FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

uroševac-88/89 kod kap.Andrića

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
drdugi5
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2015-04-17
Dob : 47
M(j)esto Nova Gradiška

KomentarNaslov komentara: uroševac-88/89 kod kap.Andrića   17.04.15 18:09

Molim sve koji su bili u Uroševcu 88/89 na topovima kod kapetana Andrića i poručnika Darka Vandjije da se jave na ovaj forum ,bilo bi mi jako drago da se čujemo.Ja sam Dugi.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: uroševac-88/89 kod kap.Andrića   17.04.15 18:13

drdugi5, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
LUPE44
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 368
Član od : 2013-12-02
M(j)esto Futog Okolina Novog sada

KomentarNaslov komentara: Re: uroševac-88/89 kod kap.Andrića   18.04.15 2:47

Drdugi5 dobr došao i da odmah raportiraš ja sam bio u prvoj batteriji desetar prvog odeljenja. Kapetana Ivu Andrića poznajem kao i porzčnika Vanđiju.. Molio bih te da nabrojiš tvoje klasiće iz baterije da bih malo obnovio sećanje.
Na vrh Go down
drdugi5
Gušter
Gušter

M(j)esto Nova Gradiška

KomentarNaslov komentara: Re: uroševac-88/89 kod kap.Andrića   18.04.15 12:20

E jbg nemogu se sjetiti svih imena i prezimena,likove pamtim,ali kako se tko zove ili odakle je,e to je teže,zato sam i došao na ovaj forum da nekog pronađem,ali evo probaću navesti koga se sjetim.Znači klasa 12mj.88/89 artiljerija topovi 122mm kod kap.Andrića;ja nadimkom Dugi,Vranješ Budimir iz Kaštel lukšića-splićo,Sremac iz Vukovara i još jedan iz Vukovara(jbg.neznam ime),Nenad Miličević iz Petrovca na Mlavi,zvali ga Ben-ogroman čovjek,ali velika dobrica,Hodžić ili Hadžić iz Doboja,jedno 7 ili 8 Albanaca sa teško pamtljivim imenima,dva momka negdje iz Šumadije,Tešić iz Valjeva,jedan Slovenac,dva minijaturna Makedonca i još dosta ljudi,ali davno je bilo,neide sjećanje,zato molim sve koji čuju za ovaj forum da se jave,a posebno,naravno,ako su iz moje baterije.
Na vrh Go down
LUPE44
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: uroševac-88/89 kod kap.Andrića   04.05.15 21:29

Dugi sada na raport kod ja. Ma sećam te se sa straže sigurno. Jednom smo pričali i ja bio 82 u kaštel lukšiću na letovanju.
Na vrh Go down
drdugi5
Gušter
Gušter

M(j)esto Nova Gradiška

KomentarNaslov komentara: Re: uroševac-88/89 kod kap.Andrića   05.05.15 16:09

Lupe pa da gulili smo tu stražu pa smo se sigurno ponekad sreli i pričali,a kašteli su super a naravno i ostali dio obale,o otocima da nepričam,sve sam obišao,nekad poslom,nekad odmor.Lupe jesi li bio skoro na obali i gdje?
Na vrh Go down
LUPE44
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: uroševac-88/89 kod kap.Andrića   05.05.15 16:44

Kako sam izašao iz JNA zaposlio se posle 3 meseca i nisam mrdnu dalje od vojvodine.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: uroševac-88/89 kod kap.Andrića   Today at 14:30

Na vrh Go down

uroševac-88/89 kod kap.Andrića
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Uroševac 88/89