FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next
AutorPoruka
Prke
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 868
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:18

@Andrej Javornik (citat):
@Prke (citat):
Evo još jedna..

Naravno , napisaces nam imena onih kojih se secas sa slike... Ovo je verovatno slika u dvoristu gde je bio poligon za pse, prema Bistri
Pa da vidimo...Mutavđič Milanko, Glibo Dragan, Hodnik Slavko, Radovan Blagojevič Rafael Podkoritnik Omerčevič Mehud Omerovič Zaim Mihailovski Vančo.......

Ovaj moj imenjak , secas se odakle je bio ?
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:20

@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):
I ja sma bio na toj karauli Vidoje Smilevski Bato i drago mi je da sam ovde...
Dobro došao kolega po službi.

Poruka za Prketa i ercova: Odvrtite sjećanja,mislim da ono što ste rekli da je blagovaona(trpezarija) nije to.
Evo mene Generale na sluzbi,samo se plasim da ovoga puta nisi u pravu,samo da nam predocis cinjenice zasto mi nismo u pravu Rolling Eyes

Ne štimaju mi prozori, zato sam rekao da mislim da niste u pravu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3318
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:23

@ZAGORAC (citat):
Ok,ali generale gubis iz vide da karaula u procesu renoviranja.Ne samo ovde na bivsoj trpezariji,vec i na ostalim delovima postavljeni novi prozori,a stari zazidani!
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:23

Na slici su dva od tri slovenca(za trećeg nisam siguran)
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:27

@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):
Ok,ali generale gubis iz vide da karaula u procesu renoviranja.Ne samo ovde na bivsoj trpezariji,vec i na ostalim delovima postavljeni novi prozori,a stari zazidani!

Evo gde nedostaju prozori. Nadam se da ce posle ove slike biti jasnije..
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:28

@ZAGORAC (citat):
Odavno generale mi imamo neke nejasnoce.Kapiram ja da VI iliti ti,sad odaberi sta treba!
Osecam ja da isuvise puno znas,samo sto neces da to otkrijes.
Valda dozivim i to da saznam,da ne odem u nedoumici Sad
Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2016-03-08
Dob : 47
M(j)esto slovenj gradec

KomentarNaslov komentara: Dva slovenca..   28.03.16 22:30

@ZAGORAC (citat):

Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:36

@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):
Odavno generale mi imamo neke nejasnoce.Kapiram ja da VI iliti ti,sad odaberi sta treba!
Osecam ja da isuvise puno znas,samo sto neces da to otkrijes.
Valda dozivim i to da saznam,da ne odem u nedoumici Sad

ti   salutiranje
Saznati ćeš na vrijeme  Wink
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:40

Nažalost ne mogu se setiti..

Možda se sjetiš, ja se još uvijek sjećam broja svog ON iz Velesa i karaule.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:44

@ZAGORAC (citat):

ti  
Saznati ćeš na vrijeme 

Ocigledno da bio u toku stanja i zbivanja ne samo na Bitusi,jer da bio obican granicar,tako nesto nebi imao vremena da budes u toku,a i nevidim razloga zasto opterecivati mozak sa nekim podacima koji nisu bili bitni,ali sad ostaje ALI .....
Po obecanju cekam ja to neko vreme,samo treba imati u vidu moje godine,da ne odem pre razresenja zagonetke.Potrudise generale! salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 22:58

@Prke (citat):
@Prke (citat):
Evo još jedna..

Naravno , napisaces nam imena onih kojih se secas sa slike... Ovo je verovatno slika u dvoristu gde je bio poligon za pse, prema Bistri
Pa da vidimo...Mutavđič Milanko, Glibo Dragan, Hodnik Slavko, Radovan Blagojevič Rafael Podkoritnik Omerčevič Mehud Omerovič Zaim Mihailovski Vančo.......

Da ovo nije klasa naseg terrra?
Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2016-03-08
Dob : 47
M(j)esto slovenj gradec

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 23:02

@ercov54 (citat):
@Prke (citat):
@Prke (citat):
Evo još jedna..

Da ovo nije klasa naseg terrra?
Bio je iz Delčeva..
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   28.03.16 23:15

@ercov54 (citat):
@ZAGORAC (citat):

ti  
Saznati ćeš na vrijeme 

Ocigledno da bio u toku stanja i zbivanja ne samo na Bitusi,jer da bio obican granicar,tako nesto nebi imao vremena da budes u toku,a i nevidim razloga zasto opterecivati mozak sa nekim podacima koji nisu bili bitni,ali sad ostaje ALI .....
Po obecanju cekam ja to neko vreme,samo treba imati u vidu moje godine,da ne odem pre razresenja zagonetke.Potrudise generale! salutiranje
Saznaj sastav komandnog kadra 31.G.O.Debar u razdoblju 1985-1990 i sve je jasno.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.03.16 16:12

@ercov54 (citat):
Iskren pozdrav i dobro dosao cheers
I samo da primetim,a odnosise na naseg Prketa,zar tek sad vidis kakvih nas ima.
Momak otkrio temu i odmah dosao,a ne kao neki da ih vec po ko zna koji put prozivam,a obecao sebi da to vise necu raditi! sunny
Dobro dosao Andrej.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.03.16 21:15

@Kuhar-Debar. (citat):
@ercov54 (citat):
Momak otkrio temu i odmah dosao,a ne kao neki da ih vec po ko zna koji put prozivam,a obecao sebi da to vise necu raditi! sunny
Dobro dosao Andrej.

Ej druze moj kuhar, zar vi niste sa Andrejom tu negde u isto vreme bili na Bitusi . Andrej je 1988/89 ...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.03.16 22:08

@Kuhar-Debar. (citat):

Dobro dosao Andrej.
Razmisli malo kuharu,sad kad vec imas klasica,ali nemoj sad zakerati ukoliko niste bas istog dana bilina karauli,ali ti imas partijski zadatak.Doduse ukoliko imas nekakve kontakte sa nekim iz tvog vremena iz Debra,a da pokusate provaliti ovo!

Saznaj sastav komandnog kadra 31.G.O.Debar u razdoblju 1985-1990 i sve je jasno.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.03.16 22:54

@Prke (citat):
Evo idemo po redu .. Nekoliko slika izvucenih iz klipa...

I evo drugog sprata ..
Konstrukcija stepenica je koliko vidim ostala ista a i tesko je to mjenjati to je mislim puni beton.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.03.16 23:00

@Prke (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
@ercov54 (citat):
Dobro dosao Andrej.

Ej druze moj kuhar, zar vi niste sa Andrejom tu negde u isto vreme bili na Bitusi . Andrej je 1988/89 ...
Na zalost nismo Prke jer koliko vidim Andrej je otisao sa karaule u Maju 89 a ja sam tu dosao negde u jesen iste godine.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.03.16 23:05

@ercov54 (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):

Dobro dosao Andrej.
Razmisli malo kuharu,sad kad vec imas klasica,ali nemoj sad zakerati ukoliko niste bas istog dana bilina karauli,ali ti imas partijski zadatak.Doduse ukoliko imas nekakve kontakte sa nekim iz tvog vremena iz Debra,a da pokusate provaliti ovo!

Da iskren budem ovo sto general Zagorac prica za komandu 85-90 ja sam u debru bio septembar 89 do juna 1990 godine u medjuvremenu proveo sam jedan lijep period na Bituse,komande se dobro sjecam a dali je Zagorac bio medju njima vrlo je moguce ili sam ja pobrkao loncice.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   30.03.16 1:02

@Kuhar-Debar. (citat):

Da iskren budem ovo sto general Zagorac prica za komandu 85-90 ja sam u debru bio septembar 89 do juna 1990 godine u medjuvremenu proveo sam jedan lijep period na Bituse,komande se dobro sjecam a dali je Zagorac bio medju njima vrlo je moguce ili sam ja pobrkao loncice.
Imena ukoliko se secas trebaju prijatelji.Da pokusamo utvdrditi cinjenicno stanje!
Sigurno ne ocekuj da sadasnje nazovimo ime Zagorac bilo u opticaju.Ukoliko budes ubo pravo ime,valda imenovani to prizna kao svoje.Mada ima drugo ime koje se srece na nekoj drugoj drustvenoj mrezi,mada garant mislim da i to nije ono stvarno,jer nimalo naivan nije general Evil or Very Mad Rolling Eyes Very Happy
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   30.03.16 20:21

@ercov54 (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):

Imena ukoliko se secas trebaju prijatelji.Da pokusamo utvdrditi cinjenicno stanje!
Sigurno ne ocekuj da sadasnje nazovimo ime Zagorac bilo u opticaju.Ukoliko budes ubo pravo ime,valda imenovani to prizna kao svoje.Mada ima drugo ime koje se srece na nekoj drugoj drustvenoj mrezi,mada garant mislim da i to nije ono stvarno,jer nimalo naivan nije general Evil or Very Mad Rolling Eyes Very Happy
Pa najbolje bi bilo da nam on bude iskren i kaze ovako samo mozemo nagadjati ja imam jedno ime ali je mozda bolje da sacekam sa objavom.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   30.03.16 22:03

Ja drugovi moji moram produziti s pricom. Iako vidim da je vazna tema otvorena oko (detaljnih ) informacija koje ima general Zagorac, koj probudjuju i misteriju ali i stvaraju neku tenziju da neko nije bas iskren sa svojim poznavanjem stvari oko granicarenja po karaulama, pa se dobiva utisak da nas zeli drzati u neizvesnost, (naravno voleo bih da se to demantuje sa bacanjem karata na sto a ne sa nekim cudnim prizvukom u stilu - hehehehe "Saznaj(te) sastav komandnog kadra 31.G.O.Debar u razdoblju 1985-1990 i sve je jasno").

Ja idem sa slikom drugog sprata nase karaule. Necu reci - heheheehe saznajte sami sta ima na drugom spratu vec cu dati sve slike koje sam za sebe i ZA SVE VAS uslikao letos na karauli, i nastavicu tako - naravno ako me zbog ovog komentara neko ne "kazni na misteriozan nacin" kao sto je postove od 60 i neke napravio na 40 i neke na temi karaula Bituse..

Drugovi moji - drugi sprat . Samo jedna slika za danas , sa koje se (nazalost) vidi da je vrata moje (i ercove) spavaone zazidana, i napravljen je novi raspored... Koji cemo videti na sledecim slikama
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   30.03.16 22:07

@Kuhar-Debar. (citat):
Pa najbolje bi bilo da nam on bude iskren i kaze ovako samo mozemo nagadjati ja imam jedno ime ali je mozda bolje da sacekam sa objavom.
E ta karta prijatelju moj uopste nije dobitna kombinacija Evil or Very Mad
Vec rekoh,a trebas malo prijatelju citati i izmedju redova,tako da vise saznas onim sto je pisac hteo reci,a ne sta je rekao Wink

Tvoj predlog nikako nece uci u razmatranje,vec ti prijatelju moj pokusaj na osnovu nekih pokazatelja utvrditi ko bi to mogao biti.
Znam da se nemozes setiti svih saresina,ali obrati paznju da:momak tih godina sigurno nije bio u visokom rangu oficira,momak bio prilicno sledbenik PS,kod njega retko ko se mogao pohvaliti hvatanjem krivine Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   30.03.16 22:25

@Prke (citat):
naravno ako me zbog ovog komentara neko ne "kazni na misteriozan nacin" kao sto je postove od 60 i neke napravio na 40 i neke na temi karaula Bituse..
A ja vidim da se nesto skratilo pa pomislio da vec slabo kontam sta i dokle se stiglo,kad vidis jada i belaja mi pod prismotrom urednika.
Pa i to daje nama na vrednosti,znaci ipak da se i citamo,a samim tim citajuse i preporuke za nekakva nazovimo priznanja,ili se to mozda u brzini preskocilo Rolling Eyes
No bilo kako bilo,bar da budemo u toku da se nesto brise skracuje koriguje pitanje
Malo sam zatecen,bolje da mnogo ne talasam zatvor
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   30.03.16 22:41

Prijatelju,receno staje receno,a rezultat sledi,a da ja malo prokomentarisem sliku.
Iz prilozenog da se videti da vrata od nase spavaone zazidana.
Postavljase pitanje,a verovatno razjasnjenje sledi,kako i kuda se uopste sad ulazi u biv spavaonu,kad pravo napred vrata od mokrog cvora,a levo nigde vrata. Question 
Ali otom potom druzeeeeee Wink
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Today at 7:07

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/18Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)