FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Amon72
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-04-11

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   12.04.16 12:48

Pozdrav svima.

Ja sam decembarska klasa 90/91
Došao sam u kasarnu Srečko Kosovel  03/91 u komandu stana iz prekomande iz Petrinje.
Sečam se komandira Čeovića, čato je bio Lešnik Andrej i onaj bočar Novak. Ja i još jedan vojnik smo u prekomandu 3 dana zakasnili, a ujutro nam je onaj "namrgodeni" podpukovnik Lazić na smotri pred cijelom kasarnom jebo m....
Na vrh Go down
struja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2010-08-12
Dob : 46

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   26.04.16 21:41

Pozdrav Amon72, NovakBojan i ja smo od prvoga dana zajedno od maja 90 mitraljesci iz juzne kasarne.Zajedno smo dosli u komandu stana kod Cejovica i Lesnik je bio nasa klasa..... cin imi se da se sjecam vas iz petrinje..... nismo dugo bili zajedno ja sam se skinuo  24.04.
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 69
REPUTACIJA : 3
Član od : 2013-03-07
Dob : 56

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   02.05.16 12:14

POZDRAV  SVIMA   SLUZIO  JUZNA  KASARNA  MARTIN  GAJF  RUDI  GENERACIJA  SEPTEMBAR  79  PVA  CETA  PRVI  VOD   DRUGO  ODELENJE  PREKOMANDA  TOLMIN   KARAVLA   LIVEK  KOMANDIR  STRIC  JOZE   IMA  JOS  KOJIH  SO  SLUZILI  TAMO
vojničina vojničina
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   02.05.16 18:12

bounce bounce bounce bounce pozdrav  uspelo

mahi: komentar modifikovan dana: 02.05.16 18:33; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   02.05.16 18:30

dali  se  neko  prepoznava  generacija79  Vipava juzna  kasarna
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   02.05.16 18:50

JA   I  MOJ  NAJBOLJI  DRUG   TONE  VUGLEC  IZ  ZAGORJ
Na vrh Go down
Autonoman
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2014-08-08
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   06.08.16 13:38

stevan (citat):
Ja sam Stevan iz Smed.Palanke   i bio sam aprilska  klasa 1983/84 godine.
Prvo sam bio u Kasarni Pale na Hubelju - oko 2 meseca u artiljeriji a posle u Komadi stana i glavnoj kasarni u Ajdovščini (1266/10 mislim da je bila VP).
voleo bih da mi se javi neko od sapatnika ili staresina koji su bili u to vreme. ( Gorjanc, Tadija Petrovic, Kukić, Pupovac,....)

Čini mi se da je ovaj slovenac Gorjanc (nisam sto posto siguran) brojio "sitno" kad sam ja stigo u u Ajdovščinu, ABHAO VOD... Čini mi se da je iz Dravograda.. Ja sam bio NOVEMBARAC 1984., zadnja generacija ABHO voda u toj kasarni (vojarni)..
Na vrh Go down
paganini
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-11-15

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   16.11.16 9:40

Zanimljivo....pošto sam iz Vipave samo nekoliko informacija....severna kasarna je još uvek aktivna i u njoj nalazi se slovenačka vojska, južna kasarna postala je industrijska cona...a jedan dijo postao je stambeni objekt..u Ajdovščini nema više vojske...Pale postale su industrijska cona...a druga kasarna..tamo ima puno stvari od univerziteta dalje.. sve najbolje i dobrodošli u Vipavi uvek ste dobrodošli..svi..
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
REPUTACIJA : 1
Član od : 2013-08-21
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   22.02.17 12:53

Pozdrav svima koji su služili u Vipavi. Iako nisam služio vojni rok u Vipavi ipak me zapalo tjedan dana boravka u onoj kasarni iz koje se dobro vidjela vinarija (i još bolje osjetio miris vina... hih..)

Dakle po dolasku na karaulu iz Kranja (generacija septembar 90/91), mene kao snajperista brže bolje poslaše na nekakav 7-dnevni kurs u Vipavu. Došao ja tako sa ličnim naoružanjem i već sutradan testiranje da vide koliko tko vrijedi… došao red na mene da gađam grudnu metu na sto metara… mislim si ja pih ništa lakše…. Prvi metak ćorak ošo negdje desno, kaže komandir dobro polako drug… drugi ćorak u levo u božju mater, gleda mene komandir…. Treći metak u zrak preko mete…. Gleda on mene sada već mrko… peti metak ispod mete…. Vidi se na njegovom licu da kipi… oduzima mi oružje i pogledom govori gledaj i uči jer ili si glup ili me zajebavaš, a ako me zajebavaš najebao si večeras…. Legne on tako prvi metak fijuuuu levo, drugi metak fijuuuuu desno namješta on svaki put okular i sve one điđe gore na nišanu… treći metak levo, četvrti metak desno… uglavnom cijeli okvir sasuo, a ni jedan metak u metu…. Gleda on mene vraća oružje i polako odlazi vodeći mene do neke kućice usput govori ma tko ti ovo sranje od puške da sunce da mu jebem… uzmi novu pušku ovu baci na rashod i tako mi u oružarnici zamjeniše novom još po konzervansu smrdila Zastava M76… uglavnom gađao sam i pogađao sve što sam zaželio…. A na 800m sam greškom upucavao metu lijevo od sebe… skužio to komandir pa me zaustavio i kaže šaraj malo u desno uglavnom i lijevu i desnu sam napunio solidno… bili su to veseli dani… sve do jedne srijede taman na polovini kursa vratili se mi u kasarnu i lagano večerica, zajebacnija malo se gađali jastucima (vojska ko' vojska) kada uljeće dežurni of neki lik manje građe s brčićima skupi od svih nas samo mene i još jednog iz Beograda pa kod njega na ribanje…. a za kaznu nas poslao da utovarujemo smeće kod jednog kontejnera… došli nas dva tako s lopatama, a kada ono smeće ispada iz kontejnera… ništa rekao ja ovom bumo tu probali nešto skemijati… popeli se mi u kontejner napravili od nekakvih dasaka zid pa na posao trpamo mi tako i trpamo smeće sat, dva… već je počelo da ispada i da u stvari radiš sizifov posao jer kako ti šibaš s jedne strane s druge tako lijepo odlazi van… dolazi dežurni i gleda nas pa kaže i šta ste naučili, a ja kao iz puške pa to je Sizifov posao… gleda mene of lete upitnici, a ja krenuo da mu objašnjavam tko je bio Sizif i zašto me to podsjeća na njegov posao…. Vidim da kurca ne konta, al' odjednom kaže ti to mene educiraš znam ja tko je bio drug Sizif, sada marš na spavanje… uglavnom kada smo ušli u spavaonu ovaj drug iz Beograda i ja umirali smo od smjeha dok nismo zaspali onako smrdljivi od smeća…. Inače u Kranju mi je bio desetar Dževdet Pašanbegović (maj 90/91) koji je došao iz Vipave obučavati graničnu četu zajedno s još nekoliko njih Trifunović, Veroljub Miki Đurašević, 
Dževdet je ovaj lijevo dolje na slici...
Veroljub Miki Đurašević je ovaj što sjedi, a iznad njega je Trifunović....
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
REPUTACIJA : 1
Član od : 2013-08-21
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   23.02.17 14:47

Zanima da li je istina ili je to više neki mit da su oficiri u Vipavu dolazili po "kazni"???
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   12.03.17 18:03

Surogat (citat):
Zanima da li je istina ili je to više neki mit da su oficiri u Vipavu dolazili po "kazni"???
DA  BILI  U  JUZNI  KASARNI--SECAM  SE  JEDNOG  KAPETANA  ZABORAVIL  KAKO  SE  ZOVE   SLUZIL  U  SRBIJI  A  TAMO  SILOVAO  DJEVOJKO  I  PREKOMANDA  VIPAVA
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   12.03.17 18:07

živčo (citat):
Ja sam takođe bio kod kap. Zaima Imamovića, druga četa... e sad baš nisam siguran dal 2. ilii 3. vod, znam da je u startu kom. voda bio vodnik Stare Roman, samnom u vodu je bio pokojni Čoti Stipo, poznavao sam Popaja i družio se sa Stanojem, koji su takođe poginuli u ratnim sukobima, sećam se dosta vojnika iz našeg voda pa ako ima neko nek se javi putem privatne poruke ovde na forumu.
Isto bih voleo da vidim kako kasarna izgleda danas, posle 20 god., kako izgleda sama Vipava....eto bude mi se uspomene na stare vojničke dane. Smile
KOJE  GODINE  SI  SLUZIO
Na vrh Go down
Gordan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-05-28

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   12.03.17 19:56

Lemis (citat):
Ja sam sluzio u VP 1266/13 90/91 januaska klasa u Ajdovscini,kasarna Srecko Kosovel. Bio sam vod veze kod potporucnika Djordjiovski Zlatka. Secam se jos zastavnika Breski Slavka i zastavnika Stankovica. Inace posle obuke koju sam odradio u Delnicama radio sam u komandi na centrali. A jesmo se bojali potpukovnika Lazica i pukovnika Tripkovica koji je bio i komandant svim kasarnama 1266.
Sjecam se i ja. Lazic je bio totalni idiot. U Ajdovscini su ofociri bjezalimkroz prozor kad bi krenuo u obilazak. Imao sam oriliku da mu kao komandir straze predajem raport. Vazno je bilo samo glasno predati raport. A kapetan 1. Kl. KOstic. On je bio skroz zajeban. Sjeca li se itko njega.
Na vrh Go down
sekulic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-03-13

KomentarNaslov komentara: Re: Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91   13.03.17 5:50

Ima li nekog iz septembarske klase 1986/87 Vipava   pesadija
Na vrh Go down
Josko Split
Gušter