FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 7:09

@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

Ovo je ipak posebno mjesto.   salutiranje

Hvala Zagorac na ovako divnim slikama,ali opet se postavlja pitanje samo po sebi.Ti nasao potrebu zainteresovanost da das svoj doprinos i Bitusi,iako nisi bio neposredni ucesnik zbivanja u istoj,a momci koji bili na Bitusi,a i ovde se pojave svremena na vreme,nemogu tj nece da se pridruze ovde da zajedno vracamo secanja,ali vec par puta rekoh,ima nas raznih affraid

A vec znam.Ovo ostaci tkz letnje karaule,a sama granicna linija iza ledja snimatelja,izgleda da snimana iz ugla iz koga se vidi deo granicne linije koja doseze do samog granicnog kamena na samom vrhu planine,a biosam bezbroj puta bas na tom delu reona,a nikadse nismo peli na sam vrh,ili vodja patrole tako odlucivao,ili nije bilo u planu kontrole.
Znam samo da negde iza tog vrha pocinjala zona odgovornosti Zirovnice.Kazem iz sopstvenog iskustva,nikad se nismo sreli sa patrolama iz susednih nasih karaula,mada bilo slusanja preko RUP-a,a sa komsijama preko granicne linije bilo susretanja u mimoilazenju!

Siguran si? A možda u nekom vremenu malo sjevernije?
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 10:03

Nekima dobro poznate ruševine kapelice.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 868
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 15:21

@ZAGORAC (citat):
@Prke (citat):
@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

Ostaci graničnog kamena, možda se netko sjeti mjesta i broja.........

Mozda se neko sjeti mjesta i broja?.A kobi to trebalo da se seti ako ti to neznas ili Prke,a da Prke vec taj isti kamen imao uslikan od jednog momka iz Bituse.Mislim da se nije moglo zakljuciti o broju,a mesto prepoznatljivo scratch

Sve mi cini da se radi o ovom granicnom kamenu..
Sliku sam postavljao ranije na Forumu dobio je od mestana...
[/img]
Nije to taj kamen  No onaj iznad je glavni E-?  Very Happy  a ovaj ispod je međukamen E-?  Very Happy /9

Onda je to mozda ovaj kamen ... I naravno neizostavni Luzajic Rasko pored njega...
[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 21:31

@ZAGORAC (citat):
@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

Hvala Zagorac na ovako divnim slikama,ali opet se postavlja pitanje samo po sebi.Ti nasao potrebu zainteresovanost da das svoj doprinos i Bitusi,iako nisi bio neposredni ucesnik zbivanja u istoj,a momci koji bili na Bitusi,a i ovde se pojave svremena na vreme,nemogu tj nece da se pridruze ovde da zajedno vracamo secanja,ali vec par puta rekoh,ima nas raznih affraid

A vec znam.Ovo ostaci tkz letnje karaule,a sama granicna linija iza ledja snimatelja,izgleda da snimana iz ugla iz koga se vidi deo granicne linije koja doseze do samog granicnog kamena na samom vrhu planine,a biosam bezbroj puta bas na tom delu reona,a nikadse nismo peli na sam vrh,ili vodja patrole tako odlucivao,ili nije bilo u planu kontrole.
Znam samo da negde iza tog vrha pocinjala zona odgovornosti Zirovnice.Kazem iz sopstvenog iskustva,nikad se nismo sreli sa patrolama iz susednih nasih karaula,mada bilo slusanja preko RUP-a,a sa komsijama preko granicne linije bilo susretanja u mimoilazenju!

Siguran 100% da ovo ostaci tkz letnje karaule,i niko nece moci da me ubedi da to nije to,stobi rekao Fiko u-sloznoj braci-KAPAK- Batine
I moja prica da na vrhu iza prema Zirovnici,glavni kamen i da od tog kamena pocinje zona odgovornosti Zirovnice,toje tako i nikako drugacije nemoze biti,a sad dali severnije iliti vec koja strana sveta,to verovatno tako salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 21:38

Prke
Zastavnik

Prke druze,ti verovatno imas bolji net,ovo mene davi jako,tako da jedva najosnovnije proguta Evil or Very Mad
Potrazi na drugom delu sliku ostataka letnje karaule iz drugog ugla da bi uporedili cinjenicno stanje.U pratecem tekstu kod te slike stoji-Ostaci vojne kolibe-.U svakom slucaju znas nasta mislim,a ti pametan momak brzo to odradis cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 21:43

@ZAGORAC (citat):

Nekima dobro poznate ruševine kapelice.

