FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

KNIN

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
AutorPoruka
Delboy
Džomba
Džomba

Broj komentara : 129
Član od : 2013-03-14
Dob : 47
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   11.04.13 14:21

Bravo Sulja se secam, lik mi je bio u gllavi ali sam ime i prezime zaboravio i danas se secam tog lika. Iznenadjen sam kako se secas nekih sitnih detalja i dogadjaja ipak je proslo cetvrt veka .Ja sam sve potisnuo negde duboko pa sad izvlacim kako me ti podsetis .Valjda mi je bio pun k.... tog izivljavanja pa sam se trudio da sve odmah po skidanju zaboravim .Secam se poligona Crvena zemlja i da smo tu najebavali a mi nismo mogli da se bunimo inace zna se - robija .Tu je ako se ne varam bilo i neko sreliste gde smo vezbali gadjanje .
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2013-03-31

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   13.04.13 3:07

Jos kao klinac u skoli sam imao neku "cudnu" memoriju (nekada sam znao i nadrljati zbog toga), medjutim i ja se ne sjecam svega ali pokusavam. Da, sjecam se Crvene zemlje i voznje Pinc-ovima prema strelistu. Pored bojevog gadjanja AP M70, imali smo i bojevo "bacanje bombe M75" te obuka a poslije i izvodjenja postavljanja eksploziva. Bilo je interesantno posto je svaki vojnik dobio po dinamit, sporogoreci stapin i inicijalnu kapislu br.8 (a i olovcicu da ne objasnavam onima koji ne znaju o cemu pricam zasto je sluzila). Sjecam se da smo isli po tri vojnika i sjecam se da jedan od vojnika nije na pravi nacin zarezao (pogresan ugao) stapin. Mi svi upalili i na komandu se izvlacimo prema zaklonu a on pokusava da ga zapali, Zule vristi na njega i on konacno dolazi u zaklon i bbbuuuuuummmm lete komadi stjene na sve stranu. Znam da kada sam se skinuo u civilku i onog prepricavanja sta je sve ko bio/radio u JNA dosta prijatelja mi nije vjerovalo (npr maskirne uniforme M89, nocne/snijezne uniforme tip "S" sa dva lica, 7 dana prezivljavanja u prirodi, obuka u skijanju, plivanju, ronjenju, rukovanje/koristenju raznih vrsta licnog naouruzanja od tandzare M48, PAP-ovke M59, AP M70, SP M76 i skorpiona M61, "upoznavanja" sa PM M72, M84 itd). Medjutim izradom nekih slika (za koje sam ja i ostali na slikama posteno najebali) i pokazivanjem istih dobijam odredjeni kredibilitet.

Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   13.04.13 18:46

Znam da smo bacali kasikare i ostalih gadjanja se secam pa i tog dinamita .Znam da smo isli i na nocna gadjanja iz snajpera .Ja imam dve slike u maskirnoj uniformi iz neke sume ali se ne secam ko me je i kad slikao,mora da je neko prosvercovao neki aparat .Bilo je tu raznih zajebancija od desanta iz helikoptera do prezivljavanja .Takodje i meni malo ko je verovao da smo to sve preziveli za vojni rok .Posle skidanja kao sto sam napomenuo vise nikada nisam imao dodira sa vojskom tako da je i to pripomoglo da se moj vojnicki zivot prepusti zaboravu .Podseti me gde smo davali strazu, ja se secam auto-parka jer sam tu najcesce bio i kps-a a ostala mesta su mi izbledela stražar
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.04.13 0:05

Probacu ali mozda promasim nesto. Pozarstva (bez licnog naouruzanja) su bila u samoj zgradi sa dezurnim desetarom gdje smo obicno provodili vrijeme setkajuci ispred soski sa licnim naouruzanjem uz povremena dzogerisanja prostora izmedju dvije spavaonice (hodnik). Ponekad, ako te neki desetar stvarno "voli" dobijao bih I sporedne zadatke kao npr. ravnanje cizama uz liniju a I ispravljana tudjih carapa na cizmama (oko 90 pari ukupno). Drugo pozarno mjesto je bilo u auto parku, malo bolje ako se uzme u obzir da nema desetara medjutim, zimi je znalo biti poprilicno hladno (dezurni oficiri su znali redovno da se prikradaju ne bili nekoga uhvatili na spavanju). Strazarska mjesta su otprilike isla ovako. Vodja straze, desetar na smjenu bih krenuo iz one malecne strzarske kucice (koja je takodjer djelila krov sa pritvorom) sa smjenom prvo bi napravio smjenu straze u zgradi komande tzv. strz. mjesto br.1, krenuli bih zatim onim poplocanim puteljkom pored sportskih terena a zatim uz ogradu kasarne (uz sami put prema Sibeniku) I negdje uz samu ogradu u blizini radnih prostorija tehnicke sluzbe bilo je strazarsko mjesto br.2, zatim opet uz samu ogradu do kraja kasarne (opet uz sam put) iznad samog strelista bilo je strz. mjesto br.3. Presli bih preko strelista nekim kozijim stazicama izasli bih na vrh poligona, obisli bih pored onih starih tenkova (Sherman) iz Drugog Svjetskog rata te nastavili jednom manjom asfaltiranom stazicom koja je u blagom usponu vodila do strz. mjesta br.4. Mjesto je bilo na samom dnu shina koja su se koristila za prevoz pokretnih meta tenka (shine, neko malo shinsko vozilo sa metom na njemu te na vrhu shina kontrolna kucica sa elektromotorom itd). Poslije su stazom isli prema osmatracnici strz. mjesto br.5 (najgore strazarsko mjesto) a zatim veliki pad do drugog kraja kasarne gdje je str. mjesto br.6. Zatim, uz samu ogradu nekih 200-njak metara gdje je bilo strz. mjesto br.7 (tu je bila manja kapija, te benzinska pumpa za top-haubicka vojna vozila) I na kraju do same prijavnice gdje je bilo posljednje strazarsko mjesto br.8 tzv. kapija.
Uvijek se sjetim savjeta starijih vojnika: kada budes pozarni u auto parku nemoj uraditi dvije stvari. Prvo, ni slucajno nemoj da zaspis jer uhvatit cete ili dezurni oficir ili dezurni desetar a pod broj dva nemoj, nemoj ni slucajno ulaziti u "maricu" (onaj IMV kombi od vojne policije). Moje prvo pozarstvo u auto parku prolazi otprilike ovako. Setkam se gore dole, malo zavirujem I zagledam one oklopnjake (BRDM-2), pokusavam da im otvorim ona mala vratasca nazad da "provjerim" propeler. Nakon 30-tak minuta dolazi dezurni desetar, pita me kako ide ja normalno kazem sve OK. On mi pita da li pusim (cudno pitanje), I upita me da mu nesto pomognem uz ono "ako te neko nesto pita nista nisi video/cuo". Prilazimo jednom od nasih Pincgauera on pazljivo lomi plombu na poklopcu rezervoara I iz dzepa vadi Zip upaljac. Izvlaci neki konac veze upaljac I ubacuje ga u rezervoar. Kaze mi kad mi zatreba benzin za upaljac da mu se javim. On odlazi, ja opet onako setkam ali me kopka sto da ne ulazim u "maricu". Odem do nje otvorim zadnja vrata upali se nekakvo svjetlo u njoj kad tamo neka klupica na jednoj strani a na drugoj lezaj. Oklijevam dali da udjem ... ma necu. Par sedmica poslije jedan od mladih vojnika pada u iskusenje ulazi I lijeze na lezaj. Taj dan ucim zbog cega ne ulaziti u "maricu". Vrata u "marice" se mogu otvoriti samo sa vanjske strane, tako da je taj jadnik usao, odspavao malkice I kada je trebao izaci nije mogao. Biva "oslobodjen" od dezurnog oficira uz normalno nagradna dezurstva I raport kod Zuleta.

Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.04.13 10:56

Ha,ha logicno je da marica ne moze da se otvori iznutra . Ja se iskreno ne secam tih marica ali znam da sam ulazio u pinceve pozadi da se sklonim od vetra i kise jer mi i nismo imali druga vozila osim njih i oklopnjaka .Ne secam se ni tih starih tenkova ali secam se da sam za ceo vojni rok iskoristio samo redovno odsustvo.Naime kad sam od Zuca trazio vikend da idem kuci on mi je rekao da je zavedeno vanredno stanje , da je podignuta borbena gotovost i da je zabranjeno osipanje vojske iz kasarne.Mislim da su pozivali i vojnike koji su kucama da se vrate , jer su bile demontracije na Kosovu i oni su uveli pripravnost u vojsci . Kada mi je stiglo pismo sa pozivnicom za svadbu jer mi se udavala sestra od tetke Zuti mi nije dozvolio da idem na vikend jer kao nisam primeran vojnik , zale se desetari na mene pogotovu Cucuzovic i ta komunjarska sranja tako da mi dodje na isto .Mada sam ja do kuce imao nekih 900 km tako da bi mi skoro ceo vikend prosao u vozu sa naravno presedanjem u Beogradu .Polako mi naviru slike iz JNA zahvaljujuci ovom forumu jer u civilstvu nisam mnogo pominjao vojsku i nikad nisam zapocinjao razgovor na tu temu salutiranje

Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.04.13 18:57

Mi smo imali dva BRDM-2, 7-8 Pinceva, jedan stari dajc, poslije smo dobili novu Tam 110 sa nadgradnjom-modernim sistemima veze a u istom auto parku vojna policija je imala takodje par Pinceva, nekoliko Tam 110/150, par Fiat kampanjola, jedna IMV "marica" a povremeno su znali parkirati I vojnu bjelu Fiat 132. Ja sam imao tu srecu da dobijem I PP (tzv. private poslove) a I redovno odsustvo. Gledajuci one dzombe kad se vrate sa odsustva I problemima sa kojima se susrecu (prilagodjavanje na vojnicki zivot) zakljucio sam da je najbolje ici sto kasnije na odsustvo (iako nismo mogli I da smo htjeli ici kuci prije 6 mjeseci), tako da prvi put odlazim nakon 10 mjeseci (PP 5 dana) a par sedmica poslije odlazim I na redovno gdje dobijam punih 20 dana I kada se vracam brojim sicu (nekih 30 dana obuke plivanja/ronjenja I civilka). Da li su I vama nudili da se prikljucite 63. padobranskoj u Nisu? Negdje aprila mjeseca 1989 Zule I Andelija zajedno sa nekim oficirom (pretpostavljam iz Nisa) drze predavanja I traze volontere da se pridruze 63. padobranskoj brigadi. Dosao je I vojni autobus ali niko iz cete nije volontirao ponajvise zato sto se nismo htjeli odvajati I ponovo zapocinjati u nekoj dr. jedinici. Poslije su otisli u cetu vojne policije gdje je bilo njih par koji su otisli.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18474
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.04.13 19:20

@Izvidjac 1988/1989 (citat):
Da li su I vama nudili da se prikljucite 63. padobranskoj u Nisu? Negdje aprila mjeseca 1989 Zule I Andelija zajedno sa nekim oficirom (pretpostavljam iz Nisa) drze predavanja I traze volontere da se pridruze 63. padobranskoj brigadi.

Pred kraj vojnog roka? Zašto... scratch
Kao vojnici po ugovoru kasnije, ili?

Imamo i temu 'vojnici po ugovoru', ali baš za vrijeme JNA, pa smo zaključili do sad da je to bilo tek u povojima onda i nije se stiglo sasvim realizirati i razviti. (Kasnije da.)
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.04.13 19:43

Nije bas I bilo pred kraj vojnog roka s obzirom da nam je ostalo jos pet mjeseci obuke (ja sam septembarska klasa 1988/1989 a ponuda je bila u aprilu 1989). Ponuda je bila da se nastavi vojni rok u 63. padobranskoj brigade u Nisu a nakon toga po potrebi/zelji vojnika da se status promjeni u "aktivni" kako su oni to nama tada govorili dr. rjecima vojnik po ugovoru.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.04.13 19:47

@Izvidjac 1988/1989 (citat):
Nije bas I bilo pred kraj vojnog roka s obzirom da nam je ostalo jos pet mjeseci obuke (ja sam septembarska klasa 1988/1989 a ponuda je bila u aprilu 1989). Ponuda je bila da se nastavi vojni rok u 63. padobranskoj brigade u Nisu a nakon toga po potrebi/zelji vojnika da se status promjeni u "aktivni" kako su oni to nama tada govorili dr. rjecima vojnik po ugovoru.

Ovo mi je baš zanimljivo. Možeš li kratko ponoviti svoj VES... da sad ne tražim... Very Happy

Kao što bi nastavio vojni rok i daljnju eventualnu službu kao VpU? Baš padobranac?
Takva obuka je dosta zahtjevna, a moraš biti i 100% zdrav (u svim pogledima) mislim...
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.04.13 20:18

Ves izvidjaca (drugi I treci vod): 11102, (prvi vod vod sa BRDM-2 su dobili pored 11102 I ves 11302 ili 11402 nisam tacno siguran ali znam da su imali dva vesa izvidjac I izvidjac OMJ). I u nasu jedinicu primljeni su iskljucivo momci sa nadprosjecnim fizickim/psihickim sposobnostima. Ja licno sam isao kao mladic sa 16/17 godina dva puta na regrutaciju I to se sve desavalo u jednoj sedmici (regrutni centar Sarajevo, odmah preko puta zeljeznicke stanice). Samo ja I jos dvojica mladica iz cijele nase generacije smo bili pozvani na dr. regrutni pregled. Bili smo uplaseni jer smo mislili da nesto nije u redu. Ja sam poslije zavrsetka srednje skole otisao u izvidjacku cetu u Knin, jedan je otisao u 72 specijalnu u Pancevo a treci u nekakav interventni vod vojne policije u Pristini.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.04.13 20:33

Hvala ti na odgovoru, mislim da ne bih bio za padobranca, neki me strah visine, moram priznati, a možda bi se i to prevladalo vremenom.
Imao sam priliku skakati padobranom (proći tečaj ranije), jedan poznanik mi se tim bavi, pa me nagovarao, ali se nisam usudio... No

Kao ni bungee jumping, a svi koji su bili kažu da je super. scratch Very Happy
Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   15.04.13 10:11

Nama nisu nudili da se aktiviramo ali se moj prijatelj iz grada aktivirao na sluzenju vojnog roka bas negde u to vreme i ostao u vojsci ceo zivot na sta sam se ja gadio . Dosli su im u cetu i ponudili ko hoce da ga stipendiraju da ide na akademiju pod ugovorom i covek je pristao i po zavrsetku dobio cin potporucnika i sluzbu u Cupriji .Inace i moj ves je 11102 mada sam regrutovan prvobitno u pesadiju ali posto sam bio "pametan " i otisao sam u vojni odsek da trazim da me posalju u vojsku po principu sto pre odem pre cu da se vratim oni mi menjaju rod u EI i PED i greskom me upucuju u Knin umesto u Split.Secam se Zuca koji zbunjeno gleda i zove nekoga da pita otkuda ja tu .Prvih mesec dana sam cekao po njihovim recima premestaj u Split a posle su odlucili da me posalju u otkomandu u cetu veze na obuku za vezistu a zatim da se vratim u izvidjace .Posle prvobitne regrutacije i psihovizickog pregleda koji smo u to vreme obavljali u Beogradu nisu me vise zvali na bilo kakav razgovor u vezi menjanja roda vojske . Eto spletom nesrecnih okolnosti ja zavrsim u izvidjacima umesto da uzivam na obali mora .
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   15.04.13 15:01

@Delboy (citat):
Nama nisu nudili da se aktiviramo ali se moj prijatelj iz grada aktivirao na sluzenju vojnog roka bas negde u to vreme i ostao u vojsci ceo zivot na sta sam se ja gadio. Dosli su im u cetu i ponudili ko hoce da ga stipendiraju da ide na akademiju pod ugovorom i covek je pristao i po zavrsetku dobio cin potporucnika i sluzbu u Cupriji.

