FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   15.10.10 18:36

Slobodni strijelče, dobro dan došao. Wink
Na vrh Go down
slobodni strijelac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2010-10-14

KomentarNaslov komentara: prijatno septembar!! 89/90   15.10.10 19:38

@mgalic2 (citat):
Slobodni strijelče, dobro dan došao. Wink

Hvala Generale Very Happy , bolje vas nasao.Citav dan sam na zbornom mjestu i vec sam ostvario znacajan progres.
Sta ima jarane? Kakva je situacija? Jeli ima neki odredjeni termin kada se vojska masovno okuplja?
Pozz Kemo
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   15.10.10 20:10

@slobodni strijelac (citat):

Hvala Generale Very Happy , bolje vas nasao.Citav dan sam na zbornom mjestu i vec sam ostvario znacajan progres.
Sta ima jarane? Kakva je situacija? Jeli ima neki odredjeni termin kada se vojska masovno okuplja?
Pozz Kemo
Tako i treba.
Situacija: napeto do boli.
Vojska se masovno okuplja kad dođe pošiljka pive u kantini ili kad dođe paket od kuće. Smile
Pozdrav i tebi.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   17.10.10 21:30

Strijelče pozdrav a turu možeš pozvat i na chatu ! lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2010-10-14

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   23.10.10 20:14

@purger (citat):
Strijelče pozdrav a turu možeš pozvat i na chatu ! lol!

Na mjestu voljno generale lol! Hajd' na pivu Very Happy
Na vrh Go down
MOSTARAC1969
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2010-11-26

KomentarNaslov komentara: Poz od Mokija   26.11.10 2:21

Sluzio sam u Maslinama od septembra 89/90,ako dobro pamtim bila je trecapjesadijska ceta kod kapetana Jovovic Radivoja ,a komandir voda nam popovic ,ako dobro pamtim kasnije sam prebacen u protivoklopni vod tamo nam je komandovao jedan stariji vodnik cije ime i prezime ne pamtim.Pozdrav generaciji iz Danske.
Na vrh Go down
MOSTARAC1969
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Poz od Mokija   26.11.10 2:25

Bio je jos jedan Mostarac isto u prvoj ceti Semir Maric on poginuo u ratu u Mostaru 1992.
Na vrh Go down
cato 6330/52
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-01-17

KomentarNaslov komentara: Bio si mi desetar Ribicu, Septembar 1990   17.01.11 23:09

@Rib-ke (citat):
Pozdrav

Sluzio sam u Marsalki: Mart 1990-91

Tenkovski bataljon:

Komandant bataljona:Potpukovnik Milan Gavric

Komandir 1 cete:Porucnik Abdurahmanovic Dino(Hasmedin Hajdari)

Komandir 2 cete Kapetan Kasim Ramic

pozdrav za sve tadasnje oficire:

PORUCNIK VRAPCENJAK BRANKO

Porucnik Miomir Miljkovic,
Vodnik Biboski Risto,
Vodnik prve klase Cadzenovic i drugi

Moji najbolji drugovi:Radic Milutin,Jaoski Adem,Markov Darko,Avdovic Sadat,Bosnjak Dragan i drugi........

Volio bih da se jave i da li su svi zivi i zdravi

Riba

Bio si mi desetar Ribicu, Septembar 1990

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   18.01.11 16:47

Ćato, dobro nam došao!
Na vrh Go down
cgorac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2011-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   23.02.11 12:39

Pozdrav svima.

VP 6330/2, izvidjacka ceta, sam kraj 80.-tih...

Staresine: komandir cete porucnik Jevtic, komandir voda potporucnik Galjak, komandant brigade/kasarne (zloglasni  Very Happy) potpukovik Kricak...

Bilo je to neko drugo, fino vreme.  Bilo je i dobro drustvo.  Ali sve u svemu - zamajavanje...

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   23.02.11 15:16

Cgorac, dobro ti nama došao.
Na vrh Go down
MOSTARAC1969
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   21.07.11 0:03

@mgalic2 (citat):
Cgorac, dobro ti nama došao.
Svakom dobro dosao osim meni ne znam iz kog razloga.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   22.07.11 14:34

Možda si tiho ušao. Cool
Dobro nam došao na forum! cheers
Na vrh Go down
agoston miroslav
Gušter
Gušter

Član od : 2011-08-08

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   08.08.11 20:01

@Bos (citat):
Bilo je to doba kada smo zivjeli i radili rastereceno sve do jadne i bijedne '91! Pozdravljam sve moje kolege i koleginice posebno, s kojima smo radili, ludovali, bili cimeri... Radio sam kao vod-vod1kl. u VP 6330/1 TG-Komanda stana- sjetit ce se svi s kojima sam radio i u Zagoricu i u Rogamima! Voleo bih se pronaci sa Soletom Z. i ostalima:Kekovic D.,Obradovic, Snezana, Biljana, Letic, Nemanja, Kuzmanovic, Malisic, Soprenic,Knezevic, Osmanovic.... i da ne nabrajam- ne mogu se svuh sjetiti ali i nema potrebe- Znaju oni ko je bio Silja-Siki ili Bos!POZDRAV!

Pozdrav svima iz generacije 89-90 VP 6330/7

Na vrh Go down
agoston miroslav
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   08.08.11 20:06

@strucnjak (citat):
Pozdrav svima koji ste služili u Maslinama a posebno za klasu septembar 89-90 iz VP 6330/7!!!

septembar 89 -90 VP 6330/7 ako se secas imas ime i prezime u nicku

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   08.08.11 20:20

Miroslave, dobro nam došao. Napiši nešto o sebi (gore iznad si samo citirao tuđe poruke), pa će se netko sigurno javiti.
Na vrh Go down
agoston miroslav
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   08.08.11 21:23

@agoston miroslav (citat):
@strucnjak (citat):
Pozdrav svima koji ste služili u Maslinama a posebno za klasu septembar 89-90 iz VP 6330/7!!!

iz zrenjanina 2 ceta kapetan baraković mustafa ves 11103 89-90 vljda me neko i prepozna

Na vrh Go down
agoston miroslav
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   28.08.11 20:13

POZDRAV SVIMA VOJNA POSTA 6330/7 KAPETAN BARAKOVIC MUSTAFA POSLE PREKOMANDOVAN U TEHNICKU SLUZBU TJ.U KUHINJU NA ODRZAVANJE MASINA : VES 11103 NISANDZIJA MITRALJEZA M84 ,SVIMA ZELIM SVE NAJBOLJE AKO ME SE IKO SECA NEKA SE JAVI
Na vrh Go down
Knin-Sinj 1988/89 maj
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2012-01-14

KomentarNaslov komentara: Vodnik Badža Dejan   30.01.12 21:02

pazi,pazi, ko pomenu vodnika Badžu.. Wink sada je kapetan u penziji i živi u Beogradu..dobar je bio.
Na vrh Go down
Knin-Sinj 1988/89 maj
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2012-01-14

KomentarNaslov komentara: poručnik Galjak   30.01.12 21:07

poručnik Galjak iz izviđačke čete..nažalost-poginuo u ratu.Slava mu.
Na vrh Go down
Nishlija
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-02-13

KomentarNaslov komentara: Septembar 1986 - Septembar 1987   13.02.12 0:38

Ja sam sluzio vojni rok kao desetar u Masline od marta 1987 do septembra 1987. Komandir 1.pesadijske cete je tada bio porucnik Zoran Corlija.Gusteri su nam dosli iz martovske klase...tako da je bilo dosta "posla" oko privikavanja na novi zivot u smislu discipline i medjusobnog postovanja. Kao desetar sam tada dobio prekomandu iz Bara za Titograd-Masline. Lepo bi bilo ako ovim putem cujem nesto od drugova iz tog starog i dobrog vremena...uz svima nama poznatom pozdravu "Vrlo dobro...sluzimo narodu!!"

P.S. lomim glavu oko imena tadasnjeg komandanta bataljona i komandanta brigade...znam samo da su i jedan i drugi bas bili "nezgodni"....ne daj boze da te vide u gradu bez korektne uniforme i kape na glavi.....
Na vrh Go down
džoni
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2012-04-15
Dob : 46
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Septembar 89/90 6330/9 6330/1   15.04.12 17:04

@Bos (citat):
Bilo je to doba kada smo zivjeli i radili rastereceno sve do jadne i bijedne '91! Pozdravljam sve moje kolege i koleginice posebno, s kojima smo radili, ludovali, bili cimeri... Radio sam kao vod-vod1kl. u VP 6330/1 TG-Komanda stana- sjetit ce se svi s kojima sam radio i u Zagoricu i u Rogamima! Voleo bih se pronaci sa Soletom Z. i ostalima:Kekovic D.,Obradovic, Snezana, Biljana, Letic, Nemanja, Kuzmanovic, Malisic, Soprenic,Knezevic, Osmanovic.... i da ne nabrajam- ne mogu se svuh sjetiti ali i nema potrebe- Znaju oni ko je bio Silja-Siki ili Bos!POZDRAV!

Sasvim slučajno sam naišao na ovaj sajt, pa da se prikljucim.

Druže vodniče Bosilkovski (ili kako već beše) bili smo u istoj jedinici kod starijeg vodnika Sopranića od marta do septembra 90. U to vreme u komandi stana su bili:
Mihajlović Kragujevac-prijavnica
Rošin Kutina - prijavnica
Rastočić Dalmacija (zaboravio sam mesto) -prijavnica
Šemsudin Tuzla - vozač
Mitić Leskovac (Decembarac) -vozač
Krstić Skoplje -vozač
Ilijev (mislim Veles) -vozač
Mamuzić Robert Bosanski Šamac -vozač
Marić Pula -špedicija
Jerman Kamnik
Beljan Rijeka
Bošković Beograd -komanda
Dragan Aranđelovac -vojnički klub
Nazmi (zaboravio sam odakle beše) -vojnički klub
Igor Perović Beograd -vojnički klub (kasnije celebrity grupa Playboy)
Majsak Ivica Jastrebarsko - vozač komandanta
Vladimir Nikolić Majdanpek -kurir komandanta.

Pre toga bio sam u bateriji kod kapetana Đokića
Ovde moram da pomenem drugare iz računačkog odeljenja baterije:

Petar Ostojić Bela Crkva
Zoran Grotić Koprivnica
Vukalo Čedomir Konjic
Bakrač Nermin Bihać
Trišić Nebojša Lozovik
Krešimir Mlinarić Zagreb (umro 3 meseca posle skidanja u decembru 1990) Krešo prijatelju nisam te zaboravio.

Ove momke (a i sebe) sam pobrojao da se ne zaborave, kao i da mlađi naraštaji vide kako je to nekad bilo. Moj sin gleda moje slike iz vojske i postavlja pitanja kako je nekad bilo.

Poseban pozdrav Bojanu Stamenkoviću iz Leskovca sa kojim sam radio u komandi i specijalan pozdrav prijatelju Marinu Bjelišu iz Zagreba.
Još uvek pamtim dan (17.9.1990.) kada sam napustio kasarnu i otišao na železničku stanicu. To je zaista jedinstven osećaj i doživljaj.

Ostajte zdravo moji daleki prijatelji

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   15.04.12 22:06

Đoni dobrodošao cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   26.05.12 21:07

@Nishlija (citat):
Ja sam sluzio vojni rok kao desetar u Masline od marta 1987 do septembra 1987. Komandir 1.pesadijske cete je tada bio porucnik Zoran Corlija.Gusteri su nam dosli iz martovske klase...tako da je bilo dosta "posla" oko privikavanja na novi zivot u smislu discipline i medjusobnog postovanja. Kao desetar sam tada dobio prekomandu iz Bara za Titograd-Masline. Lepo bi bilo ako ovim putem cujem nesto od drugova iz tog starog i dobrog vremena...uz svima nama poznatom pozdravu "Vrlo dobro...sluzimo narodu!!"

P.S. lomim glavu oko imena tadasnjeg komandanta bataljona i komandanta brigade...znam samo da su i jedan i drugi bas bili "nezgodni"....ne daj boze da te vide u gradu bez korektne uniforme i kape na glavi.....

misliim da je u jednom periodu k-dant bataljona bio Zasjko Esref,a k-dant brigade je sigurno bio ppuk Sima Kricakc

Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: kanemo   26.05.12 21:11

@dekidoc (citat):
evo da se javim, sluzio sam u Maslinama 94-95, komandir cete Veselin Golubovic (porucnik) a voda Slijepcevic ne znam mu ime (zaboravio), pa otkomanda 3 meseca u Bar kao "dobar vojnik", pa poslednjih nekoliko nedelja na Prevlaci (iznad, selo kameno), jos sam bio zaludjen vojskom i nekim drugim stvarima, sve u svemu lep i nezaboravan period, vodja bataljona tada kapetan 1-ve klase Svrkuta Nenad, rod pesadija

ako ima neko moje klase koji me je prepoznao, OBAVEZNO da se javi, nikada ne mogu zaboraviti to doba, tesko ali toliko slatko...

Veselin Golubovic(malo je imao nekih musica u glavi),a dobro se sjecam da je iznad Kamenog u Tom periodu u minskom polju poginuo vojnik ZVONKO (prezimena mu se nazalost ne mogu sjetiti) pozdrav

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   Today at 0:57

Na vrh Go down

Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari