FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Biseri iz JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3912
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Biseri iz JNA   29.12.15 23:27

Svakako smo culi neke stvari koje su nas zasmijale, bilo od pretpostavljeninih, ili podcinjenih, ili kolega.
Moj k-dir voda na VA je rekao jednom prilikom:
- Ponesite drvene bojice u boji Razz

milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2449
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Biseri iz JNA   30.12.15 4:45

Jedan od bisera kojeg se sjecam desio se u Skopskoj kasarni "Marsal Tito"gdje smo se preselili iz Kiceva.Doslo je do promjene,kurs za komandire odelenja iz Kiceva prelazi u Skopje a obuka za vozace se iz Skopja seli u Kicevo- zadnjih dana 1980-e.
Kako je jedan momak predmet ove anegdote dospeo na kurs za KO je bila velika nepoznanica svima nama?Bio je totalno nepismen,nikoga ne vredjam ali zaista ogranicenih intelektualnih sposobnosti/neko od vas ce vjerovatno pomisliti"rodjen za desetara" .Niti cinove u vojsci nije mogao nauciti.
Bio je tih,najcesce slobodno vrijeme je provodio u kantini cugajuci pivu,voljeli smo ga,bio nam je kao maskota voda,redom smo ga castili pivom i napolitankom...........
Jednog dana nas dvojica sjedimo u kantini,on raspojasan i fali mu dugme na kosulji,kapa mu je bila prevelika,nakrivljena pomalo seretski,nije licio na vojnika JNA.U kantinu ulazi glavom i bradom komandant kasarne pukovnik Marinko Vukosavljevic.Kada ga ugleda onakvog viknu Evil or Very Mad "vojnice"-izvolte druze vodnice prodera se moj drugar.Nisam ja vodnik,ja sam razvodnik- odgovori mu pukovnik Vukosavljevic.
Razumem druze razvodnice odgovori mu on................................

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 503
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Biseri iz JNA   30.12.15 12:30

Uvijek se sjetim zastavnika Ive Forenbahera i njegovog "izlazno Belo odijelo" valjda da ga cijeli svijet razume
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 3912
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Biseri iz JNA   30.12.15 14:09

Dok smo uvjezbavali strojevi korak za promociju jedne od starijih klasa potporucnika, jedan kolega iz voda je konstatovao:
- Ovo je generalna proba.
- Odkud ti to? - pitali smo mi jer je pred nama bilo jos tri dana tabananja do promocije.
- Pa general je na bini Very Happy

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Biseri iz JNA   Today at 22:29

Na vrh Go down

Biseri iz JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1