FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

KNIN

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next
AutorPoruka
jethro
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-12-28

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   28.12.15 14:19

Sjeverna kasarna, POČ, nišandžija, 1318/7 (?), 1 kat, 1986/87, ištvan homonai poručnik, bili i dragomir pećanac, milan šerbula - kapetani, mile novaković kap 1. klase, jovan grubić... odgulio 12 mjeseci u komandi kao nišandžija, a onda kao ćato.
koji klasić ovdje?
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3910
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   28.12.15 16:57

@jethro (citat):
Sjeverna kasarna, POČ, nišandžija, 1318/7 (?), 1 kat, 1986/87, ištvan homonai poručnik, bili i dragomir pećanac, milan šerbula - kapetani, mile novaković kap 1. klase, jovan grubić... odgulio 12 mjeseci u komandi kao nišandžija, a onda kao ćato.
koji klasić ovdje?
Serbula Milan kasnije presao u politicare, Jovo Grubic mislim nacelnik staba brigade...
Dobrodosao!

Delboy
Džomba
Džomba

Broj komentara : 126
Član od : 2013-03-14
Dob : 46
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.01.16 19:07

Porucnik u to vreme Sefket Inajetovic zvani Zuco  komandir izvidjacke cete u Kninu mart 88/89 .Cuo sam da je u Kikindi i da radi u vojnom odseku .Zna li neko nesto sta je sa staresinama izvidjacke cete iz Knina ?
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.01.16 19:38

@Delboy (citat):
Porucnik u to vreme Sefket Inajetovic zvani Zuco  komandir izvidjacke cete u Kninu mart 88/89 .Cuo sam da je u Kikindi i da radi u vojnom odseku .Zna li neko nesto sta je sa staresinama izvidjacke cete iz Knina ?
Sefket je jos u VoGi bio prepoznat kao ambiciozan momak. Iako je samo generacija ispred moje, niti sam imao, niti zelio neki kontakt s njim, za razliku od Serbule. Serbula je, ipak,bio i sirih pogleda i sireg obrazovanja, po mom misljenju. I bio je cool tip, kako mladi kazu, iako je stariji nekoliko generacija od nas obojice.

Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   20.01.16 9:01

Ne znam ko je Serbula.Secam se da je Zucov zamenik bio takodje porucnik komandir voda Andelija Enver , pa zatim stariji vodnik Muhovic Sead i vodnik Panovic mislim da se zvao Slobodan .Neposredno pred moj dolazak desio se nesrecni slucaj kada je mislim takodje stariji vodnik pao sa oklopnog vozila BRDM-a koje je izvidjacka ceta posedovala  i poginuo . Zuco je nekoliko puta kasnije za vreme mog sluzenja isao u Split na sudjenja .
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   20.01.16 17:26

@Delboy (citat):
Ne znam ko je Serbula.Secam se da je Zucov zamenik bio takodje porucnik komandir voda Andelija Enver , pa zatim stariji vodnik Muhovic Sead i vodnik Panovic mislim da se zvao Slobodan .Neposredno pred moj dolazak desio se nesrecni slucaj kada je mislim takodje stariji vodnik pao sa oklopnog vozila BRDM-a koje je izvidjacka ceta posedovala  i poginuo . Zuco je nekoliko puta kasnije za vreme mog sluzenja isao u Split na sudjenja .
Mislim da se to desilo dok sam bio na bolovanju ili nakon mog prestanka sluzbe.

Motalica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-01-24
Dob : 50
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   24.01.16 17:50

Septembarac 1986. služio sa rođenim bratom u četi veze. Kapetan Milovan Vukićević, oficiri Mirković, Milojkić, Zec...Bio telefonista, 6 meseci nosio motalicu-najebo po crvenoj zemlji.Kasnije otišao u komandu kod Mirkovića brat u vojnu policiju kod Latinovića.Bezbednjaci Toković i Rodić.Što se tiče Branka Trubarca, on je napustio JNA i zaposlio se u Cepteru kao direktor za Istočnu Evropu.Ovo znam pošto se i privatno čujemo.Posećivao sam južnu kasarnu gde je komadant bio Stojan Četnik a žena mu Makedonka Četnik radila u stacionaru u severnoj kasarni.Preko puta kasarne poslastičarnica gde je radila Mira sisa.Ganjao ju je kapetan Rodić.Poručnik Marinković je u Beogradu a mislim i Mirković.U komandi je radio u vezi gradjansko lice Milan Šijan koji je bio iskompleksiran što nije vojno lice.Ima dosta toga još, pozdrav svima...
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   24.01.16 19:25

Šta je Stojanu to nadimak?

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2449
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   25.01.16 0:17

@purger (citat):
Šta je Stojanu to nadimak?
Ja pretpostavljam da mu je to prezime,nesto mi se mota po glavi nekakva javna licnost,mozda glumac ili u tom esnafu,zvao se Dmitar?

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   25.01.16 12:58

Kome misliš da je prezime takvo? Ko je glumac? Tko je Dmitar? Odkuda ga ti znaš? scratch

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17821
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   25.01.16 13:31

@milutins (citat):
Ja pretpostavljam da mu je to prezime, nesto mi se mota po glavi nekakva javna licnost, mozda glumac ili u tom esnafu, zvao se Dmitar?

Dmitar Četnik, snimatelj na RTS-u...

http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/Zgode-i-nezgode-Cetnika-u-JNA/121057
Na vrh Go down
Motalica
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   25.01.16 21:30

xxx nije nadimak nego prezime gospodje Makedonke koja je radila kao doktor u stacionaru.Njen suprug Stojan je bio u juznoj kasarni.Nakon penzonisanja dosao je u Beograd i mislim da je u okolini Beograda mesto Ripanj ili Barajevo.Sa Makedonkom su u stacionaru bili Milos Radumilo/mislim da je iz Livna/,Zoran Perduv,Ivan Stipanov,Dusan Jatomir i stomatolog Kovac Ferenc/jos imam jednu njegovu plombu/.
U vezi je postojao i vodnik Milan Surlan.Zena mu je takodje radila u kasarni.

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   25.01.16 21:39

Dobro je da si ovo oko Stojana pojasnio,ja sam i pretpostavio da je rijec o prezimenu.
Malo me cudi da je doticni Stojan uzeo zenino prezime.
Moguce je da mu se prezime jako svidjelo Smile ,ili ljubav cini cuda.
Sve je moguce.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   25.01.16 21:59

@milutins (citat):
Malo me cudi da je doticni Stojan uzeo zenino prezime.

Smile

Ajde molim te, zaista objasni na osnovu čega si ovo zaključio.

Pročitao sam pet puta sve napisano i ne vidim ni traga tome.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   26.01.16 0:03

@Motalica (citat):
Posećivao sam južnu kasarnu gde je komadant bio Stojan Četnik a žena mu Makedonka Četnik radila u stacionaru u severnoj kasarni..
Na osnovu ovoga max

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   26.01.16 0:04

@Motalica (citat):
xxx  nije nadimak nego prezime gospodje Makedonke koja je radila kao doktor u stacionaru.Njen suprug Stojan je bio u juznoj kasarni.Nakon penzonisanja

I ovdje se jasno vidi da je Stojan uzeo njeno prezime

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   26.01.16 0:47

Milutine, nije tako.
U onom linku o Dmitru je rečeno gdje se to prezime može naći.
(I nije mi nepoznato od ranije.)
Žena Makedonka je uzela prezime po mužu.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   26.01.16 1:36

@Motalica (citat):
xxx  nije nadimak nego prezime gospodje Makedonke koja je radila kao doktor u stacionaru.Njen suprug Stojan je bio u juznoj kasarni.Nakon penzonisanja dosao je u Beograd i mislim da je u okolini Beograda mesto Ripanj ili Barajevo.Sa Makedonkom su u stacionaru bili Milos Radumilo/mislim da je iz Livna/,Zoran Perduv,Ivan Stipanov,Dusan Jatomir i stomatolog Kovac Ferenc/jos imam jednu njegovu plombu/.
U vezi je postojao i vodnik Milan Surlan.Zena mu je takodje radila u kasarni.

Kolega motalica je jasno naveo da je navedeno prezime prezime gospodje Makedonke.
Zasto bi on to navodio ako nije Stojan uzeo zenino prezime.U suprotnom,odnosno u vecini slucajeva zena uzima muzevljovo prezime i nema potrebe navoditi-ubacivati prezime makedonke ukoliko se to ne odnosi na njeno djevojacko prezime.
Ja sam to tako shvatio,nisam u obzir uzimao tvoj link i porijeklo prezimena Dmitra ili onog pukovnika koji je promenio prezime u Jovanovic.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   26.01.16 1:54

Novinar uvek novinar Smile ,sve je dozvoljeno u danasnjem novinarstvu a narocito spinovanje.
Ja imam osjecaj max da je tebe uhvatila malo novinarska groznica (spinovanje),stim da ja spin posmatram u njegovom izvornom znacenju u smislu okretanja,zavrtanja i sl a ne u novinarskom znacenju.
Ako si shvatio na sta mislim.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-01-29

KomentarNaslov komentara: knin vp 8830 90-91   29.01.16 13:16

@jethro (citat):
koji klasić ovdje?
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1011
Član od : 2014-08-31
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   29.01.16 20:21

b91 lijepi pozdrav i ugodno druženje na forumu!
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   02.02.16 14:26

Prvu i drugu vakcinu primio 22. i 25 . 03 1988. i pecat stavio Dr. Erik Vrabic a revakcinacija bila 14.03 1989. i pecat stavila xxx Dr Makedonka . Zanimljivo je da je pecat doktorke Makedonke  na cistoj cirilici sto ukazuje na njeno pravoslavno poreklo , verovatno srpsko .
Na vrh Go down
Motalica
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   15.02.16 21:23

Da nastavimo dalje.Bio sam maticni vojnik tako da sam ceo vojni rok odsluzio u Kninu.Imali smo na obuci relejce i teleprinteriste iz Divulja koji su bili na obuci od 6meseci.Posle obuke za telefonistu prebacen sam u komandu kao ispitni vojnik za kontrolu,teleprintera,relejnih uredjaja i kontrolu centrale.Pretpostavljeni mi je bio Mirkovic.U tom periodu sam cesto isao kod Nacelnika doma JNA Nebojse Copa.Formiran je i list veza kao i omladinske kulturne delatnosti-ja sam bio u pozorisnoj postavi.Imali smo priredbe po skolama u okolini Knina-Lukare,Kijevo,Drnis...To je bio stvarno lep period sluzenje vojnog roka za razliku od obuke.Vodio nas je vodnik Zika otrov.Ako se neko seca perioda sluzenja od septembra 1986 god.u vezi smo imali i vojnika Jovanovica.Mislim da je iz Uzica.Stalno je isao po krugu i vikao gusteru,dvojka itd...vrlo cudan tip.Sa njim je bilo zeznuto davati pozarstvu ili na KPS-u ili kod vozila veze /gde se nalazio BOV/,jer se konstantno negde izgubi.Sami izlasci u Knin su  bili puni dogodovstina.Sem konobe,visili smo i kod Sarica-uz komandu,picerija AS prema tvrdjavi i jos nekoliko,kojih se sada ne mogu setiti.Ne treba zaboraviti i zemljotres koji se te godine desio u Kninu.Za sada toliko.Pozdrav.
Na vrh Go down
Zumba
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-02-18
Dob : 45
M(j)esto Zagorje ob Savi

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   18.02.16 11:18

Ja sam služio u severnoj kasarni od januara 1989 do januara 1990.Prvo sam bio MMB izviđač kod Zorana Košpića i Zumberija a 8 meseci brico u intendantskoj četi kod st. Vodnika Miškovića
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   18.02.16 12:10

Dobrodosao na forum!