Cuj nekima Very Happy ,pa ovaj doticni licno imao cast da vidi ostatke crkve na licu mesta. sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 21:50

ZAGORAC
GENERAL POTPUKOVNIK Pomoćni moderator

Orden za VZ
Značka PV

A stose tice granicnih kamenova,pomocnih i glavnih,to ja ne sporim,a niti ko od momaka sa Bituse da nije tako kako Zagorac kaze salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 22:00

Ne javljam se iz prostog razloga jer ocekujem nove slike pa rekoh da neusporim Prketa ako komentarisem na njima,lijep pozdrav svima koji posjecuju Bituse a naravno najvise onim najzasluznijim Prketu i Ercovu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 22:17

@Kuhar-Debar. (citat):
Ne javljam se iz prostog razloga jer ocekujem nove slike pa rekoh da neusporim Prketa ako komentarisem na njima,lijep pozdrav svima koji posjecuju Bituse a naravno najvise onim najzasluznijim Prketu i Ercovu.
Pograseno razmisljanje prijatelju Wink
Upravo treba komentarisati ,samim tim i svoja secanja aktiviras! scratch
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 22:25

@ercov54 (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
Pograseno razmisljanje prijatelju Wink
Upravo treba komentarisati ,samim tim i svoja secanja aktiviras! scratch
Da vidis ima i toga ,mozda je bolje komentarisati ubuduce imacu to u vidu salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   23.09.15 23:39

Letnja karaula,tj ono sto od nje ostalo.Iz uporednih slika da se primetiti da se radi o istom objektu Exclamation
A na donjoj slici tacno se vidi polozaj predmetne karaule,takodje i vrh o kome pricah prema Zirovnici!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 2:28

@ercov54 (citat):

Letnja karaula,tj ono sto od nje ostalo.Iz uporednih slika da se primetiti da se radi o istom objektu Exclamation
A na donjoj slici tacno se vidi polozaj predmetne karaule,takodje i vrh o kome pricah prema Zirovnici!
Ova ljetna karaula dali netko ima podataka kada je ona sluzila svojoj svrsi i kada je unistena ili napustena.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 8:49

Uh i mene zajebava net, juce ceo dan nisam kuci imao... neki defekt , jer sam prikljucen preko loalnog provajdera.. Sada se javljam sa posla, nadam se da ce biti neta kad stignem poslepoden kuci. Izvinite drugovi stvarno nisam bio u mogucnosti da komentarisem...
Embarassed Embarassed Embarassed
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 15:25

@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):
@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

Siguran 100% da ovo ostaci tkz letnje karaule,i niko nece moci da me ubedi da to nije to,stobi rekao Fiko u-sloznoj braci-KAPAK- Batine
I moja prica da na vrhu iza prema Zirovnici,glavni kamen i da od tog kamena pocinje zona odgovornosti Zirovnice,toje tako i nikako drugacije nemoze biti,a sad dali severnije iliti vec koja strana sveta,to verovatno tako salutiranje
Ispričavam se,trebao sam markirati samo dio rečenice "iako nisi bio neposredni učesnik zbivanja u istoj" onda bi ovaj moj odgovot bio jasniji

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 21:41

@ZAGORAC (citat):
@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):
@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

Ispričavam se,trebao sam markirati samo dio rečenice "iako nisi bio neposredni učesnik zbivanja u istoj" onda bi ovaj moj odgovot bio jasniji

Izvinjavamse mnogose izvinjavam Embarassed .Tek sad ukapirao staje pisac hteo reci,a mislio za neposrednog ucesnika,da nisi bio na Bitusi Mad
Jakome iritiralo to sto ja kapirao da kazes da moji navodi ne odgovaraju istini,a ako ista siguran,bar te podatke jako dobro zapamtio. Very Happy
Jos uvek pred ocima bivsa letnja karaula.Bezbroj puta ulazili u nju,sklanjalise za vreme kise,a tad jos uvek bila u upotrebljivom stanju.
Sad vec nema nasporazuma Laughing
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 21:49

@Prke (citat):
Uh i mene zajebava net, juce ceo dan nisam kuci imao... neki defekt , jer sam prikljucen preko loalnog provajdera.. Sada se javljam sa posla, nadam se da ce biti neta kad stignem poslepoden kuci. Izvinite drugovi stvarno nisam bio u mogucnosti da komentarisem...
U kom to ti blagostanju radis Wink
Imas vremena,a i nemas neposrednog rukovodioca,pa mozes da koristis drzavnu imovinu u privatne svrhe,i povrh svega,svoje radno vreme ne koristis za one radove za koje te placa drzava,vec koristis drzavna postrojenja da cucis na forumu Batine
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 21:56

@ercov54 (citat):
@Prke (citat):
U kom to ti blagostanju radis Wink
Imas vremena,a i nemas neposrednog rukovodioca,pa mozes da koristis drzavnu imovinu u privatne svrhe,i povrh svega,svoje radno vreme ne koristis za one radove za koje te placa drzava,vec koristis drzavna postrojenja da cucis na forumu Batine

Hehehehee kad bi druze "cucio" na forumu ja bih jos danas napisao i postirao nsto novo. ...
Ko kaze da nemam rukovodioca?
Samo da mi vidis Gradonacalnika... affraid affraid affraid

Taj je zajeban tip 100 % ..
(nadam se da nije na Forumu) pale pale pale pale
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 22:02

A sad o letnjoj karauliiiii...
 E pa da vam odma kazem kako bih rasprsio ocekivanja vas Prke drugovi moji, NIJE ISAO ove godine u pravcu letnje karaule, jer evo nek jos sada zvuci kao opravdanje nije bilo ni vremena ni mogucnosti (to cu kasnije da objasnim kad dodze vreme) da ja i Max  idemo duz celog rejona...
Ali jos jednom da vam kazem da ima veoma interesantnih situacija i sitnica koje samo doziveli ja i MAX za ta dva dana . Samo strpljenja molim  Arrow Arrow Arrow cherry
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 22:12

Idemo kao sto sam obecao drugu majoru malo po malo da ne ispustimo koji delic puta i koju kucu u nasem selu.
[/img]

[/img]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 22:30

Sjecanje na ovaj uski i strmi put sjecaju me na pincgauera koji me je prvi put prevezao do karaule i tu me ostavio.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 23:06

Nesto mi ovo lici druze da polako izlazite iz sela,a mene secanje kaze da nebi trebalo da ovako malo selo. scratch
Niste jos prosli pored pradavnice,mada ona i nije tik pored puta,vec malo levo od puta.Akosi pogledao vec ona dva prva dela teme,imaosi priliku da vidis tu prodavnicu.Mada sad nije u funkciji,ali objekat postoji Shocked
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 23:08

Imam ja prodavnicu na slici ...
Bolju sliku imam kad sam silazio, posto smo bili na karauli...
Strpljenja molim...
Bice tu ali malo kasnije...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   24.09.15 23:14

@Prke (citat):
Imam ja prodavnicu na slici ne boj se...
Cak bolju sliku imam kad sam silazio, posto smo bili na karauli...
Ali jos nije tu..
Strpljenja molim...
Ostajem bez reci sjajniste vas dvojica sunny
Trebamo imati strpljenja jer sve sto brzo to je i kuso,tako kazu kod mene,da ne kazem stariji,jer i jasam u toj klasi Twisted Evil a + zasluzen Wink

Po komentaru naseg kuhara kao da nas deli ceo vek Rolling Eyes
Momka dovezli sa dzipem,a meni kobila donela opremu cccccc,koja generacijska razlika Laughing
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   25.09.15 0:39

Pa gledaj druze tu se ipak radi o nekih 15 godina znaci dug je period i nije nikakvo cudo sto je u tvoje vreme kobila nosila opremu a u moje vreme taj pinc.kako smo ga mi skraceno zvali,inace da kazem da je to vozilo bilo najsposobnije i najefikasnije za prevoz hrane iz Debra za neke odredjene bliznje karaule i naravno za prevoz granicara iz Debra prema karaulama Cool
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   25.09.15 20:22

@Prke (citat):
A sad o letnjoj karauliiiii...
 E pa da vam odma kazem kako bih rasprsio ocekivanja vas Prke drugovi moji, NIJE ISAO ove godine u pravcu letnje karaule, jer evo nek jos sada zvuci kao opravdanje nije bilo ni vremena ni mogucnosti (to cu kasnije da objasnim kad dodze vreme) da ja i Max  idemo duz celog rejona...
Ali jos jednom da vam kazem da ima veoma interesantnih situacija i sitnica koje samo doziveli ja i MAX za ta dva dana . Samo strpljenja molim  Arrow Arrow Arrow cherry
Malo sam zatecen,ali ok i ovo sto uradio trebamo biti zahvalni salutiranje
Hteobih pitati,ali necu da znam unapred.
Ti to prijatelju objavljuj kako mislis da treba. Exclamation
Nista lakse,kome se ne dopada,slobodno neka licno krene pa nek radi po svojoj volji i zelji.Ja zahvalan i na ovom do sada!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)   Today at 13:35

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac