FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Obalna artiljerija na Šolti

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
agakan1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2015-11-13

KomentarNaslov komentara: Obalna artiljerija na Šolti   15.06.16 22:23

Na Šoltu sam došao iz Rogoznice posle kursa za desetare u 6mj. 1980g.Komandir kasarnskog RR odeljenja Šolta tada je bio vod.Stanković jako fin momak ja kao desetar i njegov zamjenik.VP 3704/4.Kuhar tada jedan slovenac,vezista hrvat,magaciner šiptar,kerovođa iz vojvodine,šofer makedonac i voj stražari iz Sarajeva,Novske,Ferizaj ili Prizren,Fojnice,Zadar.Imali smo tada jednu bateriju topova pokretnu 88mm i jednu u podkopima na Marinće ratu  bateriju 85mm.Sedam nezaboravnih mjeseci na moru jer tada na Šolti nije bilo ni civilne policije a kamoli vojne .Dolazila je povremeno patrola civilne policije iz Splita.Poštu sam donosio ja iz pošte u Grohotama svaki dan sječam se dobro gospođe Anite u pošti jedna jako fina i prijatna osoba.Hljeb smo dobijali iz civilne pekare iz Grohota ostala trebovanja iz Lore u Splitu na trajekt pa pretovar u kamion.Na odsustvo iz Rogoznice nisam išo 7mj a sa Šolte sam išo tri puta kući.

agakan1: komentar modifikovan dana: 17.06.16 21:47; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
agakan1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Obalna artiljerija na Šolti   15.06.16 22:39

na Šolti 1980 ja i Maljoku Fatmir
Na vrh Go down
agakan1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Obalna artiljerija na Šolti   15.06.16 22:52

agakan1: komentar modifikovan dana: 15.06.16 22:55; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : moj 20ti rođendan Šolta dec1980)
Na vrh Go down
agakan1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Obalna artiljerija na Šolti   15.06.16 23:26

agakan1: komentar modifikovan dana: 15.06.16 23:27; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : kasarna na Šolti)
Na vrh Go down
agakan1
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Obalna artiljerija na Šolti   15.06.16 23:41

agakan1: komentar modifikovan dana: 15.06.16 23:42; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : magacin na Šolti)
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Obalna artiljerija na Šolti   Today at 6:00

Na vrh Go down

Obalna artiljerija na Šolti
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Obalna artiljerija na Šolti
» Pula, Karlo Rojc 1986/87
» Miroljub Rogoznica obalna artiljerija 1979 god