FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Iseljenici

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
AutorPoruka
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2739
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   27/1/2016, 03:29

@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):

Poručniče, pazi se da ti netko od ovih gastarbajtera i iseljenika tu ne nađe neki posao vani (i smještaj i pozajmicu za prvu ruku), a šta ćeš onda... Wink

Nešto si zainteresiran za temu.... Smile
Ma, druze Max, jos uvijek mislim da je u CG bolje lezat za 450 nego u Americi radit za 1 500 eura Mad
Drug porucnik kakvo lezanje i penzija-nemoj zezat.
Ako je iko ovdje mlad onda si ti,koliko sam uspio pohvatati iz tvojih postova jos uvijek nisi izgubio vjeru u ljude,gajis jake ideale a dok ima toga ima i mladosti i kreativnosti.Obicno kada se pocne stariti pocinje i gubitak nazovimo to "ideala mladosti" i pocinju oni materijalni ideali.
Za tebe je sada najbolje vrijeme da se otisnes u pecalbu,odradis par godina na nekoj bausteli i nazad u Montenegro.
Vi oficiri imate stecenu disciplinu i brzo bi se adaptirao ,nacemo i neku vatrenu sa Kariba bounce bounce

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   27/1/2016, 05:08

Ova podpresednica vlade izjavi da je Srbija u zadnjih 15 godina izgubila 300 000 ljudi zbog iseljenja,jos samo da da ostavku jer je kao podpredsednica vlade direktan krivac tolikom odlivu,da je vlada sposobna nebi bilo tolikog iseljenja

Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   27/1/2016, 06:13

neko je davno na forumu napisao da nije bezao od JNA vec od budala iz JNA. JNA vise nema tako da ovih 300.000 zna se od koga su pobegli
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   27/1/2016, 06:18

baustel nikako
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   27/1/2016, 07:10

nase crkveno imanje piknik

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   27/1/2016, 07:17

Kakvo bi to bilo selo bez fudbalskog kluba

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   27/1/2016, 07:23

mala sala za male iseljenike,zavrsni cas vjeronauke-"pucaju od znanja"

Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 843
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   27/1/2016, 21:42

Čitao sam pažljivo komentare posle mog teksta te nema razloga da se iko oseća prozvanim, jer mi se ovde družimo ovako virtuelno, ne znamo se direktno ali to i nije bitno za ovu temu. Moja intervencija bila je više u smislu onih podela na godine, od do..pa od neke do nekog doba, i u tom smislu sam izneo svoje mišljenje i prve asocijacije koje padaju na pamet. Te asocijacije naravno da ne moraju biti tačne, samo ima nas dosta koji smo ovde u Srbiji ostali i eto, to trpimo, kako reče neko gore od sagovornika i mirimo sa sa tom platom od 200 evra recimo. Lično mi nije pravo onaj deo dok je još bila JNA gde su jedni odazvali se crvenom mob. pozivu a deo nije već je pobegao van granica zemlje. Ja sam se odazvao i bogu hvala preživeo sam, nisam stradao niti sam invalid a šta je sa onim koji to jesu, dok za to vreme gomila njih je pobegla iz zemlje Srbije i ispala pametna a mi budale isto i 99 g. zbrisali a mi koji smo se odazvali ispali opet izgleda budale a takvi koji su pobegli, njih je režim rehabilitovao tj amnestirao kao da ništa nije bilo, tipa puj pike ne važi. U ovom delu ne mogu se složiti sa nekim učesnicima na forumu u kvalifikaciji razloga što su Oni bili pametniji a Mi koji smo ostali ispali budale.
Ja sam direktan i neću da se iko ljuti, već prihvati ovo kao lično mišljenje bez guranja nekom prst u oko...
Imam jedno pitanje: Kad bih ja sad negde otišao pod ove stare dane da radim a imam 53 godine, što je nemoguće da odem, kako bih se ja zvao ? Radnik na privremenom radu, iseljenik, emigrant ili nešto između tipa otišao na "kratko" da zaradi neki dinar da ne bi živeo na srbijanskih 200 evra ?
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4108
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Iseljenici   28/1/2016, 02:49

@milutins (citat):
@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):

Poručniče, pazi se da ti netko od ovih gastarbajtera i iseljenika tu ne nađe neki posao vani (i smještaj i pozajmicu za prvu ruku), a šta ćeš onda... Wink

Nešto si zainteresiran za temu.... Smile
Ma, druze Max, jos uvijek mislim da je u CG bolje lezat za 450 nego u Americi radit za 1 500 eura Mad
Drug porucnik kakvo lezanje i penzija-nemoj zezat.
Ako je iko ovdje mlad onda si ti,koliko sam uspio pohvatati iz tvojih postova jos uvijek nisi izgubio vjeru u ljude,gajis jake ideale a dok ima toga ima i mladosti i kreativnosti.Obicno kada se pocne stariti pocinje i gubitak nazovimo to "ideala mladosti" i pocinju oni materijalni ideali.
Za tebe je sada najbolje vrijeme da se otisnes u pecalbu,odradis par godina na nekoj bausteli i nazad u Montenegro.
Vi oficiri imate stecenu disciplinu i brzo bi se adaptirao ,nacemo i neku vatrenu sa Kariba bounce bounce
Hvala, milutins! Tesko da sam ja za baustel, a jos teze da bih ista ustedio. Zaboravljas na moje podneblje Laughing
Da mi je novac nesto primarno, davno bih ispolagao razliku za neki fakultet, ili, jos bolje, ukljucio se u politiku. Ili, kao ex oficir, zatrazio azil negdje u Evropi, u godinama bezumlja.

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   28/1/2016, 06:59

Sloba 1 zasto mislis da je 53god mnogo I da je nemoguce da odes I negde da radis? ja skoro dve nedelje sedim kod kuce kao idiot I neradim nista. juce uzmem telefon u ruke I kompjuter. od norveske do austrije pregledam oglase ,zovem telefonom pitam za posao i saljem @mail. napravim dogovor za austriju 1200eur I obezbedjen smestaj. ako se gazda ne predomisli ili nesto ne promeni ja u subotu znaci za dva dana ponovo krecem preko granice.
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4820
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   28/1/2016, 08:09

@vladimir (citat):
Sloba 1  zasto mislis da je 53god mnogo I da  je nemoguce da odes I  negde da radis? ja skoro dve nedelje sedim kod kuce  kao idiot I neradim nista. juce uzmem telefon u ruke I kompjuter. od norveske do austrije   pregledam oglase ,zovem telefonom pitam za posao i saljem @mail.  napravim dogovor za austriju  1200eur I obezbedjen smestaj. ako se  gazda ne predomisli ili nesto ne promeni  ja u subotu znaci za dva dana ponovo krecem preko granice.

Svaka čast Vladimire!

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4108
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   28/1/2016, 12:34

@vladimir (citat):
Sloba 1  zasto mislis da je 53god mnogo I da  je nemoguce da odes I  negde da radis? ja skoro dve nedelje sedim kod kuce  kao idiot I neradim nista. juce uzmem telefon u ruke I kompjuter. od norveske do austrije   pregledam oglase ,zovem telefonom pitam za posao i saljem @mail.  napravim dogovor za austriju  1200eur I obezbedjen smestaj. ako se  gazda ne predomisli ili nesto ne promeni  ja u subotu znaci za dva dana ponovo krecem preko granice.
Srecno bilo, vladimire! Nadam se da ce potrajati do ponovnog rada u Svedskoj.

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   28/1/2016, 20:43

Teško iz više razloga, godine života, pa onda znam samo srpski i nijedan drugi jezik, nemam zanat već sam službenik a to nikom ne treba, pa onda nemam logistiku i ne mogu ići s neba pa u rebra na neviđeno i nesigurno. Mora čovek da ima nekog da bi bio siguran inače u suprotnosti bolje odmah da izvadi povratnu kartu ma gde otišao.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   28/1/2016, 20:51

Čovek u Austriji već dugo i tako pričamo i ja što god pitam on kaže, teško je, dolaze iz istočnog bloka, imaju prednost zbog unije, pa onda ja ga pitam za obezbeđenje ili neko portirstvo on kaže, ne treba sve su alarmi i nema toga tamo kao u nas. Pa onda od muke, pitam ga pa dobro jel treba tamo čobana, ni to ne treba, jer kažu neku električnu ogradu razvlače i skupljaju i time to menja pastire... A, ako mi neko i kaže da dođem, onda da kupim odmah povratnu kartu u smislu zaštite od neželjenog i prevare.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   28/1/2016, 20:56

Inače on je otišao jer je imao pouzdanu "štelu", takav izraz je upotrebio i još kad je čuo da ne znam zapravo ništa raditi i jezik ne znam, onda mi reče da su mi šanse minimalne i jedino kod nekog našeg koji je uspeo i tu ti ne treba jezik, ali s druge strane reče: Naši su najgori, i čak kasne s platom u stilu, ajde zemo biće ne brini, i da se klonim naših biznismena ako išta bude od posla.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   28/1/2016, 22:27

u zivotu nista nije sigurno I osigurano. meni je za Svedsku bila samo placena avionska karta u jednom pravcu. pojima nisam imao da su gazde pakistanac I iranac. nisam ni znao da idem u Vallentunu a nisam ni znao gde se to nalazi. receno mi je obezbedjen smestaj ali ne I da cu da spavam u servisu u improvizovanom smestaju. bilo je dana kad nism imao hleba da jedem a ni cigaru da zapalim. napolju -8 a prva prodavnica 3.5km udaljena od servisa. za prvi mesec dana rada platu nisam ni primio, receno mi je da cu pare dobiti tek kad budem krenem kuci. nema tu zasto I kako to je to. cutis radis I nadas se da ce sve biti kako treba. hvala bogu tako je I bilo. I ponovo krecem isto tako ako bog da u subotu 30.01.2016 ovaj put u Austriju. obecano mi je sta je obecano a dali ce tako biti ko zna. zivi bili pa videli. od sedenja ovde I gubljenja vremena nema nista. bolje mi je I to nesigurno preko granice nego sigurno nista ovde
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   29/1/2016, 22:56

Vladimire sretan put 

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   31/1/2016, 23:56

OD 01.02.2016  ponovo medju iseljenike ovaj put Austrija.Wels
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   1/2/2016, 06:32

Vladimire sve je to jako rizično i upravo iz tih razloga odlazak a ne zna čovek kako će biti, ispasti i završiti se, me najviše sputava... Tebi želim da i tamo prođeš srećno i uspešno kao i onda sa onim pakistancem. Ipak se upuštaš u vid avanture pa kako ispadne.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   1/2/2016, 16:55

@Sloba1 (citat):
Vladimire sve je to jako rizično i upravo iz tih razloga odlazak a ne zna čovek kako će biti, ispasti i završiti se, me najviše sputava... Tebi želim da i tamo prođeš srećno i uspešno kao i onda sa onim pakistancem. Ipak se upuštaš u vid avanture pa kako ispadne.

A sta ti je tu "avantura"?

Ne napusta posao direktora NIS-a i u gumenom camcu vesla preko okeana do Aljaske da kopa zlato. Kod kuce nema posla, znaci rizikuje duplo golo. Sjedne u autobus do Austrije, dobar dan - dobar dan- ja dos'o da radim - dobro dosao, evo radionica, evo alat....U najgorem slucaju moze da crkne kartu ako nema posla i to je to. Ili da ga balkanski "biznismen" zavrne za platu.
A i za to ima lijeka Batine

Ko nije krenuo nije ni stigao.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18478
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   2/2/2016, 11:04

Hm...

Dok tisuće mladih odlazi iz Hrvatske u Kanadu, ima onih koji idu u suprotnom smjeru. Među njima je Kanađanin Patrick Galeski (36), iz Edmontona u Alberti koji je prije više od devet godina došao u Varaždin i to zbog – posla.
Trenutačno radi u Savskoj Vesi i Varaždinu, gdje i živi. Da bi stvar bila zanimljivija, ne planira povratak jer tu ima sve što treba a i, kaže, ‘nije sve u novcu’.

http://net.hr/danas/hrvatska/dosao-i-ostao-zasto-mi-je-zivot-u-hrvatskoj-bolji-nego-u-kanadi/
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   2/2/2016, 14:09

Ima povratnika,treba uzeti u obzir koliki je procenat istih?Vjerovatno je u pitanju vrlo nizak jednocifren broj,mozda i u decimali.Zapad nije savrsen sistem,Canada je kao i USA jedna sasvim obicna zemlja sa svojim problemima i nedostacima.Mnogi sebi postave i veoma visoka,nerealna ocekivanja da bi poslije toga slijedila razocarenja.A i Patrick dosao u Canadu da studira politicke nauke?Jako cudno uzimajuci u obzir da je naftna industrija (i drvopreradjivacka)glavni izvor posla i prihoda.Njegov odlazak u Latinsku Ameriku je takodje diskutabilan?Nesto slicno kao da sam ja recimo 1986 zapucao iz SFRJ u Bugarsku-nikada mi to nije palo na pamet.
Skolovanje jeste skupo ko hoce na skupe Univerzitete,Ivy League kostaju preko $30K/ semestar za skolarinu i smjestaj,plus knjige,dzeparac,hrana,izlasci,auto i td.Drzavni Univerziteti su otprilike 40% od toga,ako se putuje od kuce ustedi se oko 50%,znaci nekih $8K kosta u njima semestar i isto toliko smjestaj.
Master studije su dosta skuplje.
S druge strane vecina studenata radi par sati dnevno,zaradi sebi dzeparac.Ko je primljen na Ivy league znaci da je dobar,jedan deo mu je besplatan,nesto od roditelja a nesto se i kreditira.

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   2/2/2016, 15:07

Ko oće radit svugdje ima posla!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18478
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   2/2/2016, 16:06

@Jozo Trklja (citat):

Very Happy
Staro zlatno pravilo...

Liječnica iz ambulante na Mljetu obratila se pismom svojim kolegama od kojih traži pomoć u pronalasku svog nasljednika. Ona bi trebala otići u mirovinu, a na natječaj se ne javlja nitko.

http://net.hr/danas/hrvatska/poziv-s-juga-dodite-raditi-na-jedan-od-najljepsih-otoka-svijeta-minimalna-placa-11-000-kuna/
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   2/2/2016, 16:10

@Max Blitz (citat):
@Jozo Trklja (citat):

Very Happy
Staro zlatno pravilo...

Liječnica iz ambulante na Mljetu obratila se pismom svojim kolegama od kojih traži pomoć u pronalasku svog nasljednika. Ona bi trebala otići u mirovinu, a na natječaj se ne javlja nitko.

http://net.hr/danas/hrvatska/poziv-s-juga-dodite-raditi-na-jedan-od-najljepsih-otoka-svijeta-minimalna-placa-11-000-kuna/
približno 11.000/7=1571.42 евра

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Today at 13:10

Na vrh Go down

Iseljenici
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/19Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Iseljenici
» Iseljenici