FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vremeplov

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Dejan-Rile
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2015-11-13
Dob : 53
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Vremeplov   13.11.15 16:05

Postovani
Davne 1982 tacnije 5 jula stigao sam na osluzenje vojnog roka u VP.2724/6 u Strumici.
Citajuci ove komentare na forumu i gledajuci sve slike iz foruma kasarna 11 oktombar Strumica,setih se svojih vojnickih dana,mladic od tada svojih 19 nepunih godina odazvao se na osluzenje vojnog roka,kako me je obradovalo sve ovo jer je moj vremeplov proleteo kroz ove slike kasarne,grada Strumice i vojnickog poligona Popcevo,nosim i prelepe uspomene iz tog vremena svih drugova u nasem pesadiskom vodu trece cete sa komandirom cete Krstevski Svetozar po nadimku mudonja,komandant bataljona kapetan 1 klase Simo Kricak ,komandan brigate pukovnik Trajko Postolovski,u nasem vodu su bili drugovi vojnici Dedic Mirsad iz Sarajeva,Celovic Mirsad iz Priboja,ja Dejan Ristic iz Nisa i mnogi drugi iznad mog kreveta je spavao Fatmir Morina sa Kosova kao da sada gledam sva ta lica a sve zahvaljujuci svima vama i vasim slikama za ovu kasarnu i ovaj grad,bilo je prelepo vreme i mirno i brizno secam se branje grozdja na plantazama pored puta mesata Valandovo forsiranoh marsa prema granici sa Bugarskom i Grckom tj odbrana granice od moguceg napada tadasnjeg Varsavskog pakta jer su izvodili najvece manevre u to doba u Bugarskoj pod imenom SUN 82 secam se dolazak Lambeta Mihajlovskog komandanta Skopske armiske oblasti secam se komandanta i njegov dolazak komandanta divizije iz Stipa generala Blagoja Adjica,bio sam ucesnik vojnickih sportskih igara u Strumici,secam se i onog trenutka kada sam zaspao na pozarstvu u auto parku pa me je prijavio moj tadasnji mladji vodnik stazista Rudan Radenko iz Konjica jer je bio9 zamenik dezurnog oficira pa me ujutru na smotru pred celom brigadom popnu pored bine i izriba me komandat bataljona Simo Kricak ali nisap dobio disciplinsku meru osim dva vikenda neizlaska u grad,secam se Esperanta i restoran kod Istatova,sve do prekomande u decembru 1982 sam bio u Strumici a onda nastavio u tehnickoj sluzbi VP 3862 Kicevo prepun sam impresija na to vreme imam veliku zelju da ponovo posetim Strumicu i Kicevo jednom cu si to ispuniti,dugo godina zivim u Svajcarskoj i gledam ovu zemlju i njihove regrute i uvek kad sredom izadju u grad kroz njih vidim sebe ali u vremeplovu jedne lepe drzave i bezbrinog vremena ziveli i veliki pozdrav svima na ovom forumu od mene,ako me se neko seti mozemo i da nastavimo prepisku pozz svima iz Ciriha. Dejan Ristic vp 2724/6 Strumica juli 1982
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   13.11.15 19:56

Plus dobrodošlice.  Very Happy

Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   13.11.15 20:15

Za druga Dejana dobrodošlica.
Na vrh Go down
Dejan-Rile
Gušter
Gušter

M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   13.11.15 20:36

Hvala vam puno na ovom predivnom muzickom spotu ovo je moja domovina Jugoslavija,njen vojnik,ziveli i hvala jos jednom.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   13.11.15 22:50

@Dejan-Rile (citat):
Hvala vam puno na ovom predivnom muzickom spotu ovo je moja domovina Jugoslavija,njen vojnik,ziveli i hvala jos jednom.

E moj Rile imao si 10 godina kada sam ja bio u tvom gradu na stažiranju.  Wink

Gušter
Gušter

M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   15.11.15 18:24

@pukovnik (citat):
@Dejan-Rile (citat):

Nis je lep grad bio,sada je jos lepsi ako ste stazirali u Nisu? Hvala na komentaru ziveli...
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   15.11.15 19:26

@Dejan-Rile (citat):
@pukovnik (citat):
@Dejan-Rile (citat):

Nis je lep grad bio,sada je jos lepsi ako ste stazirali u Nisu? Hvala na komentaru ziveli...

