FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjithkush ka të drejtë për memories - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeHome  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih... 5 4.4 7
Share | 

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Djurica
Gušter
Gušter

Broj komentara: 3
REPUTACIJA: 0
Član od: 2010-11-13
Dob: 52

KomentarNaslov komentara: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   13.11.10 15:39

Moli bih ako ima nekog ko zna nesto više o sledećim oficirima VP 6330/3

Vodnik Jeftić Dragiša
Poručnik Zajko Ešref
Kapetan I klase Purlija Danilo

Da ostavi ovde podatke ili da mi posalje e-majl djurica61@gmail.com

Ja sam Karlaš Djurica živeo sam tada u Pančevu sada sam u Obrenovcu
a vojsku sam sluzio u periodu aprli 80 do juna 81.
Unapred zahvalan za odgovore.
Na vrh Go down
cgorac
Gušter
Gušter

Broj komentara: 2
REPUTACIJA: 5
Član od: 2011-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   23.02.11 12:42

Jevtic je kasnije zavrsio akademiju, i u vreme kada sam ja sluzio (kraj 80.-tih) bio je porucnik i komandir izvidjacke cete. Ne znam sta se sa njim kasnije desavalo.

Zajko je, opet kada sam ja sluzio, bio kapetan I klase, i komandant 1. bataljona. Koliko znam, kasnije se skinuo, i trenutno zivi na Novom Zelandu.
Na vrh Go down
FORMICA
Gušter
Gušter

Broj komentara: 36
REPUTACIJA: 1
Član od: 2011-03-29
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   29.03.11 13:04

Djurica (citat):
Moli bih ako ima nekog ko zna nesto više o sledećim oficirima VP 6330/3

Vodnik Jeftić Dragiša
Poručnik Zajko Ešref
Kapetan I klase Purlija Danilo

Da ostavi ovde podatke ili da mi posalje e-majl djurica61@gmail.com

Ja sam Karlaš Djurica živeo sam tada u Pančevu sada sam u Obrenovcu
a vojsku sam sluzio u periodu aprli 80 do juna 81.
Unapred zahvalan za odgovore.

Zajko je pred raspad bio pukovnik i zamjenik komandanta V brigade. Poslije ne znam što je bilo. Ne sjećam se je li još u Podgorici.

Na vrh Go down
mad-max
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Član foruma od prvog dana Veteran
sa sr. mačevima Orden za VZ
Broj komentara: 416
REPUTACIJA: 62
Član od: 2009-05-01
Dob: 46
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   16.07.11 0:23

AKO SLAUČAJNO OVAMO ZALUTA NEKO KO ŽIVI U PODGORICI ILI U BLIZINI
, ZANIMA ME JELI IMA ŽIVOTA JOŠ U KASARNI MASLINE ILI JE NAPUŠTENA ?
Na vrh Go down
http://vukodlak1@net.hr
davor
Gušter
Gušter

Broj komentara: 7
REPUTACIJA: 4
Član od: 2010-04-22
Dob: 42
M(j)esto dugo selo hr

KomentarNaslov komentara: Kasarna Masline   27.07.11 16:33

ljudi ove godine sam se spremio na put dalek 830 km i otišao u crnu goru posjetiti kasarnu masline i karaulu korita, bilo je to nevjerojatno iskustvo, nakon 20 godina.
Na vrh Go down
FORMICA
Gušter
Gušter

Broj komentara: 36
REPUTACIJA: 1
Član od: 2011-03-29
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   15.08.11 17:10

Onaj dio oko piste za postrojavanje još koristi Vojska CG a ostalo je rasprodato. Ne znam tačno sve kako je otići ću jedan dan tamo.
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter

Broj komentara: 5
REPUTACIJA: -1
Član od: 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   07.12.11 18:53

POSTOVANE KOLEGE AKO SMIJEM TAKO DA VAS ZOVEM ,I JA SAM SLUZIO VOJSKU U TOJ ISTOJ CETI IZVIDJACA GODINA 1984/85 ,KOMANDIR ODELJENJA JE BIO JEVTIC DRAGISA PO MENI NAJ BOLJI OFFICIR TE KASARNE.
HVALLA VAM ZA OVAJ FORUM .
KAD SAM PROCITAO VASE KOMENTARE JA SAM SE VRATIO 25-6 GODINA U NAZAD,MOGU REC JEDNE OD NAJ LEPSIH GODINA ,DA JE BILO VISE TALVIH DRUZINA KAO U NASOJ IZVIDJACKOJ CETI NE BI DOSLO DO RASPADA JUGOSLAVIJE.
JOS JEDNOM VAS POZDRAVIM I ZELJEOBIH DA SAZNAM GDE JE I KAKO JE GOSPODIN JEVTIC.
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   07.12.11 19:08

OVO SU MOJI NAJBOLJI TADASNJI DRUGARI[img][/img][img][/img]
Na vrh Go down
purger
General JNA - Zam(j)enik načelnika GŠ
General JNA - Zam(j)enik načelnika GŠ

sa sr. mačevima Orden za VZ
Broj komentara: 4304
REPUTACIJA: 85
Član od: 2009-11-15
Dob: 48
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   07.12.11 19:18

Dobrodošao Rambo cheers

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   07.12.11 19:24

Hvala,dobro vas naso.
Na vrh Go down
stojkovic
Gušter
Gušter

Član od: 2012-06-10
Dob: 43
M(j)esto vranje

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   10.06.12 18:48

Rambo (citat):
OVO SU MOJI NAJBOLJI TADASNJI DRUGARI[img][/img][img][/img]

helo

Na vrh Go down
trosic
Gušter
Gušter

Broj komentara: 8
REPUTACIJA: 2
Član od: 2009-12-26
Dob: 48
M(j)esto Zagreb,Croatia

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   17.09.12 14:01

I ja se već godinama sprema na turneju Crnom Gorom ali nikao da krenem....Kako je bilo?
Na vrh Go down
Janko Vujica
Gušter
Gušter

Član od: 2013-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   30.01.13 20:10

Da i ja se setim Jeftiča,prvo kao dobrog čoveka i baš mi je drago što je završijo akademiju.Ja sam bijo 84-85 godine komandir 1.izviđačkog voda kao pitomac vodnik Ako ima koji vojnik nek se javi na forum.
Na vrh Go down
Janko Vujica
Gušter
Gušter

Član od: 2013-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   30.01.13 21:36

I ja se spremam samo je pitanje kada?
Na vrh Go down
spale
Gušter
Gušter

Član od: 2013-02-22

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   22.02.13 22:49

Halo Vujice! Jasam bio Septembarska klasa 86/87 takodje kod Jeftic Dragise, inace on je bio moj komandir voda. Ako si se 85 skinuo verovatno ti ime Borivoje Orovic nesto govori, on iz pesadije kao porucnik preuzeo Cetu izvidjaca zajedno sa Dragisom.Pred kraj mog vojnog roka 1987, Borivoje postaje kapetan a Dragisa nege u letu 87 dobija cin porucnika. Negde 92 Dragisa dolazi u Pancevu i u bosni biva tesko ranjen,na svu srecu prezivljava ranjavanje i sluzbu zavrsava u Beogradu kao ppukovnik. Mogu ti reci da je Dragisa zaista nejbolji covek koga sam ikada upoznao inace preko tadasnjeg komadira cete Borivoje Orovica pronasao sam Jeftu( inace kako smo ga zvali) i pre tri dana pricali smo preko Skyp. Verovatno se secas nekih iz martovske klase 85. Verovatno posle tebe komandir prvog voda bio je neki iz bileca Glusac, zatim desetari neki zaga iz okoline Mostara, Paunovic Srescko iz Kraljeva, jedan od Vozaca bio je Jovanovic Dragan. Mislim da u tvoje doba komandir cete bio je kapetan Zajko, ako te i on interesuje, zajko sada zivi na novom zelandu i kazu da je postao veliki srbomrzac.Vujice za sad toliko, puno pozdrava tebi i svima koji posecuju ovaj forum. Takodje pozivam nek se jave svi koji su sluzili u Izvidjacima od marta 86 preko septembra 86 pa sve do septembra 87. Cao

Na vrh Go down

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next