FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Gjorče Petrov Skopje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Next
AutorPoruka
sego
Desetar
Desetar

Broj komentara : 292
Član od : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   22.09.10 14:22

Pozdrav svima iz Zg., bio sam u JNA 1986/87. U Skopje sam došao u 9. mjesecu, te i ostao cijelo vrijeme sve do skidanja u ljeto 1987. Molio bih sve koji su tada bili kuhari, 3615/2, u prvom paviljonu do razglasa, da se jave.
Mislim da je kapetan bio Predrag Rajković, a zastavnik neki podeblji makedonac.Čak je bio i vodnik prve klase pa skoro maloljetni dečko sa Krka...zaboravio sam mu ime.
Za sada toliko.

Pozzz.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   23.09.10 7:00

Sego, dobro nam došao!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: fotografije   23.09.10 10:03

Hvala na dobrodošlici, bilo bi mi drago da se još netko javi, bar onaj koji je bio u toj kasarni, budući da imam tako malo fotografija, sve je to bilo u krugu čete.
Jako bih volio doći do bilo kakvih slikovnih zapisa iz tog vremena, eto, nostalgija radi,
a šta bih tek dao da mogu i otići do Skopja, pa preko onog mostića do ulaza u kasarnu, pa do prijavnice pred kojom smo Dejan Mikić iz Kragujevca i ja zasadili prve ruže, budući da se tek nova prijavnica otvarala... Smile

Pozz,
Sego,
Zg
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   24.09.10 14:42

Pozdrav Sego cheers

Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   19.11.10 18:40

@sego (citat):
Pozdrav svima iz Zg., bio sam u JNA 1986/87. U Skopje sam došao u 9. mjesecu, te i ostao cijelo vrijeme sve do skidanja u ljeto 1987. Molio bih sve koji su tada bili kuhari, 3615/2, u prvom paviljonu do razglasa, da se jave.
Mislim da je kapetan bio Predrag Rajković, a zastavnik neki podeblji makedonac.Čak je bio i vodnik prve klase pa skoro maloljetni dečko sa Krka...zaboravio sam mu ime.
Za sada toliko.

Pozzz.

secam se da smo  komandanta kasarne  zvali Tarzan...
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   20.11.10 17:11

Dobro se ti toga sjećaš, naš je kap. bio Predrag Rajković.
pozz
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   06.12.10 20:20

Ne mogu vjerovati, da se stvarno tako malo ljudi odazvalo ovako zanimljivom forumu, koji u sebi nosi nekoliko zanimljivih stvari, sjećanja, druženja, poznanstva...
Pa zar u ovo današnje doba, kad svatko ima pristup internetu, tako malo ljudi, tj. naših generacija, nije zainteresiran za ovakav način druženja, prijenosa informacija...
U vrijeme našeg služenja vojnog roka, 80-tih godina, kad smo samo za javiti se kući, čekali i po nekoliko sati u redu na pošti, ovo današnje vrijeme stvarno na neki način frustira čovjeka i žao ti je na neki način.
Ali, nema veze, mi ćemo naći svoje frendove, na ovaj ili onaj način.
Pozz from Zg.
Sego...
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 326
Član od : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   06.12.10 21:01

Sego, pa doći će već drugovi, kad saznaju za forum!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   10.12.10 18:21

I ja vjerujem, daj vidi ako koga sretneš u našoj nam Njemačkoj, odmah ga obavijesti o forumu.
Pozz aus Kroatien.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   10.12.10 21:18

Evo, sjetih se nekih imena:

Dejan Mikić - Kragujevac
Bojan Jovanović - Vranje
Ivica Muhar - Karlovac
Filipović - Derventa
Janez Drk - Slovenj Gradec
Nebojša Jovanović - doktor - Vranje
Ivo Markulin - Zagreb
Ivica Sertić - Karlovac
Stipe Trogrlić - Split

Skopje - Gjorče Petrov - 3615 - septembarci 86/87

pozz from Zg.

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   12.12.10 9:52

@sego (citat):
Evo, sjetih se nekih imena:

Dejan Mikić - Kragujevac
Bojan Jovanović - Vranje
Ivica Muhar - Karlovac
Filipović - Derventa
Janez Drk - Slovenj Gradec
Nebojša Jovanović - doktor - Vranje
Ivo Markulin - Zagreb
Ivica Sertić - Karlovac
Stipe Trogrlić - Split

Skopje - Gjorče Petrov - 3615 - septembarci 86/87

pozz from Zg.

ah stara dobra vremena Very Happy

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   12.12.10 10:50

Panon, je li ti poznato jutarnje trčanje od paviljona pa sve oko igrališta, onda prema garažama, pa sve dolje do kuhinje, i to sve ujutro oko 6h.
Najgore je bilo po zimi kad se trčalo samo u hlačama i čizmama.
U početku je bio strah od desetara, ali kasnije smo se snalazili, kratili stazu...
Ali ipak najgore što me je psihički ubijalo, svako jutro je rondala preko razglasa nekakva kvazi pjevačica Šemsa
("što me pitaš kako živim ja")!
Onda je nakon nekog vremena došao naki zagrepčanin i počeo puštati Parni valjak, ali nije dugo opstao.
Pitam se zašto!?
Pozz from Zg( -5 )!
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   12.12.10 11:39

Jel to bila Šemsa Suljaković?
lol!
Bila je tad jako popularna,koje je to bilo ispiranje mozga sa muzikom lol!

Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   12.12.10 17:46

E, da. Bravo frende. Da točno, Suljaković!
Ali, što je najbolje, ona je pucala iz zvučnika i svako poslijepodne kad je bilo odmaranje.
To je bilo neizdrživo.
Čak i muzika koja je dolazila iz okolnih kučeraka( bili smo u centru ciganskog naselja), bila je odmor za uši.
Pozz from Zg(Gajnice). santa
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   12.12.10 19:12

O znam,znam kako je to i dan danas se teško nosim sa tim zvukovima lol!
Pozzz iz Malešnice!

Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   12.12.10 20:44

Ovim tekstom ne mislim nikoga omalovažavati, ali bilo ih je koji su "spavali" ispod zvučnika, te nas večinu psihički uništavali na taj način.
Tko zna, možda je to bio jedan od načina procijenjivanja psihički nestabilinih osoba. Shocked
Da smo mi služili možda koji mjesec dulje, kao generacije prije nas, vjerojatno bi, ili pali pod utjecaj takvog melosa ili bi pukli do kraja.
Ali zato muzika koja je dolazila iz naselja , nije puno odudarala od Šemse, ipak je bila prihvatljiva većini nas, ili smo bili samo malo jalni na njihovu sreću radost ili što već.
Zato ljeto u Zagrebu obilježava svaki drugi auto sa otvorenim prozorima, te sa današnjim "Šemsama" odzvanjaju ulicama grada.

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   04.01.11 12:56

Evo mali pomak se vidi. Naletio sam na frenda iz Karlovca koji je bio samnom u Skopju.
Drugovi, prijatelji, frendovi ne odustajte, ima nade da na nekoga naletimo.
Sretno u Novoj!
Pozz from Zg.
Na vrh Go down
inzenjerac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2011-02-05
Dob : 53
M(j)esto skopje,makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   06.02.11 1:32

pozdrav sego,i ostali na sajtu...veceras sam naleteo na ovaj forum i odmah sam se registriraa i prhvatio posla.mislim da ce uskoro dosta njih pristupiti i pisati...procitao sam ovu temu i evo da i ja nesto napisem.Ja sam iz Skopja .ali za razliku od tebe sluzio sam jna u tvoju republiku-karlovac/knin.,nesto ranije od tebe 1982/83.kad si ti bio u moj grad na otsluzenje vojni rok ja sam vec poceo raditi godinu-dve.kasarna Gjorce Petrov ako se tako zvala ili Kuzman Josifovski-Pitu,ako nisam greska,u nas.Gjorce petrov na putu prema sela Volkova ili Vuci dol mislim da jos radi.Citam u tvojim postovima da tamo je bilo cigansko mahalo...to ne znam.Znam da romska maala ili naselje ima do same zice nekadasnje kasarne"marsala Tita", danas kasarna "Ilinden".Kako i da je lepo je priseti ti se vojnickih dana,ma gde i da smo sluzili u bivsoj zajednickoj drzavi,nosimo nadam se lepe uspomene.kad budem mogao napravi cu nekoliko fotografija sa tog kraja gde si sluzio vojni rok i postavi cu ih na forumu...
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   06.02.11 21:23

@inzenjerac (citat):
          pozdrav sego,i ostali na sajtu...veceras sam naleteo na ovaj forum i odmah sam se registriraa i prhvatio posla.mislim da ce uskoro dosta njih pristupiti i pisati...procitao sam ovu temu i evo da i ja nesto napisem.Ja sam iz Skopja .ali za razliku od tebe sluzio sam jna u tvoju republiku-karlovac/knin.,nesto ranije od tebe 1982/83.kad si ti bio u moj grad na otsluzenje vojni rok ja sam vec poceo raditi godinu-dve.kasarna Gjorce Petrov ako se tako zvala ili Kuzman Josifovski-Pitu,ako nisam greska,u nas.Gjorce petrov na putu prema sela Volkova ili Vuci dol mislim da jos radi.Citam u tvojim postovima da tamo je bilo cigansko mahalo...to ne znam.Znam da romska maala ili naselje ima do same zice nekadasnje kasarne"marsala Tita", danas kasarna "Ilinden".Kako i da je lepo je priseti ti se vojnickih dana,ma gde i da  smo sluzili u bivsoj zajednickoj drzavi,nosimo nadam se lepe uspomene.kad budem mogao napravi cu nekoliko fotografija sa tog kraja gde si sluzio vojni rok i postavi cu ih na forumu...

Pozdrav i tebi iz Zagreba.
To je bio zapadni dio grada, znam da smo bježali i na kupanje na ono jezero, jer nam je bilo relativno blizu, ali i tu su nas našli.
Uglavnom, bilo mi je prekrasno i nezaboravno!
Sada kad gledam kasarnu na Google-u, piše da je to naselje Dame Gruev.
U starom sam gradu jeo do sada najbolje ćevape, malo soli, malo bibera pa malo papričice, i tako svaki put kad bi izlazili u grad.
U to vrijeme je Cibona bila prvak Europe, i svi su je voljeli gledati, a moj pokojni otac je bio tajnik, tako da sam izvukao na utakmicu sa Rabotničkim pola kasarne.
Znam da sam bio sa njima u hotelu kontinental. Ta godina mi je nezaboravna.
Uglavnom, ako imaš koju sliku slobodno je postavi.
Veliki pozdrav iz Zg.

Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 129
Član od : 2011-02-14
Dob : 43
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   19.02.11 0:33

@sego (citat):
Za sada toliko.

Pozzz.

JA SAM SLUZIO U GORCE PETROV 3615 ALI 1991, BIO SAM TRI MJESECA NA OBUCI KAO ITENDANT,
Na vrh Go down
Slobodan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-02-19
Dob : 50
M(j)esto Banjaluka

KomentarNaslov komentara: Pozdrav svima!!!!!   19.02.11 14:32

Veliki pozdrav januarskoj klasi 1984-85 god.koji su sluzili vojni rok u kasarni Djordje Petrov vojna posta 3218/6 Pontonjerska ceta inzinjerija...Nek se jave svi koji su sluzili najljepse dane nase mladosti u divnom gradu Skoplju....Komandir cete je bio Petan Branko Slovenac...U jedinici je bilo vojnika iz svih krajeve bivse Juge...Volio bih da se jave u privatnu poruku,ako su sluzili vojni rok u tom vremenu....Smile)))))Pozdrav januarskoj klasi od Slobodana....Smile)
Na vrh Go down
http://slobodanciric7@gmail.com
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   19.02.11 16:34

Slobodane dobro nam došao!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   04.03.11 17:48

http://img215.imageshack.us/i/dsc05904u.jpg/

Miha i Kukulje, ovo je ona mala prostorija koju smo zvali MAGACIN, kada se uđe na drugi kat, sa lijeve strane negdje oko sredine hodnika, bar koliko se ja sjećam. Budući da sam ostao u četi za magacinera, u toj prostoriji sam provodio dosta vremena,
imao sam onaj mir kad te "pukne" nostalgija.

Pozz from Zg.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   04.03.11 18:00

http://img194.imageshack.us/i/dsc05905ih.jpg/

A ovo je zadnja prostorija sa lijeve strane na drugom katu, prvi paviljon, odmah do razglasa.
Zajedno sa mnom je i Srećko, mislim da je bio iz Pule.
Da, 86/87 septembarci, 3615/2, sa nepunih 19 godina.
Auuuu, kad je to bilo!
Pozz from Zg.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   16.03.11 12:22

@sego (citat):
Panon, je li ti poznato jutarnje trčanje od paviljona pa sve oko igrališta, onda prema garažama, pa sve dolje do kuhinje, i to sve ujutro oko 6h.
Najgore je bilo po zimi kad se trčalo samo u hlačama i čizmama.
U početku je bio strah od desetara, ali kasnije smo se snalazili, kratili stazu...
Ali ipak najgore što me je psihički ubijalo, svako jutro je rondala preko razglasa nekakva kvazi pjevačica Šemsa
("što me pitaš kako živim ja")!
Onda je nakon nekog vremena došao naki zagrepčanin i počeo puštati Parni valjak, ali nije dugo opstao.
Pitam se zašto!?
Pozz from Zg( -5 )!

kako se ne bih secao ,to se ne moze zaboraviti.....a vidis sego bas na danasnji dan pre 24 godine sam otisao u vojsku...eh da mi je malo se vratiti u ona vremena...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Today at 9:09

Na vrh Go down

Kasarna Gjorče Petrov Skopje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/29Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» Leskovac, kasarna 'Južni logor', klasa septembar 91/92, predislokacija iz Skoplja 'Gjorče Petrov'
» Gjorče Petrov 88/89 - REMONT :) :) Ili bilo kada REMONT ??