FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Izbjeglice

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22
AutorPoruka
Gandi21-2
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2016-10-12
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   13.10.16 9:28

Neznam sta reci. U Nemackoj Situacija postaje "komplikovana".

AfD (Alternative für Deutschland) na Nivou Pokrajina pocinje osvajati 15-20% Glasova.
Nemacke Politicare (starijh Partija kao SPD, CDU) pocinje da hvata pomalo Strah, jer sledece godine ce biti Izbori na Saveznom Nivou to jest bira se i novi Bundeskanzler. A Merkel je Bogami "svircnem kurcnem paradajz sos".

Sta ovu Situaciju jos pogorsava je cinjenica ili ti Fakt da Saudijska Arabija, Dubai, Abu Dhabi, Qatar, Ujedinjeni Arapski Emirati, Kuvajt sve skupa ni 100 Izbeglica nisu primili. A znamo od juce (WikiLeaks/EMail Clinton<->Podhest) da su Saudijska Arabija i Qatar glavni Financijeri rata u Siriji.

Moju podrsku zato imaju Drzave Visegradske Grupe (Poljska, Ceska, Slovacka i Madjarska).
Pa molim te kosi ti (mislim na Frau Merkel) da donosis odluku u ime cele Evrope da se prime sve Izbeglice iz Severne Afrike i Srednjeg Istoka u Evropu i onda jos da odlucujes po nekakvim kvotama gde ce koliko biti raspodeljeno. Jeli to Demokratija???

Bivsi Predsednik Klaus (Ceske ili ti Slovacke) je fino rekao. Za ovu "Zajebanciju" (Libija, Irak, Sirija, Afganistan) su odgovorni Amerikanci. Dajte ih (Izbeglice) u Brod/Trajekt smestiti i u Ameriku.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   26.10.16 15:29

@Max Blitz (citat):
Kad Turska zahladi odnose s EU, onda pusti izbjeglice, dok taj čas ne dobije što želi, mislim da je tako....

"Turska više neće sprečavati izbjeglice i migrante koji će prelaziti Egejsko more i ići u Europu jer, unatoč tome što je Turska svoj dio dogovora poštovala, Europska unija nije poduzela ništa da se sporazum o liberalizaciji viznog režima za turske državljane poštuje", kazao je za Večernji list Mehmet Akarca, savjetnik turskog premijera Binalija Yildirima. Turski je savjetnik to izjavio jučer u Ankari, istaknuvši da je od potpisivanja sporazuma s EU o zadržavanju migranata ta zemlja zaustavila njih više od pola milijuna na putu prema zapadnoj Europi.
Istodobno, očito reagirajući na najave s Bliskog istoka, Slovenija je uz granicu s Hrvatskom zamijenila dio žilet-žice panelnim ogradama koje nisu opasne za ljude i životinje...
... I Bugarska je već prije dva tjedna najavila da će postaviti novih stotinjak kilometara žice na granici s Grčkom i Turskom jer se boji novog vala migranata iz Turske.

http://www.vecernji.hr/svijet/ekskluzivno-mehmet-akarca-savjetnik-turskog-premijera-turska-ce-pustiti-izbjeglice-u-europu-1123577

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4820
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   26.10.16 20:13

Pametno i očekivajuće od Turske. Zašto se jednostrano držati dogovorenoga?

Gandi21-2
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2016-10-12
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   26.10.16 21:22

Neznam da li je tacno. Na Nemackim Vestima prognoziraju da ce kroz Operacije u Mosulu/Irak kao i Operaciji (koja treba u skorije vreme da usledi) u Oslobadjanju Raqqa/Sirija opet njih oko 1-1,5 miliona da krene u Evropu.
Na vrh Go down
pucflek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 105
Član od : 2016-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   26.10.16 22:40

Da jos malo zapapre.
 Dresdenski simfonicki orkestar je pozvao turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana (pored njega jos i premiera Binala Yildirama, ministra vanjskih poslova Mevluta Cavusoglua,...) na predstavu Aghet. Govori o genocidu, kojeg je pre sto godina skrivio Otomanski imperij nad Armencima i ostalim kristijanima. Koncert bi se trebao odrzati 13.11.

