FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

KNIN

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorPoruka
Marko Pirš
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-07-11
M(j)esto Slovenska Bistrica

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   13.07.16 14:42

1. četa, 1. vod, 1. odelenje. Četa za vanredne prilike. Jedan put nedeljno uzbuna usred noči, zbirno mesto Bulina glava (mislim, da se tako zvalo), smotra i povratak u četu na spavanje za 1 ili 2 sata, zatim ustajanje, fiskultura - goli do pojasa, i tako dalje. Ali bilo je lijepo i stvarno bih želio da se podsetimo tih 12 mjeseci....
Suvo polje sa punom ratnom opremom, za vreme obuke piješke, kasnije sa ''dojcom'' vozio municiju i bio oprošten svih obaveza (šofer mora da bude uvjek fizički i psihički spreman...)
A poručnik Lazarevič (kasnije dobio čin kapetana), pravi čovjek - svaka čast
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3111
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   13.07.16 21:49

Marko Pirš, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Milemrak
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-08-10
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   10.08.16 22:35

Januarska 1981 , Južna banja , haubica 105 mm M56, ima li koga jarca mu baterijskog. Bio je Kapetan Đaković Zoran, ppor Miloš Belić....
Na vrh Go down
JovicaDudukovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.08.16 21:37

Pozdrav svima!Sluzio sam u sjevernoj kasarni Slavko Rodic,godine 90/91.Po formiranju 9. bataljona VP pod komandom kapetana Radica,rasporedjen sam u komandu bataljona,VP8830/1,kao vozac st.vod Beljana(ti,ti borac,ajde sa mnom Very Happy).Pod tom vojnom postom smo bili nas tri vojnika,vozac kapetana,Nikolic mislim da se zvao,Obradovic Dejan iz Ugrinovaca,vezista.Bili smo u spavaoni cete Paravlic Seada,sjecam se jos i vod. Pere Ranisavica,a ostalim podoficirima sam zaboravio imena.Pred kraj vojnog roka st.vod Beljan i ja proveli smo svakodnevno razvozeci hranu nasim tampon zonama pred Kijevom i u Civljanima.Da,naravno,sjecam se K-danta kasarne Djukica,nacelnik staba je bio u to vrijeme Mladic,mislim,bezbednosti Tolimir(pok.),a K-dant korpusa Gen. Spiro Nikovic.Ah,zaboravih i pompeznog zamjenika K-danta bataljona Siljeg Zdravka,licno sam ga docekao na stanici kad je stigao i kao da je ispao iz americkog filma.Ja sam raseljeno lice,da budem blag pa nemam bas ni slika ni adresa bivsih drugara,mozda se pojave ovdje ljudi sa kojima bih volio stupiti u kontakt ponovo.Za prvo javljanje toliko,pozdrav svima!
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3921
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.08.16 23:03

@JovicaDudukovic (citat):
Pozdrav svima!Sluzio sam u sjevernoj kasarni Slavko Rodic,godine 90/91.Po formiranju 9. bataljona VP pod komandom kapetana Radica,rasporedjen sam u komandu bataljona,VP8830/1,kao vozac st.vod Beljana(ti,ti borac,ajde sa mnom Very Happy).Pod tom vojnom postom smo bili nas tri vojnika,vozac kapetana,Nikolic mislim da se zvao,Obradovic Dejan iz Ugrinovaca,vezista.Bili smo u spavaoni cete Paravlic Seada,sjecam se jos i vod. Pere Ranisavica,a ostalim podoficirima sam zaboravio imena.Pred kraj vojnog roka st.vod Beljan i ja proveli smo svakodnevno razvozeci hranu nasim tampon zonama pred Kijevom i u Civljanima.Da,naravno,sjecam se K-danta kasarne Djukica,nacelnik staba je bio u to vrijeme Mladic,mislim,bezbednosti Tolimir(pok.),a K-dant korpusa Gen. Spiro Nikovic.Ah,zaboravih i pompeznog zamjenika K-danta bataljona Siljeg Zdravka,licno sam ga docekao na stanici kad je stigao i kao da je ispao iz americkog filma.Ja sam raseljeno lice,da budem blag pa nemam bas ni slika ni adresa bivsih drugara,mozda se pojave ovdje ljudi sa kojima bih volio stupiti u kontakt ponovo.Za prvo javljanje toliko,pozdrav svima!
Dobrodosao JovicaDudakovic!

