FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2013-11-07
Dob : 44
M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   22.03.14 16:50

Pozdrav i tebi...
ja sam bio u prvom odjeljenju komandir je bio čini mi se Šoškić.
Mislim da bi ga trebao znati, inače sijećam se svih ti ljudi....
Na vrh Go down
miks loznica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-02-15
M(j)esto loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   24.03.14 16:50

rubcicu sad te znam ko si 100 posto ti si bio kod Soskic Dusana rodom iz Pristine,secam se i tvog klasica onog preplasenog iz KULE,ja sam vas jednom vodio do stacionara uceci marsevski i strojevi korak,sigorno se secas blizanaca Marjanovica,Kresimira VIDOVICA,Bogdanoski Jovice,VLAHOVIC MILENKA,ADONISA iz Sarajeva, JOVIC NENADA,ANTE BOCINE,itd ti si u spavaoni spavao preko puta mene dok nisam otisao u otkomandu,imao si visokog desetara,inace se cujem telefonom sa Jovic Nenadom iz Uzica,on je bio vozac u drugom odelenju.pozdrav bila su to zlatna vremena ovo sad ninasta ne lici......
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   24.03.14 17:29

Je...u pravu si potpuno
vidim da te sjecanje jako dobro služi podsjetio si me na većinu tih ljudi, rekao bi da su bili fer i korektni pogotovo tvoja klasa. Vidovica viđam pivremeno, Bogdanoski je bio čini mi se iz Pule...jako dobar čovjek, Jovic Nenad isto tako....Kapičić Ivan isto...A ovaj iz Kule mislim da se zvao Matkovic, legenda je bio, pustili su ga nakon par mjeseci...
Moja klasa Milošević, Spahić, Čelenka, Fatmir Rustem...
Na vrh Go down
Bos
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2009-05-04
Dob : 47
M(j)esto Bitola

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   25.03.14 8:50

Eto..nakon nekog vremena -ponovo na ovaj forum , da se malo prisjetimo i da se pronadjemo na facebook-u...sad smo se prebacili tamo i gotovo da smo zaboravili na forume...Pozdrav svima!!! Vidimo se na FB- Veselin Boss!!!
Na vrh Go down
miks loznica
Gušter
Gušter

M(j)esto loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   25.03.14 13:26

kad budes video  Vidovica da ga pozdravis obavezno znam da je iz tvog kraja,secam se odlicno i tvojih klasica.poz.........
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   25.03.14 21:15

Hoću...čujemo se
Na vrh Go down
ante
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-05-20

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   20.05.14 14:55

Pozdrav od gore navedenog Ante Bočine. Prošlo je dosta vremena od tada tko se ne bi sjećao Mladenović Adonisa - legende, Ćormišev Kokana, Matić Antuna, Blerim Kolallia i ostale ekipe. Onda se raspala Juga i sve ono loše šta rat nosi. Vidin ponekad Radnić Angela iz 8897/2 i stažu Jozu Radmana iz Sinja, a s Blerimon san prijatelj na fejsu. Ne sjećam se po dobru kIkl Miškovića "bezbednjaka", pogotovo je posebno volio mene radi imena. Krsmanović je bio ok, ali se sjećam da je neko Tuzoviću Nerminu zapeja nogu kad smo išli na gađanje, a ja ga iša pravdat, pa me je Krsmanović nagradija nošenjem pješadijske municije, pa onda je bilo i "masku stavi" i meni i Tuzoviću. Znam da je poslin Tuzović povraća, a meni je donio novu masku, jer sam staroj izvadija povratni ventil. Nisam moga po ure poslin normalno disat, a lice mi je bilo puno crvenih plikova od tuđe prljave maske. Potporučnik Milošević je bio dobar čovjek, na rastanku mi je rekao da moli boga da se negledamo preko nišana. Majori Ribičić i Plužarić bili su tada dobri oficiri i ljudi, nadam se da su dobro i pozdravljam ih i sve klasiće.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   20.05.14 15:28

ante, dobro dosao ba forum!
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   20.05.14 20:34

Ante kad si se skinija ti..
Na vrh Go down
miks loznica
Gušter
Gušter

M(j)esto loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   26.05.14 10:04

veliki pozdrav za splicanina ANTE BOCINU od klasica GUZVIC MILANA iz LOZNICE,nije moglo da te promasi odgovaranje na mvv kod kap.MISKOVICA,bili smo jaka klasa.
Na vrh Go down
deda
Gušter
Gušter

Član od : 2014-04-06
M(j)esto Smederevska Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   02.07.14 19:15

Pozdravljam sve vojnike i starešine kojima sam bio komandant u vremenu od 1980-1990g u kasarni Maršal Tito u Titogradu, želim im dobro zdravlje i sreću u životu,
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   02.07.14 19:26

Pozdrav Deda i dobrodošao na forum cheers

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   02.07.14 22:05

Dobrodošao deda, pozdrav od GŠ Foruma.

cheers 
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1288
Član od : 2013-12-22
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   02.07.14 22:42

Pozdrav deda i dobro nam došao  cheers 

Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 243
Član od : 2013-12-12
Dob : 57
M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   03.07.14 10:37

Pozdrav.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   03.07.14 12:41

Pozdrav deda i ugodno se osjećaj u društvu BPJNA.Možeš nam malo više opisati svoj život vezan za kasarnu u kojoj si boravio 10-tak godina kao i druge kasarne nakon akademije.Ima tema pa ako imaš volju raspiši se vjerovatno ima bisera koji se vrijedi prisjetiti se.
Na vrh Go down
MOSTARAC1969
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2010-11-26

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   15.07.14 21:29

Pozdrav svima koji su sluzili od 17.9 1989.do 16.9.1990
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2013-10-14

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   09.10.14 23:45

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   27.10.14 19:37

Na vrh Go down
Ćato '89
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-11-18

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   18.11.14 20:50

Palo mi na pamet (nije me jako ni udarilo) uguglati svoje bivše zapovjednike iz JNA, pa mi se pod "poručnik Nemanja Vulin" ukazao ovaj forum. Bio sam kod njega u tenkovskoj četi od rujna '88. do rujna '89 (Prijatno septembar! Very Happy), a kako mi dobro išlo tipkanje na slijepo s deset prstiju, uzeli me u ured drugih 6 mjeseci. Dakle, on mi je bio komandir čete, a (tadašnji major) Milan Gavrić je bio komandant bataljona. Omiljena Gavrićeva izjava, kad čita lekciju nekom, je bila: "Šta me gledaš k'o da te snima 'Metro Goldwyn Mayer' s jasnom aluzijom na svoje inicijale i čin (major Gavrić Milan). A pričalo se tada i da nikada ne dozvoljava da mu piće plati osoba nižeg čina ili položaja, iako je rado s istima izlazio. I, naravno, ostaje zapamćen po opuštenoj i dosljednoj ijekavici, pa čak i kad je odgovarao strašnom Simi Kričku: "Razumijem!".
Dakle, ako netko još ima neko zanimljivo sjećanje iz tog tenkovskog bataljona, pa ako i nije iz moje generacije, čekam reakcije.
Svakako bi mi zadaovoljstvo bilo da se javi još netko iz moje generacije.

Pozdrav!

tenk
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   18.11.14 20:54

Ćato "89, dobro došao na forum cheers
Na vrh Go down
Ćato '89
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-11-18

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   18.11.14 21:16

Hvala na dobrodošlici. Šteta što nisam prije ovo otkrio. A i, kako vidim, premalo ljudi zna za ovu stranicu. Sigurno ih ima više koji bi se javili. Više puta sam se pitao tko je kako prošao u burnim devedesetim. Jer bilo je pravih ljudskih odnosa poštovanja i prijateljstava među ljudima koji su možda kasnije, ni ne znajući, bili jedni drugima na nišanu. Tko je kako završio, tko je preživio?
Siguran sam da to mnoge i ne zanima, ali većina i nije sudjelovala u ratu. Ja jesam, pa sam znatiželjan. A rado bih opet uspostavio kontakte s nekim ljudima, bez obzira na kojoj su strani bili. No, o tome bi pričali na nekom drugom mjestu, naravno. Ali, ovdje bi se mogli pronaći.

cheers
Na vrh Go down
M.No
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2014-07-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   02.12.14 19:25

dali je u ovoj kasarni bio oficir Safet Nozic
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2013-10-14

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   03.01.15 21:03

Svim forumašima sve najbolje u novoj godini!
Na vrh Go down
jonny70
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   11.03.15 18:51

Pozdrav svima.
I ja sam sluzio mart 1990 do 1991 u Titogradu, kasarna marsal tito.
VP 6330/7
Komandant kaserne tada Potpukovnik Sima Kricak
Komadant bataljona Major Zajko Esref
Komandir cete kapetan Mustafa Barakovic
Zamjenik cete - neki mali porucnik iz makedonije (nemogu se sjetiti ime)
Komandir voda Stariji Vodnik Meho

cemanac i zlatica.....a joj :-( Mad

luda vremena. lud kapetan (mubarak) Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   Today at 10:55

Na vrh Go down

Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari