FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Biciklizam

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
pucflek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 69
Član od : 2016-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   23.07.16 15:29

Mada tvrde da su Froome i bicikli Skya puni dopuna, juce se pokazalo, da ima u venema izpod maliot juane i nesto krvi. Very Happy  

Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   31.07.16 19:54

I ovo je bio Tour 2016:
  - sedma etapa, trenutak kada se srusila oznaka za poslednji kilometar bas izpred Adama Yatesa (Orica Bikeexchange)

Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   31.07.16 20:49

A 12. etapa ide u legendu.
 Uspon na jednu od svijetih brda Toura  - Mt.Ventoux...

...je skracen zbog jakog vijetra. Namjesto 16 kilometera vozili su jih samo 10. I silna masa ljudi se sabila se u tih deset, skracenih kilometara. Motori sa kamerama su kilometar prije kraja etape jednostavno morali da stanu zbog neprolaznosti, a na njih su odmah naljeteli Richie Porte (BMC), Bauke Mollema (Trek) i Chris Froome (Sky), koji su bili u bijegu.

Froome je zbog kvara bicikla odtrcao nekoliko deset metara (a pravilo kaze, da se biciklista ne smije  udaljiti od bicikla vise od pet metara)

Prvi put u 100 - godisnji povijesti Toura je maillot jaune (zuta majica vodecog) morala da trci.
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 582
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   01.08.16 0:14

Ko je na kraju pobedio, ja se ovde teško snalazim, jer ne poznajem taj sport dovoljno, a slika ima jako puno i teško se snalazim.
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   01.08.16 23:14

103. Tour de France se vozio u 21 etapa, u duzini 3.519 kilometara.
 Ukupni pobjednik (zuta majica) je Chris Froome (V. Britanija, tim Sky) sa vremenom 89.04,48 sati
                                          2.) Romain Bardet (Francuska, AG2R)      zaostatak       4.05 minute
                                          3.) Nairo Quintana (Kolumbija, Movistar)                       4.21
                          poslednji 174.) Sam Bennet (Irska, Bora)                                  5.17,14 sati 
 Froome je pobjedio treci put zaredom.
 Onda jos imas specialnosti: najbolji sprinter, "planinar", mladi vozac, najbolja ekipa,...
 Najvise etapnih pobjeda je odneo 31 - godisnji sprinter Marc Cavendish (V. Britanija, Data Dimension).
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   01.08.16 23:25

p.s. Mark Cavendish je pobjedio cetiri etape.

Sloba1, da ti jos malo zagorcam razumjevanje biciklizma (taj detalj je i meni Shocked ). Pogledaj Froomov bicikl. Nesto neobicno?
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3893
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   01.08.16 23:54

@pucflek (citat):
p.s. Mark Cavendish je pobjedio cetiri etape.

Sloba1, da ti jos malo zagorcam razumjevanje biciklizma (taj detalj je i meni Shocked ). Pogledaj Froomov bicikl. Nesto neobicno?
U prvi mah mi se ucinilo da je sic (sjedalo) neoblozen. Ne znam cemu sluze dodaci na ramu povise zupcanika s pedalama. A prvi put vidim zipcanik kao elipsastog oblika.

zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 456
Član od : 2013-10-10
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   02.08.16 14:03

Ti dodaci na ramu - poviše pedala - su nosači za boce sa pičem.
A zubčanik je interesantan. Po mome je takav sa razlogom. Pogledaj kako stoji zubčanik napram pedalama. Kad su pedala u horizontalu, tada je zubčanik postavljen tako, da je največi prečnik na vrhu. U tom položaju pedala i zubčanika je i največa snaga prenosa na zadnji zubčanik. U vertikalnom položaju pedala je i prečnik zubčanika manji i s time lakše okretanje. To ti deluje kao da si promenio razmerje izmedžu prednjeg i zadnjeg zubčanika - radi kao "automatski menjač brzina".
Verovatno ima na forumu koji stručnjak za bicikle, pa če da me ispravi ili potvrdi.
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 582
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   02.08.16 14:30

Sada sam pročitao i jasnije mi je ko je pobednik i šta se sve boduje i do detalja. Što se tiče bicikla, primetio sam sic i odmah mi palo na pamet, kako se može koristiti i sedeti na njemu, i to oko zupčanika, sve mi nešto neobično, nisam to viđao do sada. Hvala na objašnjenjima.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   02.08.16 18:40

@zokika (citat):
Ti dodaci na ramu - poviše pedala - su nosači za boce sa pičem.
A zubčanik je interesantan. Po mome je takav sa razlogom. Pogledaj kako stoji zubčanik napram pedalama. Kad su pedala u horizontalu, tada je zubčanik postavljen tako, da je največi prečnik na vrhu. U tom položaju pedala i zubčanika je i največa snaga prenosa na zadnji zubčanik. U vertikalnom položaju pedala je i prečnik zubčanika manji i s time lakše okretanje. To ti deluje kao da si promenio razmerje izmedžu prednjeg i zadnjeg zubčanika - radi kao "automatski menjač brzina".
Verovatno ima na forumu koji stručnjak za bicikle, pa če da me ispravi ili potvrdi.
Svakako, uocljivo je da "ravniji" dio zupcanika je uz pedalu. Mislim da obliji dio daje ubrzanje, kad se 'nagazi', a ravniji olaksava podizanje pedale.
No, ovo je samo laicko lupetanje, ne znam koliko ima veze sa fizikom drunken

pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   02.08.16 21:17

Bicikl za kronometar (Sky)

Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   02.08.16 21:18

Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   02.08.16 22:22

Svaka cast, momci. Zubcanik.
 Sky je trenutacno daleko najjaca momcad i puno ulazu i u istrazivanje opreme. Jedna od najvecih novotarija je zubcanik elipstatog oblika na pogonskoj osovini. Za sada ga koriste samo oni.
 Froomova taktika je kadenca. Vjerovatno mu i ova elipsa omugocava, da uvijek vozi 2 - 3 laksi prijenos od ostalih. Ali mora povecati okretaje.
 Boja Skya je crna. I tu su razvili posebnu tkaninu i boju, tako da je njihovo crno sportsko odijelo cak manje vruce od ostalih  boja.
 Zutu majicu uvijek daje organizator i Sky ima krojacicu koja Froomu (u glavnom za kronometar) majicu i gacice skrati do poslednjog milimetra.   

No, najveci problem proizvadaca su disk kocnice. Zabranjene su. Kod dugih spustova se toliko ugrijaju da nekad i puknu. A onda...ko srapneli.
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   05.08.16 19:44

Jos rezultati iz ex- Yu: - 51.) Kristijan Durasek (Hrvatska ; italijanska Lampre Merida)     + 2.15,16 sati
                               - 54.) Jan Polanc (Slovenija ; italijanska Lampre Merida)             + 2.18,24
                               - 58.) Robert Kiserlovski (Hrvatska ; ruski Tinkoff)                     + 2.28,06
                               - 102.) Luka Pibernik (Slovenija ; italijanska Lampre Merida)         + 3.38,17
                               - 152.) Kristijan Koren (Sloveinja ; američki Cannondale Drapac)   + 4.28,01
                               - odustao Borut Bozic ( Slovenija ; francuski Cofidis)

Kristijan Koren je vozio vec svoj sedmi Tour.
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   24.08.16 22:55

Momci sa Toura su u Riu zamijenili bicikle.
 Mark Cavendish, Velika Britanija (cetiri etapne pobjede na Touru) je otisao na dvoransku pistu i uzeo dvije medalje.

Peter Sagan, Slovacka (aktualni svjetski cestovni prvak i zelena majica Toura - najbolji sprinter) sjeo je na brdskog ali nije zavrsio utrku.

Najpoznatiji je mozda sir Bradley Wiggins. U dvorani je ukupno osvojio osam olimpijskih medalja, sjeo na cestovni bicikl i pobijedio i Tour 2012. Vise nego ocigledno je bilo, da je Froome bio jaci ali imao je zapovijed, da mora cekati kapetana i prepustiti mu ukupno pobjedu. Unutar tima je zbog toga bilo puno nesuglasica, koje ekipa Skya ipak nije uspjela usutkati.

Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   04.09.16 8:19

Necu u dopingu, nego o odlukama oko dopinga. Neke od njih su stvarno lude. Tako u vrijeme Lanca Armstronga i njegovog priznanja Tour 1999-2005 vise nema pobjednika u ukupnom poredku. Ko da se je samo on ganjao tih dana po Francuskoj. No, kazu, da niko iz prve pedesetorice nije bio cist, pa zato takve odluke. Neko na 101. mjestu vjerovatno je isao samo na Cedevitu i spagete sa sirom ?

[th]Jan Ullrich#[/th][th]Marco Pantani[/th][th]Results voided (doping)[/th][th]Results voided (doping)[/th][th]Óscar Pereiro[C][/th][th]Alberto Contador#[/th]
1997 GermanyTeam Telekom3,950 km (2,450 mi)100h 30' 35"+ 9' 09"212
1998 ItalyMercatone Uno–Bianchi3,875 km (2,408 mi)92h 49' 46"+ 3' 21"27
1999[B]3,687 km (2,291 mi)
2000[B]3,662 km (2,275 mi)
2001[B]3,458 km (2,149 mi)
2002[B]3,272 km (2,033 mi)
2003[B]3,427 km (2,129 mi)
2004[B]3,391 km (2,107 mi)
2005[B]3,593 km (2,233 mi)
2006 SpainCaisse d'Epargne–Illes Balears3,657 km (2,272 mi)89h 40' 27"+ 32"08
2007 SpainDiscovery Channel3,570 km (2,220 mi)91h 00' 26"+ 23"14
 I ostali pobjednici su uhvaceni. Ulrich na EPO, Pantani je bio jos stare skole, on je pored ostalog bio i na heroinu, a nevinom Contadoru je netko podmetnuo otrovani odrezak.
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   04.09.16 8:30

L.A.  je i vozio gdje drugi niso.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   14.09.16 10:41

Ljepotan iz Beograda - firma OneBike

pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   14.09.16 20:12

Porucnik, fali mu jos samo naslon!

Jos "nekoliko" podataka, zavrsena je i posljednja od trojice najvecih trotjednih cestovnih utrka - po Spanjolskoj.
1.)Vuelta e España , 20.8. - 11.9. - 3315 km
Ukupni poredak:
1.Nairo Quintana(Kolumbija)                   Movistar(Spanjolska)               83.31,28h
2.)Christopher Froome(Velika Britanija)    Sky(Velika Britanija)                    +1,23min
3.)Esteban Chaves(Kolumbija)                 Orica bikeexchance(Australija)      +4,08
4.)Alberto Contador(Spanjolska)              Tinkoff(Rusija)                             +4,21
5.) Andrew Talansky(SAD)                       Cannondale Drapac(SAD)             +7,43
67.)Kristijan Durasek(Hrvatska)               Lampre Merida(Italija)                 +1,41,47h
Odustao: Robert Kiserlovski(Hrvatska)     Tinkoff(Rusija), pao, slomio kljucno kost in ostao bez nekoliko zuba.

Quintana je kolumbijski domorodac i da njegov otac nije zaljubljenik u biciklizam(ustedio je 100 € i poslao sina na prvo  probu), on bi vjerojatno i dandanas bio siromasan Indijanac i prodavao bi voce i povrce po okolnim andskim selima. U skolu se vozio svaki dan biciklom 16 km.

Quintana, 26 godina 1,68 m  58 kg

2.)Le Tour de France , 2.7.- 21.7. - 3519 km

(rezultati u prijasnjim postovima)
Najpoznatija ali u posljednje godine najdosadnija utrka sto se tice ukupnog poretka. Krivac je jaka ekipa Skya. Tko  uspije pobjeci u pocetku etape i nije opasan za ukupni poredak ima sansu za dobar etapni rezultat, jer onda na celu kolone "stane" Sky i diktira takav tempo, da ga ostali jedva prezive bez pomisli na bilo kakav napad. 

Froome  31 godina 1,85m 70 kg                

Froome je Britanac, roden u Nairobiju, sin engleskih diplomata i takvo je i njegovo ponasanje. Stara  skola engleskog dzentlmena. Njegova snaga je nevjerojatna kadenca. U dobra dva mjeseca vozio je Tour, OI (cestovna utrka i kronometar) i Vueltu.

3.)Olimpijske igre - cestovna utrka , 6.8. - 237 km
14 km prije cilja su imali Majka, Vincenzo Nibali (Italija) i Sergio Henao (Kolumbija) ogromnu prednost ali su pretjerali na posljednjom spustu sa Vista Chinese. Nibali i Heano su pala i odustala, Majka je prezivio ali su ga uhvatili 800 m prije cilja.  

1.)Greg Van Avermaet       (Belgija)         6.10,05 h
2.)Jakob Fuglsang             (Danska)             +0sec
3.)Rafal Majka                  (Poljska)              +5
4.)Julien Alaphillippe         (Francuska)          +22
5.)Rodriguez Joaquim        (Spanjolska)        +22
18.)Kristijan Durasek        (Hrvatska)            +3,31 min
26.)Primoz Roglic              (Slovenija)            +9,38
52.)Jan Polanc                  (Slovenija)            +20,00
57.)Simon Spilak              (Slovenija)            +20,00
Odustali: Mitja Mohoric(Slovenija), Matija Kvasina (Hrvatska) , Ivan Stevic (Srbija)

Van Avermaet 31godina 1,81m 72kg

4.)Olimpijske igre – kronometar 10.8. - 54 km

1.Fabian Cancellara         (Svicarska)           1.12,15h   
2.)Tom Dumolulin           (Nizozemska)           +47sec
3.)Christopher Froome    (Velika Britanija)       +1,02min
4.)Castroviejo Jonathan   (Spanjolska)            +1,06
5.)Rohan Dennis             (Australija)               +1,10 - polomio mu se bicikl usred utrke i tako je ostao bez zlata
10,)Primoz Roglic            (Slovenija)               +2,40

Posljednja utrka Cancellare. Kod njega su se prvi put pojavile sumnje mehanickog dopinga. 

Cancellara 36 godina 1,86m   82kg

5.)Giro di Italija 6.5. - 29.5. - 3469km
Ukupni poredak:

1.)Vincenzo Nibali(Italija)                 Astana(Kazahstan)                   86.32,49h
2.)Esteban Chaves(Kolumbija)          Orica Greenedge(Australija)         +52 sec
3.)Alejandro Valverde(Španjolska)    Movistar (Spanjolska)                  +1,17min
4.)Steven Kruijswijk(Nizozemska)     Lotto  Jumbo(Nizozemska)           +1,50
5.) Rafal Majka(Poljska)                   Tinkoff(Rusija)                            +4,37
58.)Primoz Roglic(slovenija)             Lotto Jumbo(Nizozemska)            +2,43,25h - pobjednik etape - kronometar
98.)Matej Mohoric (Slovenija)           Lampre Merida (Italija)                +3,49,14
135.) Grega Bole (Slovenija)            Nippo Vini Fantini(Italija)              +4,32,04
Odustao Luka Mezgec(Slovenija)      Orica Greenedge (Australija)

Nibali, 31 godina 1,81 m , 65 kg

Mozda je najveci »pregladan« nesretnik ove godine bas Nibali, Giro mu je bio ovako »by the way«, glavni cilj mu je bio zlato na OI. Sklopio je cak pakt sa Arujem (sunarodnjak - isto Sicilijanac, ne podnose se), Nibali mu je obecao pomoc na Touru ako on njemu pomogne na OI. I kad Siciljanci stisne ruku, to drzi. No obojica su lose prosli, Nibali se rasuo po cesti (iako je najbolji medju najboljima spustasima), a Aru je bio na Touru tek 13.

A tu je jos Alejandro Valverde, ove godine (sa 36 na ledima) je vozi Giro (3. mjesto), Tour (6.mjesto), OI (30. mjesto) i Vuelto (12. mjesto)

Valverde 36 godina  1,76m  62 kg

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Biciklizam   Today at 17:40

Na vrh Go down

Biciklizam
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2