FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Gjorče Petrov Skopje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Next
AutorPoruka
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3112
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Thu May 21, 2015 2:04 pm

pepi72, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2430
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Jun 26, 2015 1:30 pm

Pozdrav svim mojim bivšim vojnicima i starješinama iz Gjorče Petrova i neka je samo zdravlja vašim obiteljima kao i vama.Nadam se da će se u dogledno vrijeme vratiti bar stari članovi pa da još jedanput pretresemo naše dogodovštine,lijep pozdrav svima.

panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Oct 09, 2015 1:28 pm

Pozdrav vojnici
Danas pravili proju,istu onakvu kakvu smo jeli u kasarni,dobio recept od sege......uspela je Very Happy.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Sat Oct 10, 2015 10:55 am

@panon (citat):
Pozdrav vojnici
Danas pravili proju,istu onakvu kakvu smo jeli u kasarni,dobio recept od sege......uspela je 
Very Happy.

Da si još sliku puko cheers

panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Oct 16, 2015 5:59 pm

Sledeci put bice i slika
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Oct 16, 2015 6:01 pm

Samo gde nam je kuvar Sega? Kad ce nesto da zakuva?

Ajde Vojnici vreme je da se okupimo....
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Tue Nov 03, 2015 6:14 am

Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Tue Nov 03, 2015 7:13 am

@Matrix (citat):
Pozdrav svim mojim bivšim vojnicima i starješinama iz Gjorče Petrova i neka je samo zdravlja vašim obiteljima kao i vama.Nadam se da će se u dogledno vrijeme vratiti bar stari članovi pa da još jedanput pretresemo naše dogodovštine,lijep pozdrav svima.

Svakako zavredjuje moj PLUS! i dobio ga je!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Tue Dec 01, 2015 4:31 pm

@panon (citat):
https://goo.gl/maps/ekcZwVHe93C2

Panon ne znam jesi li primjetio desni prvi objekt pored ulaza ili kako su neki zvali hangar,jeli se sjećaš što je sve u njemu bilo
na one tri etaže pod zemljom za koje su malobrojni znali?

saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Thu Dec 03, 2015 3:21 am

evo ga magacin

prica je bila da je to bio glavni magacin intendanske opreme za trecu vojnu oblast
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1193
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Thu Dec 03, 2015 10:03 am

@saban (citat):
evo ga magacin

prica je bila da je to bio glavni magacin intendanske opreme za trecu vojnu oblast
Prica je istinita vjerujem da jest.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Thu Dec 03, 2015 1:53 pm

Obojica ste u pravu ali bih volio još čuti mišljenje jednog starješine koji je bio intendant pa vjerovatno zna točan podatak.Vrlo često su visoko rangirani časnici/oficiri te Generali dolazili u Gjorče.Osim u Maršalci tu sam prvi put vidio i "Ledenog"-Životu,Adžića i tadašnjeg KIK-a Stojanovskog..

panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Thu Dec 03, 2015 3:03 pm

@Matrix (citat):
@panon (citat):
https://goo.gl/maps/ekcZwVHe93C2

Panon ne znam jesi li primjetio desni prvi objekt pored ulaza ili kako su neki zvali hangar,jeli se sjećaš što je sve u njemu bilo
na one tri etaže pod zemljom za koje su malobrojni znali?

Znam te magacine ili hangare kako smo ih zvali ,ali samo vizuelno ,Nikad u njima misam bio i nisam znao da su ukopani pod zemlju.Secam se jedino da su u njih dolazili civili i pakovali SDO ,ako se ne varam.No kao sto si rekao i sam ,dolazili su u kasarnu cesto generali intendanti...a ja koji sam cesto bio na strazi ,kao komandir sam im predavao raport pri dolasku...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Thu Dec 03, 2015 5:28 pm

@Matrix (citat):
Obojica ste u pravu ali bih volio još čuti mišljenje jednog starješine koji je bio intendant pa vjerovatno zna točan podatak.Vrlo često su visoko rangirani časnici/oficiri te Generali dolazili u Gjorče.Osim u Maršalci tu sam prvi put vidio i "Ledenog"-Životu,Adžića i tadašnjeg KIK-a Stojanovskog..
Licno sam u tom magacinu bio vise puta,jeli mislis na Zivotu Avramovica Avramovica Matrix.
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba

Broj komentara : 159
Član od : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Dec 04, 2015 6:46 am

Pazi posle 4 godine ajde i ja da Vam se ajvim i pozelim prijatan dan. Vidim cekate stare clanove
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Dec 04, 2015 4:16 pm

@Kuhar-Debar. (citat):

Licno sam u tom magacinu bio vise puta,jeli mislis na Zivotu Avramovica Avramovica Matrix.

Da kolega na njega,tad je bio KVO u Skoplju.

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Dec 04, 2015 4:22 pm

@Jegulja (citat):
Pazi posle 4 godine ajde i ja da Vam se ajvim i pozelim prijatan dan. Vidim cekate stare clanove

Pozdrav i tebi,napišemo nekad ponešto iz razbibrige a stare kuke čitaju pa usput pozdravljam i njih.

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Dec 04, 2015 4:27 pm

@Matrix (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):

Da kolega na njega,tad je bio KVO u Skoplju.
Da i u moje vreme je bio mislim komandant 3 vojne oblasti ako se ne varam i jednom sam ga video uzivo.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Dec 04, 2015 4:43 pm

@Kuhar-Debar. (citat):

Da i u moje vreme je bio mislim komandant 3 vojne oblasti ako se ne varam i jednom sam ga video uzivo.

Da i bio je stvarno vojnički leden.Negdje sam pisao zgodu kad mi je pričao vic a ja nisam imao pojma tko je on.Nasmijao sam se jer je vic bio takav a on me pred ostalim Generalima britko napao što se smijem.Nisam se ni snašao nego sam mu rekao da mi je smješno onako pomalo i viknuvši.Tad su se Vasiljević,Adžić,Aksentijević scratch i Kadijević nasmijali i rekli mu da me pusti,nije skidao pogled s mene dok sam odlazio.To se dogodilo za Dan Republike na svečanom domjenku popraćenu plesom sa vrhunskim glazbenim orkestrom i svom ostalom pratećom vojnom elitom i stranim atašeima.Još sam ga vidio dva puta kao i neke već nabrojane na Intendantskoj večeri u Skoplju i sa Antunom Tusom u Skopskom Petrovcu prilikom odlaska na Krivolak.

galic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-03-13

KomentarNaslov komentara: klasa avgust 85   Sun Mar 13, 2016 5:50 am

Bio sam u 3218 pionir. Ako neko ima nek se javi
Na vrh Go down
galic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-03-13

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Sun Mar 13, 2016 5:54 am

Pionir 3218 iz Hercegovine. Klasa avgust 85. Vozac kasnije. Eeeeee
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 129
Član od : 2011-02-14
Dob : 43
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Wed Mar 16, 2016 8:46 am

@Jegulja (citat):

Kojeg septemra si dosao u kasarnoj
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Wed Mar 16, 2016 4:46 pm

na danasnji dan pre 29 godina sam prvi put presao preko nadvoznjaka i usao u kasarnu
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 129
Član od : 2011-02-14
Dob : 43
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Mar 18, 2016 11:58 am

To je bilo 80-ih Godina znaci, ja sam mislio da je pocetkom 90-ih
Na vrh Go down
vandi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2014-01-22
Dob : 60
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Fri Apr 01, 2016 4:08 pm

Ja da pozdravim nove drugove I da vidim jel ima neko iz 1228/4 ili /6 jer sam ceo vojni rok bio u ABHO 1228./ izvidjac/ 1976/77. salutiranje
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Today at 2:54 pm

Na vrh Go down

Kasarna Gjorče Petrov Skopje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 28/29Idi na stranicu : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» PONTONJERIJA U SKOPLJU KASARNA GJORČE PETROV VP 8146 SEPTEMBARSKA 89/90
» Leskovac, kasarna 'Južni logor', klasa septembar 91/92, predislokacija iz Skoplja 'Gjorče Petrov'