FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Izbjeglice

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next
AutorPoruka
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:29

@Max Blitz (citat):
@bojnik (citat):
@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):
Takodjer ne nalazim primjerenim skrivanje križeva.

Nisam vidio vijest da su tamo katolički i pravoslavni svećenici, pa da vidimo kako oni s križem.... :scratch

bili su naši katolički svećenici...

Točno, bili su u obilasku, čini se bez obilježja....

ako su i oni krili križ, moj komentar je onda isti i za njih, tko se svoga stidi, bolje da ga nema

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:29

@dinosaurus (citat):
kolega, ne zajebavaj, sve sam ti objasnio, groblje je na ničijoj zemlji, pogledaj malo još iza Hrvatskoga redarstvenika, i ako želiš možeš vidjeti granični prijelaz.

bojnik: komentar modifikovan dana: 15.10.15 0:31; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 3912
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:30

@bojnik (citat):
@VBČ (citat):

Ne znam razloge zašto ove izbjeglice spavaju na groblju umjesto u prihvatnim centrima.
Možda to više govori o državi nego njima?!
Teško da mogu vjerovat, da bi netko bez da ga teška muka natjera spavao na groblju.
Groblje se nalazi na ničijoj zemlji, tako da Hrvatske vlasti nisu mogle da reagiraju.
Što se tiće moje države Hrvatske sigurno je u ovoj cijeloj priči pokazala humanost na djelu, a "izbjeglice" nisu mala djeca da ne znaju što je i čije je groblje, a sve ostalo što se pojavilo po medijima po tom pitanju, a naročito u srpskim, je podmetanje najgore vrste.
Zasto su zanocili na nicijoj zemlji? Zasto nisu pusteni u zelju koja bi mogla da reaguje? Njihova obijest?

VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4646
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:30

@bojnik (citat):
između dvije državne granice, a čije je tu onda nadležništvo?

Takva "ničija zemlja" jurisdikcijski ne postoji. Zna se uvijek čiji je teritorij i koja je država nadležna,
čak i kad povuče administrativnu granicu u unutrašnjost.
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:32

@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
@VBČ (citat):

Ne znam razloge zašto ove izbjeglice spavaju na groblju umjesto u prihvatnim centrima.
Možda to više govori o državi nego njima?!
Teško da mogu vjerovat, da bi netko bez da ga teška muka natjera spavao na groblju.
Groblje se nalazi na ničijoj zemlji, tako da Hrvatske vlasti nisu mogle da reagiraju.
Što se tiće moje države Hrvatske sigurno je u ovoj cijeloj priči pokazala humanost na djelu, a "izbjeglice" nisu mala djeca da ne znaju što je i čije je groblje, a sve ostalo što se pojavilo po medijima po tom pitanju, a naročito u srpskim, je podmetanje najgore vrste.
Zasto su zanocili na nicijoj zemlji? Zasto nisu pusteni u zelju koja bi mogla da reaguje? Njihova obijest?
nisi moj poručniće pratio situaciju, banuli su u mrkloj noći (to su bili prvi dani dolaska "izbjeglica" u Hrvatsku) upućivani iz Srbije

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:34

Dečki moji, lako se vama praviti pametnim, i ova prepiska ide u smijeru u kojoj je završila i tema Izbjeglice, opet ćete vi biti u pravu, a mi u Hrvatskoj posrani i popišani. Prekidam raspravu sa vama, već sam i prije napisao više vas je, i napadi su koordinirani.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:35

@bojnik (citat):
@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):
Takodjer ne nalazim primjerenim skrivanje križeva.

Nisam vidio vijest da su tamo katolički i pravoslavni svećenici, pa da vidimo kako oni s križem.... scratch
bili su naši katolički svećenici, no iako nije bilo pravoslavnih svećenika, njima jedino zamjeram što nisu digli buku kada su im "izbjeglice" po groblju haračili (spavali na grobovima, ostavljali smeće,urinirali i sl.).
Zasto su haracili i spavali po grobljima? Vole tamo da spavaju i skvrnave? I to iskljucivo trazili pravoslavna groblja?
Ma da je na tom mjestu bilo i katolićko groblje, ista slika, tko ne poštuje tuđe, ne poštuje ni svoje.
Sta mislis, da je tu bilo muslimansko groblje, da li bi prespavali, ako ih ne bi pustili prije noci da udju u civilizovanu drzavu evropske unije. Ja sam siguran da bi radije spavalu i muslimanskom groblju, da su imali izbor.

alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4307
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:38

E moj bojnice.....alal ti vera! No

Pa ko postavi slike.....?

Zivio ti meni al ti nije prava ......jok Evil or Very Mad

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:47

@alexandar (citat):

Koliko znam tema je Primjer vjerske tolerancije, ja sam postavio slike sa pravoslavnog groblja na ovu temu, a ponukan skrivanjem križa pred "izbjeglicama" kojima se jelte moraju ili trebaju titrati jaja.
Napišem da sam zgrožen što su uneredili pravoslavno groblje, a dežurna ekipa odmah po Hrvatskoj.
Kome je tu alal vera i čija nije prava.
Već duže vrijeme je to česta pojava na Forumu, no ja nisam nikada po tuđem grobu ni groblju nogom stao a da bi pri tome povrijedio mir pokojnika, za razliku od nekih.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 0:58

@bojnik (citat):
nisi moj poručniće pratio situaciju, banuli su u mrkloj noći (to su bili prvi dani dolaska "izbjeglica" u Hrvatsku) upućivani iz Srbije
Nisam puno pratio i ne pratim - priznajem. Pa usred noci, nevoljnici umorni, premoreni od visemjesecne muke... Sta mislis da su imali prilike da nadju bolje mjesto da bi ostali na groblju? Ili su namjerno, krenuli u hriscanske zemlje da spasu glavu, pa ajd da usput i osvrne i hriscanske svetine i groblja.
Ni sam ne vjerujes u to sto govoris. Iz tebe govori islamofobija.
Srbija je bila primjer humanosti u ovom egzodusu, to niko ne spori. Vise narod, nego sto je drzava mogla. Drzava ne moze da se brine ni o svom narodu, doduse.
U Srbiji su jake i nacionalisticke (sto ne osudjujem) i sovinisticke (prezirem) snage, a ima i profasistickih pojava, pa su se ti nevoljnici u Srbiji odmorili od usputnih tortura, prolazeci kroz razne zemlje, ukljucujuci one iz EU i ne samo da nisu bili uznemiravani osim pojedinacnih incidenata), nego im se pomagalo koliko se moglo, uglavnom od strane gradjana.

alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4307
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 1:07

@bojnik (citat):
@alexandar (citat):

Koliko znam tema je Primjer vjerske tolerancije, ja sam postavio slike sa pravoslavnog groblja na ovu temu, a ponukan skrivanjem križa pred "izbjeglicama" kojima se jelte moraju ili trebaju titrati jaja.
Napišem da sam zgrožen što su uneredili pravoslavno groblje, a dežurna ekipa odmah po Hrvatskoj.
Već duže vrijeme je to česta pojava na Forumu, no ja nisam nikada po tuđem grobu ni groblju nogom stao a da bi pri tome povrijedio mir pokojnika, za razliku od nekih.

Nema potrebe da idemo dalje.
Dobro znam i citati i procitati , i misliti i precutati.....sve u svemu volim "fer igru" cak i kad govorimo o stvarima o kojima razlicito mislimo.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 1:09

@bojnik (citat):
@alexandar (citat):

Mir pokojnika se ne moze povrijediti. Iz postovanja prema njihovim sjenama, ne gazimo njihove grobove.
Kod muslimana, poslije klanjanja dzenaze i nakon ukopa, molitva se obavlja u sjedecem ili cucecem polozaju. Dok sam isao na sahrane, najradije sam isao kod grobova svojih najblizih. Proucio bih fatihu za njihovu dusu i sjeo na stranu mezara, na jedan od zidica, kako da nazovem. Vjerovatno tako i ostale komsije. I to nije nikakvo skvrnavljenje, bar po misljenju vecine muslimana. Tu, jednostavno, ne postoji kult mrtvih.

VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 1:10

Zamolio bih diskutante da se drže naslova teme, jer smo se udaljili od iste. salutiranje
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 1:13

@alexandar (citat):
@bojnik (citat):
@alexandar (citat):

Nema potrebe da idemo dalje.
Dobro znam i citati i procitati , i misliti i precutati.....sve u svemu volim "fer igru" cak i kad govorimo o stvarima o kojima razlicito mislimo.
alexandre, svaka cast! Nek sam i ovo procitao od tebe!

bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 8:05

@PORUCNIK (citat):
Mir pokojnika se ne moze povrijediti. Iz postovanja prema njihovim sjenama, ne gazimo njihove grobove.
Tu, jednostavno, ne postoji kult mrtvih.
nisi upućen u problematiku:
prvo nema Kulta mrtvih
drugo u Hrvatskoj imamo zakonsku odredbu gdje je opisano kazneno djelo povreda mira pokojnika (čl. 332. Kaznenog zakona)

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 8:08

@VBČ (citat):

Zamolio bih diskutante da se drže naslova teme, jer smo se udaljili od iste. salutiranje
nadam se da to vrijedi za sve, jer se većina ne pridržava teme, nego ovdje pokazuje netoleranciju.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 8:12

