FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
AutorPoruka
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   02.10.15 0:22

@ercov54 (citat):
Upravo tako prijatelju moj.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula Bituša - prilazna cesta.   02.10.15 7:18

Gledajući ove zadnje slike mislim da je ova asvaltirana cesta došla na širinu od 1 metra.!? Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2739
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   02.10.15 13:51

Kako izbija na samu granicu ja bih je krstio kao medjunarodni put Very Happy

Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 868
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   02.10.15 20:31

@Vojnik Graničar (citat):

Gledajući ove zadnje slike mislim da je ova asvaltirana cesta došla na širinu od 1 metra.!? Suspect

Pa nije bas metar ali se dva vozila TESKO razidzu.. 
Do Rostusa odnosno do raskrsca za Velebrdo je bio siri i bolji...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   02.10.15 22:10

Ovde mislim da i nema potrebe za razmimoilazenje jer rijetko kad se susretnu dva vozila u ovom predjelu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   03.10.15 21:05

Mislim da je pravo vreme i mesto da postavim sliku momka kome sam ostao duzan jako puno,ne materijalnu vec iskrenu zahvalnost!
Krecuci sa ovom pricom na forumu imao potrebu pronaci te moje drugove sa kojima kao i svi ostali iz tih generacija delili sto kazu  zlo i dobro!
Puno vremena proslo,puno toga se izdesavalo.Bilo ludih dogadjaja i ludog vremena.
Neki od nas bili ucesnici tih dagadjanja,a istorija svoje kazala.Ispada da svi mi ostali bili zrtvovani zarad nekakvih i necijih politickih poena.Moram ovo da primetim,svi oni koji tad ubirali politicke poene preko zrtvovanja obicnog naroda nisu vise medju zivima,valda ima ona narodna-ako neplatis na cupriji,platices na mostu-tako da i oni otisli bogu na istinu!
Elem i zbog svega toga,zeleo potraziti te moje drugove da saznam kako ko prosao u vec recenim vremenima,a znajuci koje velicine ljudi bili,i u kom vremenu rasli i vaspitavani,nisam mogao zamisliti da mogli biti na razlicitim stranama,a bilismo po zelji nasih "velikih"politicara!
Ali nade se nisu ispunile.Nisam stigao naci velikog po cojstvu coveka JOSIPOVIC JOSIPA,iz Varesa medju zivima.Na zalost prerano otisao u raj,doduse ukolikoga i ima,ili i to price za maloumne glave kao i puno toga cime nam punili glave,ali ako ga ima,njemu mesto bas tu!
Kontaktiraosam sa par momaka iz klase Josipovica,ljudi nemogu da shvate da tako nesto upravo njemu mogo da se desi,ali istina takva kakva jeste!
Ostaje nama koji ga znali da cuvamo uspomenu na njega i njegovo veliko srce i siroku dusu!

A na slici levo plavi momak,REBERNIK ANTON,momak iz slovenije,inace bio kerovodac,a njegovom keru jedino on i Josip smeli prici,i vise niko,a desno veliki covek JOSIPOVIC JOSIP zamenik KK!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   03.10.15 22:14

@ercov54 (citat):

Mislim da je pravo vreme i mesto da postavim sliku momka kome sam ostao duzan jako puno,ne materijalnu vec iskrenu zahvalnost!
Krecuci sa ovom pricom na forumu imao potrebu pronaci te moje drugove sa kojima kao i svi ostali iz tih generacija delili sto kazu  zlo i dobro!
Puno vremena proslo,puno toga se izdesavalo.Bilo ludih dogadjaja i ludog vremena.
Neki od nas bili ucesnici tih dagadjanja,a istorija svoje kazala.Ispada da svi mi ostali bili zrtvovani zarad nekakvih i necijih politickih poena.Moram ovo da primetim,svi oni koji tad ubirali politicke poene preko zrtvovanja obicnog naroda nisu vise medju zivima,valda ima ona narodna-ako neplatis na cupriji,platices na mostu-tako da i oni otisli bogu na istinu!
Elem i zbog svega toga,zeleo potraziti te moje drugove da saznam kako ko prosao u vec recenim vremenima,a znajuci koje velicine ljudi bili,i u kom vremenu rasli i vaspitavani,nisam mogao zamisliti da mogli biti na razlicitim stranama,a bilismo po zelji nasih "velikih"politicara!
Ali nade se nisu ispunile.Nisam stigao naci velikog po cojstvu coveka JOSIPOVIC JOSIPA,iz Varesa medju zivima.Na zalost prerano otisao u raj,doduse ukolikoga i ima,ili i to price za maloumne glave kao i puno toga cime nam punili glave,ali ako ga ima,njemu mesto bas tu!
Kontaktiraosam sa par momaka iz klase Josipovica,ljudi nemogu da shvate da tako nesto upravo njemu mogo da se desi,ali istina takva kakva jeste!
Ostaje nama koji ga znali da cuvamo uspomenu na njega i njegovo veliko srce i siroku dusu!

A na slici levo plavi momak,REBERNIK ANTON,momak iz slovenije,inace bio kerovodac,a njegovom keru jedino on i Josip smeli prici,i vise niko,a desno veliki covek JOSIPOVIC JOSIP zamenik KK!
Prelijepa slika druze moj a i text zaluzuje veliki plus koji sledi,zao mi je sto nisi ima prilike da stupis u kontakt sa Josipom ali nekaze se dzaba bog uzima najbolje a po tvojoj prici Josip je bio velika ljudina,a na slici mi se posebno svidjaju cizme u Josipa sa onim kaisom preko znjori koje sam u vojsci uvijek volio da imam ali na zalost nisam ih nikad nosio.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   03.10.15 22:55

Kuhar-Debar.
Poručnik

Hvala prijatelju na posvecenoj paznji postu,a o Josipu,nadamse da neko dodje iz tog vremena i posvedoci o njegovom kvalitetu kao coveka.
Vec rekoh da kontaktiram sa dvojicom drugova bas iz njegove klase,a momci,kazem momci,jer meni kao takvi ostali u secanju,nemaju tehnickih mogucnosti da uzmu ucesce na forumu.
Zive u nekoj zabiti gde net nedostupan,i ko zna dali ikad i bude,tako da se povremeno cujemo da izmenjamo nove,i pretresemo stare dogadjaje.
Od Matica,a inace ja njega zamenio na mestu kurira,cuo neku pricu koja sasvim daje neko drugo svetlo za neke ljude tad na Bitusi,preciznije za jednog coveka,ali nek tako i ostane,da svako nosi na sebi svoj teret koji mu zivot natovario!
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 932
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   04.10.15 13:29

Jao druže Ercove,kakva slika,kao staro vino,što starija to više vredi.
Izuzetan i tekst,žal za nekim prošlim,srećnijim i bezbrižnim godinama i vremenima.
Vreme i ljudi su bili srećniji,ko kaže drugačije laže,potpuno te razumem i podržavam PRIJATELJU.

Ujedno imam molbu,zahtev svim generalima,administratorima na forumu za jedno varedno unapređenje drugu ERCOVU,nadam se budućem GENERALU,zaslužio je to naš drug verujte salutiranje
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   04.10.15 19:18

Idemo sada bukvalno santimetarski...
Moram da vam kazem da su slike ovde delimicno nekvalitetne, zbog rupa i izbocina na putu...
Nije bilo govora pri tom uzbudzenju i nestrpljenju izaci iz vozila i slikati.
Pa nasa KARAULA se blizi covece...

[/img]

[/img]

Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   04.10.15 19:20

@Djida (citat):

Izuzetan i tekst,žal za nekim prošlim,srećnijim i bezbrižnim godinama i vremenima.
Vreme i ljudi su bili srećniji,ko kaže drugačije laže,potpuno te razumem i podržavam PRIJATELJU.

Ujedno imam molbu,zahtev svim generalima,administratorima na forumu za jedno varedno unapređenje drugu ERCOVU,nadam se budućem GENERALU,zaslužio je to naš drug verujte salutiranje

ZASLUZIO, ZASLUZIO, ZASLUZIO - milion puta !!!!!!!!
Podrzavam molbu svim SRCEM !
Na vrh Go down
bogdan Mrdja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2015-04-21
Dob : 53
M(j)esto Aleksandrovo,Banat,Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   04.10.15 19:40

@Prke (citat):
Moram da vam kazem da su slike ovde delimicno nekvalitetne, zbog rupa i izbocina na putu...

[/img]

[/img]

Sad mogu i ja da se uključim ovaj put sam dobro zapamtio čistili smo sneg od karaule do Bituše da bi moglo sledovanje doći gore beše to decembar 1983 godine
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   04.10.15 20:52

@Djida (citat):

Tako je slazem se u potpunosti sa tvojom ocjenom za naseg majora da se vanredno unapredi,jer uvijek ima izuzetaka a on je zaista jedan i vrijedan,zasluzuje drug Ercov doista to.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   04.10.15 21:23

@bogdan Mrdja (citat):
@Prke (citat):

[/img]

[/img]

Sad mogu i ja da se uključim ovaj put sam dobro zapamtio čistili smo sneg od karaule do Bituše da bi moglo sledovanje doći gore beše to decembar 1983 godine

Druze moj BOBO, ja sam tad vec bio kuci jer se moja oktobarska skinula septembra 1983... Snega pamtim na karauli samo malo - i to marta meseca kad sam dosao na karaulu... Vi kao januarci ste ostali duze , zapamtili i leto i zimu...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   04.10.15 22:15

@Djida (citat):

Najpre hvala prijatelju na razumevanju i podrsci,a zal za ljudima onakvih vrednosti mnogo veca od bilo cega.
A svi smo svedoci u kakvom sad vremenu zivimo.Niko nesme opusteno izaci van svog "dvorista" Evil or Very Mad

A veliko hvala za kandidaturu za razna sto bi rekao Radovan III,drustvena i ostala priznanja!
Mene jako raduje sama ideja od tebe DJIDA,a i podrska od mog KUHARA I PRKETA,to meni vise znaci od bilo cega drugog! HVALA sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   04.10.15 22:23

Definitivno ovo nije "moja"krivina,jer tad bese jako veca obala,a i ne bese ovako prozracna.
Ali kao sto vec rekoh,uspomene nek ostanu gde vec jesu,a secanje jako ozivelo gledajuci ove slike od naseg Prketa,tako da sad vec imaju kompletne delove,kao na pismenom zadatku-Uvod,razradu i zkljucak Wink Rolling Eyes Very Happy
Na vrh Go down
mureZE
Desetar
Desetar

Broj komentara : 285
Član od : 2015-05-22
Dob : 45
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   05.10.15 14:52

Pozdrav Bitušanima, druze ercov ja sam tu imao sam nekih obaveza i još sam u istima, dosta vremena sam proveo na putu al evo kada imam vremena javim se. vidim da tema napreduje a Prke i dalje vozi krivinama prema karauli. Ja sam se sav unervozio od iscekivanja, mogu da zamislim kako je vama. U međuvremenu upoznao sam Prketovog sugrađanina, mnogo dobar momak, i rekao je da zna Prketa i da će mu prenijeti pozdrave pa tako Prke da znaš da je svijet mala prcija i da su pozdravi od mene.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   05.10.15 19:39

@mureZE (citat):
Pozdrav Bitušanima, druze ercov ja sam tu imao sam nekih obaveza i još sam u istima, dosta vremena sam proveo na putu al evo kada imam vremena javim se. vidim da tema napreduje a Prke i dalje vozi krivinama prema karauli. Ja sam se sav unervozio od iscekivanja, mogu da zamislim kako je vama. U međuvremenu upoznao sam Prketovog sugrađanina, mnogo dobar momak, i rekao je da zna Prketa i da će mu prenijeti pozdrave pa tako Prke da znaš da je svijet mala prcija i da su pozdravi od mene.

Hej drugarcino. cheers
Jedva cekam da dobijem pozdrav, ziv mi bio !
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   05.10.15 21:23

Posto cekamo da nas Prke polako izadje iz sume,malo da ga podsetim na predele na kojima kako rece nije bio,ali znajuciga kao momka od reci,neznaci da to nece odraditi sledeci put!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   05.10.15 23:45

@ercov54 (citat):

Posto cekamo da nas Prke polako izadje iz sume,malo da ga podsetim na predele na kojima kako rece nije bio,ali znajuciga kao momka od reci,neznaci da to nece odraditi sledeci put!
Kako je lijepo tu mislim da su vrhovi Krcina ako se ne varam,a u podnozju dali je to mozda Debarsko jezero ili..... scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   06.10.15 0:12

@Kuhar-Debar. (citat):
@ercov54 (citat):

Kako je lijepo tu mislim da su vrhovi Krcina ako se ne varam,a u podnozju dali je to mozda Debarsko jezero ili..... scratch

Upravo tako prijatelju,vrhovi Krcina,a u zadnjem delu Debarsko jezero.
Vidis kakse i tebi memorija vraca druzecise sa nama Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   06.10.15 1:50

Bas tako prijatelju memoriju treba podsjecati redovno jer ako to ne radis ona jednostavno zamre i to je to,a naravno i godine  cine svoje sto je i normalno.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   06.10.15 8:40

Evo da se malo oddalecim od puta ka karauli spodelicu video koje je postirao na FB jedan mestanin - Bitusanin moj prijatelj na FB.
Na vrh Go down
mureZE
Desetar
Desetar

M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   06.10.15 11:15

@ercov54 (citat):

Svaka čast na fotografiji, kako god izgledalo nepristupačno mjesto mogu da kažem da je za mene ovo raj za dušu i oči. volio bih da sam imao priliku da svojom nogom prodjem ove terene. ako je ovako lijepo na fotografiji mogu da zamislim kako je uzivo.
Na vrh Go down
mureZE
Desetar
Desetar

M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   06.10.15 11:16

ovako je slično izgledao i moj Koritnik samo mi se čini da je ovdje mnogo strmije i oštriji vrhovi.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Today at 21:21

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac