FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Sta se desava sa forumom

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   29.08.16 23:20

da se razumemo, nije forum FB pa da pise ko sta hoce. ipak moraju se postovati neka pravila.
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1285
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 11:29

I sami shvatate da je ovo specifičan forum posebno posle svih "specifičnih" događaja koji su nas
zadesili, vrlo se lako zakače neistomišljenici, ali jedno nikako da se shvati, ovde nismo da bi smo se
bavili politikom i istorijom koja nije vezana za naše vojničke dane iz JNA, već da se družimo, upoznajemo,
uz malo sreće pronađemo klasića, informišemo kako je bilo u drugim rodovima, vidovima,
kasarnama i karaulama...moramo biti fleksibilniji, ponekad popustiti, znam da se fitilj lako zapali (jednostavno "teška" vremena)
ali treba biti jak i samokritičan, do najposle svi kao pojedinci snosimo deo odgovornosti za kvalitetan i uspešan rad foruma,
administracija nažalost nema tu privilegiju fleksibilnosti i mora stvari sasecati u startu kako iste ne bi eskalirale,
zato "mrzite" administraciju ali Vi se poštujte i družite  Very Happy  
Slažem se da je malo opala živost foruma ali ne treba zaboraviti da je sezona godišnjih odmora, početak škola i fakulteta,
neko ima više vremena neko ne, kao i u realnom životu događaju se oscilacije pada i rasta.
Ali bez obzira samo optimistički i napred u nove postove... cheers

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 12:41

@Mikula 67 (citat):
...ali jedno nikako da se shvati, ovde nismo da bi smo se bavili politikom i istorijom koja nije vezana za naše vojničke dane iz JNA, već da se družimo, upoznajemo, uz malo sreće pronađemo klasića, informišemo kako je bilo u drugim rodovima, vidovima, kasarnama i karaulama...

scratch
Tematika mora bit isključivo i samo JNA?  A otkad to?  
Tko je i kad pootvarao brojne druge (civilne) teme koje nemaju veze s JNA?
I dobro da ih je otvorio jer da mora bit samo tematika JNA već odavno bi se osulo članstvo i iscrpile ideje za priču.

Što bi to bilo, forum dinosaura, ne kužim.... neki forum sasvim van vremena i prostora...

FB sam spomenuo, ali vidim da neki ne razumijete, (a tko ga bar malo ne prati ok, ne zna), da je FB uzeo primat.
Postoje grupe od Public do Secret (javne, zatvorene i skrivene) gdje se raspreda o vojničkim danima.
Ne jedna opća pod imenom JNA (ima i ta) već baš konkretne vezane uz mjesto i vrijeme, pa primaju ili samo klasiće ili malo šire ili kako god jer se tako može bez problema odrediti....
I kad se skupi odabrana ekipa, onda pričaju više-manje bez ograničenja, izbacuju samo očigledne provokatore i one koji vrijeđaju.... Također, u Closed i Secret grupama samo članovi mogu vidjeti postavke, pa su ljudi opušteniji i postavljaju više materijala iz osobnih kolekcija.

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 13:38

Citat :
I kad se skupi odabrana ekipa, onda pričaju više-manje bez ograničenja, izbacuju samo očigledne provokatore i one koji vrijeđaju.... Također, u Closed i Secret grupama samo članovi mogu vidjeti postavke, pa su ljudi opušteniji i postavljaju više materijala iz osobnih kolekcija.

I onda to vise nije TO!
Tacno je da je FB zbog same platforme popularan, ali (koliko se ja sjecam) kad smo sluzili nije bilo: u ovom vodu samo Slovenci, ova baterija samo fakultetski obrazovani, onaj divizion homoseksualci a onaj drugi samo ljevoruki.....
Sastavilo nas je "s koca i konopca" pa udri iducih dvanaest-petnaest mjeseci zajedno, dijeli i dobro i lose. Jesmo se u slobodno vrijeme malo vise druzili sa sebi slicnima (radi se to i ovdje preko PP i drugih vidova komunciranja i nikome to nije zabranjeno) ali generalno smo funkcionisali kao jedan organizam. Jesmo li svi isto mislili i osjecali, ocigledno da nismo, i to je normalno. Za to su se brinula PRAVILA! Dok si tu, ovo moze a ovo ne! I jeste bilo pod moranje, al' je bilo. A ovdje ne razumijem one koji procitaju pravila, (ako ih ne procitaju u pocetku, upoznaju se s njima kasnije) dobrovoljno, bez ikakvog "sluzim sto moram" pristupe, i opet dizu galamu, bore se za ljudska prava....
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 13:46

@pera84 (citat):
I onda to vise nije TO!

Je i nije, a više je nego nije. Kao i mnogi namćorasti ljudi u godinama Smile i ja sam bio skeptičan prema novotarijama, i koji k... je sad pa to, samo je za dangubljenje mladih, i bla bla....
A npr. na FB sam našao više kolega iz srednje škole i fakulteta, a inače ne bi nikad.... i to bez po muke....

@pera84 (citat):
Tacno je da je FB zbog same platforme popularan, ali (koliko se ja sjecam) kad smo sluzili nije bilo: u ovom vodu samo Slovenci, ova baterija samo fakultetski obrazovani, onaj divizion homoseksualci a onaj drugi samo ljevoruki.....

Nisu baš takve podjele po grupama, više po nekim simpatiziranjima JNA u cjelini, može se primijetiti disproporcionalnost članstva po tome od kud je tko, ali za funkcioniranje grupe nije važno.

Ono što možda ja želim reći je da kruta pravila stvaraju privid realnosti, a to po meni nije dobro. Neki oblik samozavaravanja (vjerojatno preteška opaska)....

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4104
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 17:09

@vladimir (citat):
da se razumemo, nije forum FB pa da pise ko sta hoce. ipak moraju se postovati neka pravila.
Pa ni na FB bilo u grupama ili profilima nije dozvoljeno pisati ko sta hoce.
Mislim da je i ovdje prisutna autocenzura u prilicnoj mjeri. U posljednje vrijeme nema ni ucestalih banovanja. Svakako je za pohvalu i to. Nadajmo se da ce s jeseni postati dinamicnije.

Mikula 67

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1285
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 18:31

@Max Blitz (citat):
@Mikula 67 (citat):
...ali jedno nikako da se shvati, ovde nismo da bi smo se bavili politikom i istorijom koja nije vezana za naše vojničke dane iz JNA, već da se družimo, upoznajemo, uz malo sreće pronađemo klasića, informišemo kako je bilo u drugim rodovima, vidovima, kasarnama i karaulama...

scratch
I dobro da ih je otvorio jer da mora bit samo tematika JNA već odavno bi se osulo članstvo i iscrpile ideje za priču.

Što bi to bilo, forum dinosaura, ne kužim.... neki forum sasvim van vremena i prostora...

Eto vidiš Max, ovde se i ogleda naša različitost i to je ok, moj post si shvatio na svoj način.Davnih dana sam napisao da je pisana reč veoma teška jer bez tonaliteta može biti drugačije protumačena što se često i događa.Na kraju rečenice koju si citirao nisi do kraja podebljao a stavio sam tri tačke kako ne bih dalje nastavio sa nabrajanjem i od posta napravio roman jer po meni su se nadalje podrazumevale i ostale teme foruma u kojima pišemo postove kao što su Zabava, Sport, Kantina... i da opet nenabrajam što sa druge strane ti kao stari forumaš i pokretač mnogih tema to vrlo dobro znaš.
U nastavku gore citirane rečenice stoji i :
Citat :
kasarnama i karaulama...moramo biti fleksibilniji,

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 21:39

@Mikula 67 (citat):
@Max Blitz (citat):
@Mikula 67 (citat):

scratch

Eto vidiš Max, ovde se i ogleda naša različitost i to je ok, moj post si shvatio na svoj način.Davnih dana sam napisao da je pisana reč veoma teška jer bez tonaliteta može biti drugačije protumačena što se često i događa.Na kraju rečenice koju si citirao nisi do kraja podebljao a stavio sam tri tačke kako ne bih dalje nastavio sa nabrajanjem i od posta napravio roman jer po meni su se nadalje podrazumevale i ostale teme foruma u kojima pišemo postove kao što su Zabava, Sport, Kantina... i da opet nenabrajam što sa druge strane ti kao stari forumaš i pokretač mnogih tema to vrlo dobro znaš.
U nastavku gore citirane rečenice stoji i :
Citat :
kasarnama i karaulama...moramo biti fleksibilniji,
U sustini, forum postize svrhu, Civilne, ili usputne teme, od viceva - preko auto kutka, sporta,filmova, muzike, do osvrtanja na istorijeske dogadjaje ili religiju, samo ga obogacuju.

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 843
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 22:20

Ako dobro shvatam, znači nismo pogrešili i mogu civilne teme, da se tako izrazim, u najkraćem.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   30.08.16 22:40

@Sloba1 (citat):
Ako dobro shvatam, znači nismo pogrešili i mogu civilne teme, da se tako izrazim, u najkraćem.
Kako sam ja shvatio, mogu sve teme koje doprinose upoznavanju i zblizavanju clanova, ali se izbjegavaju sve gdje bi moglo doci do ostrijih sukoba misljenja ili stavova.

SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   02.09.16 8:19

Sta se desava sa forumom? To sam se i ja pitao vec ranije:
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t83p50-sta-je-sa-forumom 

Na to Milutin odgovorio: 1.Uticaj facebooka. 2.Samovolja VBC-a

Uticaj fejsa? Neverujem! Neverujem jer smo mi ovde svi pretezno 50+ i nama nije fejs u prvu ruku to sto nas zanima. 

Da nemamo ocemu pisati (izcrpeli svu informaciju, secanja, dozivljaje iz JNA)? Neverujem ni to jer svi mi kroz nas svakodasnji zivot, rad, putovanja vidimo, dozivimo nesko koje mozemo podeliti jedan sa drugim. Na primer Mirko sa svoji izleta. 

Radje se dozvoljavaju turisticke reklame, (koje najverovatnije su unosni za forum), nego strucno, zdrava, razumna kritika.

Ja sam se sam u vise navrata pitao (u gore zatvorenoj temi) zasto su jako veli broj clanovi odustali od foruma!  
Odustali su kao sto je i Milutin napisao:  samovolja VBC, koje i ja podrzavam!

Sóbzirom da je on taj koji vodi ovaj forum (makar da taj isti nije njego vlastnistvo) i diktira, kreira, uslove i pravila pa i "skakljive" teme zakljucava. Nedozvoljava kritiku a to pokazuje teme koje su zakljucane:
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t83p50-sta-je-sa-forumom
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t3728p425-eu-cestitka
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t880p625-karikature
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1527p50-zivotne-mudrosti

Da je on taj koji kroji i dirigira, o tome sam i dobio potvrdu od jednog clana koji ima uvid u rad general staba i koji mi je savetovao (fala ti za to) da se nekacim sa VBC, pogotovo posle sto nisam prihvatio neki predlozenu funkciju.

Evo i nesto malo o tome svemu, pogotovo kako je "smaknuo" admirale.

Da, imam i informaciju za "krpe i krpice" (neko ce se verovatno prepoznati).

Obecao sam nekim clanovima foruma reportazu iz Svedske marinske baze. Reportazu o Svedskim podmornicama, ali nazalost sa ovakvim generalima, sa ovakvom diktaturom, NE. Vama pojedinima cu to preko mejla.

Vama ostalima srecno i sve najbolje ubuduce.

Pitanje, koliko dugo ce ovo ostati neizbrisano?

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   02.09.16 9:57

VCB. mora neko biti sef ili komadant ili gazda kuce . to je  normalno. samovolja?? to je upitno i nebih se sa tim slozio. sta  smo mi sebi kao clanovi foruma davali za pravo i kakve smo gluposti pisali da to neko nije doveo u red gde bi nam bio kraj.VCB je negde gresio, to je normalno ko radi taj i gresi. ko se od nas clanova foruma bar jednom nije ogresio o pravila foruma?
Na vrh Go down
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 664
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   02.09.16 10:31

@SveJug (citat):

Obecao sam nekim clanovima foruma reportazu iz Svedske marinske baze. Reportazu o Svedskim podmornicama, ali nazalost sa ovakvim generalima, sa ovakvom diktaturom, NE. Vama pojedinima cu to preko mejla.

Prijatelj SveJug, kaj sem se ti tudi jaz zameril? Omenjaš temo, ki bi utegnila biti zelo zanimiva, verjetno še za koga izven kroga ljudi, ki ga omenjaš, da jim boš poslal reportažo. Mene naprimer bi ta reportaža že zanimala. Pa verjetno še veliko drugih. Kot pri indijancih nekoč: zakopljimo bojno sekiro, pa gremo složno naprej. Škoda bi bilo foruma, ker v bistvu in celoti sploh ni slab. Tiste malenkosti pa niso vredne, da bi forum ugasnil. Marsikaj se da na forumu naučiti, govorim za sebe, kljub vsem končanim šolam in fakultetam in vsem skoraj vsakoletnim izobraževanjih, da sem sploh lahko ostal na delovnem mestu sem s foruma potegnil kar nekaj znanja. Torej: pipa miru in gremo dalje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   02.09.16 13:40

@SveJug (citat):
Uticaj fejsa? Neverujem! Neverujem jer smo mi ovde svi pretezno 50+ i nama nije fejs u prvu ruku to sto nas zanima.

Nekolicini članova ovog foruma vjerojatno facebook zaista nije prioritet kad je o internetskom druženju riječ, ali na neki način sprječeva priljev novih članova i pasivizira većinu starih članova.

Baš nekidan čitam komentar čovjeka od cca 65 god koji prije 6 mjeseci nije ni znao za facebook, tj. ljutio se na to. Baš onako u skladu s njegovim godinama, bez razloga, čisto kritika svega novog.
Kad ga je sin malo priučio kako se koristi, oduševio se, našao puno izgubljenih judi iz prošlosti, vidio kojekakve zanimljive priloge i slike, itd.....

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   02.09.16 14:43

@SveJug (citat):

Ne bih tako htio, ali mi se sve čini da će ovo dolje što je SveJug istaknuo, te u nastavku citata bit i neki logičan kraj foruma.

Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 480
Član od : 2013-10-10
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   02.09.16 15:12

@Max Blitz (citat):
@SveJug (citat):

Nekolicini članova ovog foruma vjerojatno facebook zaista nije prioritet kad je o internetskom druženju riječ, ali na neki način sprječeva priljev novih članova i pasivizira većinu starih članova.

Baš nekidan čitam komentar čovjeka od cca 65 god koji prije 6 mjeseci nije ni znao za facebook, tj. ljutio se na to. Baš onako u skladu s njegovim godinama, bez razloga, čisto kritika svega novog.
Kad ga je sin malo priučio kako se koristi, oduševio se, našao puno izgubljenih judi iz prošlosti, vidio kojekakve zanimljive priloge i slike, itd.....

Redko se javljam na forumu ali ga redovno pratim (to je ustanovio i PORUCNIK). Pratim i članstvo iz "mog ugla" več duže vreme - više od 2 zadnje godine. I šta sam primetio:
svake godine (gledano od obletnice nastanka dalje - 01.05.) članstvo se je uvečalo za cca 1200 članova godišnje - cca 100 na mesec). Neka se sa tom brojkom pozabavi neko iz administracije i potvrdi ili ispravi.
Koliko je aktivnih članova dnevno je lako proveriti, jer su upisani prijavljeni članovi u zadnja 48 sati. Po mome se ta brojka kreče izmedžu 100 i 130 članova. 
Koliko njih je aktivnih sa svojim postovima, ta brojka je mala.
Zašto je tako se pitam i ja. Za sebe znam: pročitam teme, povremeno se javim kad mislim da trebam i da je to neki doprinos.
Jeste, i meni nedostaju neki članovi koji su otišli - razlozi su različiti - a dosta postova u raznim temama su bili dobri.
Nadam se, da če u budučnosti malo živnuti stanje na forumu
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   02.09.16 15:15

@zokika (citat):
...svake godine (gledano od obletnice nastanka dalje - 01.05.) članstvo se je uvečalo za cca 1200 članova godišnje - cca 100 na mesec). Neka se sa tom brojkom pozabavi neko iz administracije i potvrdi ili ispravi. Koliko je aktivnih članova dnevno je lako proveriti, jer su upisani prijavljeni članovi u zadnja 48 sati. Po mome se ta brojka kreče izmedžu 100 i 130 članova. 
Koliko njih je aktivnih sa svojim postovima, ta brojka je mala.

Ove brutto brojke su nebitne, a aktivnih članova nije samo malo, nego je sve manje.
Ne znam koja je pretjerana 'korist' od ovih što povremeno ili češće ovlaš čituckaju.

A prvi pred ili prauvjet je da netko mora nešto i postavit, mada sad već ima dosta i starog samo za čitanje.

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   02.09.16 21:43

Polako ali sigurno ova diskusija vodi ka apostrofiranju *glavnog  krivca * za stanje na forumu - ADMINISTRACIJI.Polako ali sigurno nosiim se mislju da ovu diskusiju treba zakljuciti.
Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   03.09.16 0:19

Svi bi upravljali radom Foruma, ali "iz sjenke" i bez obaveza.
Kad im se ponudi funkcija onda odbiju jer "nisu oni iz te price", (nisam znao da je o ovome napisan roman); "imaju poslovnih obaveza" (k'o da su u Administraciji svi penzioneri); "nebi da se zamjeraju clanstvu" (e pa drugovi, i to mora neko)
U prevodu: svi bi da kritikuju i podjebavaju jer je to cool, al' niko nece da bude na onoj drugoj strani.
Ako hocete da nesto promijenite, prihvatite se rada u Administraciji, gdje se vas glas i misljenje broji. Pa kad pocnu stizat' PP gdje vas jedni zovu XXX a drugi YYY, gdje vam pominju rodoslov unazad trista godina, kad postanete "prodane duse".... onda cete mozda drugacije razmisljati i imati malo vise respekta prema onima koji obavljaju taj posao.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2738
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   03.09.16 1:27

@pera84 (citat):
Svi bi upravljali radom Foruma, ali "iz sjenke" i bez obaveza.
Kad im se ponudi funkcija onda odbiju jer "nisu oni iz te price", (nisam znao da je o ovome napisan roman); "imaju poslovnih obaveza" (k'o da su u Administraciji svi penzioneri); "nebi da se zamjeraju clanstvu" (e pa drugovi, i to mora neko)
U prevodu: svi bi da kritikuju i podjebavaju jer je to cool, al' niko nece da bude na onoj drugoj strani.
Ako hocete da nesto promijenite, prihvatite se rada u Administraciji, gdje se vas glas i misljenje broji. Pa kad pocnu stizat' PP gdje vas jedni zovu XXX a drugi YYY, gdje vam pominju rodoslov unazad trista godina, kad postanete "prodane duse".... onda cete mozda drugacije razmisljati i imati malo vise respekta prema onima koji obavljaju taj posao.

Pero vjeruj mi da su mi preko pp vise spominjali rodoslov nego svima vama adminima zajedno.Nisam se obazirao niti me to vrijedjalo, pogotovo ne od aktivnih clanova, spamera i kukurikala je nekada bilo koliko hoces.Vjerovatno znas da su neki sjoro svakodnevno mijenjali nick, onda udri po milutinu.
Samo jedne prilike me uvrijedila jedna pp, od jednog starog clana i nekadasnjeg savjetodavnog clana foruma,ne da mi je spomenuo rodoslov, nazvao me svakakvim imenima- chak je isao dotle da je napisao" nisam ja isao na Trebavu da palim kuce nego su tvoji dosli sa Trebave i zapalili moju".Priznajem da sam ga iznervirao nekim postom, nisam spominjao rodoslov i sl.Apsolutno nikada ga zbog toga nebi cinkario.
A svi moji su ovdje, niko nije ucestvovao u nesretnim 90 im- da spomenem taj purgerov izraz- taj izraz mi se jako svideo.
Idemo dalje.

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   04.09.16 1:38

@SveJug (citat):
Sta se desava sa forumom? To sam se i ja pitao vec ranije:

Prosto ne mogu da verujem..... scratch
Pa ti si Sve-Jug na najgori moguci nacin pokazao zbog cega si na forumu.
Pod uticajem nazovi "prijatelja" tako se  kompromitujes da zbog nicega bacas u vodu sve dosadasnje prisustvo na forumu.
Palis se na objavljene komentare u GS , izvucene iz konteksta , i prosledjene od strane "uhode" iz GS. To GS zna pre nego sto je tvoj "prijatelj" poceo da manipulise njima.

Manite se administracije, za taj posao niste zaduzeni. Iako administracija volonterski obavlja svoj posao , poseduje sve mehanizme ,sva znanja i iskustva,i ovlascenja povrh svega. Svaki "rat" protiv administracije je neprimeren i bio je i bice izgubljen.

Moj Sve-Jug..... licno se uvek razocaram u ljude takvog karaktera.Otkrio si toplu vodu i smrzao se u njoj . No  

Trajno si iskljucen sa foruma zbog teskog krsenja forumskih pravila!
Vase prepiske su vasa stvar , kada se nadju na forumu u cilju njegovog podrivanja , onda je to iskljucenje!

Tema i svi komentari do daljnjeg ostaju.
Mozda i direktno prozvani VBC bude hteo da javno odgovori.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   04.09.16 2:20

Na zdravlje ti SveJug! Znao si da ne treba cackati mecku. granata  zatvor ban

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   04.09.16 11:36

ako je odluka o trajnom iskljucenju Sve-Jug-a  konacna i neopoziva verute mi to je velika greska.  to je jedan mnogo mnogo dobar covek.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   04.09.16 15:13

@vladimir (citat):
ako je odluka o trajnom iskljucenju Sve-Jug-a  konacna i neopoziva verute mi to je velika greska.  to je jedan mnogo mnogo dobar covek.

Nisam ga upoznao, ali ne sumnjam u to, nego sam stekao dojam da je promašio, odnosno nije sasvim razumio bit foruma, te se našao u raskoraku između onoga što bi on htio i onoga kako jest. Pa ga je to donekle isfrustriralo više nego što bi 'trebalo'.
Npr., višekratno je postavio i imao tendenciju postavljanja nekih priloga koji su, nije sad bitno koliko opravdano, zaista vrlo jasno zabranjeni ako nisu u određenom kontekstu. Jer forum, iako ga neki takvim doživljavaju, nije forum političke nostalgije i (naglašenom i upornom) reklamiranju iste.
Također, ne mogu sasvim razumjet izrazitu nostalgiju za prošlim sistemom onih koji su upravo od tog sistema otišli, da ne kažem pobjegli u bolji život.
Da se netko ne uvrijedi, ima tu i licemjerstva, pa i komentiranja iz pozicije one dvojice s galerije u lutkarskom show-u sa žapcem. Ovdje je izraz 'galerija' najbitnji.

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2738
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   04.09.16 17:50

Iznenadio me trajni ban kolegi Sve- Jugu i to poprilicno neprijatno.Nisam siguran koji je glavni razlog, pretpostavljam da je problematican komentar vec obrisan.Ionako nas je malo aktivnih- vise zbog odustajanja nego zbog kaznjavanja.
Nemoguce je na ovakvom visenacionalnom forumu, sa svim onim neprijatnostima kroz koje su narodi ex yu prosli u zadnjih 80- ak godina izbjeci poneke " charke" ili ocekivati potpunu apoliticnost nas na forumu.
Fleksibilnost i t o lerancija je bitna, ne samo na forumu nego uopste.
Veliki pozdrav u Svedsku.

KomentarNaslov komentara: Re: Sta se desava sa forumom   Today at 2:54

Na vrh Go down

Sta se desava sa forumom
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Šta je sa forumom?