@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
Nisam puno pratio i ne pratim - priznajem. Pa usred noci, nevoljnici umorni, premoreni od visemjesecne muke... Sta mislis da su imali prilike da nadju bolje mjesto da bi ostali na groblju? Ili su namjerno, krenuli u hriscanske zemlje da spasu glavu, pa ajd da usput i osvrne i hriscanske svetine i groblja.
Ni sam ne vjerujes u to sto govoris. Iz tebe govori islamofobija.
Srbija je bila primjer humanosti u ovom egzodusu, to niko ne spori. Vise narod, nego sto je drzava mogla. Drzava ne moze da se brine ni o svom narodu, doduse.
U Srbiji su jake i nacionalisticke (sto ne osudjujem) i sovinisticke (prezirem) snage, a ima i profasistickih pojava, pa su se ti nevoljnici u Srbiji odmorili od usputnih tortura, prolazeci kroz razne zemlje, ukljucujuci one iz EU i ne samo da nisu bili uznemiravani osim pojedinacnih incidenata), nego im se pomagalo koliko se moglo, uglavnom od strane gradjana.
ni sam nisam više siguran što poručniće iz tebe govori, kada me prozivaš za islamofobiju, stani malo na loptu, prati malo stvari oko sebe, nemoj paušalno odgovarati i pisati. Tema je Primjer vjerske tolerancije. Kao što reče VBČ trebamo se držati zacrtanog pravca i ne uljetavati u nepotrebnu diskusiju.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 8:45

Shvatio sam da sam promašio temu kada sam pročitao sve postove od juče  Embarassed

VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 11:17

@bojnik (citat):
@VBČ (citat):

nadam se da to vrijedi za sve, jer se većina ne pridržava teme, nego ovdje pokazuje netoleranciju.

Da, vrijedi za sve. Vratimo se temi.
Ovo je posljednji poziv svim ucesnicima.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17825
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 12:49

Hm......  scratch

Dr. Eckart D. Stratenschulte voditelj je Europske akademije Berlin te profesor politologije na Freie Universität, gdje drži kolegije koje se tiču europskih intergracija. U razgovoru za tportal.hr Stratenschulte, odličan poznavatelj njemačke i europske političke scene, komentira poziciju Njemačke u Europi te izbjegličku krizu koja je podijelila Europsku uniju...

'Za 20 godina će govoriti da su im Nijemci oteli sve izbjeglice'

Nema sumnje i da među izbjeglicama ima idiota, ima i jedan posto islamista i slično, ali i u našem društvu već imamo idiota; 99 posto izbjeglica želi pristojan život, posao i na miru odgajati svoju djecu. Ako se budemo znali ispravno postaviti prema izbjegličkoj krizi, što znači i integrirati u društvo ljude koji dolaze, za 20 godina će nam svi govoriti kako smo im oteli izbjeglice, pa imamo mladu radnu snagu', kaže Stratenschulte, no priznaje da je trenutačno stanje takvo da nema pravila.

http://m.tportal.hr/vijesti/400057/Za-20-godina-ce-govoriti-da-su-im-Nijemci-oteli-sve-izbjeglice.html

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 13:14

Dr. Eckart Stratenschulter je predavač na Freie Universität ali vidi vraga, predaje na Osteuropa Institut. Studij kulture fokusiran je na ruskoj kulturi i uspoređivanje s poljskom, češkom i ukrajinskom kulturom. Graduate school of global politics na FU je zajednički studij s partnerskim sveučištima, najviše iz Kine.
Freie Universität, Humboldt Universität i Universitä Potsdam surađuju na Master studiju s Moskovskim državnim institutom za međunarodne odnose.
Na Europskoj akademiji Berlin jedan ovogodišnjih projekata naziva se "Europa im Koffer". Putovanja vode mladi istočnoeuropski stručnjaci iz Njemačke i Poljske a put ih vodi u Ukrajinu, Armeniju. Bjelorusiju i Moldaviju.
Nemam ni šta protiv dr. Stratenschultera. On je zbilja vrhunski profesor. Za istočni blok. affraid

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 13:37

Jedan od pozitivnih primjera

Edikt o vjerskoj toleranciji među kršćanskim vjerama je bio pravni akt kojeg je izdao habsburški car Josip II. 21. prosinca 1781..

Ovim je aktom Josip II. sve kršćanske vjere u Habsburškoj Monarhiji izjednačio po statusu sa Katoličkom Crkvom, omogućivši potpunu vjersku slobodu (luteranima, kalvinistima i Pravoslavnoj Crkvi), ponajviše radi ograničavanja moći i autonomije Katoličke Crkve. Apsolutističkoj carskoj vlasti nije odgovaralo da ima autonomni autoritet kao što je Katolička Crkva i njeni redovi, koji su sa svojim posjedima i povlasticama bili država u državi.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2428
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Izbjeglice   15.10.15 13:44

Spavali su na Pravoslavnom groblju i ostavili itekakav nered i to znam od kolege koji je bio tad na ispomoći.Tko i što ih je na to natjerao ili su sami to učinili to ne znam.Znam samo da je ovo grijeh bio njihov,od onih koji su ih tu poslali ili onih koji su ih zaustavili.Informacija je istinita a vi sad mene banirajte a vjersku toleranciju prebacivajte kao ping-pong lopticu..

VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 16:14

@Max Blitz (citat):

cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17825
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 16:20

@VBČ (citat):
@Max Blitz (citat):

cheers

Very Happy

Paaaa..., ako Nijemaca u Njemačkoj još uvijek ima dobrih 75 milijuna, mogu se malo i zezat sa ovim i onim.... Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Today at 22:29

Na vrh Go down

Izbjeglice
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next
 Similar topics
-
» 100 godina od početka 1.svjetskog rata