Znaš onu vojničku:  

Služio sam dve godine dana
pokraj niške tvornice duvana.  Very Happy

Gušter
Gušter

M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: odgovor   19.11.15 13:01

@pukovnik (citat):
@Dejan-Rile (citat):
@pukovnik (citat):
@Dejan-Rile (citat):

Znaš onu vojničku:  

Služio sam dve godine dana
pokraj niške tvornice duvana.  Very Happy
Na vrh Go down
Dejan-Rile
Gušter
Gušter

M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   19.11.15 13:14

Tamo davnih sedamseaetih godina kada ste sluzili vojni rok u Nisu pored duvanske industrije nis,kasarna se zvala Stevan Sindjelic i bila je jedna od najudarnijih oklopno mehanizovanih brigada u jna u njoj su bile artiljerisko raketne jedinice tenkovska brigada nesto pesadije ,pozadinske sluzbe a preko puta te kasarne bila je kasarna Mija Stanimirovic centar obuke pasa jna i pvo odbrana nekad je nis bio grad vojske imao je jos tri velike kasarne i aerodrom sa plavcima i padobrancima vojska je u nisu bila voljena jer je odavala postovanje,pa i sama duvanska industrija je davala cigarete kasarnama za vojnike i oficire bio je to spokojan period grada Nisa,nedeljom kad se izlazilo u grad sve vojnici i rodbina u poseti sada je sve otislo na dobos mislim na kasarne i prostor sad je neko drugo vreme kod nas se zove demokratsko a kada se prevede na nemacki znaci vreme lopovluka i bagre,ovde gde zivim u Cirihu zemlja je ko sat nije ni jednom gradjaninu sa prostora bivse jugoslavije tesko ovde jer su se svi snasli ovo je zemlja kapitalistickog bratstva i jedinstva 120 nacije u jednoj zemlji i svi zive lepo mirno i harmonicno,veliki pozz drugu pukovniku,Rile
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   19.11.15 13:30

@Dejan-Rile (citat):
Tamo davnih sedamseaetih godina kada ste sluzili vojni rok u Nisu pored duvanske industrije nis,kasarna se zvala Stevan Sindjelic i bila je jedna od najudarnijih oklopno mehanizovanih brigada u jna u njoj su bile artiljerisko raketne jedinice tenkovska brigada nesto pesadije ,pozadinske sluzbe a preko puta te kasarne bila je kasarna Mija Stanimirovic centar obuke pasa jna i pvo odbrana nekad je nis bio grad vojske imao je jos tri velike kasarne i aerodrom sa plavcima i padobrancima vojska je u nisu bila voljena jer je odavala postovanje,pa i sama duvanska industrija je davala cigarete kasarnama za vojnike i oficire bio je to spokojan period grada Nisa,nedeljom kad se izlazilo u grad sve vojnici i rodbina u poseti sada je sve otislo na dobos mislim na kasarne i prostor sad je neko drugo vreme kod nas se zove demokratsko a kada se prevede na nemacki znaci vreme lopovluka i bagre,ovde gde zivim u Cirihu zemlja je ko sat nije ni jednom gradjaninu sa prostora bivse jugoslavije tesko ovde jer su se svi snasli ovo je zemlja kapitalistickog bratstva i jedinstva 120 nacije u jednoj zemlji i svi zive lepo mirno i harmonicno,veliki pozz drugu pukovniku,Rile

Sve mi je to poznato jer sam kao tenkista stažirao u kasarni Stevan Sinđelić i ne jednom sa vojskom odlazio na Čegar. Ipak me se u Nišu najviše dojmila Čele-Kula.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-12-03
M(j)esto Sanski Most

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   03.12.15 13:24

cheers
Pozdrav svima bivšim priadnicima JNA!Branko vp 3077 Gnjilane januarska 83 haubička baterija 105 m
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vremeplov   Today at 6:44

Na vrh Go down

Vremeplov
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vremeplov