FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Bačka topola topovska baterija 1981/82

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Topi1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-06-27
Dob : 57
M(j)esto Ormož

KomentarNaslov komentara: Bačka topola topovska baterija 1981/82   27.06.15 17:19

U Bačkoj Topoli služio sam vojsku od oktobra 1981 do novembra 1982 u prvoj i drugoj topovskoj bateriji. Od komandira sećam se kap. Matijevića i vodnika Džebu i poručnika Pupovca. Na forumu sam saznao, da je Matijević došao do generala a Pupovac je kasnije bio komandant kasarne (pukovnik?). Ja sam obojici bio ćato.. Moj je rukopis bio (i još je) fascinantan, tako, da su moji planovi rada i dnevne zapovjesti bile primer ostalima, kako trebaju izgledati.Tko je u to vreme bio komandant kasarne ne sećam se, znam jedino, da je bio pukovnik. U dobrom sećanju ostalo mi je jedino Jelen pivo   drunken i "nagradni izlasci" subotom do 24 sata (privilegije ćata). Volio sam ići na stražu u Srbobran, iako su mi nekiputa znali neodgovorni stražari kao komandiru straže zagorčati život. Svejedno to su bili dani opuštanja i drugačijeg vojničkog života.
Od obuke dobre se sećam topa T 12 2A 19 M i guranja na poligon. Pogotovo zimi taj je posao bio prava avantura. Ovim putem htio bih, da mi se jave svi, koji me se sećaju, da malo osvežimo prošlost i sećanje na naše mlade dane.

Razvodnik- čato, Marjan Topličar, Slovenija
Na vrh Go down
Topi1
Gušter
Gušter

M(j)esto Ormož

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka topola topovska baterija 1981/82   04.07.15 16:59

To sam ja na straži u Srbobranu- zima 81/82. Lepe uspomene.Jaooo, kako sam bio mlad  Smile !
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka topola topovska baterija 1981/82   13.07.15 7:51

@Topi1 (citat):
To sam ja na straži u Srbobranu- zima 81/82. Lepe uspomene.Jaooo, kako sam bio mlad  Smile !

U Srbobranu gde su bili hangari sa tenkovima, bvp-ima? U Srbobranu odavno nema ništa vojno.
Na vrh Go down
Topi1
Gušter
Gušter

M(j)esto Ormož

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka topola topovska baterija 1981/82   13.07.15 11:00

Da, čuvali smo te hangare i vozila parkirana na dvorištu (mislim, da su bili TAM- ovi 150). Spavali smo u maloj kučici (spavaona, trpezarija, dnevni botavak i kancelatija)i imali smo psa. Iz Bačke Topole znala bi nam doči kontrola, ali ne često. U susednoj zgradi bio je nekakav "vojni odsek" Srbobrana (službenici u civilu). Tamo smo mogli kontaktirati kasarnu telefonom ili obratno. Ako smo napravili neku "pizdariju" ovi su nas ljudi odmah cinkali i brzo je slata smena straže. Meni se to desilo kao komandiru straže kad je jedan glupi Crnogorac napustio stražarsko mesto i otišao u kafanu iza ćoška. Ja za to nisam ni znao kad mi je već došao dežurni oficir iz Bačke Topole i naredio mi, da ga dovedem iz kafane. Posle je bilo svašta- meni je to bila poslednja straža u Srbobranu (do kraja ni je ionako ostalo sitnih  30 dana).
Kažeš, da danas hangara više nema? Što se desilo i kada?
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka topola topovska baterija 1981/82   14.07.15 9:22

@Topi1 (citat):
Da, čuvali smo te hangare i vozila parkirana na dvorištu (mislim, da su bili TAM- ovi 150). Spavali smo u maloj kučici (spavaona, trpezarija, dnevni botavak i kancelatija)i imali smo psa. Iz Bačke Topole znala bi nam doči kontrola, ali ne često. U susednoj zgradi bio je nekakav "vojni odsek" Srbobrana (službenici u civilu). Tamo smo mogli kontaktirati kasarnu telefonom ili obratno. Ako smo napravili neku "pizdariju" ovi su nas ljudi odmah cinkali i brzo je slata smena straže. Meni se to desilo kao komandiru straže kad je jedan glupi Crnogorac napustio stražarsko mesto i otišao u kafanu iza ćoška. Ja za to nisam ni znao kad mi je već došao dežurni oficir iz Bačke Topole i naredio mi, da ga dovedem iz kafane. Posle je bilo svašta- meni je to bila poslednja straža u Srbobranu (do kraja ni je ionako ostalo sitnih  30 dana).
Kažeš, da danas hangara više nema? Što se desilo i kada?

Nema ništa na mestu gde je bio vojni objekat, a vreme... neznam nemogu da se setim, ima jedno 10 godina, otprilike u slično vreme kad je i u Senti ugašena kasarna. Srbobran je manje više isti ostao, čak i po koja kafana iz tog doba je ostala. Često prolazim tom destinacijom, blizu živim.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka topola topovska baterija 1981/82   Today at 4:49

Na vrh Go down

Bačka topola topovska baterija 1981/82
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Bačka topola topovska baterija 1981/82
» Kranj - minobacačka baterija 120 mm - 1981.
» Bačka Topola septembar 86/87
» Bačka Topola 83/84
» Bačka Topola septembar 87/88