Ovo što si ispričao je nešto drugo. To nije vojnik po ugovoru.
VpU bi bio onaj vojnik u radnom odnosu u s najvećim činom mlađi vodnik, dakle vojnički čin.
E, sad bi li i koliko on dalje napredovao ne znamo... (za JNA).
Pričali smo nešto o tome na drugoj temi, uglavnom su to bili vozači s činom desetara.
Općenito ne znamo puno o ovome za JNA period.
Na vrh Go down
Izvidjac 1988/1989
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   16.04.13 6:24

Vec duze vrijeme pokusavam da nadjem oznake/amblem izvidjacke cete ali bez uspjeha.  Oznake nisu bile dozvoljene da se nose na uniformi ali su bile pristutne I u ucionicama, kancelarijama oficira, hodnicima, iznad spavaona itd.  Izgledale su tako da je na sredini bio veliki zeleni javorov list, na vrhu lista zvijezda petokraka a na dnu ukrstene dvije AP M70.  Delboy, pominjao si nocna gadjanja sa I bez pasivog nocnog nisana.  Da sjecam se vrlo dobro, prvo smo izveli gadjane bez nocnih nisana, koristeci samo one floroscentne tackice na prednjem I zadnjem nisanu a zatim su nam dali puske sa specijalnim nosacima (shinama) na kojima su bili pasivne nocni nisani.  Ja ipak mislim da su bili montirani na AP M70, posto daljina gadjanja nije prelazila 250m.  Uvijek mi je bilo interesantno kako prilikom gadjanja kada naslonis oko/lice na gumenu zastitnu skolju na zadnjem dijelu nisana u skoljki se otvaraju kao mala harmonika vrata.  Evo par slicica ovog nisana plus slike pasivnih nocnih dvogleda koje smo duzili prilikom izvodjenja nocnih vjezbi.

Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   16.04.13 22:34

Mi smo gadjanja imali iz vojnog snajpera M 76 sa optikom koji je bio proizvodnje zastava .Imali smo dnevna i nocna gadjanja a i vi sa nama , ali secam se da je u pitanju zastavin snajper koji je par vojnika u ceti i duzilo i vodili se kao snajperisti .
Na vrh Go down
druga ceta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-07-14
Dob : 45
M(j)esto ZRENJANIN

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.07.13 23:03

@maj90-91 (citat):
pozdrav. bio sam u sjevernoj kasarni 90-91,izmedu ostalog na dinari,kijevu,drnisu.komandir cete mi je bio Orce Petrusevski.a komadant kasarne potpukovnik DZukic

ija sam sluzio 1990-1991 u drugoj ceti!
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.07.13 23:07

@druga ceta (citat):
@maj90-91 (citat):
pozdrav. bio sam u sjevernoj kasarni 90-91,izmedu ostalog na dinari,kijevu,drnisu.komandir cete mi je bio Orce Petrusevski.a komadant kasarne potpukovnik DZukic

ija sam sluzio 1990-1991 u drugoj ceti!

granata
Na vrh Go down
10.08.2013.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-08-10

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   11.08.13 9:32

Bio sam u Knin-u 81/82 VP 1318 treča četa MO ako ima nekog neka se javi??vojničina
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   11.08.13 19:00

10.08.2013., dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Knin danas
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-09-14

KomentarNaslov komentara: Pozdrav svima   14.09.13 10:38

Eo da vam se javim s najsvjezim informacijama iz Knina točnije iz kasarne ove van grada trenutno radim u njoj eo upravo sam sad na straži preko noci zima u PM a preko dana toplo Sinoc sam baš razmišljao što se nalazilo u ovoj kasarni prije rata i eo naletim na ovaj forum. Vidim dosta natpisa po zidovima hangara iz raznih godina od 70 do danas hmm koliko je vojske samo vamo prošlo.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.09.13 10:44

Kolega napravi par fotografija pa stavi na forum,bit će interesantno ljudima koji su služili u Kninu.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-09-14

KomentarNaslov komentara: <<   14.09.13 11:12

nema problema budem veceras nešto stavio naravno ono što smijem znate i sami kako to ide ugl. vozni park je skoro cijeli iz JNA cudim se kako to jos sve vozi znaci daje kvalitetno napravljeno
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   14.09.13 11:28

Dogovoreno kolega,slikaj što smiješ.

Džomba
Džomba

M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   01.10.13 14:56

Zar nema niko da se javi iz marta 88/89 vojničina
Na vrh Go down
robi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2013-12-03
M(j)esto debeljaca

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   03.12.13 17:41

pozdraw,,,1988<89 sluzio u sewernu kasarnu,,,ceta weze,,,septembarac,,,porucnik mi bio cuweni NIKOLIC DRAGAN,,,ako imam nekoga,,,nek se jawi
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KNIN   Today at 16:38

Na vrh Go down

KNIN
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/18Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
 Similar topics
-
» KNIN