FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

KNIN

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3893
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.09.15 14:43

@lacoš (citat):
@PORUCNIK (citat):

Bile su tri trpezarije: dvije za vojsku i jedna za starjesine. Starjesine su imale mogucnost da, uz nadoknadu, objeduju u VR. Tu mogucnost su koristili, uglavnom, momci. Bogami, cijena pristupacna, a bolja i kvalitetnija hrana i usluga nego u restoranu u gradu.

Na slici se vide prozori jedne od njih. Koliko mi je samo zivota i zivaca pojela bas ta trpezarija...
Zašto baš ta?
Zbog k-danta Djukica i njegovih organizacija svakojakih civilnih proslava, opstinskih, MZ itd. Bar dva puta mjesecno.

lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.09.15 14:46

@PORUCNIK (citat):
@lacoš (citat):
@PORUCNIK (citat):

Bile su tri trpezarije: dvije za vojsku i jedna za starjesine. Starjesine su imale mogucnost da, uz nadoknadu, objeduju u VR. Tu mogucnost su koristili, uglavnom, momci. Bogami, cijena pristupacna, a bolja i kvalitetnija hrana i usluga nego u restoranu u gradu.

Na slici se vide prozori jedne od njih. Koliko mi je samo zivota i zivaca pojela bas ta trpezarija...
Zašto baš ta?
Zbog k-danta Djukica i njegovih organizacija svakojakih civilnih proslava, opstinskih, MZ itd. Bar dva puta mjesecno.

A malo prije si se žalio zbog nemogučnosti dovođenja žena.Pa zar žene nisu dolazile na ta druženja?

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.09.15 14:55

@lacoš (citat):
@PORUCNIK (citat):
@lacoš (citat):
@PORUCNIK (citat):

Zašto baš ta?

A malo prije si se žalio zbog nemogučnosti dovođenja žena.Pa zar žene nisu dolazile na ta druženja?
Bilo je. Cak su i ucenici ugostiteljske skole tada obavljali praksu (u posluzivanju), ali ja tad nisam imao vremena ni da ih pogledam, a kamoli da neku muvam.

Matjaz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-08-01
M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.09.15 8:56

Matjaz (citat):Da ovo je bila trpezarija.
Matjaž,jer stvarno bila tako dobra hrana kako to tvrdi Poručnik?  

Hrana kad sam ja sluzio ( 1985- 1986 ), tada se je kuhalo u juznoj kasarni, nije bila losa. 
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.09.15 19:08

@Jorga (citat):
@PORUCNIK (citat):
@Jorga (citat):
Citat :

Ne znam jesmo li se sretali i saradjivali, ili je u tvoje vrijeme  bio kap. Dosen.
Pozdrav! Jeste, bio je Došen, mislim Nebojša. Nekoliko puta sam sa njim bio na pecanju, voleo je ribolov.
Jeste... Nebojsa iz Nisa. Njega sam 'naslijedio' u Kardeljevu, a onda u Kninu, pa on ode u penziju, a i ja za njim. Duznost u sjevernoj mi nioje on predao, nego Ujevic.
Dosen je sjajan momak, ali nikad previse ambiciozan. Izuzetno sposoban, ali i principijelan i lik koji ima svoje misljenje i svoj stav.
Pamtim ga takvog. Moji klasići u severnoj bili su Nikolić Dragan (veza), Kaluđerović Jovica, Smailović Suad i Emin(?) (pešadija), Čamdžić Hajrudin (ABHO), možda se još mekog setim... Divno vreme, divni ljudi...
Druze Jorga, nesto si se uspavao silent

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   04.09.15 19:16

U prizemlju ove zgrade je bila smjestena i moja intendantska ceta.

Autor - lacos

Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2428
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 17:27

Mislim da je kolega Lacoš bio u negdje u isto vrijeme kad i ja scratch .Ovaj put sam i prespavao u vojničkom krevetu nakon punih 14 godina-ipak se uvijek vraćaju vojnički dani u glavu.Ne vidim da je itko spominjao ali ova kasarna se sad zove Vojarna Kralj Zvonimir.Bio ponovno i u trpezariji,hrana odlična a ja sam opet ipak udario po grahu-pasulju,hebeš ostalo. Imam dosta slika samo ih skoro sve treba fotoudariti zbog zastava i obilježja..

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 18:24

@Matrix (citat):
Mislim da je kolega Lacoš bio u negdje u isto vrijeme kad i ja  scratch .Ovaj put sam i prespavao u vojničkom krevetu nakon punih 14 godina-ipak se uvijek vraćaju vojnički dani u glavu.Ne vidim da je itko spominjao ali ova kasarna se sad zove Vojarna Kralj Zvonimir.Bio ponovno i u trpezariji,hrana odlična a ja sam opet ipak udario po grahu-pasulju,hebeš ostalo. Imam dosta slika samo ih skoro sve treba fotoudariti zbog zastava i obilježja..
Jel jos postoji posta u vojarni?

lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 20:28

@Matrix (citat):
Mislim da je kolega Lacoš bio u negdje u isto vrijeme kad i ja  scratch .Ovaj put sam i prespavao u vojničkom krevetu nakon punih 14 godina-ipak se uvijek vraćaju vojnički dani u glavu.Ne vidim da je itko spominjao ali ova kasarna se sad zove Vojarna Kralj Zvonimir.Bio ponovno i u trpezariji,hrana odlična a ja sam opet ipak udario po grahu-pasulju,hebeš ostalo. Imam dosta slika samo ih skoro sve treba fotoudariti zbog zastava i obilježja..
Samo, sam ja kolega Matrix bio u civilki Very Happy

A da su me mogli zvati na grah,mogli su.Nebih odbio.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 21:45

[quote="PORUCNIK"]
@Matrix (citat):

Ne kao nekadašnja pošta ali slična funkcija kolega.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 21:50

@Matrix (citat):
@PORUCNIK (citat):
@Matrix (citat):

Ne kao nekadašnja pošta ali slična funkcija kolega.
Izgradjena je u vrijeme mog sluzbovanja tu. Bila mi je od velike koristi, jer zbog unovcavanja cekova i telefonskih razgovora nijesam morao ici do glavne poste, narocito u prvih sest mjeseci, dok sam stanovao u kancelariji.

Pored nje je bila neka prostorija za smjestaj starjesina koji su dolazili na seminare i sl. Tu su bili vojnicki kreveti.

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 06.09.15 21:54; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 21:53

[quote="lacoš"]
@Matrix (citat):

Samo, sam ja kolega Matrix bio u civilki Very Happy

A da su me mogli zvati na grah,mogli su.Nebih odbio.

Hbga da smo se čuli opi*dili bi po grahu.Gledam trpezariju i idem desnom stranom(PORUČNIK se vjerovatno sjeća)uzimam od sveg onog izobilja hrane grah-pasulj a mladi vojnici,budući dočasnici/podoficiri te budući časnici/oficiri me gledaju ko da sam pao sa stabla.Da me ubiješ ja bih i sutra ponovo udario po njemu a meso me više manje uopće ne zanima kad idem po vojarnama/kasarnama.Da kolega Lacoš bio sam u uniformi običnoj i svečanoj.

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 21:55

@PORUCNIK (citat):

Pored nje je bila neka prostorija za smjestaj starjesina koji su dolazili na seminare i sl. Tu su bili vojnicki kreveti.

Da,ako ne retuširam slike pošaljem ti na p.p. ali ću se potruditi da i ostali vide današnje stanje.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 21:59

I za proslave, koje sam pominjao, uvijek se kuvao vojnicki pasulj. Vrlo popularno jelo u narodu, ali nije tako ukusno ako se kuva u kolicini manjoj od 25 litara (zapremina tovarne kuhinje, ako se ne varam).

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 22:05

@PORUCNIK (citat):
I za proslave, koje sam pominjao, uvijek se kuvao vojnicki pasulj. Vrlo popularno jelo u narodu, ali nije tako ukusno ako se kuva u kolicini manjoj od 25 litara (zapremina tovarne kuhinje, ako se ne varam).

Što veča količina to je i ukusniji,sad se ni ja ne mogu iz prve sjetiti scratch zapreminu tovarne kuhinje ali mislim da nisi promašio.

bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   06.09.15 22:23

ovisi koji tip tovarne kuhinje (KUHINJE TOVARNE TIP ST51-52 I NT-60)

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   07.09.15 20:37

@Matrix (citat):
Citat :

Hbga da smo se čuli opi*dili bi po grahu.Gledam trpezariju i idem desnom stranom(PORUČNIK se vjerovatno sjeća)uzimam od sveg onog izobilja hrane grah-pasulj a mladi vojnici,budući dočasnici/podoficiri te budući časnici/oficiri me gledaju ko da sam pao sa stabla.Da me ubiješ ja bih i sutra ponovo udario po njemu a meso me više manje uopće ne zanima kad idem po vojarnama/kasarnama.
Vjerujem ti da su te čudno gledali.Kad sam pred dogledno vrijeme bio u Bjelovarskoj vojarni pozvali su me na ručak.Naravno da sam iste sekunde znao što ču jesti Very Happy .Čekajuči u redu sa vojskom i promatrajuči izbor nisam se mogao načuditi gunđanju vojske.Grah niko nije ni htio pogledati,juhu niko nije uzimao na tacnu.Kad sam vidio da gunđaju na Winer šniclu sa pireom i pečenom paprikom za salatu,upitah oficira koji me vodio:pa zar je hrana tako loša ili je vojska toliko razmažena?
Za kaznu sam fasovao osim graha,koji mi je bio i želja,još i juhu i porciju Wineršnicle. Very Happy Nagovarali su me još na repete,ali nažalost nije se moglo.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   08.09.15 6:46

