FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin

Share | 

Iseljenici

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 19314
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   22.03.17 0:09

Ubio suprugu zbog "veze sa crncem"...

Dagan Sekulić (38) osuđen je u američkoj državi Ohio na doživotni zatvor zbog ubojstva bivše supruge Željke (37), koje se dogodilo 9.12.2015. u gradiću Massillon (SAD).
Iz bratova pištolja, koji je uzeo iz njegove garaže, ispucao je 15 hitaca u Željku pa se poslije kajao, ali to nije utjecalo na stavove suca koji mu je uskratio i pravo traženja pomilovanja. Zbog prethodnih optužbi za nasilje u porodici, na doživotnu kaznu dodano mu je još 14 godina zatvora.

Dragan je priznao da je pucao u nju, ali je tvrdio kako nije imao namjeru ubiti je. Kako je naveo, pucao je u afektu jer je doznao kako je u vezi s kolegom, a kako je riječ o crncu, "imao je prekid filma u glavi"...
Inače, Dragan je iz BiH s porodicom izbjegao u Srbiju gdje je upoznao Željku, pa su emigrirali u SAD 2002. godine. U braku su dobili dvije kćeri koje imaju devet odnosno 13 godina.

https://www.doznajemo.com/post/bosanac-u-dijaspori-otkrio-da-mu-je-bivsa-zena-u-vezi-sa-crncem-ubio-je-s-15-hitaca

Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1925
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   22.03.17 19:17

pozdrav  svim pripadnicima bivse JNA od meine iz Austrije,Wien.ponovo sam na privremenom radu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 19314
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.04.17 0:26

Ivan Špehar vlasnik je mesnice "Ivan's Butchery" u Sydneyu, gdje Australci svakodnevno hrle kako bi kupili svježe meso.
"1965. godine doselio sam se u Australiju iz Hrvatske. Dok sam još živio u svom rodnom selu, jeo sam meso samo nekoliko puta godišnje, praktički sam bio vegetarijanac.
Sada imam mesa da ne znam što ću s njim", ispričao je za australsku emisiju Insight slažući ćevape koji su jedan od popularnijih proizvoda u njegovoj mesnici.
Osim različitih vrsta mesa, Ivan u svojoj mesnici prodaje i mnoge druge proizvode, poput Čokolina, ajvara, Mlinarovih smrznutih bureka, Vegete, marmelade, a tu su i Kraševe čokolade.
U mesnici rade tri generacije njegove obitelji pa tako i dvije unuke Nikki i Michelle. "Kad sam imala 11 ili 12 godina počela sam tu raditi preko ljeta. Pilila sam svinjske glave i vadila jezike", kaže Nikki čiji djed vodi ovu mesnicu preko 30 godina i namjerava ga ostaviti njenom ocu Josephu.

https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/ivan-s-butchery-najpopularnija-mesnica-u-sydneyu-je-u-vlasnistvu-hrvata---471337.html
http://www.index.hr/black/clanak/video-australci-vec-30-godina-kupuju-cevape-kod-hrvata-ivana/960256.aspx

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3012
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.04.17 7:00

@Max Blitz (citat):
Ivan Špehar vlasnik je mesnice "Ivan's Butchery" u Sydneyu, gdje Australci svakodnevno hrle kako bi kupili svježe meso.
"1965. godine doselio sam se u Australiju iz Hrvatske. Dok sam još živio u svom rodnom selu, jeo sam meso samo nekoliko puta godišnje, praktički sam bio vegetarijanac.
Sada imam mesa da ne znam što ću s njim", ispričao je za australsku emisiju Insight slažući ćevape koji su jedan od popularnijih proizvoda u njegovoj mesnici.
Osim različitih vrsta mesa, Ivan u svojoj mesnici prodaje i mnoge druge proizvode, poput Čokolina, ajvara, Mlinarovih smrznutih bureka, Vegete, marmelade, a tu su i Kraševe čokolade.
U mesnici rade tri generacije njegove obitelji pa tako i dvije unuke Nikki i Michelle. "Kad sam imala 11 ili 12 godina počela sam tu raditi preko ljeta. Pilila sam svinjske glave i vadila jezike", kaže Nikki čiji djed vodi ovu mesnicu preko 30 godina i namjerava ga ostaviti njenom ocu Josephu.

https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/ivan-s-butchery-najpopularnija-mesnica-u-sydneyu-je-u-vlasnistvu-hrvata---471337.html
http://www.index.hr/black/clanak/video-australci-vec-30-godina-kupuju-cevape-kod-hrvata-ivana/960256.aspx

Naravno da se meso 1965 nije jelo svaki dan u ex Yu,barem u ruralnim podrucjima.Glavni razlog nije bila neimastina nego nije bilo zamrzivaca.Meso se jelo nedeljom ,od svinjokolja pa do proleca kada se isprazne pusnice.Ja garantujem da je prosjecan radnik u ex Yu imao bolji standard nego njegov kolega na zapadu,u periodu 1975-1985.Kolege iz Slovenije mogu posvjedociti ili me demantovati da su njihove plate u tom periodu bile vece nego plate njihovih kolega u Austriji,Svajcarskoj ili Zapadnoj Njemackoj.

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.04.17 7:34

plata od 1200eur mnogima izgleda dobro ali nije tako. stan kosta 600eur , struja i gas minimum 200eur. preostalih 400eur za zivot  je jako malo.  ako pusis  cigare kostaju 150eur, znaci za hranu i ostale potrebe ostaje ti samo 250eur. veliki broj nasih ljudi ima upravo ovoliku platu iz  razloga sto su nepismeni i neobrazovani i rade najmanje placene poslove od 6eur po satu. jednostavno zivot jednog radnika na zapadu nije lak.sasvim je druga prica ako neko ima privatan biznis.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 983
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.04.17 20:07

@vladimir (citat):
plata od 1200eur mnogima izgleda dobro ali nije tako. stan kosta 600eur , struja i gas minimum 200eur. preostalih 400eur za zivot  je jako malo.  ako pusis  cigare kostaju 150eur, znaci za hranu i ostale potrebe ostaje ti samo 250eur. veliki broj nasih ljudi ima upravo ovoliku platu iz  razloga sto su nepismeni i neobrazovani i rade najmanje placene poslove od 6eur po satu. jednostavno zivot jednog radnika na zapadu nije lak.sasvim je druga prica ako neko ima privatan biznis.
U Austriji znači može da ostane čisto 300 evra za najprostiji rad, kada se poplaćaju svi troškovi.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 983
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.04.17 20:09

U stvari, zezno sam se, nema ništa čisto da pretekne, jer tih 300-400 evra su troškovi života.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   14.04.17 21:58

ja radim na crno ,200eur nedeljno i obezbedjen smestaj. u prevodu za 900eur mesecno  odbijem 300-400eur za troskove ostane mi 500-600eur. radim kao automehanicar pa padne i neka cast,skromno prosli mesec 80eur.medjutim najveci problem je to sto radim za budale
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

Broj komentara : 146
Član od : 2013-03-14
Dob : 47
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   17.04.17 12:28

Na vrh Go down

Iseljenici
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh