FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3659
REPUTACIJA : 273
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   04.10.17 23:45

Max Blitz (citat):
ercov54 (citat):
Nesto iz moje licne arhive,slikato u parkicu ispred karaule!
Ali kao sto biva ja celog zivota bio naopak i problematican,tako i fotku nikako da ispravim kako logika nalaze:-)

Malo da prokomentarisem samog sebe,ne zbog tog sto sam bilo kakav izuzetak iliti,vec da docaram samo detalje samog tkz parka od par metara!
Kamen na kom sedim verovatno simbol samog granicnog kamena bejase crn kao i sve ostalo stenje sa tih prostora!
U zadnjem delu slike dase primetiti ograda kojom ogradjen parkic, istom takvom ogradam bejase i ogradjen kompletan krug karaule!To se moglo primetiti na nekom ranijim slikama iz mog vremena!
I da se zahvalim Maxu na postavci mene u realnu formu!
Nisam ja toliko glupav kolikose da ceniti da neumem odraditi nesto,ali alatka u vidu tableta nema opciju rotate iliti vec nesto slicno tome,ali ovde ima prijatelja koji hoce da priskoce u pomoc bez naknade sunny
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1352
REPUTACIJA : 48
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   05.10.17 16:13

ercov54 (citat):
Max Blitz (citat):
ercov54 (citat):
Nesto iz moje licne arhive,slikato u parkicu ispred karaule!
Ali kao sto biva ja celog zivota bio naopak i problematican,tako i fotku nikako da ispravim kako logika nalaze:-)

Malo da prokomentarisem samog sebe,ne zbog tog sto sam bilo kakav izuzetak iliti,vec da docaram samo detalje samog tkz parka od par metara!
Kamen na kom sedim verovatno simbol samog granicnog kamena bejase crn kao i sve ostalo stenje sa tih prostora!
U zadnjem delu slike dase primetiti ograda kojom ogradjen parkic, istom takvom ogradam bejase i ogradjen kompletan krug karaule!To se moglo primetiti na nekom ranijim slikama iz mog vremena!
I da se zahvalim Maxu na postavci mene u realnu formu!
Nisam ja toliko glupav kolikose da ceniti da neumem odraditi nesto,ali alatka u vidu tableta nema opciju rotate iliti vec nesto slicno tome,ali ovde ima prijatelja koji hoce da priskoce u pomoc bez naknade sunny
Hvala Maxu i u moje ime,mnogo si ljepsi druze u ovoj formi Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   06.10.17 19:47

Malo da se vratim u istoriju,verovatno jedna od prvh generacija granicara u novoizgradjenoj karauli,sudeci odslikanoj fasadi iznad vrata!
U moje vreme od svega toga nije bilo,osim KK PAUNOVIC MIROSLAVA!
A sudeci po broju granicara zajedno sa kuvarom,cenim da to Paunoviceva rezija,jer kod njega nikad nije bilo granicara preko 25+ -,za razliku od njegovih naslednika koji imali pune sve cetiri spavaone momaka!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   07.10.17 7:02

Vinko Letica,momak iz kasnijih generacija sa Bituse,nema vremena,ili samo koristi kao pokrice za sopstvenu lenjost da se licno pojavi ovde,ali zato daje izuzetne slike koje treba prikupiti i postaviti na pravo mesto,tj ovde na forum i temu posvecenu Bitusi!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   09.10.17 16:16

ercov54 (citat):
Vinko Letica,momak iz kasnijih generacija sa Bituse,nema vremena,ili samo koristi kao pokrice za sopstvenu lenjost da se licno pojavi ovde,ali zato daje izuzetne slike koje treba prikupiti i postaviti na pravo mesto,tj ovde na forum i temu posvecenu Bitusi!
Prelijepa slika,ljepotica iz njih nasa Bituse karaula,ovo je mislim slikano ne tako davno posle kad sam otisao sa Bituse.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   10.10.17 20:58

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Prelijepa slika,ljepotica iz njih nasa Bituse karaula,ovo je mislim slikano ne tako davno posle kad sam otisao sa Bituse.
Negde napred levo trebalobi da bude iz mog vremena povece drvo,mislim u secanju da nije bila bukva,jer cesto sedeli pod njim za vreme nekakvih casova koje drzao des Rade Marinkovic,verovatno ni on nije obracao paznju sta pricao,a garant ni mi nismo slusali!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   10.10.17 21:25

Nas Krcin u jesenjem izdanju,vidjen sa pozicije karaule!
Imaosam cast i srecu da se popenjem na Krcin sa leve teze strane!
A slika dobijena zahvaljujuci nasoj prijateljici Biljani iz Bituse,a sa prebivalistem u Londonu!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 954
REPUTACIJA : 83
Član od : 2014-11-26
Dob : 53
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   11.10.17 21:08

HVALA  od srca , za dodeljeno odlikovanje od strane GENERALSTABA Foruma. Posebno se zahvaljijem predlagacu za odlikovanje Generalu JNA Aleksandru kao i Nacalniku Generalstaba VBČ.

Ujedno cestitam na odlikovanju mom drugu , bratu, sa teme Karaula Bituse Kuhar-Debar...

Sve to ne bi bilo ako nije naseg ercova koji je pokrenuo temu Karaula Bituse i svojim primerom istrajnosti dao nam motiv da  budemo tu i odrzavamo vatru u ognjistu nase karaule . ZIV NAM BIO ! 
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   11.10.17 22:27

Prke (citat):
HVALA  od srca , za dodeljeno odlikovanje od strane GENERALSTABA Foruma. Posebno se zahvaljijem predlagacu za odlikovanje Generalu JNA Aleksandru kao i Nacalniku Generalstaba VBČ.

Ujedno cestitam na odlikovanju mom drugu , bratu, sa teme Karaula Bituse Kuhar-Debar...

Sve to ne bi bilo ako nije naseg ercova koji je pokrenuo temu Karaula Bituse i svojim primerom istrajnosti dao nam motiv da  budemo tu i odrzavamo vatru u ognjistu nase karaule . ZIV NAM BIO ! 
I ja bih zelio zahvaliti od sveg srca citavom Generalstabu a posebno Aleksandru i VBC.Naravno zelim cestitati i mom prijatelju,drugu i kako on rece bratu PRKE na zasluzenom ordenu i mislim da je stigao u prave ali prave ruke.I na kraju ali sa velikim i vjerovatno najvecim zaslugama drugu i velikom prijatelju Ercovu jer da nije napravio temu i da je odrzava kako samo on umije od priznanja nebi bilo nista.HVALA TI OD SRCA.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   11.10.17 22:30

ercov54 (citat):

Nas Krcin u jesenjem izdanju,vidjen sa pozicije karaule!
Imaosam cast i srecu da se popenjem na Krcin sa leve teze strane!
A slika dobijena zahvaljujuci nasoj prijateljici Biljani iz Bituse,a sa prebivalistem u Londonu!
Slika je nestvarna sjedim i gledam je dugo mnogo je lijepa a i nas Golem Krcin na njoj tako blizu a tako daleko.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   12.10.17 0:28

Kuhar-Debar. (citat):
Prke (citat):

I ja bih zelio zahvaliti od sveg srca citavom Generalstabu a posebno Aleksandru i VBC.Naravno zelim cestitati i mom prijatelju,drugu i kako on rece bratu PRKE na zasluzenom ordenu i mislim da je stigao u prave ali prave ruke.I na kraju ali sa velikim i vjerovatno najvecim zaslugama drugu i velikom prijatelju Ercovu jer da nije napravio temu i da je odrzava kako samo on umije od priznanja nebi bilo nista.HVALA TI OD SRCA.
Dobroje moji momci,moji drugovi i moji prijatelji!
Vec negde ranije rekoh da nismo ovde zarad priznanja iliti nekih drugih prinadleznosti,ali kad vec takva praksa u opticaju,bude drago kad momci iz tima koji vodi ovaj forum cene da nas rad zasluzuje pohvalu,godi to,treba biti iskren!
A meni licno jako drago sto kao sto rekoh moja dva vrla druga iskrena prijatelja dobili pohvalu za njihov rad,jer da nije njih dvojice,a vec Prketa,suvisno govoriti,ova tema nebi bila ono sto vec jeste!
Ima ovde zasluga i ostalih prijatelja sa drugih tema koji iskreno bili uz nas,a pogotovu u samom zacetku price,a da pocnem navoditi bilobi neiskreno,jer verovatno nekog ne namerno bih i preskocio,a vidljivisu oni ukoliko pogledamo bilo koji deo nase price o Bitusi!
I kao sto kaze nas drug Prke-idemo dalje-sa nasom pricom sa napomenom da privedemo jos nekog od bar vase klase,a ocekivati nekog mog,e to vec izgleda nemoguca misija!
Ali nikad ne reci nikad!
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4482
REPUTACIJA : 617
Član od : 2011-06-23
Dob : 54
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   12.10.17 11:26

salutiranje

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   12.10.17 16:06

salutiranje
alexandar (citat):
salutiranje
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1356
REPUTACIJA : 524
Član od : 2013-12-22
Dob : 50
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   12.10.17 20:43

E pa dragi Bitušani da Vam i ovde na Vašoj (a i našoj najpopularnijoj temi) čestitam na odlikovanjima!!!

Posebne čestitke staroj gardi sa Zlatibora... cheers

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   12.10.17 21:13

Mikula 67 (citat):
E pa dragi Bitušani da Vam i ovde na Vašoj (a i našoj najpopularnijoj temi) čestitam na odlikovanjima!!!

Dobre reci iskusnog pametnog naseg druga Mikule,a i godi -nasoj najpopularnijoj temi-jer vec rekoh da u gradjenju i zivljenju Bituse puno ucesca dali i drugi momci,i zato jeste nasa!
A stara garda i jeste u pravom smislu reci,bas vremena puno iza mene,ali oguglao matorac na sve nedace i jos uvek opstaje,a zahvalan na secanju! sunny
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   13.10.17 16:04

Mikula 67 (citat):

Hvala generale mnogo salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   13.10.17 16:08

ercov54 (citat):
Mikula 67 (citat):

Dobre reci iskusnog pametnog naseg druga Mikule,a i godi -nasoj najpopularnijoj temi-jer vec rekoh da u gradjenju i zivljenju Bituse puno ucesca dali i drugi momci,i zato jeste nasa!
A stara garda i jeste u pravom smislu reci,bas vremena puno iza mene,ali oguglao matorac na sve nedace i jos uvek opstaje,a zahvalan na secanju! sunny
Koliko je Bituse popularna to nek statistike govore a ja cu reci nesto drugo za svu tu popularnost,odrzavanje i opstanak Bituse daleko je najzasluzniji veliki covjek sa predivnog Zlatibora ,hvala ti druze moj.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   14.10.17 1:02

Ezero Lokuf i vrh Velivar!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   15.10.17 0:25

Izuzetno sjajna slika dela naseg reona ispred samog ulaska u granicni pojas!
U zoni ovih jezera bilo moguce kretanje civila samo zarad prikupljanja sena tokom letnje sezone!
A bilo je to skupljanje sena u male tovare koji tovareni na konje i noseni dole u selo!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   15.10.17 0:36

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Mikula 67 (citat):

Koliko je Bituse popularna to nek statistike govore a ja cu reci nesto drugo za svu tu popularnost,odrzavanje i opstanak Bituse daleko je najzasluzniji veliki covjek sa predivnog Zlatibora ,hvala ti druze moj.
Nema razloga za zahvalnost druze moj,jer ova prica je deo mene i deo nekih mojih najsjajnijih vremena!
Doduse to shvaceno u kasnijem periodu,i zbog toga i duga prema tom vremenu bitisemo ovde u secanjima!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   15.10.17 23:50

Izuzetna slika terena kojima bezbroj puta generacije granicara prolazile ka granicnoj liniji koju svesrdno cuvali i sacuvali!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 954
REPUTACIJA : 83
Član od : 2014-11-26
Dob : 53
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   16.10.17 9:25

Na izlazu iz sume. Dan je bio predivan , jedva smo cekali da vidimo otvoreni prostor koji kao sto znate je predivan. Odavde od izlaza iz sume, do crkvice noge uopste ne osecaju umor. Nije samo zbog toga sto je teren drugaciji jer se ide gotovo ravno, vec te nosi i predivni neponovljivi pejzaz koji je ostao u svima nama ... 
Znaci evo izlaza iz sume... 
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   16.10.17 23:21

Prke (citat):
Na izlazu iz sume. Dan je bio predivan , jedva smo cekali da vidimo otvoreni prostor koji kao sto znate je predivan. Odavde od izlaza iz sume, do crkvice noge uopste ne osecaju umor. Nije samo zbog toga sto je teren drugaciji jer se ide gotovo ravno, vec te nosi i predivni neponovljivi pejzaz koji je ostao u svima nama ... 
Svaka tvoja objava donosi novo uzbudjenje,a samim tim mogu zamisliti tvoje uzbudjenje i odusevljenje kad izasao i sume na prostore kojima sa svojim drugovima utabavali vec utabane staze predhodnih generacija granicara,cak i moje!
Vec govorih,divimse tebi i MAXU sto imali snage da sebi ispunis zelju da ponovo vidis sve ono sto u srcu ostalo zabelezeno!
Zaomi sto to isto ja sebi nemogu priustiti,ali uz vas dvojicu bicu treci clan patrole!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   17.10.17 16:03

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Svaka tvoja objava donosi novo uzbudjenje,a samim tim mogu zamisliti tvoje uzbudjenje i odusevljenje kad izasao i sume na prostore kojima sa svojim drugovima utabavali vec utabane staze predhodnih generacija granicara,cak i moje!
Vec govorih,divimse tebi i MAXU sto imali snage da sebi ispunis zelju da ponovo vidis sve ono sto u srcu ostalo zabelezeno!
Zaomi sto to isto ja sebi nemogu priustiti,ali uz vas dvojicu bicu treci clan patrole!
Ako je ikako moguce ja bih zelio biti 4 clan patrole Smile
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)

Broj komentara : 5607
REPUTACIJA : 64
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   17.10.17 16:26

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Prke (citat):
Ako je ikako moguce ja bih zelio biti 4 clan patrole Smile

Bome bih i ja rado, da mi nije išijasa Arrow Exclamation Question

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 37/38Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)