FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Izbjeglice

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next
AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 16:25

@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):
@Max Blitz (citat):
'Za 20 godina će govoriti da su im Nijemci oteli sve izbjeglice'

cheers

Very Happy

Paaaa..., ako Nijemaca u Njemačkoj još uvijek ima dobrih 75 milijuna, mogu se malo i zezat  sa ovim i onim.... Laughing

Mi samo hoćemo radit i plaćat poreze. Drugo nas ne zanima!

Tko god radi i plaća poreze je dobrodošao!
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   15.10.15 16:28

@VBČ (citat):
@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):
@Max Blitz (citat):
'Za 20 godina će govoriti da su im Nijemci oteli sve izbjeglice'

cheers

Very Happy

Paaaa..., ako Nijemaca u Njemačkoj još uvijek ima dobrih 75 milijuna, mogu se malo i zezat  sa ovim i onim.... Laughing

Mi samo hoćemo radit i plaćat poreze. Drugo nas ne zanima!

Tko god radi i plaća poreze je dobrodošao!
Prava reč / riječ na pravom mestu / mjestu !  bounce
Ali da ipak i ovde malo prikočimo, da ne skrenemo sa putanje posta?

013gonzo: komentar modifikovan dana: 17.10.15 16:54; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : ispalo "I")
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   16.10.15 22:10

Srednjenjemačka zemaljska biskupica Ilse Junkermann ustupa biskupske odaje izbjeglicama.

http://www.ekmd.de/aktuell/nachrichten/28775.html
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18520
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   25.10.15 2:11

Novi plan Europske unije za države na balkanskoj ruti donosi zaokret u borbi s velikom izbjegličkom krizom...

Sastanak zemalja koje su najviše pogođene migrantskom krizom – Hrvatske, Austrije, Bugarske, Njemačke, Grčke, Mađarske, Rumunjske i Slovenije, kao i Srbije i Makedonije – predsjednik Europske komisije Jean-Claude Juncker sazvao je za danas u Bruxellesu.
Države na balkanskoj migrantskoj ruti neće više smjeti bez dogovora sa susjedima dopremati izbjeglice i migrante na susjedne granice, proizlazi iz nacrta deklaracije čije se usvajanje očekuje na današnjem skupu lidera zemalja od Grčke do Njemačke, javlja Večernji list.

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/novi-plan-eu-za-drzave-na-balkanskoj-ruti-donosi-zaokret-u-borbi-s-izbjeglickom-krizom/

Na vrh Go down
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 672
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   25.10.15 18:36

@Max Blitz (citat):
Novi plan Europske unije za države na balkanskoj ruti donosi zaokret u borbi s velikom izbjegličkom krizom...

To me pa res zanima kaj bodo sklenili. Evropi je pač vseeno kaj se dogaja na Balkanu. Njih zanima samo to, da so države na Balkanu med seboj skregane. Ne vem, kako bi prevedel pregovor, v slovenščini se zglasi: "Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima"  In to je to, Balkan se prepira, dobiček pa imajo razvite države Evrope. Kaj res kdo verjame, da so ti deset (sto) tisoči begunci odšli na pot spontano. Tu gre za dobro premišljeno dejanje, ki se je načrtovalo že vse od leta 2013 dalje. Tu pa bom nehal, da me admin ne izbriše ali pošlje v Banovce.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1906
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   25.10.15 19:39

@arcibald01 (citat):
@Max Blitz (citat):

To me pa res zanima kaj bodo sklenili. Evropi je pač vseeno kaj se dogaja na Balkanu. Njih zanima samo to, da so države na Balkanu med seboj skregane. Ne vem, kako bi prevedel pregovor, v slovenščini se zglasi: "Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima"  In to je to, Balkan se prepira, dobiček pa imajo razvite države Evrope. Kaj res kdo verjame, da so ti deset (sto) tisoči begunci odšli na pot spontano. Tu gre za dobro premišljeno dejanje, ki se je načrtovalo že vse od leta 2013 dalje. Tu pa bom nehal, da me admin ne izbriše ali pošlje v Banovce.

S tem razmišljanjem pa res ne zaslužiš banovcev.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   26.10.15 11:39

Na granici Hrvatske i Slovenije, jučer...... Surprised

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   26.10.15 13:50

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   27.10.15 2:16

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Austrija diže ogradu na granici, barijerom zaprijetio i Cerar   28.10.15 19:58

Austrija diže ogradu na granici, barijerom zaprijetio i Cerar: Slovencima pomažu njemački

Tko ima volje da čita može pogledati ovdje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   28.10.15 20:10

@Vojnik Graničar (citat):
Austrija diže ogradu na granici, barijerom zaprijetio i Cerar...

