FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Iseljenici

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18520
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   02.02.16 18:10

@Jozo Trklja (citat):
Ko oće radit svugdje ima posla!

Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 18:45

@vladimir (citat):
@vladimir (citat):
OD 01.02.2016  ponovo medju iseljenike ovaj put Austrija.Wels

strasno ruzna I tuzna prica.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2751
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 19:19

Poslao sam ti pp,nisi otvorio,vjerovatno ti je pretinac pun?

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 21:45

Milutine, je li moguć/legalan ovakav oglas?

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 22:34

Ne.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 22:40

Ovo je dosta cudno cak i za craigslist.Ima drugih nacina koje se stave u oglas ako bas ne zelis African Americans.
Jednostavnp napises NO SECTION 8 Please.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 23:00

@vladimir (citat):

Što se dogodilo?
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 23:02

Izraz SECTION 8 se "udomacio u rental poslovima i odnosi se na sve osobe kojima grad,drzava ili FED placaju rentu ili deo rente.
Potencijalni stanari dolaze da pogledaju stan i kazu "ja sam na section 8".Dobra strana takvih stanara je nema sekiracije u kolektovanju rente,dobivas je svakog prvog,garantovanje dizanje rente na godisnjem nivou.
Losa strana je ta sto su to mahom unisteni brakovi,razvedene zene sa mnogo djece,veca sansa da ce napraviti stetu u stanu ili objektu,njihova posjeta su takodje "sumnjivi tipovi".
Pravo znacenje section 8 je substitute income od strane grada,drzave ili FED-a,odnosno osobe cija je zarada ispod granice siromastva po clanu obitelji te dobivaju naknadu u smislu placanja dijela ili cijele stanarine,racuna za grejanje,elektriku i td.Znaci moraju biti zaposleni da bi imali pravo ulaska u section 8 program.
Udomacilo se da se taj izraz odnosi i na osobe koje su na socijali(welfare).
Licno imam nekoliko pravih section 8,neki su mi stanari duze od 15 godina,trenutno 3 takva slucaja-glavni razlog kada ih primamo su izuzetno visoke rente,3 spavace placaju oko $1,800,bez obzira na lokaciju.

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 23:13

@Max Blitz (citat):
@vladimir (citat):

Što se dogodilo?

odem ja tamo na posao I zateknem dva nasa coveka, jedan radi 15dana a drugi mesec dana. nemaju  ni jedan evro u dzepu,nemaju cigare, nemaju ni hranu. gazdarica im za rucak daje dve zemicke I jednu pastetu ili mesni narezak. radno vreme od 8-18  a  u stvarnosti  do 20. kao da su robovi. da nisam video svojim ocima I to licno doziveo  nebih verovao. Gazda rodom iz Bihaca a gazdarica iz Maribora.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 23:16

I odmah si nadesno krug i doma?
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   04.02.16 23:47

ne,ne Max .  zar mislis da bih ja tu dvojicu tek tako ostavo tamo. prespavam tu noc I sutra na posao. I za vreme tog rucka kazem ovoj nazovi gazdarici kako stvari stoje I trazim od nje da nas vozi do Lidla da kupim hranu za svu trojicu. nije joj bilo dobro kad je cula sta pricam ali je nas odvezla do Lidla uz napomenu da mora biti sa nama jer nemamo prijavu boravka I moze policija da nas uhapsi I deportuje u Srbiju. prica za decu. to vece su ova dvojica prvi put nesto pojela posle ko zna koliko dana a I popili smo 6 piva. vec sutradan besna kao hijena sacekala je da zavrsim  posao I rekla da nezadovoljavam kriterijume servisa I da mogu ici kuci normalno bez para. ja sam rekao da sam umoran I da nemogu da vozim nocu I da mogu da idem samo ujutru sto je ona I odobrila. meni niko nikad nije ostao duzan pare pa sam ja lepo to sve dokumentovao  mobilnim tel sa 20 fotografija. ako do ponedeljka 10h neposalu pare slike moje na random mestu saljem na mail policiju u Welsa. I moju izjavu  kako ovo dvoje angazuju ljude iz Srbije da rade kao robovi I nedaju im pare
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 0:00

Ima svašta.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 0:13

@vladimir (citat):
....ako do ponedeljka 10h neposalu pare slike moje na random mestu saljem na mail policiju u Welsa. I moju izjavu  kako ovo dvoje angazuju ljude iz Srbije da rade kao robovi I nedaju im pare

Nisam sasvim shvatio koji ti je plan?
Tražiš novce i za njih ili za sebe za taj jedan dan rada... ili za još nešto?

Što će bit s tom dvojicom ubuduće?
Tako kako si im pomogao taj dan ne rješava ništa zapravo, ako je samo to.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 1:32

@vladimir (citat):
@Max Blitz (citat):
@vladimir (citat):

Što se dogodilo?

odem ja tamo na posao I zateknem dva nasa coveka, jedan radi 15dana a drugi mesec dana. nemaju  ni jedan evro u dzepu,nemaju cigare, nemaju ni hranu. gazdarica im za rucak daje dve zemicke I jednu pastetu ili mesni narezak. radno vreme od 8-18  a  u stvarnosti  do 20. kao da su robovi. da nisam video svojim ocima I to licno doziveo  nebih verovao. Gazda rodom iz Bihaca a gazdarica iz Maribora.
Na tako nesto si diskretno opominjan od nekih drugova ovdje... Mislim - Sloba1 sa pricom o "povgratnoj karti".

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 1:35

@vladimir (citat):
ne,ne Max .  zar mislis da bih ja tu dvojicu tek tako ostavo tamo. prespavam tu noc I sutra na posao. I za vreme tog rucka kazem ovoj nazovi gazdarici kako stvari stoje I trazim od nje da nas vozi do Lidla da kupim hranu za svu trojicu. nije joj bilo dobro kad je cula sta pricam ali je nas odvezla do Lidla uz napomenu da mora biti sa nama jer nemamo prijavu boravka I moze policija da nas uhapsi I deportuje u Srbiju. prica za decu. to vece su ova dvojica prvi put nesto pojela posle ko zna koliko dana a I popili smo 6 piva. vec sutradan besna kao hijena sacekala je da zavrsim  posao I rekla da nezadovoljavam kriterijume servisa I da mogu ici kuci normalno bez para. ja sam rekao da sam umoran I da nemogu da vozim nocu I da mogu da idem samo ujutru sto je ona I odobrila. meni niko nikad nije ostao duzan pare pa sam ja lepo to sve dokumentovao  mobilnim tel sa 20 fotografija. ako do ponedeljka 10h neposalu pare slike moje na random mestu saljem na mail policiju u Welsa. I moju izjavu  kako ovo dvoje angazuju ljude iz Srbije da rade kao robovi I nedaju im pare
Burazeru, spavaj na jedno oko Shocked

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 6:32

@Max Blitz (citat):
@vladimir (citat):
....ako do ponedeljka 10h neposalu pare slike moje na random mestu saljem na mail policiju u Welsa. I moju izjavu  kako ovo dvoje angazuju ljude iz Srbije da rade kao robovi I nedaju im pare

Nisam sasvim shvatio koji ti je plan?
Tražiš novce i za njih ili za sebe za taj jedan dan rada... ili za još nešto?

Što će bit s tom dvojicom ubuduće?
Tako kako si im pomogao taj dan ne rješava ništa zapravo, ako je samo to.
pare  moraju da daju  I meni I ovoj dvojici. ovaj stariji covek 1954 god koji je radio 30 dana je dobio otkaz dva ili 3 dana pre nego sto sam ja dosao . on jadnik nije jeo  cak ni tu pastetu I dve zemicke dnevno .   salju ga kuci a on nema ni jedan evro u dzepu jer nije isplacen. ja sam se ponudio da ga mojim kolima vozim besplatno  jer ionako idem sam ali je on odbio ceka gazdu da dodje u subotu  da ga isplati. od para I isplate nema nista jer ovo dvoje pricaju kako je on napravio nekakvu stetu  vecu od njegove plate I nezadovoljni su njegovim radom. ovaj drugi  ide kuci cim mu gazda da bilo kakve pare jer je I on video sa kakvim ljudima ima posla
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 6:33

@PORUCNIK (citat):
@vladimir (citat):
 ja sam kod svoje kuce I mirno spavam ali mislim da ovo dvoje prevaranata nece duze vreme uopste spavati.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 17:54

@vladimir (citat):
@PORUCNIK (citat):
@vladimir (citat):
 ja sam kod svoje kuce I mirno spavam ali mislim da ovo dvoje prevaranata nece duze vreme uopste spavati.
Na zalost, to je cesta pojava kod poslodavaca s naseg podrucja. Medjutim, i neki zapadnjaci su poprimili osobine nasih gazda, pa ucjenjuju.
Dobro je da si kod kuce.

milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 18:23

Ovdje kod mene je rijedak slucaj da te neko od nasih nasamari u poslu,ne plati tvoj rad i sl.Tako da ovdje pravilo "kloni se nasih"ne vrijedi.

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 18:57

Kod mene ima dosta nasih "gazda". Uglavnom trgovine, restorani i kamioni. Ne raskidaju se bas s platama, ali je redovno.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 856
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 19:33

Reče ja dobro pre nekid dan, da treba bežati od ljudi naše gore list, naših biznismena jer čim vide naše lice, odma u stilu lako ćemo, ma biće zemo... itd... Naši ljudi koji tamo nešto drže su najgori poslodavci, to mi je više njih reklo i ako odem ikad igde da bežim od naših ljudi. U proteklih par meseci, nikako da rešim tv, jer nemam para da ga kupim a skrpio sam novac za resiver, te obećanja u oči tipa da imaju tv i onda ih nema i čovek me gleda u oči, jer sam hteo ček da unovčim. Kaže može na 5 iljada i puštam ga u julu što mi odgovara, donesi sutra i ne piši datum. ja se obradovo kao malo dete, bio je 24.12 i od tada još nije došao u banku gde radim ? Pazite gleda me u lice i kaže sutra dolazim tj. 25 međutim još ga nema od tada.
Zašto smo lažljiv narod i ta crta nas prati u svetu, sve više se pitam ?
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 19:37

A tek jedan čovek muslimanske veroispovesti, obećao mi pomoć i posao u Americi i čuvam poruke u fb stranici od njega, kao fakat kako su ljudi lažljivi a kad uđem na njegov profil, sve med i mleko tipa, treba pomoći ljudima, itd..itd..
Strašno, kad bi vam rekao šta mi je sve obećao i slagao i doveo me u zabludu a tamo u Atlanti je glavni za hotele, ne znam kako se to zove,revizor ili tako nešto... Takav šamar nisam davno dobio i eto, ljudi koriste moju naivnost i verovanje ljudima.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 19:57

Nebih komentirao da nisam otvorio ovu temu.

Bezi od nasih,pogotovo onih sto su 30-ak godina u dijaspori.To su prebegulje,izdajnici.Otisli su na mrski zapad i umjesto da ga podrivaju oni postuju njegov red i poredak.

Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 20:09

Milutins, ovo mi se ne sviđa, ova ironija sa tvoje strane. Rekao sam ono što su mi ljudi pričali po pitanju naših biznismena vani koji naše ljude shvataju olako i biće... biće, što si nestrpljiv zemo i slično. Takođe izneo sam slučaj ovih naših ovde domaćih ljudi srba i tog jednog muslimana, koji su me maltene gledali u oči i lagali što je katastrofa ili obećanja pa laganja.
Deo oko pobegulja i izdajnika, patriota... je tvoja konstatacija a ne moja. Ja sam jasno rekao u ranijim postovima oko odlazaka ljudi sa jugo prostora po onih etapama po godinama, da se ne vraćam unazad... Ako na to aludiraš i misliš da su svi oni anti elementi onda si u krivu i to je tvoj problem. Jedno je otići ekonomski na privremen rad a otići od ratnog poziva, pobeći i neodazvati se, je sasvim nešto drugo, jer što su takvi bili pametniji i bolji od mene i meni sličnih. To ne mogu da odobrim, takve koji su pobegli, i time sebe spasli a Mi koji smo se uredno javili, ispali budale i na sreću ja sam ostao živ i zdrav, fala bogu nisam ni invalid, a šta sa onim koji jesu sada i prikovani za invalidska kolica. Da bi neku godinu kasnije Tadićeva vlas amnestirala takve i puj pike ne važi.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   05.02.16 20:16

Molim - bez dnevno-politickih uplitanja !!!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Today at 19:05

Na vrh Go down

Iseljenici
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/19Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Iseljenici
» Iseljenici