FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

EU čestitka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   27.09.15 19:15

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   27.09.15 19:47

@dinosaurus (citat):
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=09&dd=27&nav_category=78&nav_id=1044464

Znamo tovariš Putin, znamo.... Laughing

"Po mom mišljenju, obezbeđivanje vojne podrške nelegalnim strukturama u suprotnosti je principima modernog međunarodnog prava i Poveljom Ujedinjenih nacija", rekao je Putin u delu intervjua za američke mreže CBS i PBS koji je objavio Kremlj.

Eeeee, nikad kraja....... Smile

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   27.09.15 20:16

Morao sam da brišem,zahebana slika za komentar Laughing
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   27.09.15 20:23

@Max Blitz (citat):
@dinosaurus (citat):
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=09&dd=27&nav_category=78&nav_id=1044464

Znamo tovariš Putin, znamo.... Laughing

"Po mom mišljenju, obezbeđivanje vojne podrške nelegalnim strukturama u suprotnosti je principima modernog međunarodnog prava i Poveljom Ujedinjenih nacija", rekao je Putin u delu intervjua za američke mreže CBS i PBS koji je objavio Kremlj.

Eeeee, nikad kraja....... Smile

Osim ako se podrzava Ruska struktura u Ukraini. Wink
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   27.09.15 20:43

@Max Blitz (citat):

Jeste,to je njegovo mišljenje... Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   28.09.15 2:44

@dinosaurus (citat):
Malo si u pogrešnom pravcu uvukao Rusiju u ovu priču oko EU i azilanata..

Azilante i izbjeglice smo preselili na posebnu temu, tako da se Rusije nisam uopće dotakao na temu izbjeglica, već na tragu povratka na temu EU (i alternative).
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   28.09.15 8:07

procene finansiskih strucnjaka je da u EU  ima vise od 1000 milijardi eur  nenaplativih kredita I da je eur kao valuta neodrziv na duzi rok. kurs eur ce I dalje padati I za godinu dana eur-usd ce biti  1/1  izjednaciti se sa dolarom.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 19:19

Za mlade, vrijedne i poletne......

Od jeseni traže čak 600.000 radnika: Ovo su najtraženija zanimanja u Njemačkoj...

Najviše radnika traži se u industriji metala, trgovini, transportu i logistici, a traženi su i strojarski tehničari, automobilski tehničari, električari i radnici u mehatronici.

http://net.hr/danas/novac/od-jeseni-traze-cak-600-000-radnika-ovo-su-najtrazenija-zanimanja-u-njemackoj/

Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 747
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 21:41

..zanimljivo

http://www.projekt-newman.djkbf.hr/node/86
Sveti Ivan Današćanski (+ 770) navodi da će "Antikristova majka tvrditi da ga je rodila i sačuvala djevičanstrvo. On će vladati od oceana do oceana. On će biti nezakonito dijete pod potpunom vlasti sotone. Bog znajući unaprijed njegovu užasnu izopačenost, dopustiti će đavlu da ga potpuno i trajno zaposjedne od samog njegovog grešnog začeća."

Sveti Jeronim (+ 420) napisa "da će Antikrist biti rođen u blizini Babilona. Dobiti će podršku mnogih pomoću darova i novca. Predati će se đavlu i neće imati Anđela Čuvari ili savjesti."

Sveti Toma Akvinski (+ 1274) kaže ovako: "Antikrist je poglavar svih pokvarenjaka jer je u njemu pokvarenost najveća...Kako u Kristu počiva punina Božanstva, tako u Antikristu počiva punina pokvarenosti. Ne u smislu da će đavao uzeti njegovo tijelo, nego će đavo njega zaposjesti svojom pokvarenošću više nego druge." (Summa 111: 8.Cool Evo još jedne misli Svetog Tome: "Kao što se u Kristu ostvarila punina svetosti, tako će u Antikristu biti višestrukost svih grijeha, pa kao što je Krist bolji od svih Svetaca, tako će i Antikrist biti gori od svih zločinaca."

Jane de Royer (* 1731 +1798) poznata kao Sestra Marija od Porođenja -Nativitas, kaže da će Antikrist u dobi od 10 godina znati više nego itko drugi na svijetu, a kad mu bude 30 godina započet će svoje djelovanje.

Sveti Irinej ( * 135-140) govori o Antiristu kao posebnoj ljudskoj osobi koja je vrhunski buntovnik (protiv Boga) među ljudima kao što je sotona vrhunski buntovnik među palim anđelima. Dalje Sveti Irinej navodi da će Antikrist doći u svoje vlastito ime i ostvariti gospodstvo nad svijetom pomoću zlih duhova i zlih ljudi.

Za Isusove riječi kod Evanđeliste Ivana: "Ja sam došao u Ime Oca svoga i vi Me ne primate. Dođe li tko drugi u svoje ime, njega ćete primiti." ( 5,43) Sveti Hilarije, Sv. Ambrozije, Sv. Augustin, Sv. Jeronim, Sv. Ivan Današćanski kao i Sveti Irinej misle da Isus ovom izjavom misli na Antikrista.

Sveti Anzelmo ( * 1033 + 1109) u svojim Govorima spominje da će Antikristova "inteligencija, rječitost nadmašiti sve do tada moglo ostvariti ili zamisliti; on će napamet citirati Sveto Pismo i posjedovati savršeno znanje svih umijeća."

Sveti Augustin ( * 354 + 430) zastupao je mišljenje da će Antikrist biti pojedinačna osoba.

Papa Sveti Grgur Veliki (* 540 + 604) bilježi da "će oni koji Antikristu odbiju poslušnost umrijeti u najužasnijim mukama" za vrijeme kojih će "njihovi mučitelji izvoditi čudesa pred njihovim očima."

Što su to posljednja vremena?

Odgovor: Matej 24:5-8 nam daje nekoliko važnih ideja tako da možemo da razabrati pristup poslednjim vremenima: “Gledajte da vas ko ne zavede. Jer će mnogi doći u moje ime govoreći: ' ja sam Krist' i mnoge će zavesti. A čućete i glasove o ratovima. Pazite, ne plašite se; jer to mora da bude, ali još nije kraj. Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo i biće gladi i kuge i zemljotresa po raznim mestima.” Porast broja lažnih mesija, porast broja ratova, porast gladi, kuge i prirodnih katastrofa – sve ovo su “znaci” poslednjih vremena. Čak i u ovom pasusu, nam je ipak dato upozorenje. Ne treba da smo obmanuti (Matej 24:4), zato što su ovi znaci smo početak porođajnih bolova (Matej 24:Cool, kraj tek treba da dođe (Matej 24:6).

Mnogi interpretatori ukazuju na svaki zemljotres, svaki politički prevrat i svaki napad na Izrael kao siguran znak da se poslednja vremena ubrzano približavaju. Dok su ovi događaji znaci da se poslednja vremena približavaju, oni nisu i neophodno pokazatelji da su poslednaj vremena došla. Apostol Pavle upozorava da će polsednji dani doneti značajno povećanje lažnih učenja. “A Duh izričito kaže da će u poslednja vremena neki otstupiti od vere, obratiće pažnju na varljive duhove i demonske nauke” (Prva Timoteju 4:1). Poslednji dani su opisani kao “opasna vremena” zbog povećanja zlog karaktera ljudi koji se svijesno “odupiru istini” (Druga Timoteju 3:1-9; vidi takođe Druga Solunjanima 2:3).

Drugi mogući znaci uključuju ponovnu gradnju Židovskog hrama u Jeruzalemu, povećano neprijateljstvo prema Izraelu i napredak ka jednoj svetskoj vladi. Najistaknutuiji znak poslednjih vremena, je, međutim, Izraelska nacija. 1948 godine, Izrael je ponovo priznat za nezavisnu državu prvi put još od 70. godine nove ere. Bog je obećao Abramu da će njegovo potomstvo imati Kanan kao “vječnu državu” (Prva Mojsijeva 17:Cool, i Jezekilj je prorokovao fizičko i duhovno uskresenje Izraela (Jezekiel 37). Da Izrael kao nacija ima svoju zemlju je bitno u svijetlu proroštava o posljednjim vremenima, zbog Izraelovog istaknutog položaja u eshatologiji (Danijel 10:14; 11:41; Otkrivenje 11:Cool.

Imajući ove znakove na umu, možemo da biti mudri i imati razabiranje u pogledu očekivanje poslednjih vremena. Međutim, ne treba tumačiti bilo koji od ovih pojedinačnih događaja kao jasan pokazatelj da će poslednja vremena brzo doći. Bog nam je dao dovoljno informacija da možemo biti spremni, ali nedovoljo da bi mogli buiti arogantni.

KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 21:50

Au, stari moj, bogami si žestok....  scratch

Jeh. svjedoci su bebe za tebe....
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 21:54

Šta ti smetam ja sa bezazlenim upisima?
Ako hoćeš pročitaj,ako ne poljubi i ostavi.
Pa ja sam se načitao tvojih gluposti ,većinu ih nisam komentirao niti ti davao minuse.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2734
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 22:00

Hajde moderatori na posao,ocistite spamove,ako ovako nastavimo svaka tema bice svastara.
Kakve veze imaju adventisti sa ovom temom o izbjeglicama.
Gerard nema potrebe nikoga da prozivas i omalovazavas.

ps ja sam ti dao minus zbog oba tvoja komentara.Ne zbog samog teksta,ako ti vjerujes u to,tvoje pravo i to je savrseno ok .Minus je iskljucivo zbog spama i grubog nasrtaja na drugog forumasa

Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 22:22

Drzite se teme!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 22:37

Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 22:42

@milutins (citat):
Hajde moderatori na posao,ocistite spamove,ako ovako nastavimo svaka tema bice svastara.

ps ja sam ti dao minus zbog oba tvoja komentara.Ne zbog samog teksta,ako ti vjerujes u to,tvoje pravo i to je savrseno ok .Minus je iskljucivo zbog spama i grubog nasrtaja na drugog forumasa
..nisam,prozivao i omalovažavao,a neznam ni gdje sam spamao jer ne razumijem pojam?
  P.S .Ti možež dati i minus jer  učenici su profesoru pokorni. lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 22:45

Taman bi nam samo trebala kršćanska Europa gdje bi svjetovne zakone zamijenili vjerski??
Je li to tvoja poruka?

Radije ISIS onda, možda bi me nekim čudom pustili na miru kao neku manjinu, tko zna.....

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4817
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   01.10.15 23:55

@milutins (citat):

Uspjeli ste dovesti temu do apsurda i pretvoriti ju u Svaštaru, pa pošto jedna Svaštara već postoji ova će biti zatvorena.
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: EU čestitka   Today at 3:18

Na vrh Go down

EU čestitka
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 18/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» EU čestitka
» EU čestitka