FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

EU čestitka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
AutorPoruka
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 7:48

Poanta je svega, da se odigrala jedna kurvinjska ping pong utakmica, ta EU u koju se mnogi zaklinju i vide je kao svjetlo, izbacila je na vidjelo svu nesposobnost kako vlada iz EU tako i izvan EU.
Prepucavanja na relaciji BG-ZG su sada preko leđa kamiondžija, no kao što sam napisao sve je to jednokratno, ne pita se tu ni jedna ni druga baba. Bez obzira što smo mi u HR kao u EU, morali smo već  kada se to sranje dogodilo (ne spontani već organizirani kaos), reagirati kao za vrijeme poplava, jednom koordiniranom akcijom, jer je vidljivo čak sa Marsa da je bilo čokiranja (u narodu znano kao kada ti prst uvale u guzicu) od te iste EU (Mađari prednjače, a ni Slovenci ne zaostaju za njima).
Mislim da jedna takva koordinirana akcija na relaciji Makedonija-Srbija-Hrvatska mogla dosta smanjiti pritisak i probleme izazvane ovom situacijom.
NAJBITNIJE JE DA NISMO ISPALILI METKA PREMA TIM LJUDIMA, KAO ŠTO TO RADE DEMOKRATI U EU.
I dalje sam mišljenja da je na sceni organizirani kaos, perfidnija okupacija Europe, specijalni rat u svim pogledima. Isto tako ostajem kod svoga stava da se je trebalo osigurati prihvatilište sa one najugroženije (žene, djecu, starce, bolesne), gdje bi im bilo isto tako osigurano hrana, higijena, odjeća, obuća, i dr. Ostali neka idu natrag rješavati svoje probleme, pa kada se rješe, neka im se vrate i obitelj iz prihvatilišta. MADA JE TEŠKO RJEŠITI PROBLEM KADA TI POMAŽE AMERIČKA DEMOKARCIJA.

Još jednom neki forumaši mi pokušavaju proturati tezu o krepanoj susjedovoh kravi, što bi ja osobno dobio s time, VELIKO NIŠTA, jer me jednostavno zaboli kuljac kako ta krava živi, sere ili pjeva sve dok ne dođe na moju ledinu, ali ako opet (ne daj Bože) dođe do nekakvoga kijameta kao onda sa poplavom, pa jer si nećemo pomoći, pokazali smo ljudskost i humanost, a Vlade dolaze i odaze, NAROD OSTAJE, A ČAK I BODLJIKAVA ŽICA ISTRUNE, NO SJEĆANJE OSTAJE.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 7:49

@dinosaurus (citat):
@milutins (citat):
AP takodje javlja iz Zagreba da su ameri odobrili pomoc izbjeglicama u iznosu od $419M,kao i pomoc ovima u Siriji(valjda da smanje broj emigranata)u iznosu od $4,5B.
Vijest je novija,danas od 8:25 PM,lokalno Zg vrijeme.

Ovima u Siriji...u kešu ili naoružanju??
kao i oduvijek, lakše je ameru platiti svoju zajebanciju kešom, a drugi neka ispravljaju krivu Drinu i neka jedu njihova govna. lol!

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 7:53

East&West (citat):
@bojnik (citat):
nije kamionski rat, tehnički gledano granični se prijelazi mogu otvoriti za sat vremena, ali prethodno Srbija mora promijeniti politiku prema kojoj izbjeglice preusmjerava samo u Hrvatsku.
PS.  očelinko iz BG može da prijeti samo svojoj babi, no ni ona ga već duže vrijeme ne shvaća ozbiljno. kokice

Znači ipak se radi o sankcijama, bolje reći izazivanju nezadovoljstva kod kamionđija. Da je u pitanju primoravanje Srbije da promeni politiku, prelaz bi bio zatvoren za sav saobraćaj/promet, a ne samo za kamionski. I pošto je ovde već bilo pominjanje krava, neka crkne komšijina krava, ma neka crkne i moja pa da vidimo gde će onda komšija mleko kupovati.........no eto u 21.21 Slobodna Dalmacija javlja ......... Hrvatska otvorila Bajakovo za sav promet"??
Ko tu sada koga i ko poentira??
bata Nidžo, odavno smo naučili lekciju da je politika kurva, neće ničija krava crknuti, ni susjedov ni komšijina.

bojnik: komentar modifikovan dana: 22.09.15 7:56; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 7:55

@milutins (citat):
Ja nikako da shvatim o kome se radi,ko je iz Bg a ko je baba iz Zg?
Zbunilo me ovo bojnikovo "ocelinko"-nikako da skontam o kome se radi-pretpostavljam da je u pitanju stamparska greska.
kolega u pitanju su političari i jedni i drugi, umjesto da lokalno riješe probleme, oni se svađaju, to su trebali odavno da naprave, jer od EU možeš očekivati samo podmetanja i probleme.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17807
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 14:06

Bome su stvarno izbirljive te izbjeglice, te ne bi ovo, te ne bi ono...  scratch

Sanjaju o boljem životu u Njemačkoj, Švedskoj ili Nizozemskoj, no jednu zemlju nikako ne spominju – Francusku.
Prije dva tjedna francuski predsjednik François Hollande ponudio je pomoć Njemačkoj prihvaćanjem 1.000 izbjeglica.
Pariz je tada u München poslao tim migrantskih službenika kako bi uvjerili izbjeglice da zatraže azil u Francuskoj. No, organiziranim autobusnim prijevozom u Francusku je stiglo manje od 600 osoba.

Samo u ovoj godini Njemačka očekuje milijun zahtjeva za azil.

http://www.vecernji.hr/svijet/oni-koji-su-uspjeli-doci-do-njemacke-slave-a-svi-izbjegavaju-francusku-evo-zasto-1026103
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2433
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 14:21

Potpuno je razumljiv strah Srbije i Hrvatske povodom ovih izbjeglica.Dovoljno je da se prisjetimo Italije koja je bila sabirni centar emigranata iz ex yu.Neki su u tim centrima ostali po 2-3 godine dok im nije odobreno useljenje u druge,najvise prekookeanske zemlje,USA,Canadu,Australiju i Novi Zeland.U zadnjih par godina ovdje je doslo jako puno Sirijanaca,ali i drugih,narocito iz Bangladesa.
Primjetan je i veliki broj mladih koji dolazi iz Srbije i BiH,mozda i vise nego 98-me i 99-e kada je bila eksplozija iseljenja sa prostora ex yu.
Tada su dolazili porodicno,sada vecinom mladi obrazovani i sa solidnim znanjem engleskog jezika.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 17:52

najslavnija "izbjeglička" potepuša Osama Abdul Mohsen:

pričaju da je flertno izbrisao profil na fejsbuku.

bojnik: komentar modifikovan dana: 22.09.15 17:55; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 17:54

što će reći Kurdi u Španjolskoj?

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 19:05

cudno da u ovoj prici niko ne pominje Grcku I Tursku. Grcka I Turska kao da nemaju mornaricu. taj deo sredozemlja je van svake kontrole.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 22:05

Malo pre objavljeno u Svedskim vestima da tih 120.000 izbeglice sto su trenutno u Grcku, italiju i madjarsku razporede  na sledeci nacin:

Tyskland 31 443
Frankrike 24 031
Spanien 14 931
Polen 9 287
Nederländerna 7 214
Rumänien 4 646
Belgien 4 564
Sverige 4 469
Österrike 3 640
Portugal 3 074
Tjeckien 2 978
Finland 2 398
Bulgarien 1 600
Slovakien 1 502
Kroatien 1 064
Litauen 780
Slovenien 631
Lettland 526
Luxemburg 440
Estland 373
Cypern 274
Malta 133

Velika Britanija, Irska i Danska imaju izuzece od primanja ali ce ipak irska i Danska da prime po sobstvenoj zelji.

Podela je bazirana na velicinu zemlje, bogatstva, broj nezaposlenosti i ranije broj primljenih izbeglice.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 22:08

@SveJug (citat):
Malo pre objavljeno u Svedskim vestima da tih 120.000 izbeglice sto su trenutno u Grcku, italiju i madjarsku razporede  na sledeci nacin:

Sverige 4 469

SveJug, kako stari emigranti gledaju na dolazak novih?

(Sumnjam da će se švedska kvota zaustavit na ovoj brojci.)
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 22:18

@Max Blitz (citat):
@SveJug (citat):

Sverige 4 469

SveJug, kako stari emigranti gledaju na dolazak novih?

(Sumnjam da će se švedska kvota zaustavit na ovoj brojci.)

Mislim da je vec broj veci od ove kvote jer ih je jako, jako puno doslo ranije  (i pristizu celo vreme).

A sta da ti kazem!? Da je reakcija i te kako. 60-ih, 70-ih kada je  najveci broj dosao nije se "titralo" sa njima kao danas. Nisi dobio nista nego radi i snadji se. Danasnji "dodjosi" dobiju sve (bukvalno sve) odmah stan sa stvarima, popravljanje zuba, potrebno lecenje, skolu svedskog jezika. Racuna se da proces asimulacija potraje do 2 godine (da budu asimulirani za ovo drustvo).

Mali je broj njih koji veruju da ce oni nesto doprineti ovom drustvu.

Da dodam i to da se vodi prica po carsiji da je to maslo Arapskih drzava, to jest da se to finansira sa parama bogatih zemalja. (Kao Bojnikova teorija).

SveJug: komentar modifikovan dana: 22.09.15 22:21; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 22:18

@vladimir (citat):
cudno da u ovoj prici niko ne pominje Grcku I Tursku. Grcka I Turska kao da nemaju mornaricu. taj deo sredozemlja je van svake kontrole.
Pomno osmišljen plan u režiji Turske i Grčke, prebacivanje problema u EU. Turska je jedan od indikatora problema što se tiće Sirije i sjevernog Iraka, a uloga Grčke je svima poznata, kada su ih EU bankari stisli glede potrošenih para odlućila se na ovakav korak uvaljivanja toj istoj EU, a cilj je poznat - NJEMAČKA kao glavni nostitelj vojno-ekonomske i političke moći. Takav je stav i takve su igre mač sa dvije oštrice, i u pravilu se vraća na naplatu u još gorem stanju.
Kako to rade Gospodari kaosa (ukratko sa moje strane gledišta) na primjeru Afganistana:
Rusi (sovjeti) ulaze u Afganistan i postavljaju prorusku vladu, ameri naoružavaju mudžahedine i po odlasku rusa ruše prorusku vladu i preuzimaju vlast u zemlji. Mudžahedini se otimaju kontroli svojih donatora (amera) te uspostavljaju svoju strahovladu. Ameri naoružavaju talibane da se suprostave mudžahedinima, što oni uspješno rade i kada to sprovedu u djelo, ponovno se po starome i ustaljenom receptu odriću svojih donatora. Ameri opet po tko zna koji put stvaraju grupaciju ljudi u ovome slućaju Al Kaidu koja će se oduprijeti talibanima, kada vrag odnosi šalu i sa ovima, ameri traže saveznike u Sjevernome savezu te ruše talibansku strahovladu, a to rušenje traje i dan danas.
REZIME: nije u pitanju ni vlast, već borba za dominacijom na pojedinim ključnim dijelovima svijeta, te korištenje prirodnih resursa te zemlje.
da probamo i sa Irakom, Libijom, Sirijom, ima toga puno, no sada je na udaru Europa, recept je isti, samo su metode (ratovanja) drugaćije, kako će Rusija na to reagirati već vidimo u njenom angažmanu u Siriji, kao i postizanju dobrih vojnih uspjeha na terenu.

Pozdrav svima koliko vas ima, nije sve ovo za džabe, sve je to dio Plana, a kolika će cijena biti plaćena, vidjet ćemo uskoro, jer ovo je tek početak.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   22.09.15 22:27

@SveJug (citat):
Danasnji "dodjosi" dobiju sve (bukvalno sve) odmah stan sa stvarima, popravljanje zuba, potrebno lecenje, skolu svedskog jezika. Racuna se da proces asimulacija potraje do 2 godine (da budu asimulirani za ovo drustvo).

Vjerovao ili ne i kod nas je (barem bilo) makar teoretski isto ovako, samo što je broj onih koji su dobili stalni azil bio mali.

S tim da bi 'ponovo' morali tu proanalizirat tko je izbjeglica, azilant ili imigrant....

Osim toga postoji određen broj stranaca koji žive i rade u Hr na sasvim legalan način drugim kanalima.
Baš bi me zanimalo koliko se stranaca (znači osoba bez hrvatskog državljanstva) mjesečno zaposli u Hr.
Taj broj nije nula.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 5:23

izvoz RH u Srbiju je 509 miliona eur godisnje.. koliko Hrvatske privrednike kosta zatvaranje granice na 5 dana? ja sam platio putarinu kroz RH 16.5 EUR  kad sam isao u Italiju proletos. koliko tek RH  gubi novca dnevno zbog  obustavljanja saobracaja na autoputu prema Zagrebu? obostrano I za RH I Srbiju to je veliki gubitak I problem mnogo veci nego ozbeglice.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 8:14

@Max Blitz (citat):
Vjerovao ili ne i kod nas je (barem bilo) makar teoretski isto ovako, samo što je broj onih koji su dobili stalni azil bio mali.

S tim da bi 'ponovo' morali tu proanalizirat tko je izbjeglica, azilant ili imigrant....

Osim toga postoji određen broj stranaca koji žive i rade u Hr na sasvim legalan način drugim kanalima.
Baš bi me zanimalo koliko se stranaca (znači osoba bez hrvatskog državljanstva) mjesečno zaposli u Hr.
Taj broj nije nula.

To je vazda bilo i bitce. Nije problem crna radna snaga vec problem je da ovi danasnjiazilanti (ili emigranti sto ih Orbán Víktor naziva).

Sa ovim brojem nezaposlenosti nemaju sansu biti asimulirani u ovo danasnje drustvo. Bitce to mali broj onih koji to uspu da urade. Pretezno se upute u neku vrstu biznisa. Ostace narod drugog/treceg reda.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 9:13

@SveJug (citat):
@Max Blitz (citat):
Taj broj nije nula.

To je vazda bilo i bitce. Nije problem crna radna snaga vec problem je da ovi danasnji azilanti (ili emigranti sto ih Orbán Víktor naziva) sa ovim brojem nezaposlenosti nemaju sansu biti asimulirani u ovo danasnje drustvo.

Nisam mislio na crnu radnu snagu, već na legalno.
Kod nas mnogi domaći rade na crno, ne stranci, velik im je rizik, već bi netko prijavio tko nema ni crni ni bilo kakav posao.
Mislim na pojedine strance koji su tu legalno i rade, visokoobrazovane, profesore i sl., možda i neka specifična zanimanja...
Nema toga puno, ali bi se našlo, htio sam prvenstveno reć da nije nemoguće i da je dozvoljeno.

Kod nas (još) ne postoji problem imigranata koji su tu ilegalno i rade na crno.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 10:44

@vladimir (citat):
izvoz RH u Srbiju je 509 miliona eur godisnje.. koliko Hrvatske privrednike kosta zatvaranje granice na 5 dana? ja sam platio putarinu kroz RH 16.5 EUR  kad sam isao u Italiju proletos. koliko tek RH  gubi novca dnevno zbog  obustavljanja saobracaja na autoputu prema Zagrebu? obostrano I za RH I Srbiju to je veliki gubitak I problem mnogo veci nego ozbeglice.
ne plaće se za prolivenim mlijekom, sve ima svoju cijenu tenk2

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 12:14

prolivenog mleka izgleda bice jos sa obe strane. a bice I plakanja. sve u svemu povuceni su glupi potezi I sa jedne I sa druge strane.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 17:34

mjesto gdje je rješenje ove situacije

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 503
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 18:33

Točno!
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 19:48

One su izabrale, ostale su braniti svoje domove, ne žele biti izbjeglice

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 19:53

Hrabre Kurdske žene.

Nasreen je ostavila dvoje djeci i otišla se boriti protiv ISIL-a, poginula je hrabro:

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 19:57

muškarci bježe:

one ostaju:

STRANA SE UVIJEK MOŽE IZABRATI (PA MAKAR I POGREŠNA) SVE OSTALO SPADA U KATEGORIJU DEZERTERSTVA I KUKAVIČLUKA

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   23.09.15 20:14

Europska komisija u srijedu je donijela 40 odluka vezanih uz postupak protiv 19 zemalja članica zbog propusta u provedbi zakona o zajedničkom europskom sustavu azila, a među njima nema Hrvatske.

Među 19 zemalja nalaze se Grčka, Italija, Mađarska i Slovenija, ali Grčka je posebno apostrofirana zbog kršenja nekih direktiva o azilu i uvjetima za prihvat tražitelja azila te je dobila dodatno pismo upozorenja.

http://www.jutarnji.hr/foto--eu-kaznio-19-drzava-zbog--propusta-u-prihvatu-azilanata---ali-ne-i-hrvatsku--na-tom--popisu-su-i-slovenija-i-madarska/1424039/

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   Today at 7:19

Na vrh Go down

EU čestitka
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 15/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» EU čestitka
» EU čestitka