Nisu dobili nikakav odgovor, nekoliko dana kasnije koncert je jednostavno otkazan.
 Njemacko ministarstvo tvrdi, da se sve radilo bez njihovog znanja.
 Autor Agheta je Marc Sinan, kitarist. Njegova baka, je u tim deportacijama izgubila roditelje.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   27.10.16 21:40

Hotel Porin objekt je na samom rubu Dugava, taman na granici s Jakuševcem. Nekada je dobro poslovao, tamo su se održavale i razne proslave, svadbe, krizme, krštenja…
Ovaj hotel u Novom Zagrebu naprasno je prenamijenjen u azil u kojem se trenutno nalazi 600-injak migranata i izbjeglica.
Stanovnici Dugava sve su samo ne oduševljeni, sa stranim državljanima imaju probleme, a njihove prijave i molbe ignoriraju. Sukladno tome odlučili su napisati pismo u kojem su opisali probleme s kojima se susreću od kada su azilanti smješteni u njihov kvart.

"Poštovani svi,
Javljamo Vam u ime ogorčenih stanara Dugava, a prvenstveno stanara Sarajevske ulice koji žive u neposrednoj blizini hotela "Porin", prihvatilišta za azilante. Odmah da raščistimo jednu bitnu stvar, mi nismo nikakvi rasisti ni bilo što drugo što bi nam mogli pripisati neki dušebrižnici, ali nam je dosta slušati priče o "europskoj solidarnosti, ljudskim pravima, potrebi za pomoći nemoćnima, ženi i djeci, stradalima u ratu" što i mi smatramo i slažemo se da istima treba pomoći, ali isto tako smatramo da je teret smještaja tih ljudi trebalo raspodijeliti ravnomjerno, a ne 600 ljudi smjestiti bukvalno nama u dvorište.
Ni mi ne želimo biti kako se to sada popularno kaže "hot spot". Mi živimo 50 m od prihvatilišta, a od tih 600 "jadnih i nemoćnih" 90% je muškaraca u dobi od 20-30 godina koji 24 sata lutaju po kvartu, piju, tuku se, kradu i to sve pred očima naše djece. Naša djeca nemaju više iste uvjete za igru i odrastanje kao ostala djeca u RH.
Navesti ću Vam samo jedan slučaj koji se nedavno dogodio i koji će dokazati ovu našu tvrdnju, a koji nijedne novine (24 sata, Večernji, Jutarnji, Index) nisu htjele prenijeti jer očito imaju zabranu ili se boje nekoga, a bili su obavješteni od strane stanara Sarajevske ulice. Toliko o slobodi medija.  
Dogodilo se prije cca 40-tak dana oko 17:00h. Dok su se naša djeca bezbrižno igrala u dvorištu ispred zgrade odjedanput je 2 m od njih, scena iz akcijskih filmova, u velikoj brzini parkirano oko 5 policijskih kombija punih interventne policije u punoj ratnoj opremi i svi trčeći odlaze u hotel "Porin" i nakon određenog vremena privode par azilanata i nose u vrećama neke predmete koje su zaplijenili. Tko će nama i drugima reći da to nije bilo oružje ili eksploziv ili su naši migranti svi dobri, a svi loši o kojima čitamo u novinama su u Njemačkoj, Belgiji, Francuskoj ili negdje drugdje.
Sve to naša djeca u šoku gledaju. Htjeli smo saznati o čemu se radi ali grubo smo bili odbijeni za bilo kakvu informaciju. To je jedan u nizu događaja, a ima ih mnoštvo za koje bi vi svi znali, pod vi mislim nadležne institucije ove države, kojima su puna usta europske solidarnosti, a voljeli bi vidjeti kako bi ti isti pričali o istoj toj solidarnosti, pogotovo mislim na gospodu iz vlade, a posebno Orepića da im je prihvatilište 50 m od njihovog doma.
Sad vi nama recite da li je to prostor za igru naše djece. Da li da ih držimo zatvorene u stanovima ili da se igraju u blizini migranata za koje ne znamo točno ni tko su, ni što su, a ni njihove namjere. Uvjereni smo, što je još gore, ne znate ni vi, a da ne govorimo o krijumčarima ljudi koji se svakodnevno motaju oko prihvatilišta i naših zgrada te isti ispred naših zgrada parkiraju vozila.
