FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
medion68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   26.05.12 21:16

@slobodni strijelac (citat):
kakva su to vremena bila i jos utakmica yugoslavia - argentina koju smo svi pratili bez daha te davne 1990..ne sam safete Very Happy zelim da pozdravim svog prijatelja aleksandra abramovica iz beograda jednu ljudsku gromadu u svakom smislu ili ako vas ima koji ste bili u pjesadijskoj ceti mustafe barakovica da mi se javite ako bilo sta znate a ovu dvojicu ljudi gdje su? sta su ? zivi i zdravi nadam se?
hvala za ovaj forum pozzd iz grada soli

Barakovic je u Podgorici (sada je u penziji u cinu pukovnika)
Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   26.05.12 21:19

@agoston miroslav (citat):
POZDRAV SVIMA VOJNA POSTA 6330/7 KAPETAN BARAKOVIC MUSTAFA POSLE PREKOMANDOVAN U TEHNICKU SLUZBU TJ.U KUHINJU NA ODRZAVANJE MASINA : VES 11103 NISANDZIJA MITRALJEZA M84 ,SVIMA ZELIM SVE NAJBOLJE AKO ME SE IKO SECA NEKA SE JAVI

POZDRAV, AGOSTON, Pozdravljam te a nadam se da ces me se sjetiti Osmanovic E. upravnik restorana.
Na vrh Go down
stojkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-06-10
Dob : 46
M(j)esto vranje

KomentarNaslov komentara:    10.06.12 20:07

@cgorac (citat):
Pozdrav svima.

VP 6330/2, izvidjacka ceta, sam kraj 80.-tih...

Staresine: komandir cete porucnik Jevtic, komandir voda potporucnik Galjak, komandant brigade/kasarne (zloglasni  Very Happy) potpukovik Kricak...

Bilo je to neko drugo, fino vreme.  Bilo je i dobro drustvo.  Ali sve u svemu - zamajavanje...

sluzio sam u ceti od marta 89 do septembra 89 , komand. cete por. d.jevtic komandiri vodova ppor. goran galjak i nenad skrbic vodnik jovan knezevic i cetni zastavnik masan kankaras . bio sam u trecem vodu 1. odeljenje vojn. stojkovic marjan.

Na vrh Go down
Osječanin
Gušter
Gušter

Član od : 2012-06-25
M(j)esto Osijek

KomentarNaslov komentara: 09.1990. - 09.1991. Putno mosna četa   10.07.12 15:36

Na vrh Go down
Knez
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2010-08-21
Dob : 44
M(j)esto Mladenovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   16.07.12 15:20

@Osječanin (citat):

Koja je ovo jedinica? Ovde mi mnogi lice na moju jedinicu ali mene nema:))

Na vrh Go down
Osječanin
Gušter
Gušter

Član od : 2012-06-25
M(j)esto Osijek

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   17.07.12 9:35

@Knez (citat):
@Osječanin (citat):

Koja je ovo jedinica? Ovde mi mnogi lice na moju jedinicu ali mene nema:))

Piše ti u naslovu :  Kasarna "Maršal Tito Titograd" 1990  -  1991   Septembarci    Putno-mosna četa

Na vrh Go down
Knez
Gušter
Gušter

Član od : 2010-08-21
M(j)esto Mladenovac

KomentarNaslov komentara:    19.07.12 13:11

Gde si ti na slici? Mene nema ali su provereno ljudi na slici iz moje jedinice. Kasnije sam bio cata kap Bozilovicu.
Je li to ta jedinica?
Na vrh Go down
valentin janša
Gušter
Gušter

Član od : 2012-12-15
M(j)esto Bled / slovenija

KomentarNaslov komentara: VP 6330/2   16.12.12 20:01

Bila nekad jedna zemlja po imenu Jugoslavija, ta zemlja je imala armiju, i ja sam služiuo u toj armiji. Još danas sam ponosan na to. Dolazim iz Slovenije iz Bleda i u Maslinama sam služio vojaški rok od 18. septembra 1988 do 18. septembra 1989 godine. Evo da napišem čega se još sječam. Služio sam kod izviđača, mislim da je to bila druga ili treča zgrada. Kad si ušao u zgradu bilo je jedno pet stepenica, desno je bila četa vod-veze, izviđači smo bili ljevo. Tla su bila iz crno-bijelih pločic, desno su bile tri spavaone, ljevo su bili sekreti sa čučevcima, sečam se da sam jednom čistio sekret sa zobnom četkom  Crying or Very sad . Od oficira se sječam Galjaka, bio je dobar čovek (pročitao sam na ovom forumu da je poginio u ratu, Slava mu!) sečam se Škrbič Nenada, neznam koji čin sta imala, i stariji vodnik Knez (ili Kneževič)
Od Vojnika iz moje klase:
- Samarđič Aleksandar iz Crne gore, bio je desetar
- Nimonaj Hysen iz Kosova
- Gartner Emil iz Škofje loke/slovenija, jedan put sam ga video kad smo završili vojnički rok
- Babik Vedran iz Splita
Puno rupa ima moja memorija, vrlo malo se sječam sovojnika, al sječam se Čemovskog polja, smeče, smeče, i miris po zapaljenoj plastici, dobro mi je u spominu ostala i Kakarička gora, pod gas maskom, više puta. Samo kamenje, Oficir Škrbič nas je ganjao ko volove… Nikad pa neču zaboravit, stvar koju sam najviše mrzio, to je bio ašov (malena lopata) pola godine sam je nosio na opartaču. Došla je zima i naša četa je išla za 20-30 dana na Žabljak. Gore je bilo super, pa u Kolašin za 10-15 dana, ne sječam se točno koliko. U centru Titograda sam držao 60 dana straže, mislim da smo stražili komandu garnizona. Došlo je prolječe i cjela četa je otišla na more u Bar, 15-20 dana ne sječam se tačno…
Bilo je težko ali imam lepe uspomene na to doba, i ja bi isto želeo jednom posjetit, kasarnu Masline, šta je sad tamo, dali još stoji, ima još kantine, i one velike dvorane za ručat, ostale so mi lepe uspomene…
Lepo bi bilo da se kdo javi iz moje generacije sep. 88
A na kraju izvinite jer moje poznavanje srbsko/hrvatskog jezika isto ima rupe.

Lepo mi bili pozdravljeni svi na ovom forumu!

Valentin
Bled

Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   16.12.12 20:49

Dobrodosao na Forum Valentin.... cheers

Gušter
Gušter

Član od : 2013-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   02.04.13 15:35

pozdrav svima

ako ima neko ko je bio u vojsci u maslinama 87/88 VP 6330/2 izvidjaci kod kapetana orovica por.jevtica i vod.knezevica neka se javi.desetar manojlo.
Na vrh Go down
Zoki 09
Gušter
Gušter

Član od : 2013-07-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   15.07.13 21:34

89-90 pesadia mustafa brakovic treca ceta
Na vrh Go down
stefanov
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-10-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   10.10.13 22:27

pozdrav,ovde Dragan Stefanov Izvidjac 6330/2 Masline septembar 88/89 pozdravValentinu ,secam se svih iz cete i svega
Na vrh Go down
Franja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-09-21
Dob : 46
M(j)esto Vrsac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   12.10.13 23:23

Bio sam tenkista u Maslinama septembar 89-90, komandir voda Vrapcenjak Branko, legenda koja hoda, komandir cete Vulin Nemanja. Nezaboravno vreme u drustvu sa VidovicFranjom,Vidakovic Darkom,Efendic Bahrijom,Zaloznik Janezom. Mozda ce neko slucajno nabasati na ovaj forum,kao i ja, pa da nekako dodjemo u kontakt.
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2013-10-14

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   14.10.13 21:46

Ja sam bio u PVO-u 1989/1990. Zanima me zna li netko što je bilo s tadašnjim kapetanom Žarkom Miškovićem? Je li on u mirovini?

