazivu odza iliti vec,i kasnije te iste slike podizao i nosio na karaulu.
Mislim da dolazio za 10 meseci dva puta,i znam da bila odredjena lokacija za slikanje,jer KK jako vodio racuna da prilikom slikanja u kadru nebi bio nekakav vitalni objekat Twisted Evil
Nebih sad da pricam negativne pojave koje isti KK drugim prilikama cinio,gledajuci sa ove distance,aj neka bude da bio nepograsiv staresina! scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 868
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   24.08.15 0:20

Ma druze Majore, ja samo sto sam usao u Rostuse kad ti me zamoli da objasnim sliku o kafani "Jugoslavija". Ja brate postujem cinove, i evo posle objasnjenja se vracam na ulazak u Rostuse...
Evo tu je Dzamija, sasvim nova, i moj prvi utisak je bio da ima puno novih kuca i gradjevina , i da se selo promenilo od "mog" vremena..
Nadam se da ce neko od "mojih" koji prate forum - a ne pisu (ne znam iz  kog razloga)  ovo naterati da konacno napisu poneku rec jer to je svima u korist.. Hajde Koprivica, Novak, Dahicu, Beslicu, Luzajicu  pa i Bobo Mrdja i Aleksa...i sve druge koje sam beskrajno mnogo puta molio, daj bre znam da pratite forum napisite bre poneku rec ...

Dakle evo Prvi deo puta kroz Rostuse
[/img]

[

[/img]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   24.08.15 1:49

@ercov54 (citat):

Nisam zar toliko ostario,kakva kraljevina,ovo fotka iz mog vremena Embarassed
Jer za moje bitisanje ovako bilo.

Ali odmah iznad kafane postojala nekakva tkacnica,nekakav pogon iz Skudrinja koji radio stolnjake nastolnjake posteljine Exclamation
Ova slika je zaista istorijska dali netko mozda zna tacnu godinu nastanka slike ili previse pitam.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   24.08.15 16:02

@Kuhar-Debar. (citat):
@ercov54 (citat):

Nisam zar toliko ostario,kakva kraljevina,ovo fotka iz mog vremena Embarassed
Jer za moje bitisanje ovako bilo.

Ali odmah iznad kafane postojala nekakva tkacnica,nekakav pogon iz Skudrinja koji radio stolnjake nastolnjake posteljine Exclamation
Ova slika je zaista istorijska dali netko mozda zna tacnu godinu nastanka slike ili previse pitam.

Nije previse , pokusacu da dobijem informaciju...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   24.08.15 22:19

Prke
Zastavnik

Zasto sitnicarite u vezi godina slike Twisted Evil 
Dodajte par godina mojim godinama i toje tu Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   24.08.15 22:29

Sudeci po ekskluzivnom materijalu koji doneo iz Bituse i njene okoline,ti ne samo da postanes major,vec i nesto jako vrednije. Wink
Vidim ovde ima i Admirala,a veruj prijatelju da tako nesto nisam sreo u zivotu,ili moguce da tako nesto nije ni postojalo u moje vreme Embarassed 
Kuku lele bas sam omatorio Twisted Evil
A sad da se vratimo na temu.Ako laze koza,ne laze rog,kazu u mom kraju.Postoji pisan trag ovde kad ja TEBE prijatelju zamolih da ne kacis vise slika u jedan post.Vec rekoh da svaka slika ima svoju vrednost,a ne da ih guzvas i razbacujes oko sebe.
takodje rekoh da ukoliko nekome dosadno da gleda tvojih ruku delo,sto kazu opet kod nas,sirokomu polje Laughing cheers  a da + je mojih ruku delo,za divno cudo,nisam zaboravio,a vredi i vise od+  sunny
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   24.08.15 23:48

Prijatelju Ercov nekad su sitnice najvaznije jer ne obaziremo se na njih misleci da one nista ne znace a za nekoga je to velika stvar inace slika mi se zaista svidja jer mnogo volim stare slike.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   24.08.15 23:51

@ercov54 (citat):

Sudeci po ekskluzivnom materijalu koji doneo iz Bituse i njene okoline,ti ne samo da postanes major,vec i nesto jako vrednije. Wink
Vidim ovde ima i Admirala,a veruj prijatelju da tako nesto nisam sreo u zivotu,ili moguce da tako nesto nije ni postojalo u moje vreme Embarassed 
Kuku lele bas sam omatorio Twisted Evil
A sad da se vratimo na temu.Ako laze koza,ne laze rog,kazu u mom kraju.Postoji pisan trag ovde kad ja TEBE prijatelju zamolih da ne kacis vise slika u jedan post.Vec rekoh da svaka slika ima svoju vrednost,a ne da ih guzvas i razbacujes oko sebe.
takodje rekoh da ukoliko nekome dosadno da gleda tvojih ruku delo,sto kazu opet kod nas,sirokomu polje Laughing cheers  a da + je mojih ruku delo,za divno cudo,nisam zaboravio,a vredi i vise od+  sunny
Ja neznam drugacije nego plusem jer vredi ovo i mnogo vise od pozitivnog znaka.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   25.08.15 0:58

Ipak moram da bih zaokruzio neku celinu da okacim i slike sa centra Rostusa . Bice ih jos . Za sada samo dve . Do kafane "Jugoslavija"... kako bi se prica delimicno uoblicila... 
[/img]
[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   25.08.15 21:13

@Kuhar-Debar. (citat):
Prijatelju Ercov nekad su sitnice najvaznije jer ne obaziremo se na njih misleci da one nista ne znace a za nekoga je to velika stvar inace slika mi se zaista svidja jer mnogo volim stare slike.
Potpuno u pravu prijatelju,zato i ja kazem,nema zurbe,sve polako temeljno raditi cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   25.08.15 21:17

Polako stizemo pred postu,a nisam imao utisak da ovako uske ulice,ili tad ja bio manji pa mogao da se zavucem bez problema Twisted Evil a da,na vreme da se kasnije ne zaboravi+ Wink,zasluzujes ti to moj prijatelju!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   25.08.15 21:53

@ercov54 (citat):

Polako stizemo pred postu,a nisam imao utisak da ovako uske ulice,ili tad ja bio manji pa mogao da se zavucem bez problema Twisted Evil a da,na vreme da se kasnije ne zaboravi+ Wink,zasluzujes ti to moj prijatelju!

Ne brini dragi moj majore, posta je tamo ali je bila zatvorena kad smo mi bili...  O tome cemo malo kasnije , jer da vam objasnim situaciju... Ja i Max smo najpre otisli gore na karaulu, pa tek posle sisli u kafanu "Jugoslavija" , tako da ipak hocu da idem redosledno kako je bilo. Hocu da dozivite deo puta koji smo najpre prosli... Sledeca slika, ce preskociti postu jer sam kasnije slikao ceo ovaj deo, detaljno, ali te slike ce biti kad stignemo kao sto rekoh redosledno do njih...
Znaci -
Put posle poste... 

[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   25.08.15 22:30

Prke
Zastavnik

Al ima da nas ti nasetas Wink 
Zasto to hronoloski nisi slozio vojnik 
Jer ako sad odes karauli,sve ovo ostalo gubi vrednost Batine Batine Batine

Salimse malo prijatelju,kako mislis da treba i more,nek tako i bude!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   25.08.15 22:39

Nesto ovde desno nevidim da jos radi tkacnica,ali verovatno kad kod nas sve propalo,taj virus nije zaobisao ni dole Rostusu,a sto tu bilo jako lepih devojaka pa i zena,ali otom potom Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   26.08.15 0:17

@ercov54 (citat):

Nesto ovde desno nevidim da jos radi tkacnica,ali verovatno kad kod nas sve propalo,taj virus nije zaobisao ni dole Rostusu,a sto tu bilo jako lepih devojaka pa i zena,ali otom potom Rolling Eyes
Lijepih djevojaka je bilo u to uopste ne sumnjam nekih se i danas sjecam.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   26.08.15 0:37

@Kuhar-Debar. (citat):
@ercov54 (citat):

Lijepih djevojaka je bilo u to uopste ne sumnjam nekih se i danas sjecam.

vidi momka Very Happy Laughing ,dobro je dok te secanje sluzi Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   26.08.15 3:31

Sjecanja su jos uvijek nekako prisutna a sve ostalo imam osjecaj da je napustilo davno moj prijatelju ali sa ovim Prketovim slikama nekako sve ide lakse jos ako je imao mogucnost pa da udje u kuhinju i mozda dole gde je bio cuveni stol za tenis nebi od mene bio nitko sretniji.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   26.08.15 23:09

@Kuhar-Debar. (citat):
Sjecanja su jos uvijek nekako prisutna a sve ostalo imam osjecaj da je napustilo davno moj prijatelju ali sa ovim Prketovim slikama nekako sve ide lakse jos ako je imao mogucnost pa da udje u kuhinju i mozda dole gde je bio cuveni stol za tenis nebi od mene bio nitko sretniji

Evoti kuharu kuhinje.Sigurno takvu ti ostavio kad otisao kuci,jer sudeci po svim ostalim fotkama,gazdovanje posle JNA bilo "tanko" Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   27.08.15 0:43

Samo jos plocice daju signal da je tu mozda nekad bila kuhinja a ostalo ni najmanje,ali na zalost to je jedna realnost sa kojom se danas nosimo  i zivimo u ovom cudnom vremenu,ali dobro je opet bar se jos zivi.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   27.08.15 15:03

@Kuhar-Debar. (citat):
Samo jos plocice daju signal da je tu mozda nekad bila kuhinja a ostalo ni najmanje,ali na zalost to je jedna realnost sa kojom se danas nosimo  i zivimo u ovom cudnom vremenu,ali dobro je opet bar se jos zivi.

Sada je situacija jos razlicitija... Ali polako drugovi moji, da stignemo do karaule.. Ima fotografija , sve je dokumentovano, samo polako...
Necu da se jos jednom zatrcim za kuhinjom na karauli kao sto sam zurio do kafane "Jugoslavija"..
Polako.
Jos nismo ni iz Rostusa izasli... Cool
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   27.08.15 22:40

@Prke (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):

Sada je situacija jos razlicitija... Ali polako drugovi moji, da stignemo do karaule.. Ima fotografija , sve je dokumentovano, samo polako...
Necu da se jos jednom zatrcim za kuhinjom na karauli kao sto sam zurio do kafane "Jugoslavija"..
Polako.
Jos nismo ni iz Rostusa izasli... Cool
Tako treba druze,za tako pametno razmisljanje + Wink
Samo nemoj da pretrcis put od sela do karaule.Imam nekakva jaka secanja za jedan deo puta od sela do karaule Embarassed
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   27.08.15 23:15

Prke druze samo polako i nemoj nista preskakati onako spontano sve nam prikazi sto si zabiljezio.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   28.08.15 9:19

Naravno da cu detaljno da objavljujem...
Evo sledeci deo puta, znaci 2 slike - krivina i odma posle nje...

[/img]

[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   28.08.15 17:08

Prke
Zastavnik

Bas zanimljivo,kako uopste ovde funkcionise saobracaj,bas jako uske ulicice. scratch
Cekam da izadjes iz Rostuse,e tad se bude neka secanja Rolling Eyes i da ne zaboravim+ Wink
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   Today at 2:52

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 37/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)