FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next
AutorPoruka
Prke
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 868
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   12.10.16 23:12

Stvarno divna slika... 
Iznenadjuje me samo okolina karaule... Nekako je u moje vreme bilo vise drveca... Cini mi se. 
Da igraliste je tu bilo i u moje vreme ... I fudbalsko i odbojkasko...
Divna slika , stvarno... Ja nemam sliku od kompletne postave na karauli cak ni od kompletne moje (oktobarske) klase... 
Uh cekao me ovaj teren te 1976 godine kad je slikana ova slika.. Ja sam bio tada 6 ti razred osnovne... 
Kasnije ce Prke gaziti ovim prostorom - 1983 ... 
I onda opet 2015..
Nadam se ako bog da zdravlja da ce opet u buduce...
[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   13.10.16 21:24

@Prke (citat):
Stvarno divna slika... 
Iznenadjuje me samo okolina karaule... Nekako je u moje vreme bilo vise drveca... Cini mi se. 
Da igraliste je tu bilo i u moje vreme ... I fudbalsko i odbojkasko...
Divna slika , stvarno... Ja nemam sliku od kompletne postave na karauli cak ni od kompletne moje (oktobarske) klase... 
Uh cekao me ovaj teren te 1976 godine kad je slikana ova slika.. Ja sam bio tada 6 ti razred osnovne... 
Kasnije ce Prke gaziti ovim prostorom - 1983 ... 
I onda opet 2015..
Nadam se ako bog da zdravlja da ce opet u buduce...
[/img]
Kasd vec pomenu prijatelju okolinu karaule,pa i ja malo pazljivije pogledah i primetih sasvim desno iza karaule srednje brdo iliti vec kako kome lici,ali po strategiji tadasnjih stratega tu bila prva linija odbrane karaule!
A tumacenje u slucaju napada agresora da kad napadnu,mi se povucemo levo,i kad agresor u naletu proleti mimo nas,mi tad obilazimo oko brda i vrsimo napad agresru iza ledja!
takva tektika cesto uigravana,ali gledajuci sa ove vremenske distance,sve to bejase samo igra za decake!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   18.10.16 15:18

Na delu puta koji sledi, poceli su da se osim patrolne staze ukazuju i drugi znaci da su ovde nekad hodali granicari..
Potpisi na drvecu.
Pokusao sam da ih slikam sto vise , jer su oni jedan od najvecih dokaza koliko vreme brzo proleti, koliko je bilo zelje da ostavimo TRAG da smo hodali ovim stazama... 
Neka su imena citljiva, negde se dobro razume , negde ne.. 
Ja cu ih SVE postirati.
Mozda neko pronadje svoje ...
Evo prve tri slike...

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   19.10.16 1:08

Kojisi ti uman momak Prke,da se setis i tih detalja i da iste slikas.
Sve pohvale za samu ideju!
Sebe da trazim bilo bi suvisno,jer naci drvo staro 50 godine,nemoguca misija,a i obzirom da ovo staza ka Dzinovoj cesmi i Krcinu,a na taj pravac retko isao,a tamo ka letnjoj karauli,mislim di i nije bila tako bujna vegetacija!
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2750
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   19.10.16 5:25

Jako fine slike.
Mislim da je Marin Cvilak slikao takodje drveca sa izrezbarenim imenima u rejonu karaule Cersak pre par godina.Chak mislim da su neki ovdje na forumu i vidjeli/ prepoznali svoje ime.
Nisam bash 100% siguran?

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1286
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   20.10.16 0:18

Samo da pozdravim Bitušane, ne bojte se nije inspekcija već samo kurtoazna
poseta, znam da je stanje redovno, mada možda bi jedna GINA sve malo promrdala Very Happy

Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   20.10.16 15:33

@Mikula 67 (citat):
poseta, znam da je stanje redovno, mada možda bi jedna GINA sve malo promrdala Very Happy

Hej bas bi bila dobra jedna GINA, uspavane granicare sto ih mrzi da napisu dva slova ovde bi malo prodrmusala ..
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   20.10.16 22:59

@ercov54 (citat):

Kojisi ti uman momak Prke,da se setis i tih detalja i da iste slikas.
Sve pohvale za samu ideju!
Sebe da trazim bilo bi suvisno,jer naci drvo staro 50 godine,nemoguca misija,a i obzirom da ovo staza ka Dzinovoj cesmi i Krcinu,a na taj pravac retko isao,a tamo ka letnjoj karauli,mislim di i nije bila tako bujna vegetacija!
Iz ovih prilozenih slika vidim da su granicari imali i vremena za predah na rejonu a to upotpunjavali urezivanjem imena,lijepo neka i ja bih isto radio da sam bio na njihovom mjestu.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   20.10.16 23:01

@Prke (citat):
@Mikula 67 (citat):

Hej bas bi bila dobra jedna GINA, uspavane granicare sto ih mrzi da napisu dva slova ovde bi malo prodrmusala ..
Nije losa ideja samo da je moguce je sprovesti pa da se malo stvarno probude i ljudi a sami tim i njihova sjecanja na divno proslo vreme.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   22.10.16 21:41

@Mikula 67 (citat):
Dobroje da bar ostavite pisani trag da bili ovde,a da ima kontrole to se zna Rolling Eyes
A za tu Ginu iliti vec nisam u toku,a samim tim i nisam odgovoran igrati po svirci koja meni licno ne odgovara,a neko nekad bar meni pojasni sta uopste ta Gina radili i cemu sluzila,jer primecujem povremeno tu i tamo nekakvo strahopostovanje prema tom pojmu Gina!
A hvala za pozdrav,i nek na tome i ostane,a mi duplo pozdravljamo,samo da bi ostavili dobar utisak affraid
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   22.10.16 21:53

@Kuhar-Debar. (citat):
@Prke (citat):
@Mikula 67 (citat):

Nije losa ideja samo da je moguce je sprovesti pa da se malo stvarno probude i ljudi a sami tim i njihova sjecanja na divno proslo vreme.
Hej vas dvojica mojih drugara,a da ste saborci to niste,jer deli me od Prketa ravno 10 godina,a od kuhara garant blizu 20,tako da ta opcija otpada,a i ovo drugari malo bode oci,jer ko se druzi sa senilnim likom,sto bi samo mogli da se nadjemo u opciji prijatelja!
A sto se tice Gine i budjenja tih nekih nasih sa Bituse,e to samo moguce u snovima,jer koliko i sami primetili da to ljudi u godinama kojima nezamislivo bilo sta drugo,osim udaranja overe iliti lajka na poneki post!
Ima doduse ovaj jedan novi,bar mi lici da iz neke vase generacije,ali total opusten momak,vidim klepa nekakve stihove,pa ukoliko meni ne podje za rukom da ga privedem ovde,bar ti Prke imas moc narediti doticnom da se nacrta ovde! salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   24.10.16 23:34

@ercov54 (citat):
@Mikula 67 (citat):
Dobroje da bar ostavite pisani trag da bili ovde,a da ima kontrole to se zna Rolling Eyes
A za tu Ginu iliti vec nisam u toku,a samim tim i nisam odgovoran igrati po svirci koja meni licno ne odgovara,a neko nekad bar meni pojasni sta uopste ta Gina radili i cemu sluzila,jer primecujem povremeno tu i tamo nekakvo strahopostovanje prema tom pojmu Gina!
A hvala za pozdrav,i nek na tome i ostane,a mi duplo pozdravljamo,samo da bi ostavili dobar utisak affraid
Gina je generalna inspekcija narodne armije,pozdrav moji Bitusani.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   26.10.16 20:32

Kuhar-Debar.
Podporučnik

Drug moj kuhar,samo jedno pitanje.Dali ti poznato ime RASA PAVLOVIC,bio 85 godine na Bitusi,a momak se ovde pojavio po preporuci jednog momka sa fb! Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   26.10.16 21:57

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   26.10.16 22:07

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   26.10.16 23:09

E sad jedno pitanje?
Koliko je po vasoj proc(j)eni padobranac sa slike udaljen od zemlje?

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   27.10.16 0:22

@ercov54 (citat):
Kuhar-Debar.
Podporučnik

Drug moj kuhar,samo jedno pitanje.Dali ti poznato ime RASA PAVLOVIC,bio 85 godine na Bitusi,a momak se ovde pojavio po preporuci jednog momka sa fb! Wink
Ne nije mi poznato to ime a vidim da je i bio 4 godine prije na Bituse nego sto sam ja bio ali opet hvala na pitanju Very Happy
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   27.10.16 0:23

@milutins (citat):
E sad jedno pitanje?
Ja bih rekao po slobodnoj procjeni oko 2 kilometra.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   27.10.16 0:26

@ercov54 (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
@Prke (citat):
@Mikula 67 (citat):

Hej vas dvojica mojih drugara,a da ste saborci to niste,jer deli me od Prketa ravno 10 godina,a od kuhara garant blizu 20,tako da ta opcija otpada,a i ovo drugari malo bode oci,jer ko se druzi sa senilnim likom,sto bi samo mogli da se nadjemo u opciji prijatelja!
A sto se tice Gine i budjenja tih nekih nasih sa Bituse,e to samo moguce u snovima,jer koliko i sami primetili da to ljudi u godinama kojima nezamislivo bilo sta drugo,osim udaranja overe iliti lajka na poneki post!
Ima doduse ovaj jedan novi,bar mi lici da iz neke vase generacije,ali total opusten momak,vidim klepa nekakve stihove,pa ukoliko meni ne podje za rukom da ga privedem ovde,bar ti Prke imas moc narediti doticnom da se nacrta ovde! salutiranje
Samo malo korekcija druze 15 godina je razlike izmedju nasih sluzbovanja ,samo da se zna cheers
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   27.10.16 1:59

@Kuhar-Debar. (citat):
@milutins (citat):
E sad jedno pitanje?
Ja bih rekao po slobodnoj procjeni oko 2 kilometra.

Vec je proslo 3-4 godine od nadam se ne poslednjeg skoka.Po mojoj procjeni u pitanju je oko 1500 m, otvorio je padobran, pretpostavimo na oko 1800 m, mada ima i onih koji otvaraju padobran izuzetno nisko, cak i iskusni padobranci se ponekad previse uzdaju u rezervni te kasne sa otvaranjem- sto moze da bude kobno.Necu navesti ime, jedan nas iskusan padobranac je tako tragicno nastradao.
A bio je sa preko 5000 skokova.
Moj dobar prijatelj sa kojim sam skocio prvi put u tandemu rekao mi je" uvijek ima sledeci skok".
Na svom prvom solo skoku imao sam barem 7 - 8 metara klizanja po mokroj ledini- imam video.
Inace drugi skok je najtezi, za njega treba vise hrabrosti nego za prvi.

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   27.10.16 21:03

@milutins (citat):
E sad jedno pitanje?
Neznam razliku u tim pricama oko skokova sa padobranom iliti ostalim skalimerijama,samo znam da ovo skok ili letenje sa paraglajdingom,a sudeci sta i koje predele momak slikao,bice da je leteo sa Bistre,a nesto mi lici da ima snimak iz pravca Krcina!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   27.10.16 21:40

Ova slikana iz pravca Krcina!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   27.10.16 22:00

Коментари

Ivanka Popovska Dide palaglajderistort e mojot sin Martin polet od Krcin- Bistra i se spusti vpole
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   31.10.16 2:09

@ercov54 (citat):

Коментари

Ivanka Popovska Dide palaglajderistort e mojot sin Martin polet od Krcin- Bistra i se spusti vpole
Golubovi oduvijek bili znaci mira i v jerujem da je jos uvijek tako.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   31.10.16 13:05

@ercov54 (citat):

Ova slikana iz pravca Krcina!

Sjajna slika. delim tvoje misljenke druze, to je iz pravca Krcina..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Today at 1:13

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 16/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)