--------

Peta proleterska (crnogorska) pešadijska brigada, čije tradicije nastavlja 5.mtbr, formirana je Odlukom Vrhovnog štaba NOVJ od 10.juna 1942.godine  u s.Smrječno u Pivskoj župi od 3 udarna bataljona iz Nikšićkog sreza i jednog udarnog bataljona iz danilovgradskog i podgoričkog sreza. U brigadi je bilo i nekoliko boraca iz Boke. Brigada je tada brojela oko 1100 starešina i vojnika. Za prvog komandanta brigade postavljen je Sava Kovačević – proslavljeni legendarni komandant iz NOB-a, a za komesara Radomir Babić.

Prvi ratni zadatak 5.proleterske brigade bio je povezivanje sa jedinicama na prostoru Prozor – Gornji Vakuf – Travnik – Bugojno i zaštita 175 teških ranjenika centralne bolnice i 220 dece uz marš od 200 km. Svoj ratni put ova proslavljena brigada veže za sve značajnije bitke NOB-e: Neretvu, Sutjesku, Sremski front... U toku trogodišnjih borbi i pređenih 24,000 km Peta brigada je izgubila 1360 boraca. Ova slavna jedinica dala je 56 Narodnih heroja a odlikovana je Ordenom narodnog heroja, Ordenom narodnog oslobođenja i ordenom bratstva i jedinstva I reda, a povodom 30-togodišnjice pobede nad fašizmom (1975.godine) brigada je odlikovana Ordenom narodne armije sa lovorovim vencem.

Obeležavajući 10.jun – Dan jednice Komandant brigade puk Žarko Mišković, u prisustvu starešina 2.A na čelu sa NŠ 2.A general-majorom Miladinović Milomirom, starešina k-de PK, komandanata jedinica iz kasarne «Masline», rezervnih starešina 5.mtbr i sredstava jevnog informisanja, podsetio je na slavni put 5.mtbr u proteklih 59 godina i naglasio: Osnovni zadatak brigade u miru je jačanje borbene gotovosti jedinica i profesionalno izvršavanje svakog joj postavljenog zadatka; 5.mtbr kao sastavni deo VJ i odbrambenog sistema zemlje obavlja redovne planske zadatke obuke vojnika i starešina za odbranu suvereniteta, teritorije, nazavisnosi i ustavnog poretka SRJ. Jedinice 5.mtbr trenutno izvršavaju odgovorne zadatke u KZB, u Preševskoj dolini, na Čakoru, u okolini Rožaja, u Beranama, Andrijevici i Plavu, na Lovćenu i u Kumboru. Zadaci koji se postavljaju pred 5.mtbr izvršavaju se uz punu odgovornost, stručnu osposobljenost i spremnost pripadnika jedinice da izvrše svaki zadatak u miru i ratu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   14.10.13 22:21

@Daruvarčanin (citat):
Obeležavajući 10.jun – Dan jednice Komandant brigade puk Žarko Mišković, u prisustvu starešina 2.A na čelu sa NŠ 2.A general-majorom Miladinović Milomirom, starešina k-de PK, komandanata jedinica iz kasarne «Masline», rezervnih starešina 5.mtbr i sredstava jevnog informisanja, podsetio je na slavni put 5.mtbr u proteklih 59 godina i naglasio: Osnovni zadatak brigade u miru je jačanje borbene gotovosti jedinica i profesionalno izvršavanje svakog joj postavljenog zadatka; 5.mtbr kao sastavni deo VJ i odbrambenog sistema zemlje obavlja redovne planske zadatke obuke vojnika i starešina za odbranu suvereniteta, teritorije, nazavisnosi i ustavnog poretka SRJ. Jedinice 5.mtbr trenutno izvršavaju odgovorne zadatke u KZB, u Preševskoj dolini, na Čakoru, u okolini Rožaja, u Beranama, Andrijevici i Plavu, na Lovćenu i u Kumboru. Zadaci koji se postavljaju pred 5.mtbr izvršavaju se uz punu odgovornost, stručnu osposobljenost i spremnost pripadnika jedinice da izvrše svaki zadatak u miru i ratu.

Daruvarčanin, dobrodošao na forum!
Za početak, ipak malo prouči pravila ovog foruma! Very Happy 

Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2013-11-07
M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   07.11.13 17:28

Pozdrav svima.
Bio sam 91.na odsluzenju u Maslinama,martovska klasa,v.p.8897 PVO.
Zapovjednik je bio kap.Krsmanović.
Ako netko ima da je bio u to vrijeme,bilo bi mi drago...
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   10.11.13 23:06

Kada sam se skinuo u 9. mjesecu 1990. godine, Dragoljub Krsmanović bio je još poručnik! Inače, bio je oficir koji se pridržavao pravila službe i nikada nije popuštao. Toliko je bio uživljen u komandiranje da je na terenu, kada je igrala nogometna reprezentacija, nesvjestan počeo naređivati nogometašima koji su igrali očajno. Zna li itko što je bilo poslije s Krsmanovićem koji je bio podrijetlom iz BiH? Također me zanima što je bilo s njegovim nadređenim i mojim komandirom Salihom Redžajem! Rubčiću, je li Salih bio aktivan u tvoje doba?

Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   11.11.13 12:35

Da,bio je porucnik i jedno vrijeme dok sam ja bio ali je unaprijeđen u kapetana tijekom ljeta 1991. Doduse,bio je dosta ozbiljan i zanesen u poslu...Saliha ne poznajem,odnosno nisam nikada cuo za njega.
Kazi mi,molim te,da li si ti bio baterija 40 mm,odnosno koji vod?
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   11.11.13 14:26

Upravo sam doznao da je Krsmanović vojsku napustio krajem devedesetih u činu majora i da je sada uspješni poduzetnik u Podgorici.

Salih je negdje na Kosovu, a Mišković je umirovljen kao pukovnik.

To su tri oficira koja uvijek pamtim kada se prisjećam JNA i tadašnjega Titograda u kojemu sam proveo cijelu godinu.

P. S.

Sada sam našao i vojnu knjižicu u kojoj piše VP 8897/4.

Pri dolasku, 18. 9. 1989. godine, potpisao ju je Dragoljub Krsmanović.

A na odlasku , 17. 9. 1990. godine, Salih Redžaj.

Daruvarčanin: komentar modifikovan dana: 11.11.13 14:57; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   11.11.13 14:57

Ok,jel ti netko sa foruma dao informacije ili...ako je volio bi malo popricati s nekim tko poznaje Krsmanovica. Znas li da je cijela kasarna sada napuštena,bar sam tako cuo.
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter

Član od : 2013-11-12

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   12.11.13 16:17

pozdrav svim vojnicima i starijesinama koji su sluzili vojsku ili radili u ARJ PVO, kasarna "Marsal Tito" Masline u Podgorici.
Krsmanovic.salutiranje 
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   12.11.13 17:06

Lijep pozdrav zapovijedniče,desetar Tihomir Rubčić,1991.god....
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   12.11.13 18:05

Pozdrav Rubcicu,imena se sjecam a lika iskreno ne.Davno je bilo zaboravilo se!
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   12.11.13 18:08

Pozdrav Rubcicu.Tvoje ime mi je ostalo u sjecanju,cini mi se da si bio desetar i naravno dobar vojnik
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   12.11.13 19:09

Izuzetno sam cijenio Vaše ljudske osobine i odnos prema drugim vojnicima i oficirima....
Podsjetio bih Vas samo da sam bio u ljeto i jesen 91.zapovjednik 3.voda baterije 40 mm u nedostatku aktivnih oficira,inače sam iz Metkovića,republika Hrvatska. U svakom slučaju ponosam sam na vrijeme provedeno u JNA od 3.-11.mjeseca 1991.
Nadam se da sam Vam osvježio pamćenje.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   Today at 6:43

Na vrh Go down

Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari