FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   31.08.16 21:41

Momci iz Prizrena verovatno se secaju svoje kasarne do trenutka kad joj promenjen licni opis! scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   31.08.16 22:12

Pogled na Prizren!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   31.08.16 23:00

Остаци бомбардоване касарне Рамиз Садику у Призрену, у кругу касарне данас су распоређени немачки војници.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 932
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   02.09.16 22:40

@mureZE (citat):
Pa gdje si druze Djida, nema te citavu vjecnost. Pozdrav za sve Prizrence.
Evo sam prijatelju MURE,navratim povremeno vidim šta ima novo....puno mi je srce jer ova tema živi i dalje i živeće još dugo siguran sam.
Puno je divnih,dragih ljudi kojima je Prizren i služenje JNA u njemu ostavio neizbrisiv trag u životima,tu je naravno i prijatelj ERCOV koji  na poseban način takođe oživljava ovu priču.
Pozdrav svima drugovi salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1033
Član od : 2014-08-31
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   04.09.16 12:40

@Djida (citat):
@mureZE (citat):
Pa gdje si druze Djida, nema te citavu vjecnost. Pozdrav za sve Prizrence.
Evo sam prijatelju MURE,navratim povremeno vidim šta ima novo....puno mi je srce jer ova tema živi i dalje i živeće još dugo siguran sam.
Puno je divnih,dragih ljudi kojima je Prizren i služenje JNA u njemu ostavio neizbrisiv trag u životima,tu je naravno i prijatelj ERCOV koji  na poseban način takođe oživljava ovu priču.
Pozdrav svima drugovi salutiranje
Pozdrav za sve Prizrence,

lijepo je vidjeti da smo aktivni oko našeg Prizrena u kojemu smo proveli jedan dio mladosti koji će vječno ostati zabilježen u memoriji. Drago mi je da se javite povremeno ali bilo bi mi još ljepše prilikom otvaranja teme da vidim posjete i objave starih ali i novih korisnika.
Neka nam vječno živi kasarna Ramiz Sadiku, drugarski pozdrav  Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   10.09.16 11:46

Drugarski i vojnički pozdrav od braće džombama Prizrencima i dečkima s karaule Bituše!! Very Happy
Na vrh Go down
2016-09-07
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-09-07

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   12.09.16 14:35

@slavonski brod (citat):
@strahinja (citat):
@mureZE (citat):

Jedna poznata građevina u kasarni čija je namjena donekle ostala ista i poslije nas.
Ne mogu baš sa sigurnošću da tvrdim ali ovo nije zgrada gde su nekad bili izviđači, inžinjerija itd?
Što se tiče ovoga objekta to nije bilo u moje vrijeme o tome ćeš dobiti bolje informacije od kolega koji su opisivali kasarnu u njihovo vrijeme te o novo izgrađenim zgradama ili objektima.
Pozdrav svima od tenkiste 90/91...zgrada na slici je koristena za tenkiste (na drugom spratu), na trecem mislim da je PVO imao svoje spavaonice. Papic/JC.
Na vrh Go down
2016-09-07
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-09-07

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   13.09.16 12:12

ima li kojeg "tenkiste" iz generacije 90/91 ?
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   14.09.16 19:23

@2016-09-07 (citat):

Kolega jesi li gledao na drugim mjestima što se tiče teme Kopnene vojska - tenkisti, možda netko ima iz tvoje generacije. Sretno!!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   15.09.16 20:43

@slavonski brod (citat):
@2016-09-07 (citat):

Kolega jesi li gledao na drugim mjestima što se tiče teme Kopnene vojska - tenkisti, možda netko ima iz tvoje generacije. Sretno!!

Kolega imaš na forumu Prizren 90/91 izgleda da su tvoji klasići.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   15.09.16 22:48

@slavonski brod (citat):
Drugarski i vojnički pozdrav od braće džombama Prizrencima i dečkima s karaule Bituše!! Very Happy
to deckima sa Bituse moze polovicno da se uzme,jer ova dvojica,Prke i kuhar mozda bi i mogli nekako da se uklope u tu opciju,ali prijatelju moj,ja ti iskocio odavno iz te klase,ali u svakom slucaju hvala,a dugujes vec odavno,ili izbegavas bilo kakav podatak o bratu!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   16.09.16 18:47

@ercov54 (citat):
@slavonski brod (citat):
to deckima sa Bituse moze polovicno da se uzme,jer ova dvojica,Prke i kuhar mozda bi i mogli nekako da se uklope u tu opciju,ali prijatelju moj,ja ti iskocio odavno iz te klase,ali u svakom slucaju hvala,a dugujes vec odavno,ili izbegavas bilo kakav podatak o bratu!
Lijepi pozdrav kolega Ercov,

što se tiče moga brata Dinosaurusa u kontaktu smo i svi imate lijepe pozdrave, što se tiče povratka znaš kakav je on drugar, kolega i prijatelj za sada ostaje tamo gdje je. Još si ti prijatelju moj u dobroj formi pa ako nema mjesta u prvoj postavi tima ti si prva zlatna rezerva / 12 igrač /, još uvijek si igrač na niske lopte. Sve vas pozdravljaju braća Dinosaurus i Slavonski salutiranje
Na vrh Go down
Dača74
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   20.09.16 20:31

Pozdrav svima! Kao prvo jasna su mi pravila foruma, jer se isti odnosi iskljucivo na pripadnike JNA.
Ja sam sluzio kompletan vojni rok u Prizrenu 92/93 septembarska klasa. Ukoliko je moguce jako bi voleo da se javi neko ko je služio u to vreme. Četa veze i četa vojne policije! Dosta oficira i podoficira je pretpostavljam bilo isto u to vreme kao i nekoliko godina unazad. 
Recimo meni je, dok sam bio u ceti veze, komandir cete bio kapetan Lekic a komandir voda poručnik Sekulić, bio je tu i potporucnik Dragićević, pa vodnik Todorović (brka). U četi VP gde sam bio duže, komandir je bio kapetan Uroš Nikolić, a moj komandir voda porucnik Sasa Stojanović. 
Izvinjavam se ako sam prekrsio pravila foruma, ali bi zaista voleo da pronadjem nekog klasica iz tog vremena.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   24.09.16 19:01

@Dača74 (citat):
Pozdrav svima! Kao prvo jasna su mi pravila foruma, jer se isti odnosi iskljucivo na pripadnike JNA.
Ja sam sluzio kompletan vojni rok u Prizrenu 92/93 septembarska klasa. Ukoliko je moguce jako bi voleo da se javi neko ko je služio u to vreme. Četa veze i četa vojne policije! Dosta oficira i podoficira je pretpostavljam bilo isto u to vreme kao i nekoliko godina unazad. 
Recimo meni je, dok sam bio u ceti veze, komandir cete bio kapetan Lekic a komandir voda poručnik Sekulić, bio je tu i potporucnik Dragićević, pa vodnik Todorović (brka). U četi VP gde sam bio duže, komandir je bio kapetan Uroš Nikolić, a moj komandir voda porucnik Sasa Stojanović. 
Izvinjavam se ako sam prekrsio pravila foruma, ali bi zaista voleo da pronadjem nekog klasica iz tog vremena.

Lijepi pozdrav kolega i dobro došao na forum!! salutiranje
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 208
Dob : 41
M(j)esto jug srbije

KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   05.10.16 20:13

Sto se desava sa ekipom Prizrenaca nigde nikog osim mene svakodnevno dezuram na forum  scratch a i granicari bi trebalo da se jave na forum dase odmore reona.POZDRAV DRUGARI bounce bounce
Na vrh Go down
mureZE
Desetar
Desetar

Broj komentara : 285
Član od : 2015-05-22
Dob : 45
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   06.10.16 9:33

Granica od Plavske rijeke do vrha Koritnika je pod kontrolom. Pozdrav sa karaule "25. Maj", Krstac
Na vrh Go down
mureZE
Desetar
Desetar

Broj komentara : 285
Član od : 2015-05-22
Dob : 45
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   06.10.16 9:36

Evo i dokaza
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   06.10.16 20:03

@mureZE (citat):
Granica od Plavske rijeke do vrha Koritnika je pod kontrolom. Pozdrav sa karaule "25. Maj", Krstac

Izviđačka četa uvijek u pripravnosti i spremna za pokret. Pozdrav svim Prizrencima salutiranje
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 208
Dob : 41
M(j)esto jug srbije

KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   06.10.16 20:48

To moze samo 549 motorizovana brigada uvek je bila u pripravnosti i bice.Svaka cast za momke sa karaule Krstac.Pozdrav za sve granicare,Izvidjace,Pesadince,a naravno i Pozadince i sve ostale vojnike koje su sluzile u kasarni Ramiz sadiku. cheers cheers
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2013-12-25
Dob : 46
M(j)esto Bugojno

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   07.10.16 13:38

RIV sve Vas prati i sluša.Pozdrav za ekipu iz Prizrena....
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   07.10.16 19:41

@MikiJovanovic (citat):
To moze samo 549 motorizovana brigada uvek je bila u pripravnosti i bice.Svaka cast za momke sa karaule Krstac.Pozdrav za sve granicare,Izvidjace,Pesadince,a naravno i Pozadince i sve ostale vojnike koje su sluzile u kasarni Ramiz sadiku. cheers cheers

Svaka čast ponovno krenulo okupljanje pripadnika 549 MB. Very Happy
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   07.10.16 19:49

@sarentica (citat):
RIV sve Vas prati i sluša.Pozdrav za ekipu iz Prizrena....

Evo i našega kolege iz RIV-a koji uredno prati nas i brigadu te cijelo područje Prizrena!!
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   08.10.16 21:10

Pratio je on i malo dalje od Prizrena, snimali su oni i razgovore s druge strane granice, tako su snimili i nas graničare kad smo radili gluposti s RUP 12.
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2013-12-25
Dob : 46
M(j)esto Bugojno

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   08.10.16 21:49

@vargas (citat):
Pratio je on i malo dalje od Prizrena, snimali su oni i razgovore s druge strane granice, tako su snimili i nas graničare kad smo radili gluposti s RUP 12.
Druže vargas služba je služba a družba je družba.A to za RUP 12 tko zna,iskreno ćisto sumnjam u to,postojali su određeni priroriteti a Vi nažalost to niste bili.Pozdrav druže vargas....
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   08.10.16 22:18

Sarentica, bili smo i te kakav prioritet kad su došli nekakvi , mislim potpukovnici i majori iz Prištine k našem Komandantu odsjeka i pustili mu tonski zapis gdje moj klasić Tihomir iz Osjeka jebe Albancima sve po spisku. Kad je Tihomir radio gluposti s ekipom, ja sam im dijelio plaću i poštu na granici, a kad su ovi za nekoliko dana došli jebavat mojeg majora Dragišića, ja sam im kuhao kavu, tako da sam svjedok i jednom i drugom događaju. A sad tko nas je snimio, da li Vi iz onog kamiona kod kancelarija pozadine, ili netko drugi, znam samo da smo zbog toga imali problema. Događaj je inače iz perioda veljača-ožujak 1989.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   Today at 9:32

Na vrh Go down

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 21/23Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren tenkisti 89/90
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)