Čitam vaše postove o grahu / pasulju, oblizujem se i prizivam sećanja na 
zajedničke obroke posle vežbi (rezerva od 01.03.81 do posle određenog datuma).  bounce

Svaki put bi rezervne oficire posle završene vežbe i razrade odveli (ko je hteo),
na ručak u vojničku menzu. Ja sam bio kao i navedena trojica postovaca jedan od retkih
koji je odmah uzeo grah / pasulj, i za divno čudo uvek su bile i faširane šnicle / polpete,
jbg od kojih životinjka spravljene ne sećam se. Tada se nisu zvale pljeskavice.
A slažem se da je za grah / pasulj, kao i za svadbarski kupus što veča količina koja se
sprema to je rezultat sve bolji. Razlog jednostavan mora duže da se krčka na tihoj vatri...

Delboy
Džomba
Džomba

Broj komentara : 126
Član od : 2013-03-14
Dob : 46
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   02.10.15 14:30

Knin 1988/1989 - Izvidjacka ceta salutiranje
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

Broj komentara : 126
Član od : 2013-03-14
Dob : 46
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   19.11.15 11:38

salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   21.11.15 6:12

@Matrix (citat):
@PORUCNIK (citat):

Da,ako ne retuširam slike pošaljem ti na p.p. ali ću se potruditi da i ostali vide današnje stanje.
Jos cekamo slicice, Matrix...

pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   22.11.15 22:54

@lacoš (citat):
@Matrix (citat):
Citat :

Hbga da smo se čuli opi*dili bi po grahu.Gledam trpezariju i idem desnom stranom(PORUČNIK se vjerovatno sjeća)uzimam od sveg onog izobilja hrane grah-pasulj a mladi vojnici,budući dočasnici/podoficiri te budući časnici/oficiri me gledaju ko da sam pao sa stabla.Da me ubiješ ja bih i sutra ponovo udario po njemu a meso me više manje uopće ne zanima kad idem po vojarnama/kasarnama.
Vjerujem ti da su te čudno gledali.Kad sam pred dogledno vrijeme bio u Bjelovarskoj vojarni pozvali su me na ručak.Naravno da sam iste sekunde znao što ču jesti Very Happy .Čekajuči u redu sa vojskom i promatrajuči izbor nisam se mogao načuditi gunđanju vojske.Grah niko nije ni htio pogledati,juhu niko nije uzimao na tacnu.Kad sam vidio da gunđaju na Winer šniclu sa pireom i pečenom paprikom za salatu,upitah oficira koji me vodio:pa zar je hrana tako loša ili je vojska toliko razmažena?
Za kaznu sam fasovao osim graha,koji mi je bio i želja,još i juhu i porciju Wineršnicle. Very Happy Nagovarali su me još na repete,ali nažalost nije se moglo.

Gunđaju oni moj prijatelju na svašta jer više nema badava. Od kada je firma "Pleter" preuzela kantine i restorane po vojarnama uvela je i cjenik. Sve što staviš na tacnu moraš i platiti iz svoga džepa.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   01.12.15 22:35

@PORUCNIK (citat):

Dobiješ ih na p.p. i jedan kratki video zbog obilježja protivnih pravilima foruma a ako ih retuširam gubi se smisao svega jer bi vidio trag u magli..

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   01.12.15 22:41

@pukovnik (citat):

Gunđaju oni moj prijatelju na svašta jer više nema badava. Od kada je firma "Pleter" preuzela kantine i restorane po vojarnama uvela je i cjenik. Sve što staviš na tacnu moraš i platiti iz svoga džepa.

Upravo tako a koliku imaju plaću i kakva je hrana ni puno imućniji se ne bi bunili za takvu mizernu cijenu se tako dobro najesti u širokom asortimanu jela.Na žalost ima galofak generacije uživljene u vojničke filmove a najsretniji su kad kupe Snikers a najtužniji kad krene obuka za razliku od večine koja želi nešto postati i to im vidiš u očima kad su postrojeni pred tobom.Večina nakon temeljne obuke ode tamo odakle je i došla-mami i tati.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   01.12.15 23:34

@Matrix (citat):
@PORUCNIK (citat):

Dobiješ ih na p.p. i jedan kratki video zbog obilježja protivnih pravilima foruma a ako ih retuširam gubi se smisao svega jer bi vidio trag u magli..
Jedva cekam! Uspomene su uspomene. Nekoliko puta sam obilazio to podrucje putem google eartha (ako sam dobro napisao) Smile

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   Today at 0:32

Na vrh Go down

KNIN
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 15/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» KNIN