Da u ovoj državi netko brine o svojim stanovnicima onda ne bi HOTEL koji je poslovao pozitivno pretvorio u prihvatilište za azilante, a zaposlenike tog hotela poslao na burzu (cca 50 ljudi), već bi uzeo sredstva iz europskih fondova, zaposlio domaću radnu snagu i obnovio stare i napuštene vojarne ili bivše smještajne zgrade od velikih građevinskih firmi gdje su nekada radnici bili smješteni, a onih 50 ljudi bi i danas radilo u HOTELU KOJI JE POZITIVNO POSLOVAO, neka domaća građevinska firma bi zaradila, a i migranti bi imali smještaj. Zašto nam je država u ogromnim problemima i ovo je jedan od razloga.
Vezano za probleme s kojima se susrećemo, a ima ih mnogo, kao što je i svakodnevno vulgarno dobacivanje ženama i curicama, stanovnici Sarajevske ulice i Dugava su zvali i novinske kuće, MUP, predsjednika vijeća općine gradske četvrti Novi Zagreb – Istok gosp. Dinka Sutona da se uključi u rješavanje naših problema, pisali smo e-mail-ove gradonačelniku Grada Zagreba itd. Netko bi zaprimio naše pozive, uzeo brojeve telefona osoba koje su zvali, obećao da će se netko javiti i nitko se nikad ne bi javio. Jedino objašnjenje je da se o ovoj temi ne smije govoriti u negativnom konteksu, da se ne bi netko naljutio iz EU na "nas". A mi smo samo upozoravali i tražili da netko s nama razgovara da se pokušaju neki problemi riješiti na obostrano zadovoljstvo.
Jedan od gorućih problema je i SMEĆE što ćemo Vam potkrijepiti i slikama. Redovno zovemo Čistoću ali po njihovim riječima oni tu ne mogu ništa dok ne dobiju nalog od nadležnih tijela za prihvatilište o češćem odvozu smeća i uopće o odvozu smeća jer se jedan dio smeća ne odvozi, a nama prijeti i zaraza i pojava štakora i dr. Leteći žohari su nam se već pojavili, a dezinsekciju obavljamo 4 puta godišnje sad i češće za što imamo i dokaze.
Tu živi cca 600 ljudi, a smeće se iz očigledno nedovoljnog broja kontejnera odvozi 2 puta tjedno, a i kada se odveze pola ga ostane na cesti jer gospoda iz čistoće ne kupe ono smeće koje je van kontejnera. Također smatramo i zahtijevamo od osobe koja se zove upravitelj prihvatilišta da brine o čistoći tog istog prihvatilišta i da nauči te ljudi kulturi ponašanja, a ne da bacaju smeće po ulici. Ne razumijemo kako upravitelju prihvatilišta ne smeta isto to smeće ili se pravi da ga ne vidi ili ne upravlja dobro.
U vezi tog problema obraćali smo se i MUP-u, zvali smo ravnateljstvo policije, ured ministra, ali do nikoga se ne može doći. Zvali smo i novinske kuće ali ni jedne novine o tome ne žele pisati.
Ovo su samo neki od problema s kojima živimo, a da ne govorimo kako većina nas bezuspješno već niz godina prodaje stanove, za koje plaćamo ogromne kredite. Razlog zašto ne možemo prodati stanove čak i ispod tržišne cijene želimo da nam netko od nadležnih tijela objasni, a isto želimo znati tko će nam nadoknaditi štetu što su nam nekretnine drastično izgubile na vrijednosti. Ako netko misli drugačije mi smo svi spremni ponuditi državi naše stanove na otkup, pa neka ona dokaže suprotno.
Stoga želimo o ovim i drugim problemima s nekim odgovornim u ovoj državi razgovarati. Nadamo se da ovo pismo neće završiti u košu kao mnogobrojni drugi.
Srdačan pozdrav s nadom u rješavanje naših problema.
Stanovnici Dugava"

http://www.zagreb.info/aktualno/moj-kvart/jecaj-ocajnih-stanovnika-dugava-azilanti-po-cijele-dane-piju-razbijaju-i-kradu-sve-pred-ocima-nase-djece/91644

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   21.11.16 13:33

Video iz Italije prikazuje 80-godišnjeg vlasnika obiteljskog hotela dok mu policija na silu konfiscira objekt i u njega useljava imigrante iz Afrike.
Prije nekog vremena gospodin Luigi Fogli je razgovarao s vlastima o mogućem smještaju tražitelja azila u njegovom objektu, to još tada je Fogli to odbio nakon što je doznao da mu država za tu uslugu nudi 7 eura po noćenju. No, vlast nije odustala, te su mu jednostavno konfiscirali hotel i na silu uselili imigrante.
Ovakve stvari nisu iznimka u Italiji, već su se počele redovito događati. Lokalne vlasti konfisciraju privatne objekte, poput obiteljskih hotela i koriste ih za smještaj imigranata. Vlasnici tu ne mogu ništa, u potpunosti su obespravljeni. U nekim slučajevima kao ovdje, vlasnici se pokušavaju oduprijeti, u drugim pak prihvate vladinu ucjenu i surađuju.

http://tribun.hr/sokantan-video-policija-konfiscira-obiteljski-hotel-izbacuje-80-godisnjeg-vlasnika-njega-useljava-imigrante/

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4820
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   21.11.16 17:08

Ponekad postoji prijeka potreba i država može konficirati imovinu gradjanina, ako
su prava cjelokupne zajednice važnija od prava privatne svojine.
Tako je i kad trasa autoceste mora proci preko nečije njive. Kad bi svatko imao
neograničeno pravo na njive i livade, mogao bi blokirati i sabotirati državne nakane,
a vjerojatno nigdje u svijetu ne bi bilo autoceste.

milutins
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2734
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   21.11.16 18:14

@VBČ (citat):

Ponekad postoji prijeka potreba i država može konficirati imovinu gradjanina, ako
su prava cjelokupne zajednice važnija od prava privatne svojine.
Tako je i kad trasa autoceste mora proci preko nečije njive. Kad bi svatko imao
neograničeno pravo na njive i livade, mogao bi blokirati i sabotirati državne nakane,
a vjerojatno nigdje u svijetu ne bi bilo autoceste.

Tako je.
Misljenja smo da je privatna svojina u kapitalizmu neprikosnovena-nije tako,bash kao sto je VBC naveo.
To sam doziveo na vlastitoj kozi,mada je u mom slucaju vise rijec o kriminalnoj sprezi izmedju politicke I gradske vlasti.
1999 je bio moj ulaz na trziste nekretnina,prva kupovina(tu ne racunam kupovinu kuce I placa u istoj ulici gdje sam ziveo) u gradu North Bergen,New Jersey.Naravno prodavac je bio naslednik,prva generacija emigranata rodjena u USA.
Otac prodavca,Istrijanin je iskolovao sina do diplome advokata,ostavio mu solidan portfolio nekretnina.
Pomenuti objekat je sa 13 stanova,15 ak garaza,nekih 20 extra parking mjesta.Idealna lokacija,preko puta Menhetna.
Sin Istrijanina,kako to obicno biva nece da se bakce sa stanarima,rijesi da to proda,uzme novac,kupi vilu za sebe i sl.U to vrijeme pocinje internet mania,svi su zaludjeni sa stock marketom,lagana zarada i td.
U medjuvremenu gradu zapadne za oko te moje garaze i parkinzi-primarni razlog kupovine.Naime garaze i parkinzi traze minimalna ulaganja u odrzavanje,manje vise da funkcionisu mehanizmi za otvaranje vrata,brave i to je to.Nema vode,grejanja i sl.
grad mi salje dokumenat gdje je odlukom gradske uprave donesena odluka da se na tom mom prostoru gdje su garaze i parkinzi izgradi djeciji vrtic,s obzirom na cinjenicu da je u pitanju gradska zona mjesovitog karaktera(mix usage),stanovanje i poslovna zona.
Daju i finansijsku ponudu,poprilicno fer.Meni ostaje zgrada za stanovanje takodje.
Po savjetu lokalnog advokata odbijam ponudu,tuzim ih i izlazim na sud.
Gubim na sudu-prioritet je djeciji vrtic-obrazlozenje presude.
Sta se desilo posle?
Ni govora o djecijem vrticu,srusili garaze,sve pretvorili u metarski parking i uzimaju siguran novac.
Tuzim grad ponovo i dobivam visoku ostetu,odmah posle toga tj 2008 prodajem zgradu,nisam imao hrabrosti da se suocavam sa eventualnom odmazdom gradske vlasti,inspekcijskim sluzbama i sl a i trziste je bilo naduvano,cijena je bila 4 puta veca od kupovne 1999 e godine.

ps. istrijanin se prezivao shakota,adresa pomenutog objekta je 7222 broadway,north Bergen,nj

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   21.11.16 18:21

@milutins (citat):
Daju i finansijsku ponudu, poprilicno fer. Meni ostaje zgrada za stanovanje takodje.

Tuzim grad ponovo i dobivam visoku ostetu...

Ako je ovo ispunjeno to je drugi par rukava, ostaju samo neki sentimentalni razlozi ili tjeranje mak na konac...

Jedan moj rođak ima lijepi komad obradive zemlje tik uz ogradu aerodroma Resnik u Dalmaciji.
Već duže vremena moli boga da se aerodrom proširi i da im treba ta zemlja, a već se i pripremio za 'borbu'. Smile

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   21.11.16 18:41

Prva ponuda je bila cista zarada od rentanja,preracunata na godisnji nivo x 5.
Meni je rentanje tih garaza i parkinga bila izuzetno lak posao,velika potraznja,minimalna ulaganja.
Druga tuzba je iz prostog razloga sto sam bio prvi put "prodan"od advokata,zastupao me,uzeo poprilican novac a bio u sukobu interesa.
Istovremeno je bio i u jednom tijelu gradske uprave,zaduzen za prostorno planiranje,Kada sam ga angazovao to nisam znao,bio je duzan da mi to saopsti-pravno receno on je bio u sukobu interesa,jednostavno nije me mogao zastupati na sudu.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   21.11.16 18:52

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   21.11.16 18:54

slika sa fronta,parkinzi su sa strane i pozadi objekta

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   25.11.16 16:06

Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan zaprijetio je u petak da će otvoriti granice kako bi propustio migrante koji žele ući u Evropu, dan nakon što se u Evropskom parlamentu glasalo o zamrzavanju pregovora o prijemu Turske u EU.
U neobvezujućoj rezoluciji, usvojenoj velikom većinom u Strasbourgu, eurozastupnici su pozvali u četvrtak na “privremeno zamrzavanje” pristupnih pregovora s Turskom zbog “neobuzdane” represije koja traje od neuspjela državnog udara u julu...
EU postaje sve kritičniji spram Turske koja je otpustila ili suspendovala s položaja više od 110.000 ljudi, od vojnika, akademika, sudija, novinara do kurdskih čelnika, zbog navodne podrške neuspjelom državnom udaru u julu.

(Btw, "nestao" je i turski veleposlanik u Zagrebu, naglo je opozvan i novinari se pitaju što je s njim...)

http://ekstremno.net/erdogan-otvoreno-zaprijetio-evropi-dobro-me-poslusajte/

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   28.11.16 17:20

Bijesni bugarski premijer u petak je naredio državnim službama da započnu s masovnom deportacijom stotina imigranata koji su u divljačkom pohodu uništili logor u kojem su boravili. prenosi tribun.
Premijer Boiko Borisov izjavio je kako će svi imigranti uključeni u divljanje i nasilni sukob s policijom biti „privedeni pravdi“ tako što će biti deportirani natrag u njihove matične zemlje.
Interventna policija morala je ući u logor koristeći vodene topove i gumene metke kako bi uspostavila red u logoru na granici s Turskom, pri čemu su ozlijeđena 24 policajca.
Fotografije i video snimke s poprišta događanja prikazuju maskirane muške imigrante koji su zapalili dio logora. Većina ih potječe iz Afganistana, zemlje za koju se pokazalo da je očigledno sigurna za boravak.
Svjedoci navode kako je mjesto divljanja izgledalo kao ratna zona, nakon što su podivljali imigranti porazbijali prozore, prevrtali kontejere za smeće, bacali kamenje i palili vatre.
Oni koji ne budu deportirani natrag na Bliski istok biti će raseljeni po drugim imigrantskim logorima diljem zemlje...
"Temeljeno na dogovoru između EU i Afganistana, mi smo zatražili avion kako bi počeli s deportacijom ljudi početkom prosinca. Što se tiče ostalih, svi koji su se ponašali brutalno te remetili javni red i mir biti će preseljeni u zatvorene logore."

http://www.priznajem.hr/novosti/svijet/bugarska-nakon-divljanja-imigranata-premijer-naredio-masovnu-deportaciju-video/

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Today at 5:35

Na vrh Go down

Izbjeglice
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 22/22Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22
 Similar topics
-
» 100 godina od početka 1.svjetskog rata