FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
AutorPoruka
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 574
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 10:19

Max, lepa zbirka. Je tvoja? Bom si vzel čas in poslikal del moje zbirke. Takšne bankovce, ki so malo bolj posebni, na primer brez serijske številke, nadomestna serija ZA, z napisom "speciem", ozki črki v serijski številki, pa še veliko drugih posebnosti je. Bankovce na sliki sem kupil na sejmu in ne predstavljajo neke posebnosti, kupil sem jih ker so relativno dobro ohranjeni.

Si vedel, da je pri nekaterih bankovcih za 5000 din iz leta 1985 na katerih je maršal Tito, prišlo pri tiskanju do napake, ki pa je niso odkrili kar nekaj časa in so dali bankovce v obtok. Na levi strani bankovca, levo od slike Tita je nad številko 5000 napis "Tito 1892 - 1930" Vsi vemo, da je Tito umrl leta 1980 zato bi morala biti namesto 1930 napisano 1980. Do napake je prišlo, ker je bil na matrici, ki je tiskala denar pri številki "8" majhen tujek, ki je številko 8 spremenil v številko 3. Res pa je, da je zelo malo takšnih bankovcev ostalo v obtoku, ko so napako odkrili so jo takoj odpravili, večino bankovcev pa vzeli iz obtoka in jih takoj uničili. Zato predstavlja bankovec s številko 1930 svojevrstno posebnost za zbiratelje, cene bankovca pa je samo malo večja od tistega bankovca brez napake.

Zadnjič sem nekaj iskal in doma našel album z znamkami za katerega sem bil prepričan, da sem ga pri kakšni selitvi izgubil (beri: mi ga je nekdo ukradel). Gre za nežigosane znamke s pretiskom VUJA (vojaška uprava JA) in VUJNA (vojaška uprava JNA), ki so se uporabljale na območju STO, torej v coni B. V albumu so bile vse znamke, ki so bile izdane, sedaj pa ugotavljam, da jih nekaj manjka (nekaj znamk in en blok).
Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 220
Član od : 2016-06-20
Dob : 45
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 10:28

Pozdrav, da i ja kao relativno novi član foruma dam svoj mali doprinos ovoj temi o ex SFRJ  Laughing.

Legitimacija Saveznog sekretarijata ex SFRJ :

Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 16:29

@Gorica 660 (citat):

Legitimacija Saveznog sekretarijata ex SFRJ :

Zdravo Gorica 660, lahko napišeš kateri Zvezni sekretariat je izdal izkaznico in kdaj.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17781
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 18:42

@arcibald01 (citat):
...lahko napišeš kateri Zvezni sekretariat je izdal izkaznico in kdaj.

Legitimaciju je potpisao savezni sekretar za unutarnje poslove Petar Gračanin, znači SSUP.
(A i piše na pečatu.)

Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 18:54

@Max Blitz (citat):

Legitimaciju je potpisao savezni sekretar za unutarnje poslove Petar Gračanin, znači SSUP.
(A i piše na pečatu.)

Ja, sem videl pa mi nekako oblika podpisa ni odgovarjala. Deluje mi kot da je podpisal nekdo z nedokončano osnovno šolo in ne general armije in narodni heroj. Nekdo na njegovem položaju bi pač moral imeti bolj izdelan rokopis, posebej še, če je podpisoval celo legitimacije, kar po mojem laičnem prepričanju, ni bil ravno običaj. Zvezni sekretar je imel pač bolj pomembno delo kot podpisovati vse na čemer je bil pečat ZZZNZ.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 19:02

@arcibald01 (citat):
Deluje mi kot da je podpisal nekdo z nedokončano osnovno šolo in ne general armije in narodni heroj. Nekdo na njegovem položaju bi pač moral imeti bolj izdelan rokopis, posebej še, če je podpisoval celo legitimacije, kar po mojem laičnem prepričanju, ni bil ravno običaj.

Ja se potpisujem čitko da se svako slovo dobro razaznaje, kao u osnovnoj školi. Very Happy
(Meni baš tako ovaj potpis izgleda, tj. na ćirilici je i čitak je.)
Ali razumijem i da potpis ne mora bit čitak jer bi uz njega zapravo uvijek trebalo ići i tiskano ime i prezime (kojeg ovdje nema).

Jedna od stvari koje me jako, ali baš jako iznerviraju je općenito nečiji nečitak rukopis, posebno npr. oni 'liječnički' ranije na receptima; mislim si što se koji k... praviš pametan gdje ne treba, jbg, to tako shavćam.

Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 20:22

Napisal sem: " Nekdo na njegovem položaju bi pač moral imeti bolj izdelan rokopis", to ne pomeni nečitljiv podpis, pomeni bolj tekoč podpis in ne kot je ta na izkaznici. Deluje kot da se je nekdo mučil, da se je podpisal. 

Prav tako ne morem verjeti, da se je zvezni notranji minister podpisal na vsako izdano izkaznico. Za to je imel uslužbence, ki so izdajali izkaznice, se na njih podpisovali in odgovarjali za svoj podpis. 

Škoda, da ni izkaznica slikana še od spredaj. Me res zanima kakšna je to izkaznica. V življenju sem po uradni dolžnosti videl veliko službenih izkaznic. Na vseh je pisalo za kaj je uradna oseba pooblaščena. 

Samo to sem hotel povedati ko sem komentiral izkaznico. Lahko da se motim, na Gorica 660 pa je, da pove kaj več o tej izkaznici. 
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3892
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 22:04

@arcibald01 (citat):
Napisal sem: " Nekdo na njegovem položaju bi pač moral imeti bolj izdelan rokopis", to ne pomeni nečitljiv podpis, pomeni bolj tekoč podpis in ne kot je ta na izkaznici. Deluje kot da se je nekdo mučil, da se je podpisal. 

Prav tako ne morem verjeti, da se je zvezni notranji minister podpisal na vsako izdano izkaznico. Za to je imel uslužbence, ki so izdajali izkaznice, se na njih podpisovali in odgovarjali za svoj podpis. 

Škoda, da ni izkaznica slikana še od spredaj. Me res zanima kakšna je to izkaznica. V življenju sem po uradni dolžnosti videl veliko službenih izkaznic. Na vseh je pisalo za kaj je uradna oseba pooblaščena. 

Samo to sem hotel povedati ko sem komentiral izkaznico. Lahko da se motim, na Gorica 660 pa je, da pove kaj več o tej izkaznici. 
Bice da je iskaznica za visoke oficire... Nekako, bez veze bi bilo da neki kapetan potpise iskazinicu za najblize saradnike saveznog sekretara za NO.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 22:11

@PORUCNIK (citat):
Bice da je iskaznica za visoke oficire... Nekako, bez veze bi bilo da neki kapetan potpise iskazinicu za najblize saradnike saveznog sekretara za NO.

SSUP je u pitanju, milicija, ali može se objasnit kako si rekao.
Milicija nije kasnije imala činove nego zvanja, ili nešto takvog....

Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   18.07.16 22:36

Pozdrav svima, izvinjavam se gosp. arcibald-u 01 što nisam u potpunosti naveo podatak o ovom dokumentu iz perioda SFRJ.

Riječ je propusnici za ulazak u prostorije-zgradu SSUP-u i SDB-a za lice koje je radilo u svojstvu službenog ovlašćenog lica u SDB-u SSUP-a a izdana je početkom 1990 godine. 

Ako sam uveo malu pomutnju još jednom se iskreno izvinjavam jer mi to nikako nije bila namjera  salutiranje

Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   19.07.16 11:39

Ajde da se još jednom vratim u vrijeme SFRJ, 8 maja 1980 godine, na Dedinju u Kući cvijeća je sahranjen Josip Broz Tito, prvi i doživotni Predsjednik SFRJ uz prisustvo 209 delegacija iz 127 zemalja a tu su bili i 4 kralja, 5 prinčeva, 31 državni predsjednik i da ne nabrajam dalje s obzirom da se svi podaci mogu pronaći na net-u.

Evo objavljujem jednu sliku iz svojeg privatnog arhiva koja je nastala nekih 10 tak minuta neto nakon spuštanja kovčega u grob nakon čega je odmah naravno i zatvoren. Ispod te slike ću postaviti još jednu sliku iz kasnijeg perioda pa molim sve one koji su zainteresirani da prokomentarišu i iznesu svoje stavove i zaključke o razlici-razlikama po pitanju samog groba odnosno grobnog mermernog kamena s tim da kada sam napisao razliku-razlike nisam mislio na staklenu zaštitu koja je kasnije dodana iznad slova na mermernom kamenu.

1. Slika od 8. maja 1980 godine :

2. Slika iz kasnijeg perioda :

Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   19.07.16 11:53

@Gorica 660 (citat):

Riječ je propusnici za ulazak u prostorije-zgradu SSUP-u i SDB-a za lice koje je radilo u svojstvu službenog ovlašćenog lica u SDB-u SSUP-a 
Gorica, in komu si pokazal to izkaznico? 
Pri nas  vstop v prostore že od sredine 80 tih let  ni bil tako enostaven. Na spodnji sliki bom prikazal mojo službeno izkaznico za vstop v prostore. Gre za plastično kartico z magnetnim trakom (kasneje smo dobili namesto magnetnega traku čip). Na kartici ni bilo nobenega pečata ali podpisa ministra. Niti imena ali slike. Samo znak mojega delodajalca (prekril sem ga z rumeno barvo, ker sploh ni pomemben) in pet mestna številka. Prva številka je povedala mesto službovanja, druga položaj  in tako naprej. Za vstop si moral mimo varnostnika, ki pa nas je tako vse poznal zato mu ni bilo potrebno pokazati nobeno izkaznico. Potem pa si lahko vstopil v prostore samo s kartico, brez nje namreč nisi mogel odpreti vrat. Vstop je registriral računalnik. Isto si lahko odprl vrata v nadstropju v katerem si imel pisarno. Tudi ta vstop je registriral računalnik. Prostore si lahko zapustil tudi samo s kartico, kar je registriral računalnik.  Pa če vstopil ali izstopil 10 krat je to 10 krat zabeležil računalnik. Odvisno od položaja si s to kartico lahko vstopal še v druge prostore (odvisno od pooblastila), za kar administrativno osebje ni imelo pooblastila. Odvisno od prve in druge številke na kartici si lahko vstopal v prostore tudi drugod po Sloveniji (generalni je imel pooblastilo, da je vstopil v bilo kateri prostor kjer koli v Sloveniji, vendar se tega svojega pooblastila ni posluževal veliko). Tako enostavno je izgledala kartica:

in še z zadnje strani:

Za goste je veljal pa poseben režim, vendar to v tej temi ni niti pomembno.
Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   19.07.16 12:12

Cijenjeni gosp. arcibald01,

ja nisam nikome tu iskaznicu pokazivao jer sam te 1990 godine imao 18 godina i bio sam na odsluženju vojnog roka u JNA. Iskaznicu i propusnicu sam dobio kao uspomenu od svog strica (očevog brata) koji je dugo radio za vrijeme SFRJ u RSUP-u SR BiH a onda i par godina pred sami rat u SSUP-u Beogradu. S obzirom da ja već duže godina amaterski skupljam razne stvari iz vremena SFRJ on mi je dao ta svoja dva dokumenta koja ja sa ostalim stvarima čuvam na polici gdje ih ujedno i držim uvidu neke da je nazovem kolekcije. Evo ispod ću postaviti scan njegova ta dva lična dokumenta iz perioda kada je radio u Sarajevu u RSUP-u i kasnije u Beogradu u SSUP-u. 

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   19.07.16 13:11

@arcibald01 (citat):
Gorica, in komu si pokazal to izkaznico
Pri nas  vstop v prostore že od sredine 80 tih let ni bil tako enostaven.

Rekao bih da je ova iskaznica SSUP-a što je stavio Gorica 660 mogla imati višenamjensku ulogu za svaki dan u najobičnijim situacijama.
(Također, možda za kupovinu u posebnim prodavaonicama, ili za korištenje odmarališta SSUP-a...)
Zaustavi ga recimo milicioner na ulici ili u prometu, ili da prekoči red u banci, pošti, ambulanti i sl., za takve svrhe je bila sasvim dobra.... taman je ne imao pravo na taj način koristit..... (za navedeno ili nešto od toga).

Ako se malo i 'zloupotrijebila', super, olakšava život.

Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   20.07.16 13:36

Pamtim tadašnju državu, sistem i njezine činovnike/službenike kao mladić od nekih 19 godina i rekao bih da je potpuno drugačija svijest, razmišljanje i ponašanje kod istih bilo za razliku od današnjih. U to vrijeme ja nisam nikada čuo niti za jednog službenika državnog i sa bilo koje razine (lokalne,republičke ili savezne) da je se bahatio na bilo kakav način i u bilo kakvom životnom segmentu sa nekim svojim da kažem ovlaštenjima/ovlastima koje je imao od strane države.

Danas je stanje potpuno drugačije, ulaze u javne WC-e pa da ne bi platili malu nuždu pokazuju razne svoje akreditacije, vjerodajnice, iskaznice, legitimacije, značke i sve ostalo što im je dala država. Evo ispod samo jednog od malog miliona primjera :

Citat :

Kada vide šoferšajbnu, policija ova bahato parkirana kola ne sme da DIRNE
- Sudija Prvog osnovnog suda umesto da sprovodi zakon, već mesecima ga krši nepropisnim parkiranjem, na uglu Ulice Đorđa Radojlovića i Malog Radojice na Dedinju. Zvao sam Parking servis, ali kada vide legitimaciju koju ostavlja na šoferšajbni niko je ne dira da se ne bi zamerali sa njom - kaže B. B. stanovnik ovog naselja.

Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   20.07.16 14:42

@Gorica 660 (citat):

Zelo zanimive izkaznice. Pojavile so se pred kakšnima dvema, tremi leti in to v velikih količinah. Zanimivo, ne  leta 1991 ali 1992, ampak 20 let kasneje. Imel sem priložnost kupiti takšno izkaznico (zanimivo, prodajalec je trdil isto, da je izkaznica od strica, v avtu pa jih je imel celo škatlo), pa je potem  nisem kupil, ker je imel prodajalec ceno, ki je bistveno presegala ceno takšnih dokumentov. Sicer pa je že Max pred časom prikazal na tem forumu nekaj izkaznic, zelo zanimivo, ni pa izkaznice iz Slovenije):

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t950p750-slike-iz-ex-yu

Odgovor na vprašanje kje so bile izkaznice toliko časa pa je  je vedno isti: izkaznice so se našle v nekem sefu, podobno se trdi tudi za medalje. 

Pred kratkim se je prodala ena izkaznica tudi na netu:

http://www.olx.ba/artikal/19829968/sluzbena-legitimacija-sup-sr-bih-sfrj/
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   20.07.16 14:54

@arcibald01 (citat):
Zelo zanimive izkaznice. Pojavile so se pred kakšnima dvema, tremi leti in to v velikih količinah. Zanimivo, ne  leta 1991 ali 1992, ampak 20 let kasneje. Imel sem priložnost kupiti takšno izkaznico (zanimivo, prodajalec je trdil isto, da je izkaznica od strica, v avtu pa jih je imel celo škatlo)...

Bjanko, nekorištene iskaznice?
Moguće je da su ostale po kutijama neiskorištene (i zaboravljene) još od onda pa je netko uzeo iz skladišta MUP-a ili od negdje, a moguć je i naknadni tisak kao replika za potrebe tržišta kolekcionara.

Na ovim slikama koje sam ranije postavio su bjanko, nekorištene, bile su na nekoj internet prodaji, mene ne zanimaju u kolekcionarskom smislu i svejedno mi je jesu li prave, samo mi je bio interesantan vanjski izgled.
Vidi se na prvi pogled razlika vanjske stranice iskaznica iz oglasnika, i ove koju je postavio Gorica 660, ta ostavlja dojam originala, ima dublji (reljefni) tisak, ako se i to nije vremenom mijenjalo.

Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   21.07.16 19:02

Prije nekih sat vremena vratio sam se od bratića (stričevog sina), zamolio sam ga da vidi šta ima od ličnih stvari pokojnog strica iz SFRJ perioda (lični dokumenti i sl), pronašli smo ličnu kartu, vozačku dozvolu, pasoš, nekoliko diploma i uvjerenja i ovu jednu zanimljivu akreditaciju koju sam skenirao s obzirom da smatram da bi mogla biti interesantna za komentar cijenjenog gospodina ili tovariša Smile  arcibald-a 01.

Riječ je o akreditaciji iz 1984 godine, sa zimskih olimpijskih igara u kom je periodu stric radio u RSUP-u SR BiH i učestvovao u organizaciji obezbjeđenja ZOI 84. 

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   23.07.16 20:49

Otvorenje Krčkog mosta 19.07.1980.

Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   23.07.16 21:30

Lijepa slika, prije 36 godina i 4 dana, pretpostavljam da one grede na donjim lukovima i ova jedna metalna skela pokazuju da se radovi još nisu svi finalizirali ili se samo žurilo da se most pusti u promet a za skele i grede manje više nije bilo ni bitno hoće li se skloniti za koji dan gore dole.

Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3892
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   24.07.16 1:28

Sjecam se dana otvaranja. Tada su ga nazvali Titov most.
Bio sam na rijeckoj plazi, mislim da se zvala Petica.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   24.07.16 12:33

Reklama iz 1971.

Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   25.07.16 9:15

Nisam baš 100 % siguran da ova slika dole koju ću postaviti pripada temi ali neka administratori oproste s obzirom da je riječ o jednom neizostavnom prevoznom sredstvu iz zadnjih 10 tak godina života u SFRJ. Neko ga je kudio, kritikovao, omalovažavao a neko ga je dizao i kovao u zvijezde, bilo kako bilo ja sinoć pronađoh sliku na net-u koja je očiti dokaz da je daleko dogurao i to doslovno...sve do organa reda, mira i gonjenja  Laughing SAD-a.

Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   25.07.16 10:03

@Gorica 660 (citat):
Nisam baš 100 % siguran da ova slika dole koju ću postaviti pripada temi ali neka administratori oproste s obzirom da je riječ o jednom neizostavnom prevoznom sredstvu iz zadnjih 10 tak godina života u SFRJ. Neko ga je kudio, kritikovao, omalovažavao a neko ga je dizao i kovao u zvijezde, bilo kako bilo ja sinoć pronađoh sliku na net-u koja je očiti dokaz da je daleko dogurao i to doslovno...sve do organa reda, mira i gonjenja  Laughing SAD-a.

Kje si našel to sliko? Prvič vidim, da bi ameriški policijski avtomobili imeli reklamo za finsko kitaro. Poglej tudi policijsko luč na strehi, saj štrli  preko strehe vsaj za 1/4 m. Kaj šele grb na vratih. Prej bi rekel, da je avtomobil s kakšne pustne zabave ali pa del glasbene predstave kakšnega ansambla.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   25.07.16 11:07

@Gorica 660 (citat):
Nisam baš 100 % siguran da ova slika dole koju ću postaviti pripada temi ali neka administratori oproste s obzirom da je riječ o jednom neizostavnom prevoznom sredstvu iz zadnjih 10 tak godina života u SFRJ.

Imaš ovu temu za jugiće i slično, a već je negdje postavljena ta slika...

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1918p675-automobili-i-motori-u-ex-yu

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)   Today at 2:17

Na vrh Go down

SLIKE iz ex YU (drugi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 18/21Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
 Similar topics
-
» Skulpture i umjetničke slike
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» SLIKE iz ex YU