Nekako nam se sjecanja ne poklapaju. Komandant kasarne je bio Djukic, a nacelnik je bio Grubor, koliko se ja sjecam. Bezbjednjak je bio Jukic(-Sunaric). K-dant korpusa je bio Makedonac, zaboravio sam ime.

milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2460
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   15.08.16 6:30

Zar nije komandant kasarne u Kninu bio Ratko Mladic? Koliko me sjecanje sluzi stigao iz Stipa?

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   15.08.16 12:46

@milutins (citat):
Zar nije komandant kasarne u Kninu bio Ratko Mladic? Koliko me sjecanje sluzi stigao iz Stipa?
Mislim da je on postavljen za nacelnika staba korpusa, a ne za komandanta kasarne.

Srdjan Avramov
Gušter
Gušter

Broj komentara : 47
Član od : 2009-10-10
Dob : 49
M(j)esto Novi Sad - Churug

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   16.08.16 0:20

@jna1988/89 (citat):
Setio sam se takodje i ime podporucnika koji sa akademije tek dosao u sluzbu u Knin.SMAJLOVIC SUAD mislim da je bio iz Sarajeva 2 bataljon 1 motorizovana ceta.Kao sto sam se setio i imena mog klasica zvao se GUSTONJ LASLO kasnije je otisao na obuku za vozaca u Bileci mislim da je bio centar za obuku vozaca,Takodje sam se setio Katura Zeljka iz Imotskog.lik je bio malo razrok Cata je bio neki lik Basic se prezivao iz Mostara,imena nemogu da se setim,Onda lik koji se prezivao Stamadzijev bio je stariji od nas on 27 a mi po 19,20 godina bio je iz Skolja,zatim neki lik Medle Martin iz Slovenije nije imao deo prsta.bio je medjunama Desetar Ivica iz Zagreba, pa desetar Mezic Sreten iz Sremske mitrovice.onda vodnik Pauljevic Miodrag(PUJKE) zatim desetar Nadjelin Predrag nekde tu iz Vojvodine.zatim jedan moji klasic Spasic koji je zajedno samnom otisao u Sibenik rodom iz Leskovca ili okolina davno je bilo...
Nadjalin Predrag je iz Čuruga! Kome treba broj telefona neka se javi u pp

Srdjan Avramov: komentar modifikovan dana: 21.08.16 2:45; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
JovicaDudukovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   18.08.16 21:42

@PORUCNIK (citat):

Nekako nam se sjecanja ne poklapaju. Komandant kasarne je bio Djukic, a nacelnik je bio Grubor, koliko se ja sjecam. Bezbjednjak je bio Jukic(-Sunaric). K-dant korpusa je bio Makedonac, zaboravio sam ime.
Mislio sam na nacelnika staba korpusa,Mladica,Porucnice,a i Tolimira kao nacelnika bezbednosti 9.korpusa.Sad mi je pao na pamet i major Hrnjak koji je bio nesto za saobracaj.Ovih ostalih u komandi kasarne koje navodis se ne sjecam.Za vrijeme rata susretao sam st.vod. Babica koji je sluzio u to vrijeme u POC-u.Prije dolaska u bataljon VP sam bio na razgovoru i provjeri kod oficira bezbednosti u komandi kasarne,vjerovatno kod ovog kojeg ti navodis.Pozdrav
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   18.08.16 23:47

@PORUCNIK (citat):

Mislio sam na nacelnika staba korpusa,Mladica,Porucnice,a i Tolimira kao nacelnika bezbednosti 9.korpusa.Sad mi je pao na pamet i major Hrnjak koji je bio nesto za saobracaj.Ovih ostalih u komandi kasarne koje navodis se ne sjecam.Za vrijeme rata susretao sam st.vod. Babica koji je sluzio u to vrijeme u POC-u.Prije dolaska u bataljon VP sam bio na razgovoru i provjeri kod oficira bezbednosti u komandi kasarne,vjerovatno kod ovog kojeg ti navodis.Pozdrav
Aaaa, ja sam mislio da govoris o starjesinama brigade, koja je bila u 'sjevernoj', kojih se sjecam iz tog perioda.

8603
Gušter
Gušter

Član od : 2012-05-19
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   11.09.16 22:03

@Milemrak (citat):
Januarska 1981 , Južna banja , haubica 105 mm M56, ima li koga jarca mu baterijskog. Bio je Kapetan Đaković Zoran, ppor Miloš Belić....
Južna, 10/1981, kap. Rapajić pa Pavlović, haubica 122 mm...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   Today at 12:02

Na vrh Go down

KNIN
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 18/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» KNIN