FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   30.01.16 15:40

Shocked

Ness, zajebo si kuhinju iz Auschwitza.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4113
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   30.01.16 15:44

@Sloba1 (citat):
Naravno i začin stavim obično tipa vegete a nekad ubacim i onu kocku za supu, već gotovu pa bude super, so stavljam kasnije jer par puta sam omašio i da nekad stavim i onu ljutu papriku,bar malo jer i tu nekad omanem u zavisnosti od ljutine paprike a šerpa mala pa doza ljutine bude nekad da na uši izlazi vrelina.
Ako presolis ili prezacinis pasulj, dodaj vode i krompir ili dva, pa dok se skuvaju, oni ce upiti visak.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   30.01.16 15:46

@pera84 (citat):
Shocked

Ma sta da ti kazem, bila teska vremena...

pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   30.01.16 20:48

@PORUCNIK (citat):
@pera84 (citat):
Shocked

Nisi ti jedini, Ness.

Radi samnom jedan Rumun. Ozenio se prije nekoliko godina, doveo "kuharicu" samo takvu. Vise jaja od guzicu nego od tavu razbila. Kaze on meni jednom, ima li negdje po bosanskim prodavnicama kupiti Vegete, veli mi zena skuhala bi ti jednu supu al' mi treba "vedjeta" (tak' je oni zovu) za recept. Meni ne bude mrsko pa mu kupim taj vikend kutiju od pola kila, evo jebote Causesku, nosi joj nebil' sta skuvala po kuci. On sav sretan.
Eto ti ga za par dana, pokunjio se nesto. Sta je bilo, kaze skuvala mi zena supu...I? Kakva ispade? Kaze, mamu joj kurvanjsku samo prokuvala vodu, ubacila ulje i dvije kasike vegete i to je to.
Laughing Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   30.01.16 21:53

@pera84 (citat):
@PORUCNIK (citat):
@pera84 (citat):
Shocked

Nisi ti jedini, Ness.

Radi samnom jedan Rumun. Ozenio se prije nekoliko godina, doveo "kuharicu" samo takvu. Vise jaja od guzicu nego od tavu razbila. Kaze on meni jednom, ima li negdje po bosanskim prodavnicama kupiti Vegete, veli mi zena skuhala bi ti jednu supu al' mi treba "vedjeta" (tak' je oni zovu) za recept. Meni ne bude mrsko pa mu kupim taj vikend kutiju od pola kila, evo jebote Causesku, nosi joj nebil' sta skuvala po kuci. On sav sretan.
Eto ti ga za par dana, pokunjio se nesto. Sta je bilo, kaze skuvala mi zena supu...I? Kakva ispade? Kaze, mamu joj kurvanjsku samo prokuvala vodu, ubacila ulje i dvije kasike vegete i to je to.
Laughing Laughing
U pravu si, sjetih se. Nisam imao papra nego vegetu.
A bio sam ubijedjen da sam ja izumio taj recept, nisam znao da sam ne znajuci provalio rumunjski recept. Moj je iz 1995. godine, ne znam koliko je njihov star.

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 847
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   30.01.16 23:08

Aha, to sa krompirom u tom smislu da pokupi slanoću, nisam znao. Hvala, ako se desi sad znam
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   30.01.16 23:29

@pera84 (citat):

Paaa, vegeta može 'zamijenit' juhu iz vrećice u nekoj nuždi, mislim da tako čak i piše na pakiranju.... Smile
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 18:11

@PORUCNIK (citat):
E, udaljismo se od teme...
Ako treba nek neko iz administracije premjesti u temu o ravnopravnosti.

Evo jos jedan recept iz mog iskustva:

PRAZNA SUPA/JUHA

U prokuhanu vodu dodati malo ulja i soli. Ako ima papra, doda se i on i to na laganoj vatri vri oko 5 minuta. Poslije se malo ohladi i servira toplo.
Može se i koji rezanac staviti Wink
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 18:52

@Sloba (citat):

Neko je pomenuo mantije, mislim da je ovde u Ns cena komada 15 dinara i ide na merenje i otprilike kad radnica baci na vagu onu jednu mantiju
Nikako dokučit šta je mantija???

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 19:31

dodjes u NS I probas
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 20:22

Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 20:26

ovo je mantija ali ima i bez ovog preliva, obične onako isečene na kockicu ili okrugle pa se prodaju na merenje i možeš uzeti tri komada i radnica u pekari baci na vagu i to izađe negde 45 d, srbijanskih...Ta tri komada pojedeš ili 5 kao od šale i ode 75 d, a za te pare mogu lepe pogačice se kupiti, sa čvarcima i da ti ostane za jednu kiflu recimo ili može da se kupe 2 pletenice koje po meni mogu više da zasite nego 5 manitija.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 20:45

@Srdjan Radovanov (citat):
@PORUCNIK (citat):
E, udaljismo se od teme...
Ako treba nek neko iz administracije premjesti u temu o ravnopravnosti.

Evo jos jedan recept iz mog iskustva:

PRAZNA SUPA/JUHA

U prokuhanu vodu dodati malo ulja i soli. Ako ima papra, doda se i on i to na laganoj vatri vri oko 5 minuta. Poslije se malo ohladi i servira toplo.
Može se i koji rezanac staviti Wink
Ako ima rezanaca. Mogu i mrve od hljeba, takodje, ako ih ima. Ja nisam imao.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 20:48

@vladimir (citat):
dodjes u NS I probas
Najpopularnije su novopazarske Very Happy

purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 20:52

Dobro vidim da su sa preljevom cheers  daj malo više od čega su?

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 20:58

@Sloba1 (citat):
ovo je mantija ali ima i bez ovog preliva, obične onako isečene na kockicu ili okrugle pa se prodaju na merenje i možeš uzeti tri komada i radnica u pekari baci na vagu i to izađe negde 45 d, srbijanskih...Ta tri komada pojedeš ili 5 kao od šale i ode 75 d, a za te pare mogu lepe pogačice se kupiti, sa čvarcima i da ti ostane za jednu kiflu recimo ili može da se kupe 2 pletenice koje po meni mogu više da zasite nego 5 manitija.
Par puta mjesecno uzmem ovako mantije, kosta oko 3-4 eura i ne mislim na spremanje hrane bar dva-tri dana. Nisam gurman i ne jedem mnogo. Meni je to povoljno.
Ima ih i ovdje bez preliva, ali onda moram kupiti jogurt, sjeckati luk i sam prelivati. Onda je jednostavnije kupiti prelivene. Dobro idu i uz pivo, ne samo uz jogurt.

pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 21:01

Ja ne znam kakve ste se vi trave dosinuli pa kreirate recepte za supu, al' evo mojih sastojaka:

(kuha se dok ovo pisem)

Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 21:12

1kg junetine
1glavica luka
2-3 mrkve
 tjestenina po zelji
1 kasika vegete (Stevo Karapandza Laughing )

Meso se isijece na kocke, proprzi desetak minuta na jacoj vatri, doda se isjeckan luk, smanjiti na laganu vatru, poklopiti i dinstati dok se luk ne "istopi". Doda se isjeckana mrkva, kuha jos petnaest minuta (bez dodavanja vode). Doliti vodu, pojacati vatru, kad prokljuca ubaciti tjesteninu, lisce mrkve, zacin. Kuhati jos deset minuta.

Citav process traje oko 90 minuta.  Ako se doda malo vise tjestenine (mesa ima dovoljno) moze proci i kao samostalan obrok.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 21:42

@pera84 (citat):
1kg junetine
1glavica luka
2-3 mrkve
 tjestenina po zelji

Meso se isijece na kocke, proprzi desetak minuta na jacoj vatri, doda se isjeckan luk, smanjiti na laganu vatru, poklopiti i dinstati dok se luk ne "istopi". Doda se isjeckana mrkva, kuha jos petnaest minuta (bez dodavanja vode). Doliti vodu, pojacati vatru, kad prokljuca ubaciti tjesteninu, lisce mrkve, zacin. Kuhati jos deset minuta.

Citav process traje oko 90 minuta.  Ako se doda malo vise tjestenine (mesa ima dovoljno) moze proci i kao samostalan obrok.
Ovo je za srodnu temu, druze pero. To je za "ljubitelje prave hrane", a ovdje su improvizacije.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 21:43

@pera84 (citat):
1kg junetine
1glavica luka
2-3 mrkve
 tjestenina po zelji

Uz ovo, stavim još crvenu papriku (svježu, ne ljutu), par rajčica, peršin, celer, sol i malo papra, ali ne vegetu.
S vegetom prava juha ima okus umjetne, pa mi to nije to. Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 21:52

@PORUCNIK (citat):
Ovo je za srodnu temu, druze pero. To je za "ljubitelje prave hrane", a ovdje su improvizacije.

Kako si stavio naslov ispada da se podrazumijeva da samci jedu samo improvizirano....

Ne bih se uvijek složio.... Smile
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 22:00

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Kako si stavio naslov ispada da se podrazumijeva da samci jedu samo improvizirano....

Ne bih se uvijek složio.... Smile
Tema je "Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane".
Dakle, sto brze i jednostavnije.
Naravno, ima samaca koji bas uzivaju u kulinarstvu. Ja nisam od tih. Jedem zato sto moram, a ne zato sto to volim. salutiranje 2

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 22:06

@PORUCNIK (citat):
Naravno, ima samaca koji bas uzivaju u kulinarstvu.

Taj sam (kad mi se da).

I kuhinja je samo MOJA, bez ikoga da ometa s ovim i onim.

Neke stvari su neprocjenjive. Laughing
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 22:13

@PORUCNIK (citat):

Koliko ja znam pise "jednostavne". A kud ces sta jednostavnije od ovog. Osim toga, ja iz ovakve jedne serpe izvucem (zavisno koliko su musterije gladne) 8-10 dobrih porcija. Za samca, prava stvar. Ostavis serpu u frizider, (moze bez problema stajati sedam do deset dana) kad ti treba pogrijes sebi jedan tanjur, pet minuta imas rucak.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   31.01.16 22:16

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Naravno, ima samaca koji bas uzivaju u kulinarstvu.

Taj sam (kad mi se da).

I kuhinja je samo MOJA, bez ikoga da ometa s ovim i onim.

Neke stvari su neprocjenjive. Laughing
Kad bih se dugo baktao oko hrane, jos manje bih uzivao u njoj.
Zamisli, trazis namirnice, obradjujes ih, izgubis sate, a pojedes za 15' ili pola sata. Cisto gubljenje vremena. Mad

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane   Today at 13:33

Na vrh Go down

Samo za samce i druge "ljubitelje" jednostavne hrane
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
» "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...
» BROM U ČAJU? ISTINA ILI SAMO PRIČA.....
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.