FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27
AutorPoruka
PORUCNIK
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 5803
REPUTACIJA : 72
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   25.10.17 22:23

@MikiJovanovic (citat):
kudeste  Prizrenci moji.Ja ne odustajem od ove nase teme ali moralo se raditi oko poljop.poslova tako da sam 20tak dana skreno sa kolovoza.Jos jednom veliki pozdrav sa Juga Srbije. ljeto

To je OPP Very Happy

Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 940
REPUTACIJA : 179
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   25.10.17 22:45

@ercov54 (citat):
@mureZE (citat):
eh kako poslije jedne cjepanice frcaju iskre. sad se nadam da će se vatra rasplamsati.
Druze prijtelju,a i ostali momci Prizrena,ne dozvolite da se vatra ugasi!
Ulozeno puno rada i vremena za ozivljavanje ovako sjajne teme!
Treba se nadati da tvorci Djida i Dinosaurus uvide da su potrebni ovde i vratese da se druze sa sjajnim momcima koji odrzavli vatru da se ne ugasi,a mi sa drugih tema bicemo uvek tu da Vas podrzimo!
Evo i mene,svratim i ja ponekad u Prizren onako na brzinu pregledam pisanje drugova nadajući se povratku druga Dinosaurusa.
Tema o Prizrenu je jaka i jedna od najboljih zahvaljujući svima vama i ostaće takva ne brinite.
Pozdrav za sve Prizrence a posebno za našeg druga Ercova salutiranje
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 316
REPUTACIJA : 47
Član od : 2015-05-22
Dob : 46
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   26.10.17 15:36

POLAZAK-2

Još jedno čekanje u staničnoj zgradi, samo ovaj put nema švrljanja. Polako se uvlači nervoza, šta da radim, kasnim, hodam nesvjestan okoline . Znam da me je danas u kasarni čekao kolega koji je majska klasa i koji je imao obavezu da mi olakša prvi dan u kasarni. Dok hodam prema kafani koja je u sklopu stanice polako postajem svjestan okoline oko sebe. Tek sad vidim da sam ustvari samo ja u holu stanice a ništa bolja situacija nije bila ni u kafani. Pospani konobar i još dva čovjeka koji sjede negdje u uglu. Pitam konobara do kada je otvorena kafana i on mi saopštava radosnu vijest da kafana radi čitavu noć. Veliko olakšanje. Sjedam naručujem piće, pa još jedno i gledam kroz velika prozorska okna na perone. Tek sada sam svjestan svega oko sebe. Kroz prozor vidim nekoliko kolosjeka koji su osvjetljeni slabim svjetlom i vidim maglu ili smog koji ne dozvoljava pogled na okolinu. Sa svakim pićem prestaje i nervoza i sada već i rjeđe gledam na sat. Ipak vrijeme teče i dolazi trenutak kada moram napustiti prostorije i "zauzeti" mjesto u vozu.

Voz stoji na peronu i ja sam sam koji koristi ovo prevozno sredstvo. A kako i ne bi bio kada je daleko iza ponoći. Ulazim u vagon a mjesto koliko hoćeš. Sjedam i sada i razbuđen, čekam polazak voza. Ubrzo se i to dešava i počinje ravnomjerno kloparanje po šinama. Gledam kroz prozor i ne vidim ništa samo mrak. Pokušavam da zaspim ali mi to ne uspijeva. Konačno počinje da svanjava što mi dozvoljava da vidim kuda se krećemo. Međutim ako ranije od mraka nisam ništa vidio sada nemam šta da vidim osim rijetkih kuća po obroncima. Ali kako dan zamjenjuje noć tako se pred mojim očima ukazuju prekrasni predjeli što me u neku ruku odobrovoljava. Slijedi truckanje i izlazak sunca koji dočekujem na prozoru i uživam u toplini koja se širi tijelom. U ranim jutarnjim satima ulazimo u stanicu Prizren gdje izlazim i vidim da je to kraj svijeta, jer pruga ne ide dalje.Tek sada vidim da je na vozu umjesto električne mašine prikačena dizelka (a kako sam kasnije saznao razlog je što taj dio pruge od Kosova polja do Prizrena nije elektrificiran ili je bilo nekakvih problema sa mrežom sada nisam siguran). Gledam gdje sam to došao i sada mi se čini da je stanica u Kosovo polju vrhunac arhitekture u odnosu na ovu stanicu u Prizrenu. Prolazim kroz samu staničnu zgradu i očekujem vojnu policiju koja čeka regrute ispred iste, međutim niko mi ne prilazi, iako nije bilo teško shvatiti razlog mog dolaska u ovaj grad. Uzimam svoju torbu i polako krećem prema gradu. Kako kasnim jedan dan odlučujem da ne idem odmah u kasarnu već da malo prošetam gradom a da se tamo negdje poslije podne javim u kasarnu.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 316
REPUTACIJA : 47
Član od : 2015-05-22
Dob : 46
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   26.10.17 15:38

jedna fotka iz nekog ranijeg perioda. možda ima djidinih ili kolega od slavonskog.
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1076
REPUTACIJA : 77
Član od : 2014-08-31
Dob : 50
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   26.10.17 21:05

@Djida (citat):
@ercov54 (citat):
@mureZE (citat):
eh kako poslije jedne cjepanice frcaju iskre. sad se nadam da će se vatra rasplamsati.
Druze prijtelju,a i ostali momci Prizrena,ne dozvolite da se vatra ugasi!
Ulozeno puno rada i vremena za ozivljavanje ovako sjajne teme!
Treba se nadati da tvorci Djida i Dinosaurus uvide da su potrebni ovde i vratese da se druze sa sjajnim momcima koji odrzavli vatru da se ne ugasi,a mi sa drugih tema bicemo uvek tu da Vas podrzimo!
Evo i mene,svratim i ja ponekad u Prizren onako na brzinu pregledam pisanje drugova nadajući se povratku druga Dinosaurusa.
Tema o Prizrenu je jaka i jedna od najboljih zahvaljujući svima vama i ostaće takva ne brinite.
Pozdrav za sve Prizrence a posebno za našeg druga Ercova salutiranje
Pozdrav za kolegu Djida što se tiče povratka brata Dinosaurusa imate svi pozdrave od mene u njegovo ime a za povratak još nije odlučio pisati zamolbu. Prati on svaki vaš korak!
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 367
REPUTACIJA : 55
Član od : 2013-05-29
Dob : 49
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   26.10.17 21:05

MureZe, trebao si ići za Peć, tek tamo bi vidio kraj svijeta, Prizren kakav god bio, bio je Beč naspram Peći.
Na vrh Go down
Kaladon
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
REPUTACIJA : 1
Član od : 2017-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   19.11.17 6:59

@Djida (citat):
Ercove,Slavonski hvala i samo opušteno napred u srčano opisivanje dana provedenih u Jna.
Što se tiče ves-a,koliko je ko od nas bio obučen za vreme Jna napisaću moje iskustvo pa procenite sami.Iako sam bio vozač delio sam dobro i zlo sa mojim drugovima iz jedinice protivavioncima,oslanjali smo se jedni na druge.Po ves-u trebao sam proći mnogo lakše ali bilo je sranja-vanrednog stanja.
Svestan sam da u to vreme većina vojnika u drugim delovima Jugoslavije nije ni znala kakva je situacija na Kosovu,nisu znali kako iskaču oči od suzavca,za vojsku van kasarni,za ogroman broj tadašnje Savezne policije,za spavanje u šatorima skoro devet meseci,za svakodnevno puškaranje između policije i demostranata,za mrtve,za zabranu izlaska u grad.
Nisam se žalio što sam došao kući posle devet meseci već sam bio radostan što uopšte i idem na redovno........a imao sam lagani  ves 12701 vozač motornih vozila u Jna.
Sad kad se pomislim verovatno bi izabrao opet takvo služenje narodu.
Na današnji dan 11.11.1988 u sitnim satima sa još nekoliko drugova iz Kičeva vozom stižemo uveče u Prizren u prekomandu.
Kakva je zima bila ljudi kad bi znali prosto neverovatno,krećući se onako smrzli pešice od stanice prema kasarni gledali se i čudili pustim ulicama Prizrena,prelepoj Bistrici i laganim koracima grabili ka našoj kasarni onako sve važni misleći da nas jedva čekaju,da smo kao mi nešto bitni Very Happy.

Pozdrav Djida,

Mislim da smo stigli u istoj gropi u istom vozu iz Kiceva.. jos uvek pamtim one puste ulice dok smo isli prema kasarni negde posle ponoci. Ja sam prekomandovan u pozadinu I proveo sam ceo vojni rok kao vozac tamo. Ako se ne varam, komadant kasarne je bio pukovnik Himzo Pecenkovic. Jos uvek pamtim detalje sa pokretnog logorovanja .. Dulje (jedinice poslatei iz Sarajeva - ako se nevaram iz Slavise Vajner Cica kasarne..) , Djakovica, selo Zur, voznje do karaula, fiskulture I trcanja ujutro oko kasarne, istresanje cebadi I sporeta na drva u spavaonama u podrumu - pozadinski bataljon, tehnicke radionice, obilaska izdvojenih straza posle ponoci sa kapetanom Soficem, gledanja filmova u vojnickom klubu..
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 940
REPUTACIJA : 179
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   19.11.17 19:13

@Kaladon (citat):
@Djida (citat):
Ercove,Slavonski hvala i samo opušteno napred u srčano opisivanje dana provedenih u Jna.
Što se tiče ves-a,koliko je ko od nas bio obučen za vreme Jna napisaću moje iskustvo pa procenite sami.Iako sam bio vozač delio sam dobro i zlo sa mojim drugovima iz jedinice protivavioncima,oslanjali smo se jedni na druge.Po ves-u trebao sam proći mnogo lakše ali bilo je sranja-vanrednog stanja.
Svestan sam da u to vreme većina vojnika u drugim delovima Jugoslavije nije ni znala kakva je situacija na Kosovu,nisu znali kako iskaču oči od suzavca,za vojsku van kasarni,za ogroman broj tadašnje Savezne policije,za spavanje u šatorima skoro devet meseci,za svakodnevno puškaranje između policije i demostranata,za mrtve,za zabranu izlaska u grad.
Nisam se žalio što sam došao kući posle devet meseci već sam bio radostan što uopšte i idem na redovno........a imao sam lagani  ves 12701 vozač motornih vozila u Jna.
Na današnji dan 11.11.1988 u sitnim satima sa još nekoliko drugova iz Kičeva vozom stižemo uveče u Prizren u prekomandu.
Kakva je zima bila ljudi kad bi znali prosto neverovatno,krećući se onako smrzli pešice od stanice prema kasarni gledali se i čudili pustim ulicama Prizrena,prelepoj Bistrici i laganim koracima grabili ka našoj kasarni onako sve važni misleći da nas jedva čekaju,da smo kao mi nešto bitni Very Happy.

Pozdrav Djida,

Mislim da smo stigli u istoj gropi u istom vozu iz Kiceva.. jos uvek pamtim one puste ulice dok smo isli prema kasarni negde posle ponoci. Ja sam prekomandovan u pozadinu I proveo sam ceo vojni rok kao vozac tamo. Ako se ne varam, komadant kasarne je bio pukovnik Himzo Pecenkovic. Jos uvek pamtim detalje sa pokretnog logorovanja .. Dulje (jedinice poslatei iz Sarajeva - ako se nevaram iz Slavise Vajner Cica kasarne..) , Djakovica, selo Zur, voznje do karaula, fiskulture I trcanja ujutro oko kasarne, istresanje cebadi I sporeta na drva u spavaonama u podrumu - pozadinski bataljon, tehnicke radionice, obilaska izdvojenih straza posle ponoci sa kapetanom Soficem, gledanja filmova u vojnickom klubu..
Druže KALADON,sigurno smo došli istim vozom iz Kičeva,setio bih se tebe tvog lika kad bi imao neku fotografiju.Ti si prošao mnogo bolje i opuštenije u pozadini nego ja u Pvo.Sećam se svih Mirkovića,Slobe,Rake,Fagnjena,Taskova.Komandandant kasarne je bio p.pokovnik Pečenković.Kako se ne bih sećao našeg dolaska u Prizren to se pamti i urezano je u sećanju.Pozdrav druže
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1076
REPUTACIJA : 77
Član od : 2014-08-31
Dob : 50
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   19.11.17 19:37

@Kaladon (citat):
@Djida (citat):

Pozdrav Djida,

Pozdrav kolegi Kaladon sada raspali o svojim događajima za vrijeme koje si proveo u Prizrenu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3693
REPUTACIJA : 275
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)   19.11.17 20:57

Jakome raduje kad vidim da Djida svrati,a mojim prijateljima iz Prizrena zelim da vas ima svakim danom sve vise i vise,a pozdrav za velikog Dinosaurusa!
Na vrh Go down

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 27/27Idi na stranicu : Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91