Treba dić ograde da se postupno smanji ova najezda.... ne znam što je tu tako dramatično.
Ovo ne može vječno trajat.
Naravno, sto put rečeno, problem je u grčkoj morskoj granici, a neki će reć da je problem u...... , a neki će reć da je.... Laughing
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   28.10.15 23:45

niko Evropljane nije zvao u Siriju,Avganistan,Irak ,Libiju  pa su ipak tamo dosli sa oruzijem u rukama a sta su tamo uradili je opste poznato.  Evropa I USA su pokrenule ovaj egzodus  pa sada neka vide stace sa ovim narodom.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2751
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 0:41

Jako mi je zao tih izbjeglica,niko ne bjezi iz dobrog,ostavlja zavicaj,kucu,prijatelje i krece u nepoznato.
Jedan razgovor koji sam imao u prosli cetvrtak sa svojim vodoinstalaterom duboko me zamislio,sve vise vjerujem u bojnikovu teoriju o izbjeglicama.Naime taj vodoinstalater je iz Jordana,ovdje je nekih 20-ak godina,dugo se znamo i vrhunska je osoba.
Evo sta mi je rekao,na moje pitanje da mi malo objasni tu situaciju oko izbjeglica:"Mike medju njima je svega 5% iz Sirije koji bjeze od ratnih dejstava.Ostali su svi iz drugih zemalja Middle East i Afrike koji ovo koriste da bukvalno pobjegnu od siromastva i docepaju se Zapadne Evrope i prekookeanskih zemlalja.Placa se 3 000 eura po (e sad ga ne upita da li po glavi ili po familiji)izbjeglici do obale Evrope.
Naravno da je njegovo misljenje da je to zakuhala najvise Amerika.

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 0:57

pobeci od siromastva? pa sta tu ima lose? iz ex YU  se I najvise odlazilo zbog siromastva  pa tu I nevidim neki problem. ono sto Orban javno govori to pola evrope tajno misli.mnogima iz EU  smeta to sto su izbeglice muslimani I to je javna tajna .  jednostavno  muslimane ne zele u svojim zemljama.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 0:58

@milutins (citat):
Jako mi je zao tih izbjeglica,niko ne bjezi iz dobrog,ostavlja zavicaj,kucu,prijatelje i krece u nepoznato.
Jedan razgovor koji sam imao u prosli cetvrtak sa svojim vodoinstalaterom duboko me zamislio,sve vise vjerujem u bojnikovu teoriju o izbjeglicama.Naime taj vodoinstalater je iz Jordana,ovdje je nekih 20-ak godina,dugo se znamo i vrhunska je osoba.
Evo sta mi je rekao,na moje pitanje da mi malo objasni tu situaciju oko izbjeglica:"Mike medju njima je svega 5% iz Sirije koji bjeze od ratnih dejstava.Ostali su svi iz drugih zemalja Middle East i Afrike koji ovo koriste da bukvalno pobjegnu od siromastva i docepaju se Zapadne Evrope i prekookeanskih zemlalja.Placa se 3 000 eura po (e sad ga ne upita da li po glavi ili po familiji)izbjeglici do obale Evrope.
Naravno da je njegovo misljenje da je to zakuhala najvise Amerika.
Bravo za vodoinstalatera!
Te zemlje su siromasne zato sto ih je zapad opljackao i jos pljacka i jos ce pljackati. Na pljacki im je zasnovano i bogatstvo i kultura. E, sad ljudi traze mrvice.

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 1:02

kako to mislis pljacka ?valjda biznis po merilima zapadne demokratije.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 1:05

Ma ne Vladimire,u pitanju je bukvalna pljacka.Otimanje prirodnih resorsa.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 2:07

@vladimir (citat):
pobeci od siromastva? pa sta tu ima lose? iz ex YU  se I najvise odlazilo zbog siromastva  pa tu I nevidim neki problem. ono sto Orban javno govori to pola evrope tajno misli.mnogima iz EU  smeta to sto su izbeglice muslimani I to je javna tajna .  jednostavno  muslimane ne zele u svojim zemljama.
Nekoliko desetina hiljada mojih zemljaka je od aprila emigriralo u Njemacku. Neki su, cak, trazili i azil, a javna tajna je da bjeze od gladi. Zapad je CG proglasio za sigurnu drzavu i vratice ih da demokratski i u miru umru od gladi.
Ovi crnomanjasti, sto kazu da su iz Sirije, a ima ih i iz Afrike, nisu svi miuslimani. A i da jesu, to su muslimani koji bjeze od nasilnih muslimana ID ili zapadne demokratije koja im se namece.
Za mene su to nevoljnici, koji nisu zasluzili sudbinu kaoja ih je snasla, bez obzira na boju koze, ociju, ime, vjeroispovijest, nacionalnost...
Ako medju njima ima ekstremista, to je stvar zapadne demokratije da ih otkrije i kontrolise.
Postove nekih kolega dozivljavam kao da, nedajboze, zapalim sumu, a dozvolim da iz nje izadju samo mladunci i zenke, koji ce da se odomace, a odrasle i zdrave muzjake vracam u vatru da izgore ili ugase pozar.

milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 2:23

Cim dobijem inspiraciju napisacu jedan post gdje cu bez imalo nacionalizma,patriotizma ili sovinizma opisati jedan dogadjaj iz jeseni 1945,odmah po zavrsetku II svjetskog rata i jedan dogadjaj nevezan za ratna desavanja a desio se u januaru 1992 u mom zavicaju.Zatim cu sve potkrepiti dokazima o jednoj cinjenici izmedju dva sv rata,par godina pre II sv rata.
Sva tri dogadjaja imaju vezu sa medjunacionalnim odnosima
Poenta ce biti da su nasi stari bili daleko pametniji od nas i da smo mi u ovim desavanjima iz nesretnih 90-ih ispali kolektivne budale,idioti i nacionalisti.
Mozda cu taj post pretvoriti u parodiju-onako Kocicevski,opet za to mi treba dosta vremena ali i kvalitetne brlje Very Happy

Uglavnom imam ideju,materijal,uvod,razradu i zakljucak.Probacu chak da to odradim uz pomoc porucnika-mladog majora nessa,rijesicemo mi to preko prepiski,pp i sl.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 2:57

@milutins (citat):
Cim dobijem inspiraciju napisacu jedan post gdje cu bez imalo nacionalizma,patriotizma ili sovinizma opisati jedan dogadjaj iz jeseni 1945,odmah po zavrsetku II svjetskog rata i jedan dogadjaj nevezan za ratna desavanja a desio se u januaru 1992 u mom zavicaju.Zatim cu sve potkrepiti dokazima o jednoj cinjenici izmedju dva sv rata,par godina pre II sv rata.
Sva tri dogadjaja imaju vezu sa medjunacionalnim odnosima
Poenta ce biti da su nasi stari bili daleko pametniji od nas i da smo mi u ovim desavanjima iz nesretnih 90-ih ispali kolektivne budale,idioti i nacionalisti.
Mozda cu taj post pretvoriti u parodiju-onako Kocicevski,opet za to mi treba dosta vremena ali i kvalitetne brlje Very Happy

Uglavnom imam ideju,materijal,uvod,razradu i zakljucak.Probacu chak da to odradim uz pomoc porucnika-mladog majora nessa,rijesicemo mi to preko prepiski,pp i sl.
Postovani kolega, moji postyovi nemaju veze sa medjunacionalnim odnosima. Izbjeglice su stvar humanih odnosa. Ako dodju neki "muslimani", ili "demokrate", bojim se da cu se i ja naci medju izbjeglicama. I siguran sam u jedno - necu pucati ni u kog s namjerom da mu uzmem zivot, makar to bila cijena mog zivota.

milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 3:27

Dijelimo isti stav po pitanju izbjeglica i humanosti.
Smatram da je pero najjace,mnogo mocnije od kaljasnikova i ostalih oruzja.
Ma ne da necu pucati-necu uzimati oruzje u ruke.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 6:38

uskoro će se cijeli tim popuniti, i biti će izgledan kraj još jedne teme

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 12:56

Eto prvih kolateralnih žrtava ('ni krivih ni dužnih'  Smile ) ove nove izbjegličke krize.....

http://www.kurir.rs/planeta/deportacija-u-ponedeljak-nemacka-proteruje-balkance-odbijene-za-azil-clanak-1988763

Jbg, meni je drago čut da su ova područja proglašena za sigurna..... naravno, imat socijalnu pomoć od 800-1000 eura po glavi je sjajna stvar, međutim..... može se vrteć neke posliće vamo-tamo priskrbit neka lova tko ima zdrave ruke i noge i to hoće.
Ako već nije zasluženo (ili na drugi način) upao na sigurne državne jasle.

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 13:24

Izbeglice okupirali autobuse i nece ih napustiti sobzirom gde su placirani!  

U Svedsku su svi prihvatni centri totalno popunjeni sa izbeglicama, pa ih u zadnje vreme pokusavaju smestiti ih u stare vojne  objekte i kamp kucice.
http://www.dt.se/dalarna/alvdalen/asylsokande-vagrar-lamna-bussen-i-trangslet

http://petterssonsblogg.se/2015/10/26/fler-flyktingar-som-vagrar-kliva-av/

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   29.10.15 13:31

105-o godisnja starica sa 17 clanova familije na putu za Svedsku po izjavi dato u prihvatnom centru u Hr.

http://www.dn.se/nyheter/varlden/105-arig-flykting-pa-vag-till-sverige/

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Today at 19:08

Na vrh Go down

Izbjeglice
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/22Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next
 Similar topics
-
» 100 godina od početka 1.svjetskog rata