FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Priroda u mome kraju (drugi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17821
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 13:26

Nisam znao da čuvarkuća može ovako izrast.... Shocked

Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 456
Član od : 2013-10-10
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 15:31

@pera84 (citat):
Ode Milutin u trapere!  Laughing

Micko, umalo da macak zaglavi na mjestu tvora.  Laughing

Milutins..  ko če koga...
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3910
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 15:59

Dan nakon "Usce festa".
Kako li ce biti kad bude trajao tri dana?

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 16:04

@PORUCNIK (citat):
Dan nakon "Usce festa".

Ajd realno.... kolika ja tu šteta, koliko treba vremena da se to počisti i koliko bi to koštalo?
Moguće da trebaju i kojeg radnika za koji dan, pa priupitaj.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 16:24

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Dan nakon "Usce festa".

Ajd realno.... kolika ja tu šteta, koliko treba vremena da se to počisti i koliko bi to koštalo?
Moguće da trebaju i kojeg radnika za koji dan, pa priupitaj.

Problem je u tome sto se to ne cisti, niti ko za to daje novac.
Mozda treba sacekati da nabujaju Bistrica i Lim i odnesu to smece.
Ili se nadju entuziasti, kao poslije jedne od regata. Ucesnici su bar ostavili smece u kesama.

Omladinac kog sam zamolio...

... i ja sa ostecenom kicmom.

mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1783
Član od : 2012-04-15
Dob : 68

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 16:38

V Tolminu se ravnokar odvija vsakoletni Metaldays.Število prebivalcev naraste za štirikrat.Udeleženci iz 50-tih držav.
Trgovine polne,mize po lokalih zasedene.Nobenih ekscesov.
Miroljubni ljudje.Smeti se seveda sproti čisti.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 16:38

@PORUCNIK (citat):

Ne može to tako ostat neočišćeno ili da čisti tko se i ako sjeti.
Čišćenje treba organizirat lokalna komunalna služba na teret lokalnog proračuna ili je organizator dužan očistit mjesto održavanja događaja o svom trošku (tj. platiti čišćenje), ovisno o dogovoru kakav je postignut s lokalnom vlasti kada su se vodili razgovori i ishodila dozvola za samo održavanje događaja.
Cijena čišćenja se može prilično realno odrediti ranije, i organizatoru uvjetovat dozvolu time da te troškove plati unaprijed, stvar je zapravo prilično jednostavna i tako se radi.
(Sudjelovao sam u organizaciji sličnih priredbi, pa znam kako to ide.)
U svakom slučaju, za nered nisu 'krivi' posjetitelji, (naravno, trebalo je osigurati i određeni broj kanti za smeće), jer su oni samim dolaskom potrošili neki novac tijekom događaja, a lokalna samouprava mora imat svoj dio od toga.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 17:10

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Ne može to tako ostat neočišćeno ili da čisti tko se i ako sjeti.
Čišćenje treba organizirat lokalna komunalna služba na teret lokalnog proračuna ili je organizator dužan očistit mjesto održavanja događaja o svom trošku (tj. platiti čišćenje), ovisno o dogovoru kakav je postignut s lokalnom vlasti kada su se vodili razgovori i ishodila dozvola za samo održavanje događaja.
Cijena čišćenja se može prilično realno odrediti ranije, i organizatoru uvjetovat dozvolu time da te troškove plati unaprijed, stvar je zapravo prilično jednostavna i tako se radi.
(Sudjelovao sam u organizaciji sličnih priredbi, pa znam kako to ide.)
U svakom slučaju, za nered nisu 'krivi' posjetitelji, (naravno, trebalo je osigurati i određeni broj kanti za smeće), jer su oni samim dolaskom potrošili neki novac tijekom događaja, a lokalna samouprava mora imat svoj dio od toga.

Kad sam prigovorio jednom od organizatora regate da su dosli, postavili nekoliko satora i razvili natpis, slikali se i otisli, izbrisali su me iz liste prijatelja na FB.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 17:18

@PORUCNIK (citat):
Kad sam prigovorio jednom od organizatora regate da su dosli, postavili nekoliko satora i razvili natpis, slikali se i otisli, izbrisali su me iz liste prijatelja na FB.

Krivo upućuješ primjedbe na ljude, ljudi su takvi.
To rješavaju zakoni i propisi odnosno kazne za nepridržavanje istih, ako je stvar u neredu i sl.
Npr. mene su parkirne kazne sasvim disciplinirale po tom pitanju Smile, nema šanse da je izbjegneš, sjeda na račun nakon nekog vremena ako se ne plati u roku, još i uvećana...

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 20:47

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Krivo upućuješ primjedbe na ljude, ljudi su takvi.
To rješavaju zakoni i propisi odnosno kazne za nepridržavanje istih, ako je stvar u neredu i sl.
Npr. mene su parkirne kazne sasvim disciplinirale po tom pitanju Smile, nema šanse da je izbjegneš, sjeda na račun nakon nekog vremena ako se ne plati u roku, još i uvećana...

Moj Max, mislim da u Ustavu CG pise da je CG ekoloska drzava. A svi zakoni proisticu iz ustava.
Riba smrdi od glave!

mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 21:34

To je dolgotrajen proces.Veliko vode mora preteči,da človek dojame,da s tem,ko onesnažuje 
naravo,škodi le sebi.Ni dovolj,da paziš na red le okoli svoje hiše.
Tudi v Sloveniji je bilo treba desetletja ljudi učiti čistoče in jim omogočiti,da so embalažo
nekam odlagali.Tudi odvoz kosovnega materiala je pripomogel k temu,da je v naravi teh odpadkov zelo malo.Danes že otroke v vrtcu vzgajajo v tem mišljenju.
V naših hribih težko naletiš na smeti.Tudi v ČG moram pohvaliti planince,da imajo gore dokaj čiste in brez smeti.Tudi Tara je zelo čista. Drugo pa so mesta in okolica cest.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 21:45

@mirko bratuš (citat):
To je dolgotrajen proces.Veliko vode mora preteči,da človek dojame,da s tem,ko onesnažuje 
Tudi v Sloveniji je bilo treba desetletja ljudi učiti čistoče in jim omogočiti,da so embalažo
nekam odlagali.Tudi odvoz kosovnega materiala je pripomogel k temu,da je v naravi teh odpadkov zelo malo.Danes že otroke v vrtcu vzgajajo v tem mišljenju.
V naših hribih težko naletiš na smeti.Tudi v ČG moram pohvaliti planince,da imajo gore dokaj čiste in brez smeti.Tudi Tara je zelo čista. Drugo pa so mesta in okolica cest.
Kanjon Tare je nacionalni park. Tek prije nekoliko godina su uspjeli ocistiti korito (medjunarodna akcija volontera) od automobilskih guma i ostalog habastog smeca.
A mudro rukovodstvo ga je htjelo potopiti i napraviti hidroelektranu. Stanovnistvo se pobunilo i uzburkalo javnost. Moju Bistricu niko nece moci da spasi.

mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   26.07.16 21:54

@PORUCNIK (citat):
@mirko bratuš (citat):
Kanjon Tare je nacionalni park. Tek prije nekoliko godina su uspjeli ocistiti korito (medjunarodna akcija volontera) od automobilskih guma i ostalog habastog smeca.
A mudro rukovodstvo ga je htjelo potopiti i napraviti hidroelektranu. Stanovnistvo se pobunilo i uzburkalo javnost. Moju Bistricu niko nece moci da spasi.
Poskusite se organizirati in se zoperstaviti posegov v reko.Težko delo,a mogoče vam uspe. Danes je v Evropi elektrike na pretek,tako,da to ni
izgovor za izgradnjo novih central.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2449
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   27.07.16 2:52

@pera84 (citat):
Ode Milutin u trapere!  Laughing

Micko, umalo da macak zaglavi na mjestu tvora.  Laughing
Perice ti vala nasluti(nije macor nego macka),sinoc je uletila u kavez, pojela mi sunku spremljenu za rakuna ili jazavca- veceras je kavez ponovo spreman da primi gosta.
Sta se uhvati nije bitno- samo ne tvor ponovo.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   27.07.16 20:24

Kao da je pitoma, na svega par koraka od mene 

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   27.07.16 20:49

U ovo doba godine rijetko vidjam divlje curke, na ovu sam slucajno nabasao prilikom setnje kroz sumu.Negdje pocetkom proljeca video sam nesvakidasnji prizor.Muzjak je bio u drustvu tri zenke, jedna od njih je negdje pocetkom maja prosetala 7 mladih.Dolazila je par nedelja sa njima, mirno pasla u dvoristu i zatim su nestali

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   27.07.16 20:52

Negdje sa proleca 

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   28.07.16 2:20

Divlji dupin kod mjesta Brijesta na Pelješcu... ima jedan i kod Neuma što je stalno s kupačima.... (možda je isti, to je blizu).

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 30.07.16 13:21; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3276
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   28.07.16 20:11

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   29.07.16 0:19

Vec treca vece kako ga bezuspjesno lovim 

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3262
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   29.07.16 2:18

@milutins (citat):
Vec treca vece kako ga bezuspjesno lovim 
Hebiga, Micko, valjda si zapamtio Davidovog "jazu". Tuzio ga je zbog kukuruza!!!

Turi u kavez klip-dva kukuruza (a ne sunku pa da lovis vlastitu macku  Laughing )
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   29.07.16 20:36

Rijeka Rječina (duga 19 km) ulijeva se u more skoro u centru grada Rijeke, ali ima i svoj skrovitiji dio...

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3276
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   29.07.16 22:11

Pogled sa Čigote na Smiljanske zakose. U daljini se vidi ski centar Iver u Mokroj Gori #zlatibor
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   30.07.16 3:31

Moja omiljena svraka. Zovem je Suzi.

mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   30.07.16 11:31

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Priroda u mome kraju (drugi dio teme)   Today at 12:13

Na vrh Go down

Priroda u mome kraju (drugi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 38/42Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Next
 Similar topics
-
» Priroda u mome kraju (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Stari dvorci i kurije u mom kraju