FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
AutorPoruka
Prke
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 857
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   21.09.15 23:19

@ercov54 (citat):
Prke
Zastavnik

Iako imamo vec nekakve slike od ranije,ali ovo sto ti imas,to je neprocenjivo,a jos kad tako zaintrigiras sa onim sta da ocekujemo videti,vec pocinje da nestrpljenje vlada,a trema svoje radi pale 
Ali ti imas svoj vec uigran ritam postavki,tako da tu nebi trebalo nista menjati.
A da,puno toga uporedili izmedji mog i vaseg bitisanja na Bitusi,a gde vas vrli KK stanovao.Verovatno u selu u stanu odmah iznad puta prema karauli! scratch
Verovatno u naletu nestrpljenja i treme to ti nije palo na pamet da potrazis,ali to sigurno vise nije u funkciji jer i tad bila kuca montaznog tipa!

Da budem iskren , znam da je KK stanovao u Bitusi ali ja nikad nisam znao niti video gde mu je kuca...
Trema je bila ogromna dok smo isli ka karauli...
Max mi je kasnije rekao da sam ceo put od Radike do karaule  bio ozaren i da sam bio kao u transu...
Kako i ne bih...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3273
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   21.09.15 23:27

@Prke (citat):
@ercov54 (citat):
Prke
Zastavnik

Iako imamo vec nekakve slike od ranije,ali ovo sto ti imas,to je neprocenjivo,a jos kad tako zaintrigiras sa onim sta da ocekujemo videti,vec pocinje da nestrpljenje vlada,a trema svoje radi pale 
Ali ti imas svoj vec uigran ritam postavki,tako da tu nebi trebalo nista menjati.
A da,puno toga uporedili izmedji mog i vaseg bitisanja na Bitusi,a gde vas vrli KK stanovao.Verovatno u selu u stanu odmah iznad puta prema karauli! scratch
Verovatno u naletu nestrpljenja i treme to ti nije palo na pamet da potrazis,ali to sigurno vise nije u funkciji jer i tad bila kuca montaznog tipa!

Da budem iskren , znam da je KK stanovao u Bitusi ali ja nikad nisam znao niti video gde mu je kuca...
Trema je bila ogromna dok smo isli ka karauli...
Max mi je kasnije rekao da sam ceo put od Radike do karaule  bio ozaren i da sam bio kao u transu...
Kako i ne bih...
  Very Happy Laughing Pitaj nas kurire dali mi znamo gdeje kuca.Nas koji po ko zna koliko puta tokom svog sluzbovanja po raznim prilikama morali svracati u doticnu kucu,a ne racunajuci sto svako jutro morali donositi hleb iz Rostuse Rolling Eyes ,a vec kad se nas KK malo ponapije sa njegovim drugarom Spasom iz Rostuse pa mu padne na pamet da ispita borbenu gotovost momaka na karauli.Ali to su neki detalji koje treba izbaciti iz secanja,da nebi kvarili pozitivna secanja na sav ostali zivot na karauli cheers a tebi zasluzen + da ne zaboravim Embarassed
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3409
Član od : 2012-02-13

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 14:37

Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 14:39

Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 14:41

Ostaci graničnog kamena, možda se netko sjeti mjesta i broja.........
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 14:43

Pola vaše,pola od Žirovnice  Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 14:46

Slika sve govori,treba se samo prisjetiti.
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 14:48

Ovo je ipak posebno mjesto.   salutiranje
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 19:10

Evo Zagorac već u par slika došao do karaule "Bituše".! Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 21:44

Hvala Zagorcu na expresnom prikazu.
...
Bituse je tih dana bilo kao sto rekoh posecenije nego obicno.
Mestani su dolazili sa svih strana zbog praznika da posete rodno selo i crkvicu ispod Krcina...
Dugo sam razmisljoa o danu polaska i posete Bitusi ali sam ipak resio da to bude 18 i 19 avgusta. Imao sam u vidu da ce posto bude vise ljudi na rejonu, imati prilike da popricam sa nekim, a i lakse bi bilo ako je bila potrebna neka dozvola , jer iako su mi FB prijatelji iz Bitusa govorili da mi nece biti potrebna nisam bio siguran...
Sreo sam se sa nekolko njih sa kojima sam se znao samo preko FB i konacno smo se videli "uzivo".
Neki su mi se ljutili sto nisam otisao da spavam u Bitusi to jedno vece - ali o tom potom..
Idemo sa jos tri slike kroz nase selo..  sunny

[/img]

I opet znak KA KARULI >>>
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 21:49

@ZAGORAC (citat):

Ovo je ipak posebno mjesto.   salutiranje

Hvala Zagorac na ovako divnim slikama,ali opet se postavlja pitanje samo po sebi.Ti nasao potrebu zainteresovanost da das svoj doprinos i Bitusi,iako nisi bio neposredni ucesnik zbivanja u istoj,a momci koji bili na Bitusi,a i ovde se pojave svremena na vreme,nemogu tj nece da se pridruze ovde da zajedno vracamo secanja,ali vec par puta rekoh,ima nas raznih affraid

