FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Djurica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2010-11-13
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Sat Nov 13, 2010 3:39 pm

Moli bih ako ima nekog ko zna nesto više o sledećim oficirima VP 6330/3

Vodnik Jeftić Dragiša
Poručnik Zajko Ešref
Kapetan I klase Purlija Danilo

Da ostavi ovde podatke ili da mi posalje e-majl djurica61@gmail.com

Ja sam Karlaš Djurica živeo sam tada u Pančevu sada sam u Obrenovcu
a vojsku sam sluzio u periodu aprli 80 do juna 81.
Unapred zahvalan za odgovore.
Na vrh Go down
cgorac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2011-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Wed Feb 23, 2011 12:42 pm

Jevtic je kasnije zavrsio akademiju, i u vreme kada sam ja sluzio (kraj 80.-tih) bio je porucnik i komandir izvidjacke cete. Ne znam sta se sa njim kasnije desavalo.

Zajko je, opet kada sam ja sluzio, bio kapetan I klase, i komandant 1. bataljona. Koliko znam, kasnije se skinuo, i trenutno zivi na Novom Zelandu.
Na vrh Go down
FORMICA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 36
Član od : 2011-03-29
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Tue Mar 29, 2011 1:04 pm

@Djurica (citat):
Moli bih ako ima nekog ko zna nesto više o sledećim oficirima VP 6330/3

Vodnik Jeftić Dragiša
Poručnik Zajko Ešref
Kapetan I klase Purlija Danilo

Da ostavi ovde podatke ili da mi posalje e-majl djurica61@gmail.com

Ja sam Karlaš Djurica živeo sam tada u Pančevu sada sam u Obrenovcu
a vojsku sam sluzio u periodu aprli 80 do juna 81.
Unapred zahvalan za odgovore.

Zajko je pred raspad bio pukovnik i zamjenik komandanta V brigade. Poslije ne znam što je bilo. Ne sjećam se je li još u Podgorici.

Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
Dob : 48
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Sat Jul 16, 2011 12:23 am

AKO SLAUČAJNO OVAMO ZALUTA NEKO KO ŽIVI U PODGORICI ILI U BLIZINI
, ZANIMA ME JELI IMA ŽIVOTA JOŠ U KASARNI MASLINE ILI JE NAPUŠTENA ?
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
davor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2010-04-22
Dob : 45
M(j)esto dugo selo hr

KomentarNaslov komentara: Kasarna Masline   Wed Jul 27, 2011 4:33 pm

ljudi ove godine sam se spremio na put dalek 830 km i otišao u crnu goru posjetiti kasarnu masline i karaulu korita, bilo je to nevjerojatno iskustvo, nakon 20 godina.
Na vrh Go down
FORMICA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 36
Član od : 2011-03-29
M(j)esto Podgorica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Mon Aug 15, 2011 5:10 pm

Onaj dio oko piste za postrojavanje još koristi Vojska CG a ostalo je rasprodato. Ne znam tačno sve kako je otići ću jedan dan tamo.
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2011-12-07
M(j)esto Kosovo,Mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Wed Dec 07, 2011 6:53 pm

POSTOVANE KOLEGE AKO SMIJEM TAKO DA VAS ZOVEM ,I JA SAM SLUZIO VOJSKU U TOJ ISTOJ CETI IZVIDJACA GODINA 1984/85 ,KOMANDIR ODELJENJA JE BIO JEVTIC DRAGISA PO MENI NAJ BOLJI OFFICIR TE KASARNE.
HVALLA VAM ZA OVAJ FORUM .
KAD SAM PROCITAO VASE KOMENTARE JA SAM SE VRATIO 25-6 GODINA U NAZAD,MOGU REC JEDNE OD NAJ LEPSIH GODINA ,DA JE BILO VISE TALVIH DRUZINA KAO U NASOJ IZVIDJACKOJ CETI NE BI DOSLO DO RASPADA JUGOSLAVIJE.
JOS JEDNOM VAS POZDRAVIM I ZELJEOBIH DA SAZNAM GDE JE I KAKO JE GOSPODIN JEVTIC.
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Wed Dec 07, 2011 7:08 pm

OVO SU MOJI NAJBOLJI TADASNJI DRUGARI[img][/img][img][/img]
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 50
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Wed Dec 07, 2011 7:18 pm

Dobrodošao Rambo cheers

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Wed Dec 07, 2011 7:24 pm

Hvala,dobro vas naso.
Na vrh Go down
stojkovic
Gušter
Gušter

Član od : 2012-06-10
Dob : 45
M(j)esto vranje

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Sun Jun 10, 2012 6:48 pm

@Rambo (citat):
OVO SU MOJI NAJBOLJI TADASNJI DRUGARI[img][/img][img][/img]

helo

Na vrh Go down
trosic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2009-12-26
Dob : 51
M(j)esto Zagreb,Croatia

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Mon Sep 17, 2012 2:01 pm

I ja se već godinama sprema na turneju Crnom Gorom ali nikao da krenem....Kako je bilo?
Na vrh Go down
Janko Vujica
Gušter
Gušter

Član od : 2013-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Wed Jan 30, 2013 8:10 pm

Da i ja se setim Jeftiča,prvo kao dobrog čoveka i baš mi je drago što je završijo akademiju.Ja sam bijo 84-85 godine komandir 1.izviđačkog voda kao pitomac vodnik Ako ima koji vojnik nek se javi na forum.
Na vrh Go down
Janko Vujica
Gušter
Gušter

Član od : 2013-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Wed Jan 30, 2013 9:36 pm

I ja se spremam samo je pitanje kada?
Na vrh Go down
spale
Gušter
Gušter

Član od : 2013-02-22

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Fri Feb 22, 2013 10:49 pm

Halo Vujice! Jasam bio Septembarska klasa 86/87 takodje kod Jeftic Dragise, inace on je bio moj komandir voda. Ako si se 85 skinuo verovatno ti ime Borivoje Orovic nesto govori, on iz pesadije kao porucnik preuzeo Cetu izvidjaca zajedno sa Dragisom.Pred kraj mog vojnog roka 1987, Borivoje postaje kapetan a Dragisa nege u letu 87 dobija cin porucnika. Negde 92 Dragisa dolazi u Pancevu i u bosni biva tesko ranjen,na svu srecu prezivljava ranjavanje i sluzbu zavrsava u Beogradu kao ppukovnik. Mogu ti reci da je Dragisa zaista nejbolji covek koga sam ikada upoznao inace preko tadasnjeg komadira cete Borivoje Orovica pronasao sam Jeftu( inace kako smo ga zvali) i pre tri dana pricali smo preko Skyp. Verovatno se secas nekih iz martovske klase 85. Verovatno posle tebe komandir prvog voda bio je neki iz bileca Glusac, zatim desetari neki zaga iz okoline Mostara, Paunovic Srescko iz Kraljeva, jedan od Vozaca bio je Jovanovic Dragan. Mislim da u tvoje doba komandir cete bio je kapetan Zajko, ako te i on interesuje, zajko sada zivi na novom zelandu i kazu da je postao veliki srbomrzac.Vujice za sad toliko, puno pozdrava tebi i svima koji posecuju ovaj forum. Takodje pozivam nek se jave svi koji su sluzili u Izvidjacima od marta 86 preko septembra 86 pa sve do septembra 87. Cao

Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Mon Mar 04, 2013 4:37 pm

Zdravo Spale Ja sam takodze bio vojnik kod Jefte pa bi te zamoleo ako imash neki njegov broj za kontakt jer stvarno bioje dusa od coveka.
Molimte ako moze posaljimi na PM.
Pozdrav Rambo.
Na vrh Go down
Rambo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Mon Mar 04, 2013 6:01 pm

Pozdrav svima. Ja sam jedan od onih koji su sluzili u izvidjackoj ceti avgustovska klasa 84/85 god u radarskoj odelenji kod Jevtica.
Na vrh Go down
izvidjac87/88
Gušter
Gušter

Član od : 2013-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Tue Apr 02, 2013 3:32 pm

pozdrav svima

ako ima neko ko je bio u vojsci u maslinama 87/88 VP 6330/2 izvidjaci kod kapetana orovica por.jevtica i vod.knezevica neka se javi.desetar manojlo.
Na vrh Go down
spale
Gušter
Gušter

Član od : 2013-02-22

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Tue Apr 02, 2013 10:34 pm

Moje postovanje Manojlo!
ja sam takodje bio u Izvidjacima 86/87 tacno kada je Orovic dobio cin Kapetana, a Jeftic cin porucnika. Bio sam drugi vod i skinu sam se 16 Septembra 87. Ako si bio martovska klasa tada se sigurno poznajemo. Moja E-Mail Zoran.spasic@gmx.at
Javi se.

Sa postovanjem Spasic Zoran iz ilandze kod Panceva.
Na vrh Go down
Ivan Vojinovic-Vosa-
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-04-14

KomentarNaslov komentara: masline,ceta veze 86/87   Sun Apr 14, 2013 3:29 pm

Moje postovanje svima na forumu.
I ja sam sluzio u maslinama,u ceti veze,ves teleprinterista,kod vodnika Gonjanin Murata,samno su bili Goran Ivic iz Krusevca i Fatmir Neziri iz Podujeva.Secam se i Cankovic Dragana iz Bg desetara.Djafica,Petrovic Nikole nasa klasa koji su kasnije postali desetari. U ceti veze je bio i vojinik Ristivojevic Zikan mislim iz Koceljeva,ima li iko na ovom forumu iz te klase i da li
neko moze pomoci u vezi ovog vojnika Ristivojevica,hteo bih da ga nadjem bili smo bas ok.cuo sam da me trazio kasnije ali bez uspesno kao i ja njega sada.Naravno voleo bih kontakt sa bilo kim iz te klase.POZDRAV forumasima.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3071
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Sun Apr 14, 2013 3:32 pm

Ivan Vojinovic-Vosa- dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Zoki 09
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-07-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Mon Jul 15, 2013 9:15 pm

Hallo svima koji su sluzili 89-90 septembar treca pesadiska ceta kod legendarnog kapetana mustafa barakovic .koga se secam dordevic sasa atanasov vojislav ilevski ljube aleksandar abramovic babic miroslav stetic igor nikitovic zeljko andric milos djuric milan ilic boban jaganjac fikret simic goran todorevic borko cerkes mato plavsic zoran alarin sero zulic ermin iles josip pozdrav zoki gruja
Na vrh Go down
DixiSi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-12-25

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Wed Dec 25, 2013 11:40 pm

Tražim stare veze. U Kasarni Maršala Tita sam bio u Martu 1988 do Septembra 1988 treča četa, prvi vod pešadija.
Sa manom je bio neki Slovenac Boštjan iz Šmartnog ob Paki.
U četi smo imali u tom vremenu nekog poručnika Popoviča , mislim da su mu čin skinuli iz kapetana na poručnika. 

U toj dobi mi je bilo ljepo u Vojski a sam najvažnije zaboravio, možda če mi ko pomoči na tom forumu.

Pozdrav DixiSi

DixiSi: komentar modifikovan dana: Fri Dec 27, 2013 11:32 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
ŠOKAC
Gušter
Gušter

Član od : 2013-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Fri Dec 27, 2013 10:51 am

i ja sam služio u Maslinama 84 u komandi stana komandant kasarne je bio Miomir Džankić ne sjećam se šta je bio po činu  znam da ie u policiji bio neki zastavnik Golubović a u bezbjednosti kapetan Čađenović
u pešadiji kapetan Mile Radivojević on je stalno na dežurstvima nosio megafon i na pisti urlao u njega tetejca je nosio nisko kao u westernima
Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 243
Član od : 2013-12-12
Dob : 57
M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Fri Dec 27, 2013 6:54 pm

Ja sam bio na obuci u Maslinama,VP 8415 od 11.01. do 01.06.1978.Tada je tu bio centar za obuku saobracajne policije koji je kasnije premesten u Kraljevo.

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...   Today at 4:26 pm

Na vrh Go down

Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari