FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

KNIN

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next
AutorPoruka
Delboy
Džomba
Džomba

Broj komentara : 129
Član od : 2013-03-14
Dob : 47
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 18:08

Pozdrav,ja sam bio u ceti veze u otkomandi od marta do septembra pa su me u septembru vratili u juznu kasarnu u izvidjace.Znaci otisao sam kada si ti dosao .Secam se da je komandir cete bio takodje porucnik Marinkovic Stevan .Porucnik Nikolic nije mi bas ostalo prezime u usima .Da li je to plavusan koji je rodom iz Nisa i koji je bio komandir voda u to vreme i koji je ispod sapke gajio zavidnu frizuru tj. imao je malo duzu kosu koju je terao u razdeljak.Nije mi ostao u lepom secanju jer je stalno nesto vikao i trazio neku disciplinu .Kao dezurni kasarne slao je i strazu da me privedu kod njega ali jebiga sve prodje i trudio sam se da zaboravim Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 18:21

Drugovi izvidjači nisam služio u Kninu....a ali se sećam kafića,Jasna i Zdravljak....Karlovačko pivo....uz Pećko dva najbolja u Jugi...
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 18:29

Da u pravu si Karlovacko i Ozujsko takozvana zuja koje se prodavalo u kantini .Dobro pivo , i danas se cudim kako su dozvoljavali prodaju piva u kantinama.Da li se ta praksa odrzala i kasnije posle rata ? Ipak mi je to bilo cudno jer mi smo se lesili od piva u satima dokolice drunken 
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 18:37

Ja sam služio u Prizrenu i kod nas je bilo piva u kantini.....nisam baš siguran ali se moglo šljokati popodne po završetku obuke...starešine su mogle u svako doba...a imali su pravo i da im se spremi kajgana da klopaju u odvojenom delu sa stolovima....a mi smo mogli piti onako s'nogu....
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 18:41

Pa da pilo se sa nogu onako nalaktis se na male stocice i loces .Popodne smo bili razbacani oko kantine a specijalitet nam je bio pivo i nugat kocke kao meze verovatno .Posle vojske nisam nikada vise probao tu suludu kombinaciju ali u to vreme taj miks nam je bio vrh uzivanja Cool 
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 18:48

Mi smo u početku čips i pivo ali nemožeš se posle naplaćati piva a para nikad dosta....treba sačuvati i za grad...a sada si me podsetio na to da su najeb..li ovi što su čistili deo kasarne oko kantine...uvek je bio haos od opušaka i raznih papira
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 18:57

Da,da kada bi se samo secali popodnevnih casova a ono radno vreme pre podne izbrisali tu bi se coveku moglo i svideti bar jedno izvesno vreme , dok ne iskoci nesto bolje Very Happy 
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 19:03

A šta da ti kažem...nebi valjalo ni da nismo služili,vidiš kako se ipak razmene neka sećanja i sa znanim i neznanim kolegama....bili smo klinci pa smo to što je teško lakše i podnosili stražar
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 19:09

Podneo bih i sada u ovim godinama ako se mora a sto se mora nije tesko .U ono vreme je bilo ili Jna ili robija jebi ga i retko ko je izabrao robiju .Ipak smo se na vreme izvukli pre sranja koje je nedugo zatim usledilo .Bilo je i lepih trenutaka kojih se sada sa nekom setom secamo na ovom forumu cheers 
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 19:17

Upravo tako,pamte se lepe stvari a ono loše zaboravljaš....
daću ti sutra + da nisi u minusu i zbog toga što MUĆKE gledam gde god se repriziraju lol!
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 19:20

Ziv bio , svako dobro u zivotu Prijatnu noc
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 19:24

Hvala,ispisaćemo još po neku ima vremena...
Na vrh Go down
robi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2013-12-03
M(j)esto debeljaca

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.12.13 8:45

scratch kako se postawlja owde slika??
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.12.13 9:01

@robi (citat):
scratch kako se postawlja owde slika??

Pozdrav zemljace Smile 

Ovde imas par primera:
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t699-postavljanje-slika-na-forum
Na vrh Go down
robi
Gušter
Gušter

M(j)esto debeljaca

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.12.13 9:48

ma djaba nisam ja za komp,,Shocked 
Na vrh Go down
robi
Gušter
Gušter

M(j)esto debeljaca

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.12.13 10:10

pokusawao nesto sa slikama,,,ali djaba,,,ili mora prwo na cenzuru??
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.12.13 10:28

Ne, ali treba da prodje par dana dok dobijes pravo na postavljanje slika.

Pozdrav Debeljaci   Smile 
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.12.13 12:59

Na vrh Go down
robi
Gušter
Gušter

M(j)esto debeljaca

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   05.12.13 11:29

setih se crwene zemlje,,,,affraid 
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   05.12.13 18:09

Robi vrati se malo unazad molim te , nisi mi odgovorio na moje pitanje u vezi porucnika Nikolica .Postavio sam pitanje pa da se sad ne ponavljam.Secamo se svi Crvene zemlje i lomatanja po istoj vojničina
Na vrh Go down
robi
Gušter
Gušter

M(j)esto debeljaca

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.12.13 10:18

@Delboy (citat):
Pozdrav,ja sam bio u ceti veze u otkomandi od marta do septembra pa su me u septembru vratili u juznu kasarnu u izvidjace.Znaci otisao sam kada si ti dosao .Secam se da je komandir cete bio takodje porucnik Marinkovic Stevan .Porucnik Nikolic nije mi bas ostalo prezime u usima .Da li je to plavusan koji je rodom iz Nisa i koji je bio komandir voda u to vreme i koji je ispod sapke gajio zavidnu frizuru tj. imao je malo duzu kosu koju je terao u razdeljak.Nije mi ostao u lepom secanju jer je stalno nesto vikao i trazio neku disciplinu .Kao dezurni kasarne slao je i strazu da me privedu kod njega ali jebiga sve prodje i trudio sam se da zaboravim Very Happy

da druze to je taj nikolic,,,tada kada sam ja dosao 88 u septemru on je bio  jos samo podporucnik pa je pucao na karijeru gazeci nas gustere,,onaj drugi jorgic bio je ok lik isto podporucnik,,,prawi rocker..iskreno ja u prwih 6 meseci nisam znao gde mi dupe,,toliko su su se iziwljawali nad nama nikolic i martowski desetari,,,kasnije mimo moje wolje postao desetarbio sam ok sa wojskom pa nisam odgowarao staresinama,,,kraj price je to da sam kuci isao iz pritwora koje sam odlezao u juznoj kasarni

Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.12.13 11:09

Da,da secam se da se stalno nesto obracunavao sa vojskom .Bio je u to vreme podporucnik tek dosao sa akademije i izivljavajuci se nad vojskom sebi krcio neki put u karijeri .Nisam mu ni ime zapamtio koliko mi se ogadio .Stalno nas je nesto izvodio na pistu da kupimo pikavce i smece u slobodno vreme .Ne znam gde je zavrsio ja sam iz Knina otisao u martu 1989. i nisam se vise vracao .Posle vojske nikada me vise nisu pozivali cak i u vreme rata sto mi je bilo jako cudno jer sam nosio ves 11102 tj. izvidjac .Cak nisam ni ratni raspored dobio i zahvaljujem se dragom Bogu da je tako Very Happy
Na vrh Go down
robi
Gušter
Gušter

M(j)esto debeljaca

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.12.13 18:24

za neku moju srecu ni mene nisu nikada pozwali,,,ali kasnije sam saznao da sam stawljen u neku obawestajnu sluzbu,,,
Na vrh Go down
robi
Gušter
Gušter

M(j)esto debeljaca

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.12.13 20:51

na FB sam nasao jednog lika,,,jako lici na nikolica,,al sad je celaw,, i dalje se vidi na njemu da je narcis Idea 
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   07.12.13 14:04

Delboy pa opet si u minusu...Very Happy druže..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   Today at 5:56

Na vrh Go down

KNIN
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/19Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next
 Similar topics
-
» KNIN