A vec znam.Ovo ostaci tkz letnje karaule,a sama granicna linija iza ledja snimatelja,izgleda da snimana iz ugla iz koga se vidi deo granicne linije koja doseze do samog granicnog kamena na samom vrhu planine,a biosam bezbroj puta bas na tom delu reona,a nikadse nismo peli na sam vrh,ili vodja patrole tako odlucivao,ili nije bilo u planu kontrole.
Znam samo da negde iza tog vrha pocinjala zona odgovornosti Zirovnice.Kazem iz sopstvenog iskustva,nikad se nismo sreli sa patrolama iz susednih nasih karaula,mada bilo slusanja preko RUP-a,a sa komsijama preko granicne linije bilo susretanja u mimoilazenju!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 21:56

@ZAGORAC (citat):

Mozda se neko sjeti mjesta i broja?.A kobi to trebalo da se seti ako ti to neznas ili Prke,a da Prke vec taj isti kamen imao uslikan od jednog momka iz Bituse.Mislim da se nije moglo zakljuciti o broju,a mesto prepoznatljivo scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:08

@ZAGORAC (citat):

Pola vaše,pola od Žirovnice  Very Happy

Dada,znaci biosam u pravu oko zone odgovornosti.Gledajuci ovo sliku,mogu reci da sam imao tu cast da budem jedan od onih koji bili na ovim vrhovima salutiranje + za ovako divne slike,mada znam da to nisi uradio zarad bilo kakvog priznanja,ali bilobi ruzno bar se na zahvaliti na paznji posvecenoj BITUSI cheers
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:12

@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

Mozda se neko sjeti mjesta i broja?.A kobi to trebalo da se seti ako ti to neznas ili Prke,a da Prke vec taj isti kamen imao uslikan od jednog momka iz Bituse.Mislim da se nije moglo zakljuciti o broju,a mesto prepoznatljivo scratch

Sve mi cini da se radi o ovom granicnom kamenu..
Sliku sam postavljao ranije na Forumu dobio je od mestana...
[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:13

@ZAGORAC (citat):

Slika sve govori,treba se samo prisjetiti.

Crkvica pod Krcinom.Vec rekoh,ili meni nije ostala u secanju,ili u moje vreme pre 40+ godina nije postojala.Pre bude da nije postojala kad se i sad secam gde bili zbunovi od borovnice koje mi brali kad patrolirali reonom Twisted Evil
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:22

Upravo tako prijatelju trebamo pratiti rad na Bitusi sjajansi.Trebamo pricati,a i poslusati sta drugi pricaju.A treba da nam bude velika cast sto imamo jos nekog da slusamo,a ne samo nas troicu,ti ja i kuhar!
A tebi licno vidis i sam,puno drugih momaka odaje priznanje za tvoju posetu Bitusi,ali vec rekoh ja licno odajem priznanje MAXU,jer on otisao zbog tebe,a o tebi i tvojim htenjima suvisno pricati!

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:28

Eeeeee ova slika nesto jako podseca na njoj stan KK,ova na samoj obali u zadnjem delu slike,mada nemora da znaci.Sto rece Zagorac,valda se neko pojavi ko to zna scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:35

Evo je kuca iz drugog ugla...
Mozda ces je sad prepoznati, jer ja kao sto rekoh nemam pojma gde se nalazila.. Znam da je KK ziveo u Bitusi sa zenom, cerkom i sinom...
Ali ne znam ni gde je u selu bila kuca.
Mozda ti druze prepoznas ...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:38

Evo je jos blize

Prke: komentar modifikovan dana: 22.09.15 22:40; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:38

Prke
Zastavnik

Prke prijatelju,usaosi u crvenu zonu Laughing 
trebas biti pazljiv,kretatise polako,kao preko minskog polja.
Odavde vec pocinje da bivaju nasi tereni,pa nebi valjalo da nesto u zurbi preskocis scratch
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:41

@ercov54 (citat):
Prke
Zastavnik

Prke prijatelju,usaosi u crvenu zonu Laughing 
trebas biti pazljiv,kretatise polako,kao preko minskog polja.
Odavde vec pocinje da bivaju nasi tereni,pa nebi valjalo da nesto u zurbi preskocis scratch

Uopste ne zurim..
Evo vratio sam se malo unazad da vidimo kucu detaljnije... cyclops cyclops cyclops
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:43

Gornji deo lici,ali znam da nije imala podrumske prostore,tako da ipak nije ta,ali ovaj gornji deo sasvim odgovara!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:44

I jos blize ...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   22.09.15 22:48

Prke
Zastavnik

Hvala prijatelju,ali mislim da nije.Ipak ovo veca kuca od one koju koristio KK,mislim da bio jednosoban stancic.Ali obzirom da vec kreces ka karauli,moguce da ipak naidjes na trazenu kucicu.Ne zaboravi da stanes kod prodavnice na vrhu sela sa leve strane puta Rolling Eyes
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 7:06

@Prke (citat):
@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

Sve mi cini da se radi o ovom granicnom kamenu..
Sliku sam postavljao ranije na Forumu dobio je od mestana...
[/img]
Nije to taj kamen  No onaj iznad je glavni E-?  Very Happy  a ovaj ispod je međukamen E-?  Very Happy /9
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Today at 22:43

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac