FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2013-10-14

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   12.11.13 23:28

Veliko je zadovoljstvo pozdraviti ljudinu Dragoljuba, oficira s kojim sam se čuo ovih dana. Iako nije bio moj nadređeni, bio sam sretan kao da sam ponovno pronašao izgubljenoga druga. Iako je uglavnom bio na distanci prema vojnicima, za razliku od nešto simpatičnijega potporučnika Miloševića koji se brzo "spanđao" s nekim zemljacima, poručnik Krsmanović bio je stup one JNA iz najboljih dana i sigurno bi u nekim mirnijim vremenima, zbog iznimno profesionalnoga pristupa poslu, dogurao vrlo visoko. No lako za činove, mnogo je bitnije da je Krsmanović sačuvao ono što ga je uvijek krasilo. Odanost poštenoj igri i pravilima koja nisu tu da se krše, nego da se što korektnije primjenjuju. Meni ostaje samo da mu poželim dug život i uspješno brođenje poduzetničkim vodama!
Na vrh Go down
pripadnik ARJ PVO
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-11-12

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   13.11.13 17:48

Drago mi je da smo uspostavili kontakt,hvala vam Rubcicu i Daruvarcanin na lijepim rijecima.Bila su to,koliko god teska,lijepa vremena.Ako vas nesto interesuje vezano za Podgoricu rado cu vam dati informacije.Iskreno vam zelim puno zdravlja,srece i uspjeha u daljem zivotu.Pozdrav!
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2013-11-07
Dob : 44
M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   13.11.13 17:56

Pozdrav i Vama,sa istim željama...
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   13.11.13 22:59

@pripadnik ARJ PVO (citat):
pozdrav svim vojnicima i starijesinama koji su sluzili vojsku ili radili u ARJ PVO, kasarna "Marsal Tito" Masline u Podgorici.
Krsmanovic.salutiranje 
Svakako ćemo se javiti. Tu smo na forumu koji se pregledava s vremena na vrijeme, a i privatne poruke rade. Inače, baš sam sada gledao sliku sa zakletve 7. 10. 1989. Ja se rukujem s djevojkom koja je pomagala na svečanosti, a u kutu se vidi dio uniforme s činovima i obrisi lica poručnika Krsmanovića. Dobra, stara vremena!
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   14.11.13 18:22

Jučer sam vrtio film iz doba JNA i sasvim mi je slučajno na pamet pala scena kada se uoči nove, 1990. nismo mogli složiti hoće li na ploči u učionici u prizemlju biti "Sretna nova godina" ili "Srećna nova godina". Prepirku nas vojnika prekinuo je autoritativni poručnik Krsmanović koji je odlučio da će biti SRETNA. Napominjem da on nikada nije gledao koje je nacionalnosti vojnik, barem ja to nisam primijetio, uvijek je najviše cijenio one koji su se držali pravila službe što je u vojsci bilo Sveto pismo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   14.11.13 19:00

@Daruvarčanin (citat):
Jučer sam vrtio film iz doba JNA i sasvim mi je slučajno na pamet pala scena kada se uoči nove, 1990. nismo mogli složiti hoće li na ploči u učionici u prizemlju biti "Sretna nova godina" ili "Srećna nova godina". Prepirku nas vojnika prekinuo je autoritativni poručnik Krsmanović koji je odlučio da će biti SRETNA.

Nije! Smile Laughing 

Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   27.11.13 21:47

pozdravljam ekipu 3.vod baterije 40 mm,ARJ PVO iz 1991.god.,Nermim Spahić,Čelenka Edin,Dean Elaković,Fatmir Rustem,Milošević....kasarna Masline,zap.kap.Krsmanović
Volio bi da se netko od njih javi ili netko tko poznaje te ljude.
Tihomir Rubčić
Na vrh Go down
kosta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   07.12.13 23:34

ima li koga od granicara septembar 92 strasni kapetan Savo Maslovaric posle karaula korita,
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   09.01.14 20:48

Ja danas, nakon podosta neuspješnih pokušaja, pronašao svoga komandira Miloševića koji radi u crnogorskoj državnoj službi.

Odmah me se sjetio, čak i opisao, što znači da nakon 23 godine i dalje ima izvrsno pamćenje.

Nije se opustio, u zavidnoj je formi.

Bio je i onomad, dobar su tim bili on i Krsmanović.

Ma odličan!

Stoga ću ih se uvijek rado sjećati!
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   09.01.14 21:15

Pozdrav daruvarcanin
kazi mi kada si bio u maslinama,ja sam dosao u 3.mjesecu 91.
Na vrh Go down
valentin janša
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-12-15
M(j)esto Bled / slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   19.01.14 20:17

Jeli ima možda ko po koju fotografiju kasarne. Tražio sam na netu, pa nisam ništa našao. Da se sjetim...
LP
Valentin Bled
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   19.01.14 23:01

@valentin janša (citat):
Jeli ima možda ko po koju fotografiju kasarne. Tražio sam na netu, pa nisam ništa našao. Da se sjetim...

Evo, našao na netu ulaz u kasarnu.
Netko je snimio u proputovanju. Ne znam tko je mlada dama... Very Happy 

I satelitska snimka:

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   20.01.14 12:40

Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   21.01.14 18:11

Došao sam u rujnu 1989.

Ha, ove godine bit će 25. obljetnica.
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   21.01.14 19:42

molim te kako mogu stupiti u kontakt sa por.Milosevićem...
Na vrh Go down
vranjanac
Gušter
Gušter

Član od : 2013-08-30
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Pozdrav   28.01.14 13:11

Pozdrav svim clanovima foruma.Ja sam sluzio vojni rok u kasarni Masline V.P.6330(1995./96.),ceta veze komandira Zarkovic Radmila.Od oficira secam se da su tu bili kapetan Goran radusinovic,vodnik Music Semso,vodnik I klase Gonjanin Murat,stari vodnik Igor Boskovic,stari vodnik Miladin Ristic,vodnik Ilija Nedic,porucnik Milovan Simic,vodnik Djeric,ugovorci Bojovic Radojica,,Knezevic Darko,Zejak Jevto,Banjevic Zeljko,Madzarevic Milorad   i drugi.Drugih sest meseci sam bio u razglasu pod vodjstvom civilnog lica Radovana Micanovica,pravog cara.

Inace,u mojoj klasi mart '95/'96 su bili:
Panovski Slobodan(Pozarevac),Djokic Dimitrije(Bajina Basta),Andrijasevic Boris(Niksic),Drobnjak Ranko(Niksic),Zarkic Darko(Kragujevac),Brankovic Aleksandar(Majdanpek),Nelovic Gazmend(Ulcinj),Kuzmanovic Rade(Cacak),Djordjevic Mico(Beograd),Rovcanin Zarko(Pljevlja),Sekularac Goran(nisam siguran),Petrovic Dusko(Gornji Milanovac),Emil Cekic(Gusinje),Skrijelj Denis(plav),Masonicic Zoran(Bar),Sasa Vladisavljevic(Jagodina),Krgusic Predrag(Bijelo Polje).Valjda nikog nisam izostavio.

Pozdrav i za klasu cete veze septembar '94-'95,za: Jankovic Aleksandra,Ciric Sasu,Seremesic Srdjana,Besenski Dejana,Gajic Zorana,Rankov Miluna,Gvozdenovic Dragana,Pirketa i Klasnju.
I za klasu posle nas mart '96/'97 za:Anovic Miodraga,Ardekjan Danijela,Babovic Dejana,Jankovic Zorana,Miladinovic Ivicu,Raicevic Radovana,Tovilovic Sasu i Trifunovic Zorana.

Pozdrav

vojničina

Inace,ja sam zalutao u ove generacije,jer sam trebao da sluzim vojsku jos 1987/88,ali kasnilo se.
Na vrh Go down
visoka
Gušter
Gušter

Član od : 2014-02-07

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   07.02.14 23:57

Pozdrav svima.
Bio sam od 17.9.1990-16.9.1991 u Maslinama,PVO-Komandno odeljenje
V.P.8897/4
Komand. Salji Redzaj a kasnije Dragoljub Krsmanovic
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   08.02.14 0:37

@visoka (citat):
Pozdrav svima.
V.P.8897/4
Pozdrav za Visokog,ili si iz Visoke scratch
Na vrh Go down
Daruvarčanin
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   08.02.14 21:01

@visoka (citat):
Pozdrav svima.
V.P.8897/4

Ja se skinuo, a ti došao.

P. S.

Redžaj je bio legenda!

Cijeli PVO išao na teren, a toga dana kiša padala kao iz kabla.

Samo su vojnici iz 8897/4  lako podignuli šatore jer je Redžaj unaprijed nabavio metalne kolčiće.

Ostali su ih morali izrađivati od drveta i pošteno se napatiti.
Na vrh Go down
Edo Basic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-12-29
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   12.02.14 22:06

@Edo Basic (citat):
javite se  porukom bašić je iz mostara  desetar 2 odelenje 2 voda 88 89 god poslije mene samardžić aleksandar  komandir pozdrav svima moj broj je 061 222 639  
Na vrh Go down
miks loznica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-02-15
M(j)esto loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   15.02.14 14:41

pozdrav za sve na forumu,a poseban pozdrav za klasu septembar 90/91 v.p 8897/4 (3vod)
Na vrh Go down
tihomir rubčić
Gušter
Gušter

M(j)esto metkovic

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   04.03.14 22:08

pozdrav loznica. ja sam došao 3.mjesecu 91.,mislim da bi se trebao sijećati. tihomir rubčić,metković.
Na vrh Go down
dragan jovanović
Gušter
Gušter

Član od : 2014-03-11

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   11.03.14 19:14

@davor (citat):
da li netko poznaje Dragana JoVanovića iz Soko Banje, služili smo skupa u Maslinama 1990/1991.g, on je bio desetar u vodu graničara klasa majac. hvala ako netko javi
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   11.03.14 19:43

Dobrodošao dragane jovanoviću i dobro našao stare kolege  cheers 

miks loznica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-02-15
M(j)esto loznica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   22.03.14 13:18

pozdrav za  tihomira ja mislim da te znam a ti ces se mene sigurno setiti,ja sam bio na vikendu kad si ti stigao u puk pvo,ja sam bio 3vod 3 odelenje,umom odelenju su bili Popic LJubisa,Kapicic Ivan,Glavica Davor,kom voda je bio ml.vod Jovanovic Goran iz Ivanjice,do 25 marta sam bio u bateriji 40mm kod kap Krsmanovica sam pisao mesecni rad obuke pomagao sam cati,od 25 marta sam presao u intendantsku sluzbu v.p 6330/65 radio sam u servisu iza bine sve do 17. o9.91.radeci u servisu znalo me je mnogo vojnika a i staresina,kap Krsmanovica sam video 1995 g kada sam dolazio drugu na zakletvu i ovom ga prilikom pozdravljam,pamtim dosta detalja iz vremena provedenih u maslinama,pozdrav Rubcicu od Guzvic Milana iz Loznice.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!   Today at 6:43

Na vrh Go down

Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari