FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3276
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Wed Apr 06, 2016 1:24 am

@Kuhar-Debar. (citat):
Kuhar je prava grdosija,body builder.

Pa da,kuhar grdosija,i sasvim normalno,jer zasto ova dvojica momka nisu grdosije,jer kuhar sve kvalitetno pojede,a ostalima sprema palentu(to kod nas nije bilo) Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1193
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Wed Apr 06, 2016 2:21 am

@ercov54 (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
Kuhar je prava grdosija,body builder.

Pa da,kuhar grdosija,i sasvim normalno,jer zasto ova dvojica momka nisu grdosije,jer kuhar sve kvalitetno pojede,a ostalima sprema palentu(to kod nas nije bilo) Wink
Ma nije valjda Vanco bio takav pa sve kvaliteno pojeo znam da kuhari imaju srce i dusu i misle na druge,e sad dali je palenta bila zbog toga neka ostane tajna moj druze Laughing
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Wed Apr 06, 2016 2:24 am

@ercov54 (citat):

Andej Andrej,slike jesu sjajne i na njima hvala,samo prijatelju imaju jednu manjkavost,a to je,sto nemaju sa sobom i pojasnjenje.Znamo nas cetvorica ovde na temi sta i oko cega se gleda na slici,mislim na eksterijer,ali to neznaju nasi prijatelji koji ovde svracaju na razgovor,a bilobi jako glupavo da ja ili Prke kuhar navodimo da se radi o Mirku iz Doboja,Rebernik iz Postojne i Muja iz Kaknja,a da iza sebe imaju sliku bivse stale.
Neznam momci dali primecujete detalje na ovim slikama,ukrasne zardinjere iliti vec,a toga nema ni u ovim sadasnjim slikama sa terena.
Ovo prijatelju nikako ne shvataj kao kritiku,taman posla,mi zahvalni sto smogao vremena da budes ovde sa nama,a mene licno,a verujem i ove moje momke odusevljava tvoja opaska da ti jako drago sta si ovde na ovoj temi.
Takav odnos raduje mnogo,jer svedocismo da ovde ima jos momaka sa Bituse,ali njima nije drago da bilo sta doprinesu i pomognu nama da odrzimo uspomenu na nasu Bitusu i na neka davna dobra vremena,koja takva kakva bila,nikad se vise vratiti nece!
kad smognes vremena,bice nam drago da nesto i napises iz svog vremena na Bitusi!

A da,moj previd ili greska.
Anrej ipak bar na ovoj slici naveo imena momaka.Izvini prijatelju,ostariulose,losa dioptrija Embarassed
Ovo su momci koji su bili samo jednu generaciju prije mene pa bih zamolio Andrea da nam kaze kada je odsluzio vojni rok i napustao Bituse mislim koja klasa je bio,pozdrav.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Wed Apr 06, 2016 11:10 pm

@Andrej Javornik (citat):
Kabilovič Ismet kuvar Mihajlovski Vančo i ja....

Andrej!
Znaciliti sta ime ALEKSANDAR TANASIJEVIC?
Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2016-03-08
Dob : 46
M(j)esto slovenj gradec

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Sun Apr 10, 2016 10:15 pm

Hmmm...ako se ne varam on je bio januarska klasa a bio je i zamenik komandira karaule...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Mon Apr 11, 2016 12:09 am

@Andrej Javornik (citat):
Hmmm...ako se ne varam on je bio januarska klasa a bio je i zamenik komandira karaule...
Prosledjena povratna informacija,ocekujem reakciju.
A momka nasao na nekom drugom forumu,ni nalik ovome po kvalitetu i raznovrsnosti.
Par puta davao neka tumacenja oko Prketovih slika,ali iako obecao nijese ovde pojavio uz opravdanje da nema puno slobodnog vremena,a i zbog nemanja nekog svog ovde,a izgleda nece momak da prica oprazne price sa nekim iz davno proslog vremena Wink ,time mislim na moju malenkost affraid
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Mon Apr 11, 2016 12:16 am

Na moju radost,izgleda uspeosam da udjem u trag SUSAKOVIC PETRU PERU iz Bosanskog Samca.
Pustivsi ovu sliku njegovom sinovcu,koji potvrdio da se radi upravo o njegovom stricu.
e sad puno zavisi i od samog Pera dali lma ne vremena,jer vreme se nadje ukoliko se zeli naci,da se pojavi ovde.Ali onoliko koliko meni ostalo u secanju,jako pozitivan opusten momak,moguce da se izvoli pojaviti ovde na moji radost,samo da nebude poput mog desetara Radeta,par dana i ode covek bez dovidjenja!
Na vrh Go down
mureZE
Desetar
Desetar

Broj komentara : 279
Član od : 2015-05-22
Dob : 45
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Mon Apr 11, 2016 3:46 pm

Samo da znate dasam na osmatračnici i da vas pratim. Pozdrav za sve Bitušane iz Prizrena tačnije sa karaule 25. Maj
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Mon Apr 11, 2016 4:15 pm

@mureZE (citat):

Samo da znate dasam na osmatračnici i da vas pratim. Pozdrav za sve Bitušane iz Prizrena tačnije sa karaule 25. Maj
Slika je bas lijepa.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Mon Apr 11, 2016 4:16 pm

@ercov54 (citat):

Na moju radost,izgleda uspeosam da udjem u trag SUSAKOVIC PETRU PERU iz Bosanskog Samca.
Pustivsi ovu sliku njegovom sinovcu,koji potvrdio da se radi upravo o njegovom stricu.
e sad puno zavisi i od samog Pera dali lma ne vremena,jer vreme se nadje ukoliko se zeli naci,da se pojavi ovde.Ali onoliko koliko meni ostalo u secanju,jako pozitivan opusten momak,moguce da se izvoli pojaviti ovde na moji radost,samo da nebude poput mog desetara Radeta,par dana i ode covek bez dovidjenja!
I ja se nadam da ce se pridruziti porodici Bituse ali koliko imam povjerenja u to neznam. Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Mon Apr 11, 2016 11:09 pm

@mureZE (citat):

Najpre zahvalnost sto pod prismotrom ovako dobrih momaka,kad ionako uvek pod raznim nenajavljenim prismotrama Wink
Bar vi se najavili,ali ovi neki drugi,dodju vide,ostave svoj trag osmatranja,A zaborave da mi osim sto granicari,imamo i jos nekih sposobnosti zapazanja Rolling Eyes
A samo da prokomentarisem sliku za divljenje tadasnjih mladih sposobnih momaka cheers
Bila je cast biti vojnik u tim vremenima! salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Mon Apr 11, 2016 11:13 pm

@Kuhar-Debar. (citat):
I ja se nadam da ce se pridruziti porodici Bituse ali koliko imam povjerenja u to neznam.
Nesto prijatelju i ja skeptican,ili ja baxuz,ili bas ovi iz moje generacije total van vremena i zbivanja.
vreme uvek svoje pokaze,a voleobih da gresis druze,ali bojimse da budes u pravu Embarassed
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Tue Apr 12, 2016 1:12 am

@ercov54 (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
I ja se nadam da ce se pridruziti porodici Bituse ali koliko imam povjerenja u to neznam.
Nesto prijatelju i ja skeptican,ili ja baxuz,ili bas ovi iz moje generacije total van vremena i zbivanja.
vreme uvek svoje pokaze,a voleobih da gresis druze,ali bojimse da budes u pravu Embarassed
Da iskren budem druze moj i ja se plasim da sam u pravu ali vreme ce dati svoj sud kao i svemu drugom,ali jedno znam da svaki covjek koji ima srce i dusu nemoze da ostane cutljiv i miran kada bude ovakve prelijepe stare slike i prirodu,samo moje neko razmisljanje ali opet kao sto rece davno na zalost nismo svi isti.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Tue Apr 12, 2016 1:16 am

@ercov54 (citat):
@mureZE (citat):

Najpre zahvalnost sto pod prismotrom ovako dobrih momaka,kad ionako uvek pod raznim nenajavljenim prismotrama Wink
Bar vi se najavili,ali ovi neki drugi,dodju vide,ostave svoj trag osmatranja,A zaborave da mi osim sto granicari,imamo i jos nekih sposobnosti zapazanja Rolling Eyes
A samo da prokomentarisem sliku za divljenje tadasnjih mladih sposobnih momaka cheers
Samo da kazem i dodam da je zaista bila cast biti vojnik u tim vremenima eh da sam nekako jos mogao i biti pravi granicar pa hodati po nasem krcinu nebih od mene bilo ponosnijeg ali eto sudbina mi je drugacije krojila sudbinu i odabrala kuhinju,pozdrav za momke sa slike a posebno za naseg Mureta.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 859
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Tue Apr 12, 2016 9:34 am

@Kuhar-Debar. (citat):
@ercov54 (citat):
@mureZE (citat):

Samo da kazem i dodam da je zaista bila cast biti vojnik u tim vremenima eh da sam nekako jos mogao i biti pravi granicar pa hodati po nasem krcinu nebih od mene bilo ponosnijeg ali eto sudbina mi je drugacije krojila sudbinu i odabrala kuhinju,pozdrav za momke sa slike a posebno za naseg Mureta.

Pozdrav Mure , divno osmatranje - sa terase...  sunny
Na vrh Go down
mureZE
Desetar
Desetar

Broj komentara : 279
Član od : 2015-05-22
Dob : 45
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Tue Apr 12, 2016 1:52 pm

Evo još jedne sa osmatračnice. Istina bila je čast služiti vojsku i ja se sa ponosom sjećam tih vremena.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Tue Apr 12, 2016 9:47 pm

@mureZE (citat):

Evo još jedne sa osmatračnice. Istina bila je čast služiti vojsku i ja se sa ponosom sjećam tih vremena.

Predivno. Oseca se u zraku mladalacka lezernost, upotpunjena divnom pozadinom.. Pozz .Prelepa slika !
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Tue Apr 12, 2016 9:52 pm

Mi idemo na sledecu spavaonu. Znam slike ce biti nejasne u pogledu gde je sta, ali kasnije ce video klip sve objasniti Smile . 

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Tue Apr 12, 2016 10:46 pm

Sudeci po pogledu na prirodu,a secajucise ranjih slika,cenim da ovo druga spavaona desno,koja imala balkon isto kao i nasa druze.
U nekim komentarima tokom boravka na karauli,dobilismo pojasnjenje da ti balkoni imali svrhu kao pozicija za protiv avionsku odbranu!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Wed Apr 13, 2016 8:41 pm

Uh kako se sve izmjenilo zaista mi se tesko snaci,ali nije ni cudo kada se sve preuredjuje,u svakom slucaju hvala druze na podsjecanje i lijepa vremena.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Thu Apr 14, 2016 12:09 am

Rostuse posle 16 casot......zalez na sonceto na Bistra......
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Fri Apr 15, 2016 10:29 pm

na Krcin sneg,pokraj Radika vistinska prolet......sporedbeno so minatata prolet godinava mnogu potoplo........
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2458
Član od : 2009-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Fri Apr 15, 2016 10:58 pm

@ercov54 (citat):

na Krcin sneg,pokraj Radika vistinska prolet......sporedbeno so minatata prolet godinava mnogu potoplo........
A kada zvezde pocnu da pale
Svetlosne iskre Manastira
Patrolna staza ke bide tracak
Prasnuca svetlosti u fruli pastira

Iako sunce zalazi u glavi,
Jutra ce buditi ista pesma ptica
Kada se Istok u svetlosti javi
Radjanje novo pevace Radica

Kada te pohodi svetlost reko
Srca ce puniti Rostuska toplina
OVO JE BITUSHA MOJA reci ce neko
Ljubav ce zasjati sa visina

Da ste mi zivi,zdravi i naravno uzbrdo brzi

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Sat Apr 16, 2016 12:12 am

@milutins (citat):

Sta reci,osim da zadivljen sklonosti ka poeziji.Stihovi kao da citaju moje misli.Hvala prijatelju od srca!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Sun Apr 17, 2016 7:49 pm

@milutins (citat):
@ercov54 (citat):

Divno kao i uvek, druze. Kao da si bio i boravio ispod Krcina. Ziv mi bio !
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Today at 12:08 pm

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/15Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)