FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

SVE KARAULE BIVSE SFRJ

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-04-02
M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 9:35

@milutins (citat):
@Tibor Nagy (citat):
Puno pozdrava Sve, dobar dan Sve! Ja sam Tibor. Nazalost ne govorim dobro srpski jezik, oprostite. Probajtem prevodilac Google.Ja sad radim u Madarskoj granici policije vec 25 godine. Ja sam zainteresovan, pre 1990 godine (perijod 1980-1990) tocno koliko je bili GO (granicni okrug) u SFRJ?
Ako znam dobro SFRJ Slovenija bili su GO:61- Radovljica, 62- Tolmin, 63- Nova Gorica, 64- Sezana, 65- Murska Sobota, 66- Maribor, 67- Dravograd, 64. GO Nova Gorica, 65. GO Tolmin, 66. GO Maribor 67. GO Dravograd, 
Procitao sam vas forum,  GO SFRJ Hrvatska, Srbija (+AD Vojvodina i Methodija-Kosova),Makedonija, Crna Gora  ali nazalost ne 
Po mom misljenju (mozda gresim)postojali su granicni odseci-GO.S obzirom na cinjenicu da sam sluzio u najjuznijem delu SFRJ i da sam pripadao 36 om granicnom odseku pretoostavljam da je istih bilo 36.
Mislim da je granicna oblast drugi naziv za granicni odsek.
 Puno pozdrava Gospodin.Hvala. Da da, tocno granicni odsek = granicni okrug ili oblast. Ako znam dobro i procitao sam (Oruzane snage Jugoslavije 1941-1981. Beograd, 1982) granicni odsek formiran u 1970 godine. 
Na vrh Go down
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 9:50

@voja64 (citat):
11.GO Subotica je imao zonu odgovornosti od granice na Dunavu sa Mađarskom do sela Đala odnosno do ulaznog mesta reke Tise u Vojvodinu na Mađarskoj granici.
12.GO Kikinda je počinjao od karaule u selu Đala a ceo se sektor protezao faktički sve do reke Tamiš kod sela Jaša Tomić.
13.GO Vršac je pokrivao sektor od reke Tamiš -selo Šurjan do reke Dunav iznad Bele Crkve-selo Banatska Palanka.
GDO -Granični Dunavski odred je imao zonu odgovornosti od reke Dunava kod Banatske Palanke do iza Đerapskog kazana i obe hidrocentrale ,sedište odreda u Velikom Gradištu .
Ovaj je raspored važio sve do pred kraj 2005.g kada su  pojedine sektore počeli da preuzimaju odredi Granične policije a slike nekih od preuzimanja sam ranije kačio.
Puno pozdrava Gospodin. Hvala lepa info. Kada je bio NATO je napao Vojska Srbija sluzio sam u granice policije izbjeglice koordiniraju sluzbu na granice Madarske- Srbija. Tada cuo sam da je pre 1990 godine u SFRJ tu je bio nezavisan GO Sombor. Da bili su 11. GO Subotica, 12. GO Kikinda, 13. GO Vrsac i GDO. Sombor pripadao 11. GO Subotica ili bio je Sombor nezavisan GO?
Na vrh Go down
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 15:33

Sam prikupio karauli -granica Madarska-SFRJ Hrvatska pre 1991: 

? GO Beli Manastir:
Karapandza, Bane Sekulic D 437 Ziljevaca, Dunav, Tovarnik, Budzak, Gornji rit, Viktor Bubanj (Dubosevica), Crna bara, Malo Knezevo, Knezevo –prelaz, Sara Bertic, Branjani vrh, Adam Dugacki (Luc), Jovan Lazic-Baranjsko Petrovo Selo,  Torjanci,  Donji Miholjac (Stara Drava, Komanda), Viljevo, Podravska Moslavina,        
51. granc. bataljun Beli Manastir- ZM Beli Manastir kasarne------17. korpus Tuzla

Citao sam,kak 43. i 42. granc. bataljoni pada 32. korpus Varazdin. 42. grb stacioniran Podr. Slatina KM gradske kasarne i karauli opcinski, i 42. grb stacioniran Virovitica KM gradske kasarne i karauli opcinski. To je zanimljivo, jer Podrv.Slatina bio je u vojna zona 5. korpus (Banja Luka). 

42.GO Virovitica: opcina SFRJ Podr. Slatina: NH Lazo Tihomirovic Baja/Noskovac-Bobovac, NH Nikola Miljanovic-Sopje Zanos-Kapinci, 

opcina SFRJ Virovitica:Budakovac, Dravica, Novi Gradac, Terezino Polje,

---------------------------------------------------------------------
Citao sam da bio je Ciganfis-Repas pada GO Koprivnica, ali Ciganfis kod Drave pada SFRJ opcina Durdevac. Ne znam opc. Durdevac pada GO Virovitiva ili 43. GO Koprivnica.

karaula opcina SFRJ Durdevac: Starogracki Marof, Stari Gradac, Kriznica, Loganj, Stojan Komljenovic Coka-Pitomaca, Sasnato Polje-Pitomaca, Mekis-Podravske Sesvete, Milan Spalj-Podravske Sesvete, Ciganfis-Repas , Zdalica, Zdala , Ferdinandovac 

karaula opcina SFRJ Koprivnica8 43.GO Koprivnica):Jegerov Kut Nije, Gatolovo,  NH Milivoj Marijan-Botovo, Soderica, NH Mihovil Pavlek Miskina-Delekovec, NH Nikola Severovic,

Isto ne znam Cakovec pada koja GO-a.

karaula opc SFRJ Cakovec:NH Florjan Bobic-D. Dubrava, Sedam sekretara SKOJ-a-Kotoriba, NH Marko Kovac Snajder-Gorican, Murscak-Dekanovec” 
Na vrh Go down
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 16:57

Nasao sam ga na internetu PDF "Zapadna Slavonija uoci i u Domovinskom ratu-do studenoga 1991. godine. Duro Skvorc" . Stranica 123-124 moze se procitati karauli SFRJ Hrvatska, granica Madarska- SFRJ Hrvatska.  Medutim ima dve karaule Teler i Jegrali, ali nazalost  ja ne znam gde su se nalazile, ostalo mozda se naci TK 1:50 000 karata Hrvatska. 
Na vrh Go down
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 18:13

opc Ferdinandovac bili su dve karaula .Lijepa Greda is Bakovci
Na vrh Go down
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 18:15

GO Koprivnica bio je jos jedna karaula "NH Nikola Severovic-Gola" 
Na vrh Go down
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 18:16

a karaula Sasnato Polje/Pitomaca bivse naziv NH Vilim Galjer
Na vrh Go down
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 18:17

mozda Podravska Sesvet karaula "Mekis"=NH Milan Spalj ne znam sigurno
Na vrh Go down
aronija
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2017-02-12
M(j)esto Čapljina

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   03.04.17 20:51

@aronija (citat):
Ima li koga 1973/74. karaula Stanko Paunović-Studena voda Timočka krajina G.O. Zaječar.Prije 43.godione 1.4.1974.otišao kući.
Na vrh Go down
Tibor Nagy
Gušter
Gušter

M(j)esto Budapest

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   05.04.17 9:13

Dobar dan Sve! Ja pokusavam moje prikupljene informacie sve SFRJ karauli do sada. Ja pocetak prva SFRJ Crna Gora. Crna Gora bili su tada (pre 1990) centralni opcini Ulcinj, Bar, Titograd, Ivangrad, Plav.  Ot pet opcina ne znam sigurno koji su bili granicni odsek (GO)--- Citao sam kak Plav bilo je 30. GO--ali ne znam bio je drugi GO u SFRJ Crna Gora.????????? TOJE BIO NA DRUGOM MESTU GO U CRG? ALI SAMO JEDAN "30.GO PLAV"

Pogledao sam TK (topokarta--geokos.org webstanica download ) 1:50 000 i 1:100 000 Crna Gora znaci karaula. Na karte segmenta prikazan znak karaula.To je mesto gde je picano ime karaula, i to je mesto nije picano ime karaula (nepoznat). 

Crna Gora SFRJ Ulcinj opc bili su karauli:
Bojana, Sveti Nikola, Paratuk, Rec, Sveti Dorde, Fraskanjel, Kamenicki Most, Sukobin, Kravari, Stegvasi-Podstegvas,

Bar opc:  samo jedan Ckla

Titograd (Podgorica) opc: Bozalj, Carina, Krenza, Barjal, Jagoda, Gropa, Cemer, Cijevna (Cijevna  rijeka), Jedintsvo- Stjepovo, Poprat, Radoslav Rasko Bozovic – Korita,  Katun, Kostica, Rikavac B 1 gran.kamen (gk), Mokra, Bindza 1777 m. vrh

Ivangrad opc: Mojan, B 6/XVI gk Paunova, B 7 gk nepoznat, Asanac, Kruska, B 10 gk Kuti, B 11 gk Lipovica,

Plav opc:Bojovica-Vjeternik, Stara, Lazi-Bucjel, Ravni Kljuc vrh nepoznat, B 15/XVI gk Popadija, Vusanje, Zastan- Ropojana, Kameric, Zabelj, Trokus- Kosutica, Bjelaj, Bogicevica

Sve crnagorci granicni snage kontroliranje JNA 3. vojni okrug 2. korpus Titograd : 72. granicni bataljon Titograd, 73. grb Plav, 74. gbr Plav. (ako znam dobro). 

Nadam se ja prikupalja da ste uspeli da dobro podaci. 
Na vrh Go down
buce
Gušter
Gušter

Broj komentara : 25
REPUTACIJA : 2
Član od : 2014-04-07

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   19.07.17 16:57

Na vrh Go down
Bart
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
REPUTACIJA : 3
Član od : 2016-12-03
M(j)esto Solkan, Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   01.11.17 21:44

@REJON (citat):
Hvala Bojan-Strazar, pravimo arhivu i spisak svih karaula tako da nam je svaka pomoc dobro dosla.
Ubelezicu ove tvoje podatke.
Veliki pozdrav.
Rejon, dali još praviš spisak karaula?

Evo spisak karaula 23. graničnog bataljona sa sedištem u Pirotu (od juga prema severu).

Vučji Del (opština Babušnica)
Zvonce
Petačinci
12. februar
Svoboda
Gradina
Brebevnica
Donji Krivodol
Visočka Ržana
Prvi maj
Dojkinci
Topli Do
Kalna (opština Knjaževac)
Na vrh Go down
buce
Gušter
Gušter

Broj komentara : 25
REPUTACIJA : 2
Član od : 2014-04-07

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   02.11.17 21:54

Petačinci
12. februar
Svoboda
Gradina
Brebevnica
Donji Krivodol
To je bilo pre raspada na teritoriji opštine Dimitrovgrad.
 U gradu Dimitrovgradu je bila kasarnai logistika za te i tu je bio kao neki vod za brze intervencije, a sve to je pripadalo graničnom odseku Pirot, gde je bila i komanda. Sada su neke zbog migranata zaposednute ponovo policijom i vojskom. Jedino je Gradina postao regionalni centar granične policije MUP-a.
Na vrh Go down
perito
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-12-01
Dob : 52
M(j)esto feniks

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   01.12.17 4:10

Pozdrav za sve bivse granicare.Interesujeme dali ima neko da je bio na karauli Deva VP7238/8 .Ja sam bio Djakovici 1984/85 a 1985 sam proveo na karauli Deva.Devet nezaboravnih mjeseci.Pa ako ima neko iz tog perioda neka se javi da evociramo uspomene na te dane.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 5930
REPUTACIJA : 75
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   01.12.17 4:57

Pozdrav, perito i dobrodošao na forum.
Podijeli uspomene s nama, dok se ne pojavi neko od drugova s kojima si služio...

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   

Na vrh Go down

SVE KARAULE BIVSE SFRJ
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» SVE KARAULE BIVSE SFRJ
» Karaule JNA Vojvodina
» Karaule JNA - Slovenija
» ULCINJ I KARAULE