FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Strumica 1988/1989

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
AutorPoruka
Valter 71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2013-07-12
Dob : 45
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: kotlovnica   02.06.14 20:18

Pozdrav svima Strumičancima!!! Pričalo se za ovu kotluvnicu,da je eksplodirala oko 86 godine i da su ginula dvojica vojnika! To se pričalo 90.godine. Pozdrav od Valter-a
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

Broj komentara : 149
Član od : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   02.06.14 23:56

@Valter 71 (citat):
Pozdrav svima Strumičancima!!! Pričalo se za ovu kotluvnicu,da je eksplodirala oko 86 godine i da su ginula dvojica vojnika! To se pričalo 90.godine. Pozdrav od Valter-a
Kotlovnica je eksplodirala 25.12.1988. u to vrijeme smo bili na ručku. Detonacija je bila vrlo jaka i sjećam se jer je sva vojska trčala prema kotlovnici. Vrlo dobro se sjećam ozlijeđenih kad su ih iznosili. Mislim da se radilo o nekoliko vojnika i civilnih osoba koje su tu radili. Jedan od ranjenika je bio jedan vojnik, znam da je bio Rom i ostala mi je slika kad su ga krvavog iznosili prema kolima hitne pomoći. Možda netko naleti pa se sjeti kako se čovjek zvao jer sam zaboravio. To što sam naveo je sto posto točno. Da li je netko poginuo to se stvarno ne sjećam.
Na vrh Go down
Valter 71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2013-07-12
Dob : 45
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   03.06.14 8:46

@Željko B (citat):
@Valter 71 (citat):
Kotlovnica je eksplodirala 25.12.1988. u to vrijeme smo bili na ručku. Detonacija je bila vrlo jaka i sjećam se jer je sva vojska trčala prema kotlovnici. Vrlo dobro se sjećam ozlijeđenih kad su ih iznosili. Mislim da se radilo o nekoliko vojnika i civilnih osoba koje su tu radili. Jedan od ranjenika je bio jedan vojnik, znam da je bio Rom i ostala mi je slika kad su ga krvavog iznosili prema kolima hitne pomoći. Možda netko naleti pa se sjeti kako se čovjek zvao jer sam zaboravio. To što sam naveo je sto posto točno. Da li je netko poginuo to se stvarno ne sjećam.
Željko,ja ti sve to vjerujem,ali tada kad smo bili "fazani" mogli su nas nasamariti,koliko su htjeli-nama su ovako govorili pa možda samo zbog toga ,da nebi neko od vojnika njuškao oko kotlovnice pa da tamo nastrada.Bilo je tamo mnogo na pola odkinutog lima,pa kad smo davali požarstvo u autoparku dobro se čulo kako lim nabija.Hvala na informiranju,da ne bude ova kutlovnica,ko horor kuča,pa da se ne pričaju više neke dezinformacije.Valter
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 56
Član od : 2013-12-06
Dob : 51
M(j)esto Makole-Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   03.06.14 14:17

@Gringo (citat):
@Željko B (citat):
@Gringo (citat):
Jeftić je bio opak tip vojnik koji je volio disciplinu, zar ne ??   a znači ovi su isti ljudi samo malo promaknuti Mladenović je imao onako malo tikove na licu, crn visok, zar ne?
Centar za vezu je bio u komadi garnizona zar ne, a šifroteleprineri na katu iste....?
Gringo, nisam vidio da li je netko spomenuo, kad sam ja došao potpukovnik Jeftić je bio komandant kasarne. Pošto si rekao da je u tvoje vrijeme Žare Spasović bio zapovjednik izviđača a u moje zapovjednik pješadijskog bataljona sad se sjetih da je zapovjednik izviđača bio kapetan Đokić.
Možda se javi Kodrić on je tada u moje vrijme bio u izviđaćima!

Pozdrav svim Strumičanima!
Evo, posle nekoliko vremena opet sam se vratio na forum. U Strumici sam bio od 4.8.1984 -7.9.1985. Do zakletve sam bio u pešadiji kod kap. Krstevskog a kasnije od 27.9.1984 do 7.9.1985 u izviđačima gde mi je bio zapovednik tada kap. Spasović. Žare je tada bio strah i trepet ne samo za vojsko nego tudi za oficire. Bilo je s njim puno anegdota, ja sam u nedeljo posle zakletve imao prvi izlaz u grad, ja i još jedan prijatelj iz Zagreba, prezime mu je bilo Kuhar a ime mislim da Vjekoslav ( ako ga tko zna ili zna nešto o njemu, molim, da mi javi) bili smo u gradu i normalno za prvi put malo više rakije i piva pa malo zajebancije s nekim curama u gradu. Nije bilo ni par minuta, več su došli po nas dežurni vojnici a dežuran oficir Žare, e koja sreča, da nismo pristali več posle mjesec dana u pritvoru, bio je strah i trepet a bio je i dobar. a ja za koji dan prekomanda i to u izviđače baš kot Spasovića. Bilo je zajebano, jer smo cjeli vojni rok bili gušteri, non stop obuka ali bilo je i puno finih stvari, kako je več bilo spomenuto kupanje na Dojranu, skijanje na Popovi Šapki, pješadinci su na vježbe na Krivolak išli pješke, mi uvjek Pinzgauerjima, e bila je zajebana vježba u 12 mjesecu 1984 godine, bilo je i snjiega i mraza a mi spavali u šatorima od šatorskih krila 1 m duboko u zemlji, i naš je vod tada u izviđanju zarobio protivnički štab, nešto su se tada posvađali ofociri između sebe čuo sam od drugih, da jim je Žare rekao" Jebi ga, rat je", uvjek je imao nabijeno titovko na glavi i ovako neobrijen, ali svejedno moram reči ako smo napravili kako pizdarijo uvjek nas je spasio. ne sječam se više dobro, imali smo još jednog starijeg vodnika srednje velik i malo jačo, volio je popit i pojest i jednog podpuručnika mršavi, visoki sa brkovimaa treči je bio stažista, jedan naš Slovenac. Bila su to lepa vremena, moram reči jedna lepših u mom životu, bio sam sada poslije toga u Strumici i ako če biti sve po sreči još ču iči uskoro.
Ako neko zna nekog, tko bi bio u ovo doba 8-84/9-85 u Strumici u pješadiji kot Krstevskog ili u izviđačima neka mi se javi.
Ljep pozdrav iz Slovenije
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   03.06.14 20:33

E da Žare je sa svojim izviđaćima zarobio cijeli štab, nije bilo dogovoreno....ha ha to je bio smisao njihovih vježbi.....igranje rata... to je bila jako hladna zima, sječam se dobro bili smo negdje tamo oko zletova kratova negdje istočno iznad sela, bilo je doista hladno, linijaši su vukli žice od mojeg releja no preko noći su seljaci sjekli žicu i nosili je doma, pa prekid,.... pa ne radi centrala u komandi, pa ne radi teleprinter, tako da nisam stigao javiti da s boka dolazi formacija, crvenih,....naravno Žare je uvijek  titovku imao nabijenu na glavu kao šajkaču, doslovce i bio je neobrijan a brada crna......ma slika za povijest!!
Bilo je tu i psovki i prozivanja kasnije sam slušao dok su se častili međusobno!!
Sve u svemu ta vojna vježba je bila je prema mojim osječajima u doista extremnim uvjetima.......mada sam kasnije prošao i veće...!!

Ajde Kodrić zalijepi sliku tamo u kasarna strumica ako imaš koju!!!!

I naravno kad budeš išao poslikaj sve što možeš i uspiješ,.... može i koji video onako prošeći kasarnom dok je još ima!!!
Hvala i tebi lijepi pozdrav iz Hrvatskog Zagorja!!

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   04.06.14 7:10

@Valter 71 (citat):
@Željko B (citat):
@Valter 71 (citat):
Željko,ja ti sve to vjerujem,ali tada kad smo bili "fazani" mogli su nas nasamariti,koliko su htjeli-nama su ovako govorili pa možda samo zbog toga ,da nebi neko od vojnika njuškao oko kotlovnice pa da tamo nastrada.Bilo je tamo mnogo na pola odkinutog lima,pa kad smo davali požarstvo u autoparku dobro se čulo kako lim nabija.Hvala na informiranju,da ne bude ova kutlovnica,ko horor kuča,pa da se ne pričaju više neke dezinformacije.Valter
 Znaš kako ljudi neku stvar s godinama preuveličaju i nakon nekog vremena to ispadne sasvim drugačije. Poslije te eksplozije tamo se nije smjelo ići jer je sve ostalo u ruševnom stanju. Cijelu zimu smo se grijali na one stare peći. Pozdrav tebi Valtere.
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   04.06.14 8:57

@KODRIČ (citat):
@Gringo (citat):
@Željko B (citat):
@Gringo (citat):
Jeftić je bio opak tip vojnik koji je volio disciplinu, zar ne ??   a znači ovi su isti ljudi samo malo promaknuti Mladenović je imao onako malo tikove na licu, crn visok, zar ne?
Centar za vezu je bio u komadi garnizona zar ne, a šifroteleprineri na katu iste....?
Gringo, nisam vidio da li je netko spomenuo, kad sam ja došao potpukovnik Jeftić je bio komandant kasarne. Pošto si rekao da je u tvoje vrijeme Žare Spasović bio zapovjednik izviđača a u moje zapovjednik pješadijskog bataljona sad se sjetih da je zapovjednik izviđača bio kapetan Đokić.
Možda se javi Kodrić on je tada u moje vrijme bio u izviđaćima!

Pozdrav svim Strumičanima!
Evo, posle nekoliko vremena opet sam se vratio na forum. U Strumici sam bio od 4.8.1984 -7.9.1985. Do zakletve sam bio u pešadiji kod kap. Krstevskog a kasnije od 27.9.1984 do 7.9.1985 u izviđačima gde mi je bio zapovednik tada kap. Spasović. Žare je tada bio strah i trepet ne samo za vojsko nego tudi za oficire. Bilo je s njim puno anegdota, ja sam u nedeljo posle zakletve imao prvi izlaz u grad, ja i još jedan prijatelj iz Zagreba, prezime mu je bilo Kuhar a ime mislim da Vjekoslav ( ako ga tko zna ili zna nešto o njemu, molim, da mi javi) bili smo u gradu i normalno za prvi put malo više rakije i piva pa malo zajebancije s nekim curama u gradu. Nije bilo ni par minuta, več su došli po nas dežurni vojnici a dežuran oficir Žare, e koja sreča, da nismo pristali več posle mjesec dana u pritvoru, bio je strah i trepet a bio je i dobar. a ja za koji dan prekomanda i to u izviđače baš kot Spasovića. Bilo je zajebano, jer smo cjeli vojni rok bili gušteri, non stop obuka ali bilo je i puno finih stvari, kako je več bilo spomenuto kupanje na Dojranu, skijanje na Popovi Šapki, pješadinci su na vježbe na Krivolak išli pješke, mi uvjek Pinzgauerjima, e bila je zajebana vježba u 12 mjesecu 1984 godine, bilo je i snjiega i mraza a mi spavali u šatorima od šatorskih krila 1 m duboko u zemlji, i naš je vod tada u izviđanju zarobio protivnički štab, nešto su se tada posvađali ofociri između sebe čuo sam od drugih, da jim je Žare rekao" Jebi ga, rat je", uvjek je imao nabijeno titovko na glavi i ovako neobrijen, ali svejedno moram reči ako smo napravili kako pizdarijo uvjek nas je spasio. ne sječam se više dobro, imali smo još jednog starijeg vodnika srednje velik i malo jačo, volio je popit i pojest i jednog podpuručnika mršavi, visoki sa brkovimaa treči je bio stažista, jedan naš Slovenac. Bila su to lepa vremena, moram reči jedna lepših u mom životu, bio sam sada poslije toga u Strumici i ako če biti sve po sreči još ču iči uskoro.
Ako neko zna nekog, tko bi bio u ovo doba 8-84/9-85 u Strumici u pješadiji kot Krstevskog ili u izviđačima neka mi se javi.
Ljep pozdrav iz Slovenije
Upravo to, Žare je bio legenda nije bio ljigavac ko neki oficiri. Frajer do boli ali nikad nije išao protiv vojske onako prljavo i zato smo ga volili i poštivali. Kad stavi ruke na leđa, kapa mu se nakrivi i počne grmiti na sve živo i neživo izazivao je strahopoštovanje i kod vojske i kod oficira.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   04.06.14 20:04

Znači prema svima je Žare Spasović ipak bio legenda kasarne u Strumici kao što je Stjepan Pazdrijan bio u Štipu!!!!

Obzirom da sam poznavao oba i imao prilike biti u obje kasarne teško bih mogao staviti na vagu!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   11.06.14 12:06

A kaj ja nemam sreče nikako da dobijem i koju sliku iz Strumice..... Sad

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   11.06.14 12:46

@Gringo (citat):
Gringo ko je bil kuhar u Strumici?

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   11.06.14 21:20

Ne znam, bio je civil na službi u JNA to bi mogao znati Strumiks....znam jedino da je zapovjednik kuhinje bio kapetan Albanac ali ne pamtim ime!!!
Još me zanima od svih onih koji su služili tamo sječa li se tko Zastavnika Đombe....on je onako ilegalno slikavao vojsku s oružjem i po želji mislim da je bio artiljerac i u moje vrijeme je bio blizu mirovine!!!!

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   12.06.14 7:36

@Gringo (citat):
A valjda ćeš i to dočekati.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   12.06.14 8:56

secali se ko ovog vodopada
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 7:44

Prvi streljački vod, prva pješadijska četa, rujan (septembar) 1988/1989.

[img][/img]
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 7:54

Prvi streljački vod, prva pješadijska četa, rujan (septembar) 1988/1989

[img][/img]

Željko B: komentar modifikovan dana: 13.06.14 8:39; prepravljeno ukupno 4 puta
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 7:56

[img][/img]

Željko B: komentar modifikovan dana: 13.06.14 8:00; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 7:57

Hvalim te Bože da sam konačno uspio postaviti nekoliko slika. Naravno, zahvaljujem svima na pomoći.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 8:08

@Željko B (citat):
Hvalim te Bože da sam konačno uspio postaviti nekoliko slika. Naravno, zahvaljujem svima na pomoći.

Sa malo truda i pomoci daleko se stigne.

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 11:35

[img][/img]
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 15:49

Pa daj i poneko ime ako se sječaš onako uz fotografiju ova zadnja je snimljena na pisti ispred-iznad vašeg paviljonna, ako se ne varam??

Eto i naravno za tvoj trud ipak ti moram dati jedan 

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 15:50

Dolje lijevo u pozadini borova je kantina.....

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   13.06.14 21:28

@Gringo (citat):
Eto Gringo, dočeka da dobiješ slike iz Strumice.  Wink

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   14.06.14 6:30

Konačno!!!!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   14.06.14 11:34

@Gringo (citat):
Ne znam, bio je civil na službi u JNA to bi mogao znati Strumiks....znam jedino da je zapovjednik kuhinje bio kapetan Albanac ali ne pamtim ime!!!
Još me zanima od svih onih koji su služili tamo sječa li se tko Zastavnika Đombe....on je onako ilegalno slikavao vojsku s oružjem i po želji mislim da je bio artiljerac i u moje vrijeme je bio blizu mirovine!!!!
Pitam zbog toga jer kad bi dolazi delati u kasarnu kao civil, taj mi je kuhar uvijek ispekao janjetinu sa krompirom.Dolazio bi ja par puta na godinu i stvarno nisam odlazio da se ne najedem janjetine sa krompirima.Nisam se ni javljao kuharu,čag ga nisam ni poznavao,ali bi uvijek došao neko od vojnika trpezaraca po mene da me treba kuhar,a ja sam več znao što to znaći.Sjeli bi za stol i navali.Čovjek je pričao da je služio vojsku u mome kraju i da nam se na taj način želi odužiti.Ja naravno nisam imao ništa protiv.
I danas se pitam od kud mu janjetina uvijek kad bi došao scratch ,ne sječam se da je to jela vojska.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   14.06.14 18:11

Abdurahman Balaj se zvao, sa Kosova, otac se vrlo dobro seca na njega.
Vozio je neki crni mercedes Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica 1988/1989   Today at 10:42

Na vrh Go down

Strumica 1988/1989
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/17Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Strumica 1988/1989
» Rogoznica, 1988/1989
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» LJUBLJANA 1988/1989
» Karaula 'Brezovnik' 1988/1989