FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Oficiri u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Next
AutorPoruka
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   14.06.12 21:06

Daleko od toga da ne verujem.......signore generale.. Wink
Samo se cudim jer to zaista prvi put cujem Exclamation

Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   14.06.12 22:02

U kasarnu Filip Kljajic dolazili su regruti iz cele YU. U prekomandu se odlazilo u celu YU. Nevidim nikakav valjan razlog da svi Slovenci iz 1 cete kap. Kovacine idu u prekomandu u Makedoniju a makedonci u Sloveniju. princip sto dalje to bolje vazio je samo u 1 ceti. u 2 ceti u kojoj sam bio niko nije dobio prekomandu dalje 200-300km od kuce.ista kasarna,ista vojska ali nije isti oficir.
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 571
Član od : 2010-04-11
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   14.06.12 22:22

@purger (citat):
@maljutka (citat):
mostarac i purger, da li ste imali ispracaj u vojsku, kako je to bio obicaj u ono vreme??

Bila je to klasika u ono vrijeme  Very Happy dan dva prije odlaska fešta negdje doma ili u vikendici ili u nekoj birtiji oblokavanje do besvjesti strogo "peder bal" bez ženskog društva (ipak su to muška posla  Laughing ).
Na kraju najbolji frendovi ispračaj na kolodvor,flaša nečega kruži ulazak u vlak urlanje frendova,knedla u grlu na rubu plača jer ko će ostavit sve te prijatelje,komade,šankove....... No

Identičan slučaj,isto i kod mene,verujem i kod svih ostalih manje više.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   14.06.12 23:02

@Patrick (citat):
Identičan slučaj,isto i kod mene,verujem i kod svih ostalih manje više.

Peceno pile, litar vina i domaci hleb. Vino popio do Vinkovaca a hleb i pola preostalog pileta dao nekim alkosima u Zagrebu... Bilo je pet ujutru i ne znam ko se vise obradovao. Da li oni nenadanom dorucku ili ja sto sam imao manje stvari za nosenje.  Very Happy
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   17.06.12 8:58

odem ja u posetu jednom oficiru JNA inace kapetanu muzicaru koji je svirao u vojnom orkestru.covek ranjen i lezi na VMA. UOBICAJENA PROCEDURA,gde idete,kod koga zasto osobna dokumenta dobijem propusnicu i pravac 2 ili treci sprat soba broj nn. stignem na sprat i prvo sto mi pada u oci prisustvo vojne policije.normalno za tako veliki objekat da postoji obezbedjenje ali u tom broju cudno.pridjem da pitam za broj sobe jer VMA je tako veliki objekat pun hodnika i prolaza da pre lici na lavirint.pre nego sto sam stigao da pitam sledi kratka komanda ODBI.... i pokazuje mi rukom dase udaljim.snadjem se nekakao ,nadjem sobu,nadjem ovog kapetana pozdravimo se i krene prica gde je bio,kojom jedinicom je komandovao,kako je ranjen,kakav je tretman u bolnici itd.pitam ja njega otkud toliko pripadnika vojne policije u bolnici i sata rade.ma cuvaju ove iz zng radi njihove i nase bezbednosti.rec po rec prici nikad kraja dok nije usla doktorka i rekla da oni koji idu na fizikalnu terapiju pripreme se. i molim vas dase drzite kraja bazena jer ovi koji skacu u bazen mogu da vas povrede. doktorka koji ranjenici skacu u bazen pa ovi ljudi nemogu normalno da stoje na svojim nogama a kamoli da skacu u bazen. pa nelece se ovde samo ranjenici vec i sportisti i druge vazne licnosti,okrete se i ode. ako u jednoj vojnoj bolinici pripadnici JNA imaju ovakav tretman sta reci o karakteru vojnog vrha i generala koji su komandovali JNA.ZA SVAKU POHVALU je sto su i pripadnici zng prebaceni na VMA jer ranjeniku treba ukazati pomoc bez obzira kojoj vojsci pripada.

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   17.06.12 18:44

Vlado imaš PLUS za zadnju rečenicu Smile
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   17.06.12 21:12

Zanimljiv je i fenomen preuzimanja komande nad nekom jedinicom...

Vise puta sam bio u prilici da vidim promenu komandira cete , komandanta bataljona...svaki put je bilo isto kao kad promenis automehanicara koji ti odrzava auto - AUUUU, STA JE OVAJ RADIO OVDE, OVAJ POJMA NIJE IMAO, MORAMO IZ POCETKA...

u pocetku odmah bude "isterati glanc" - govori o tome kako je dosad radjeno sta je radjeno, ali JA cu napraviti od ove jedinice elitnu i najbolju...IDEMO IZ POCETKA I SVE DRUGACIJE I KONTRA OD PRETHODNIKA...drilovi i delimicno sikaniranje podredjenih staresina i vojnika i stvaranje tenzija u jedinicama, a sve sa idejom MOJ BATALJON (CETA, BATERIJA, VOD) CE BITI NAJBOLJI U BRIGADI; moja komanda je jaca od njegove ; moj vojnik ce napakovati duplo vise stvari u vojnicki ranac nego pod mojim prethodnikom, itd... ukratko, sve mora da bude bolje nego kod mog prethodnika...

posle stotine provedenih vanrednih popodnevnih i vecernjih sati u kasarni, nadgledanja obavljanja redarstva i jutarnje gimnastike, desetine vanrednih raporta i slicnih nepotrebnih stvari, legnu na rudu i sve se isto desava kao da i nisu tako radili....

Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   17.06.12 21:25

Vidiš Kemo, ja sam to primetio na mnogo nižem nivou. Dežurni čete, ako prepusti vojsci da sama radi redarstvo, ono će biti odrađeno osrednje, za relativno kratko vreme. Ako nadgleda, vraća i popravlja, redarstvo će isto biti odrađeno osrednje ali za duplo duže vreme i uz nervozu i negodovanje.
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   17.06.12 22:44

naravoucenije......... jna je imala takve vojnike koji su bili sposobni da sve odradjuju sami, odnosno,....... jna nije ni trebala da ima oficire.... Wink Wink Wink

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   18.06.12 8:27

zastavnik Jure je bio osumnjiceni kosovac.e sad dali je radio za KOS ili nije to nije utvrdjeno.radio je u komandi garnizona i niko od vojnika nije znao staje njegovo pravo zaduzenje.kancelariju je stalno drzao pod kljucem i nijedan vojnik nije bio zaduzen za spremanje i ciscenje njegove kancelarije sto je bila uobicajena praksa kod drugih oficira.mi vezisti smo odlucili da prisluskivanjem njegovog telefona utvrdimo imali istine u tome. vodili smo statistiku odlazecih i dolazecih poziva iz njegove kancelarije. utvrdili smo da njegov lokal poziva jedna zena uvek kad je dezurni oficir ili pomocnik dezurnog oficira i razgovor traje 30-40min.oformili smo ekipu za prisluskivanje i sacekali dan kad je bio dezurni oficir.tacno u odredjeno vreme usledio je poziv od iste zene i mi smo se ubacili u vezu.posle 10min razgovora nastao je tajac.necuje se nista ali veza je i dalje bila otvorena.zastavnik Jure je nekako provalio da prisluskujemo ,ostavio je otvorenu vezu i pravac centar za vezu da nas uhvati nadelu.to mu nije poslo za rukom ali smo svi prisutni na centru ipak zavrsili sutradan na raportu kod naseg zastavnika.KOS ili ne nije utvrdjeno ali svaleracija jeste definitivno.

Na vrh Go down
maljutka
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2012-05-23

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   18.06.12 8:55

pa i jure ima muda
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   18.06.12 15:22

Zivio Jure, svaler/kosovac!!!

cheers
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   18.06.12 15:25

A vas sto ste prisluskivali, ja bih poslao ne na raport nego na prinudni rad u kakvom kamenolomu ili rudniku.
Ne zbog prisluskivanja, nego sto ste covjeku razjebali svaleraciju Mad
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   18.06.12 21:54

operaciju KOS nastavili smo van kasarne.znali smo da zastavnik ima dve cerke ,starija priblizno nasih godina i ona je postala nasa meta. Jednostavno smo hteli ovom liku da damo doznaja da sa nema zajebancije i ubuduce kad je dezurni oficir da nas zaobilazi u sirokom krugu.
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   18.06.12 23:12

@vladimir (citat):
operaciju KOS nastavili smo van kasarne.znali smo da zastavnik ima dve cerke ,starija priblizno nasih godina i ona je postala nasa meta. Jednostavno smo hteli ovom liku da damo doznaja da sa nema zajebancije i ubuduce kad je dezurni oficir da nas zaobilazi u sirokom krugu.

Vladimire....pa vi ste izgleda bili KOS... Exclamation

Evo ti i tvoj citat sa 5.strane ove teme....... scratch

Citat :
Vladimir
Mostarac je potpuno u pravu.U JNA je stvarno bilo velikih budala.........

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   19.06.12 0:02

Sto voz povuce i vojska obuce...... Laughing
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   19.06.12 0:12

vladimir
Mostarac je potpuno u pravu.U JNA je stvarno bilo velikih budala/ i mi smo bili deo JNA obicni vojnici ali neznaci dasmo u glupostima zaostajali za oficirima.
Na vrh Go down
maljutka
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   19.06.12 9:29

da li je neko od vas, na ovom forumu slluzio vojsku u benkovcu, u periodu 79. do 90. godine
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   20.06.12 22:20

oficir i coca cola/ ode jedan guster vezista u kantinu i zatrazi coca colu.sledi jasan i nedvosmislen odgovor NEMA. kako nema kad iza tebe stoje 4 gajbe coca cole pita guster zenu koja radi u kantini.To je za oficire odgovori zena.iznerviran ovakvim odgovorom guster je prokomentarisao,Pa odkad oficiri piju coca colu? ovakav komentar na temu sta piju oficiri strasno je iznervirao prisutnog starijeg vodnika prve klase koji je komandovao izvidjacima i vezistu gustera naglavacke izbacio iz kantine. neko je kasnije starijem vodniku rekao da je vojnik vezista i tu je nastao problem.svalerka zove svako jutro od 7h-7h30min a zena od 10h-10h30 min a vezisti zanaju imena i jedne i druge. zamisli da vezista guster provali starijeg vodnika kod zene pa brze bolje pravac komanda i centar za vezu na izvinjenje gusteru.

Na vrh Go down
maljutka
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   21.06.12 0:00

Very Happy bravo vladimire
Na vrh Go down
purger

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   23.06.12 10:28

@maljutka (citat):
da li je neko od vas, na ovom forumu slluzio vojsku u benkovcu, u periodu 79. do 90. godine

Ja 85-86  Very Happy

Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2009-05-03
Dob : 44
M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   03.07.12 20:09

@purger (citat):
@maljutka (citat):
mostarac i purger, da li ste imali ispracaj u vojsku, kako je to bio obicaj u ono vreme??

Bila je to klasika u ono vrijeme  Very Happy dan dva prije odlaska fešta negdje doma ili u vikendici ili u nekoj birtiji oblokavanje do besvjesti strogo "peder bal" bez ženskog društva (ipak su to muška posla  Laughing ).
Na kraju najbolji frendovi ispračaj na kolodvor,flaša nečega kruži ulazak u vlak urlanje frendova,knedla u grlu na rubu plača jer ko će ostavit sve te prijatelje,komade,šankove....... No

Imao sam ispraćaj. Sva moja raja je išla u septembarskom roku pa smo napravili oproštajno veče. Imali smo i ispraćaj na željezničkoj stanici, mnogo ženskih, suza i slično. Onda je slijedilo jedno od najduljih putovanja u mome životu. Vlakom od Mostara do Beograda, a onda prema Skopju. Tamo me dočekala velika stanica kakvu nisam očekivao i sjećam se da smo došli u kasarnu u noći.

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2009-05-03
Dob : 44
M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   03.07.12 20:11

@vladimir (citat):
vladimir
Mostarac je potpuno u pravu.U JNA je stvarno bilo velikih budala/ i mi smo bili deo JNA obicni vojnici ali neznaci dasmo u glupostima zaostajali za oficirima.

Vidi, nama se i može oprostiti za te gluposti. Većina nas je tada imala 18-19 godina i bili smo prava djeca. Teško da mogu oprostiti gluposti nekome tko je profesionalac za kojeg je radila čitava radnička klasa tadašnje Jugoslavije da bi on mogao drkati neku stvar ili biti alkoholičar. Naši roditelji su primali manje plaće nego što su realno mogli primati kako bi se imalo za JNA.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   04.07.12 9:58

Mostarac slazem se sa tobom. mi jesmo bili deca ali oficiri NE. Posle svih dogadjana iz 1991 hteo sam da malo da odmorim mozak i da odem u Austriju u Bec ko drugara i mozda da ostanem da radim u Austriji. tada svi pripadnici rezervnog sastava su morali dobiti potvrdu od JNA da im se dozvoljava izlazak iz zemlje. E sada ko je JNA bio potreban a ko nije jednostavno se nije znalo.postojao je nekakav fomozni spisak jedinica cijim je pripadnicima zabranjen izlazak iz zemlje a koje su to ,to niko nije znao.mnogi se nisu ni usudjivali da traze dozvolu za izlazak iz zemlje bojeci se mobilizacije.Meni je bilo potpuno svejedno.Odem ja u taj famozni odsek da trazim dozvolu. tamo sede dva oficira igledaju tv,pominje se Bjelovar na snimku.vrata kancelarije su otvorena i meni su ta dvojica okrenuta ledjima ,neprimecuju da stojim na vratima.Jedan od dvojice oficira komentarise snimak na tv ,,Vidi ovaj je imao u Bjelovaru automehanicarsku radnju a sada je nekakav komadant i glasan smeh..Ovaj komentar me strasno iznervirao kao da ova dvojica nemaju pojima sta se dogodilo u Bjelovaru. prekidam ovu dvojicu u razgovoru i glupim komentarima sa DOBAR DAN. Tada sam stvarno doziveo SOK.Ova dvojica se okrecu prema meni i ja prepoznajem zastavnika iz moje kasarne koji je nestao iz nje na meni nepoznat nacin.Prepoznajem ja njega ali prepoznaje i on mene. Pitam ,,Otkud vi ovde druze zastavnice? Poce da zamuckuje,sav zbunjen nezna sta da kaze pa onda dobio sam prekomandu??? zna on dobro daje pobegao pred samu bitku za vojarnu a nas ostavio.Sta reci za takve oficire. deca sa 18-19 godina da brane JUGOSLAVIJU a oni koji su skolovani,placeni dato im sve u zivotu beze. neka im sluzi na cast ako je uopste imaju.

Na vrh Go down
HP 35
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2012-07-16
M(j)esto Munze Konza

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   23.07.12 16:43

Ispratio sam sve komentare - vrlo interesantna zapazanja . Za neke iznesene stvari prvi put sam cuo i zgrozio se . Pokusacu da iznesem neke svoje impresije iz posebnog ugla posto mi je otac bio oficir . Mozda je malo licno ali verujte iskreno .
Otac mi je otisao u partizane 1941. sa 16 godina i prosao sito i reseto u najelitnijim jedinicama i iz rata izasao sa 8 rana kao borac prateceg bataljona VS od koga je nastala garda . Iz garde je dobio pedalu jer je na partijskim sastancima iznosio da se grobovi nasih poginulih drugova jos nisu slegli a vec se prave materijalne razlike medju nama borcima . Sutradan su ga poslali iz garde u trupu - prvo Smederevo pa Kicevo u Makedoniji gde smo se sestra i ja rodili pa Zadar ,Rajlovac , opet Kicevo a 1963. Zemun . Odmah nakon rata ubrzano obrazovanje prvo gimnazija pa VA a 1963. dve godine skolovanja u SSSR-u jer su u JNA tada formirane raketne jedinice PVO . Do penzije (penzionisan u cinu pukovnika) sedamdesetih godina bio na vrlo odgovornom mestu u raketnom skolskom centru u Batajnici . Pre nego sto je po svom zahtevu otisao u penziju imao sukob sa gen.armije Ljubicicem oko resavanja stambenog pitanja . Uslov da dobije stan bio je da se odrekne stana od 44 kvadrata u korist drzave a da dobije sluzbeni stan u Zadru gde su ga slali na duznost komandanta garnizona isa izgledom na cin gen majora . Rekao je ne hvala i zdravo . Ostao je da zivi sa cetvoroclanom porodicom u tom stanu od 44 kvadrata . Umro 1989. i mozda me necete razumeti ali drago mi je sto nije duze ziveo jer je najiskrenije voleo onu zemlju i ne bi podneo sva ona desavanja . Nepristrasno vam mogu izneti profil . Strog staresina ali kako sam se mnogo puta uverio pravedan . Cesto su mu se javljali mnogi bivsi vojnici i pitomci iz svih delova SFRJ kao i podredjene i nadredjene staresine , dolazili kod nas kuci , pisali pisma ili razglednice cak u znak zahvalnosti zvali nas u goste na zimovanja ili letovanja sto je on uz zahvalnost odbijao ali zadrzavao kontakt i secanje na njih . Ja sam ga u stvari tek dobro upoznao i shvatio kad je otisao u penziju . Druzio se sa ljudima razlicitih stepena obrazovanja i zanimanja . Nikad nije birao prijatelje po bogatstvu , nacionalnosti pa cak ni po politickom opredelenju . Kao nosilac partizanske spomenice imao je pravo koristenja besplatnog prevoya avionom , brodom , vozom i autobusom kao i koristenje banja i odmaralista . Nikada ali NIKADA nije iskoristio apsolutno nista . Mozda je to tesko shvatiti ali uvek sam sa njim mogao polemisati i o politici i o ideologiji . Nije voleo bezbednjake i udbase . Pogrdno je govorio za njih da su batinasi i da ne vrede kao ljudi . Voleo je i da popije u drustvu ali samo u slobodnom vremenu i sa merom . Kad je doslo vreme da sluzim vojsku "sredio" mi je najdalju destinaciju i bez ikakve protekcije . Bio sam kao vojnik odlican u obuci i gadjanju ali nedisciplinovan i svojeglav za sta sam snosio posledice sto sam izneo na ovom forumu u KANTINI na temi pritvor . Na kraju mi je rekao da mi je on bio staresina da bih mnogo gore prosao . Jedino mu je bilo drago sto sam kuci doneo medalju odlicnog strelca . Od njega mi je ostala gomila odlikovanja , vecina ratnih sa dva ordena za hrabrost , trofejni pistolj browning HP 35 skinut sa SS porucnika padobranca u desantu na Drvar i nemacka oficirska busola .
Zasto sve ovo iznosim ? Pa jednostavno JNA je dugo trajala kroz razlicite periode u kojima su se razlicito vrednovale i ljudske i materijalne i svake druge vrednosti pa je bilo i razlicitih ljudi medju staresinama da bi na kraju sve erodiralo i otislo tamo kuda je otislo . Ni jedna armija nije nadzivela drzavu kojoj je sluzila .
Staresina je u brigadi u kojoj sam ja sluzio bilo razlicitih , one lose ne bih da pominjem a od pravih istakao bih st. vodnik Volk Milan - pravi sportista i profesionalac , vojnicina u svakom pogledu (jedino je tesko primio kad sam bolje od njega gadjao pistoljem Very Happy ) i kap I kl Spasojevic , komandir raketne baterije u divizionu , inteligentan obrazovan , okretan , u svakom smislu sposoban .
Najsposobnijeg staresinu imao sam na studentskoj vezbi u kasarni u Pancevu - Taso Enes - sada pukovnik u penziji , ranjavan vise puta devedesetih . Taj covek je rodjen za oficira . U stanju je da tako homogenizuje i motivise jedinicu da nema toga ko sa njim ne bi posao u vatru ili vodu . Uz to ljudina sa svim ljudskim , moralnim i profesionalnim kvalitetima .

Oprostite na opsirnosti, pozdrav !

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Oficiri u JNA   Today at 1:13

Na vrh Go down

Oficiri u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/38Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Next
 Similar topics
-
» Oficiri u JNA
» Rezervni oficiri u JNA