FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Ohrid VP 5970/45

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Jakob Trček
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-07-13
Dob : 65
M(j)esto Vrhnika

KomentarNaslov komentara: Ohrid 1974   24.05.18 22:02

@Dusan Gibarac (citat):
Sluzio sam 1974. Bilo je fantasticno! Dosao sam mator u 29-oj godini. Komandanta p.pukovnik Vlado Stojanovic kasnije komandant Prve Armije u Beogradu. Komandant bataljona Josip Hajba, Slovenac divan covek. Pravio sam kabinete za programiranu nastavu i ostao da uzivam 3 nedelje posle otpusta - toliko je bilo lepo. Imao sam mnogo redovnih vojnika kao pripomoc za izgradnju kabneta; nabolji jedan Albanac i jedan Slovenac, nije se gledalo odakle si. Voleo bih jedno da posetim kasarnu ako  jos postoji, da pokazem sinu koji je odrastao u USA, samo rodjen u Beogradu.

Da li znaš ime slovenca.Ja sam bio stažista.Čini mi se da si dobro crtao.
Na vrh Go down
alfasud-82
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-05-24
Dob : 56
M(j)esto novi sad

KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid VP 5970/45   29.06.18 13:17

@Dusan Gibarac (citat):
Sluzio sam 1974. Bilo je fantasticno! Dosao sam mator u 29-oj godini. Komandanta p.pukovnik Vlado Stojanovic kasnije komandant Prve Armije u Beogradu. Komandant bataljona Josip Hajba, Slovenac divan covek. Pravio sam kabinete za programiranu nastavu i ostao da uzivam 3 nedelje posle otpusta - toliko je bilo lepo. Imao sam mnogo redovnih vojnika kao pripomoc za izgradnju kabneta; nabolji jedan Albanac i jedan Slovenac, nije se gledalo odakle si. Voleo bih jedno da posetim kasarnu ako  jos postoji, da pokazem sinu koji je odrastao u USA, samo rodjen u Beogradu.
evo kako danas izgleda kasarna
https://www.instantstreetview.com/@41.127921,20.811071,309.51h,1.19p,1z
Na vrh Go down

Ohrid VP 5970/45
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ohrid VP 5970/45
» OHRID VP 5970/24 god 81/82
» Ohrid graničari
» VP 7059 Ohrid