FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Pivka 87/88

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
ljanez
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-04-01

KomentarNaslov komentara: Pivka 87/88   01.04.16 12:20

Ej bračo,

služio sam JNA 1987/88 - junska klasa u Pivki. Prvih pola godine - četa veze a posle kao telegrafista i komandir odeljenja veze prebačen u pešadijski bataljon. Ima li neko iz tog razdoblja?

pozdrav, Janez
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   01.04.16 19:27

ljanez,dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   05.04.16 0:37

@ljanez (citat):
Ej bračo,

služio sam JNA 1987/88 - junska klasa u Pivki. Prvih pola godine - četa veze a posle kao telegrafista i komandir odeljenja veze prebačen u pešadijski bataljon. Ima li neko iz tog razdoblja?

pozdrav, Janez

Pozdrav clanu Janezu i od mene...sluzio sam takodje 87/88, ali u Mariboru. blizu Pivke smo bili na terenu za vreme vojne vezbe JESEN 87. par nedelja logorovanja, i sama vezba.

Da li se, kao neko ko je sluzio tamo blizu, mozes setiti lokacije gde smo mi bili na logorovanju, posto ja ni pored najbolje volje ne mogu da se setim. Znam da nije bilo puno daleko od Pivke, jer su nas jednom vodili na bioskopsku predstavu u Pivku ...dom JNA ili kasarna...
Na vrh Go down
ljanez
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-04-01

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   05.04.16 6:55

Pozdrav Kemo Specjalac,

i ja sam bio na toj vežbi. Milsim da je bilo nekako tako - prvo teren na poligonima Bač i Poček (ne daleko od Pivke), a sama vežba je bila usmerean čak tamo prema Cerknici, ako se ne varam, a i Cerknica u stvari nije daleko od PIvke...a bioskopsku predstavu ste gledali u domu JNA.
Na vrh Go down
vlada malinoa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2015-09-26
Dob : 48
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   06.04.16 0:16

I ja sam bio na toj vezbi,inace sam na obuci bio u Celju.Koliko se secam na Jesen 87. smo otisli sredinom oktobra i bili 27 28 dana.Toliko dana nismo osetili beton pod nogama sem kad su nas 15 dan odveli u neku malu kasarnu na tusiranje,gde se veliki broj nas nije ni tusirao jer nije bilo vode.Posle par dana su poceli manevri i mi smo trebali da idemo na Pivku,medjutim poslali su nas na Velike Bloke.Kasnije pred kraj obuke smo isli na Pivku tri dana.Secam se da je preko dana bilo suncano i toplo a nocu poprilican minus.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   06.04.16 1:15

@vlada malinoa (citat):
I ja sam bio na toj vezbi,inace sam na obuci bio u Celju.Koliko se secam na Jesen 87. smo otisli sredinom oktobra i bili 27 28 dana.Toliko dana nismo osetili beton pod nogama sem kad su nas 15 dan odveli u neku malu kasarnu na tusiranje,gde se veliki broj nas nije ni tusirao jer nije bilo vode.Posle par dana su poceli manevri i mi smo trebali da idemo na Pivku,medjutim poslali su nas na Velike Bloke.Kasnije pred kraj obuke smo isli na Pivku tri dana.Secam se da je preko dana bilo suncano i toplo a nocu poprilican minus.

Vi ste jos i dobro prosli..u kasarnu na tusiranje.

Nas su odveli 5 metara od logora u postavljeni ABHO sator kamion za dekontaminaciju, i tu su nas okupali za sve pare Smile. Presvlacenje i susenje je bilo tu na otvorenom pored kamiona.

Zimsku Pivku na kraju obuke sam izbegao (kao muzikant)...isao sam jos jednom 3 dana na kraju obuke martovske klase, pred skidanje, krajem avgusta; sa zaduzenjem da postavim ozvucenje kod komandnog satora, kao i da po zavrsetku vezbe organizujemo kulturno zabavni zivot Smile tj da malo razveselimo vojsku...
Na vrh Go down
jakov bilić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-06-20
Dob : 51
M(j)esto split

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   06.07.16 22:03

@ljanez (citat):
Ej bračo,

pozdrav, Janez
Ćao Ljanez...ja sam bio junska klasa 86/87, 3. četa, pješadija. Zapovjednik je bio poručnik Senad Talić, a vodnik Akif Drinjak. Ako se sjećaš njih dvojice, bilo bi mi drago ako imaš informaciju što je poslije bilo s njima, naročito sa Senadom Talićem (bio je rodom iz Zenice), i gdje su svi završili zbog svih nesretnih ratnih događanja. Nadam se samo da su preživili.
Na vrh Go down
jakov bilić
Gušter
Gušter

M(j)esto split

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   11.08.16 14:27

Eh, u subotu, 13.juna, idemo jedan moj drug i ja u posjet našoj nekadašnjoj kasarni Pivka. Obići ćemo malo i okolicu, kao i ona mjesta gdje smo išli u jabuke. Dojmove ćemo staviti nakon povratka kućama.
Na vrh Go down
jakov bilić
Gušter
Gušter

M(j)esto split

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   15.08.16 19:39

Nakon 30 godina u nekadašnjoj kasarni u Pivki, moj drug i ja. Bilo je nazaboravno, sjećanja su navirala na drugove, na događaje, vojnički i drugarski život... I puno puno emocija.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pivka 87/88   Today at 21:20

Na vrh Go down

Pivka 87/88
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pivka PVO Postojina veza 88/89
» Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA