FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjithkush ka të drejtë për memories - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeHome  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.54.516
Share | 

ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Senad Gegic
Gušter
Gušter

Broj komentara: 34
REPUTACIJA: 6
Član od: 2010-12-06
Dob: 45
M(j)esto Tutin

KomentarNaslov komentara: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   15.12.10 13:49

Imali ko od klasica?
Na vrh Go down
purger
General JNA - Zam(j)enik načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara: 4410
REPUTACIJA: 93
Član od: 2009-11-15
Dob: 49
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   16.12.10 0:41

Biće neko samo malo strpljenja bounce

Gušter
Gušter

M(j)esto Tutin

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   16.12.10 9:01

Da se nije nista naucilo - naucilo se, to se mora priznati ali, voleo bih da sam poslusao jednog vodnika koji me je savetovao kad sam bio na regrutaciji i kad mi je IQ test bio iznad prosecnih. On me je savetovao jer je ukapirao da sam kapacitet da se pravim kao foll da ne cujem dobro na jedno uvo cini mi se da je fora bila desno uvo i da ce me proglasiti nesposobnim za sluzenje JNA. To bi bila bruka u mom kraju, zamislite deda-artiljerac, otac -artiljerac a sin mora nastaviti tradiciju i ja ga ne poslusam. To mi je najgora odluka u mom zivotu i sad se kajem sto sam mlatio tu godinu dana u JNA. Bilo ne povratilo se, nista lepo, damo dranje zajebancija u zdrav mozak itd, oficiri su bili polupijani sto mi nikad nije bilo jasno zasto??? ali sam odmah ukapirao da su naseli u zivotu i da jedino uz alkohol mogu zaboraviti i ublaziti bol. Jednom recju obicno sranje i ponizavanje ljudi, u Zadru je bilo pa mora se reci tu i tamo ali posle prekomanda pa .... bolje da ne pricam.. Jedino mogu reci hvala Bogu sto je nestala vojska, i sto je moj sin nece sluziti nikad....
Na vrh Go down
purger

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara: 4410
REPUTACIJA: 93
Član od: 2009-11-15
Dob: 49
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   16.12.10 12:29

Kad malo bolje razmisliš koji je bio njihov posao?
Zajebancija sa golobradim mladićima kojima je na pameti bila samo zajebancija.
Kakvih su briga imali?Ma nikakvih plaća sigurna i dobra za ono vrijeme,posao siguran......

Gušter
Gušter

Broj komentara: 4
REPUTACIJA: 1
Član od: 2011-02-02
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Klasic   02.02.11 11:40

Pozdrav, ja sam bio "junac" 88. , jun-decembar 1988, nemogu da se setim mislim III baterija I pitomački vod
Na vrh Go down
mgalic2
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara: 741
REPUTACIJA: 90
Član od: 2009-08-02
M(j)esto Južna Hercegovina

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   02.02.11 17:37

Zorane, pozdrav i dobrodošao!
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter

M(j)esto Tutin

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   03.02.11 8:56

Djesi Zoki, ja sam tad bio II Haubicka Baterija I pitomacki vod a komandir baterije je bio kap Lazarevic Aca (sjecas se valjda cica-mace), sta ima kod tebe?
Na vrh Go down
Zoran Milisavljevic
Gušter
Gušter

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   03.02.11 16:12

mgalic2 (citat):
Zorane, pozdrav i dobrodošao!

Pozdrav , bolje vas našao
Na vrh Go down
Zoran Milisavljevic
Gušter
Gušter

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   03.02.11 16:16

Senad Gegic (citat):
Djesi Zoki, ja sam tad bio II Haubicka Baterija I pitomacki vod a komandir baterije je bio kap Lazarevic Aca (sjecas se valjda cica-mace), sta ima kod tebe?

Sećam se Lazarevića, ja sam bio kod Kremić Ace na ZIS-u , k-dir bat Tahiraj Zumer ...
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter

M(j)esto Tutin

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   03.02.11 20:43

onda se secas i potporucnika Marcete, pa kap I klase djordje, pa major vilotic, pa pukovnik Koturovic, pa zastavnika Josip Peterko (koga smo svi na terenu kad smo gadjali na dinari mrzeli jer nas je budio u 3h da guramo tamic koji nije hteo da upali a on je sa njim isao po hranu u knin i donosio nam na teren, i tu smo ga prozvali JOSIP PEDERKO) pa kap I klase Pavlovic, nego ko ti je bio vodnik stazist meni je bio Horvat Zelimir?
Zamalo zaboravih da te pitam da slucajno neznas Miljkovic Pavla on je iz boegrada a bio je u mom vodu?
Na vrh Go down
Zoran Milisavljevic
Gušter
Gušter

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   04.02.11 3:39

Senad Gegic (citat):
onda se secas i potporucnika Marcete, pa kap I klase djordje, pa major vilotic, pa pukovnik Koturovic, pa zastavnika Josip Peterko (koga smo svi na terenu kad smo gadjali na dinari mrzeli jer nas je budio u 3h da guramo tamic koji nije hteo da upali a on je sa njim isao po hranu u knin i donosio nam na teren, i tu smo ga prozvali JOSIP PEDERKO) pa kap I klase Pavlovic, nego ko ti je bio vodnik stazist meni je bio Horvat Zelimir?
Zamalo zaboravih da te pitam da slucajno neznas Miljkovic Pavla on je iz boegrada a bio je u mom vodu?

E dobri moj Senade, bas mi se bude lepe uspomene, secas li se da smo skolski centar zvali "VOZ" VOJNO ODMARALISTE ZADAR... da secam se staresina koje spominjes, sa tamicem sam i ja jedno jutro isao po dorucak cak se secam da su virsle bile za dorucak... to jutro dok je vozac otvarao vrata na karoseriji nije video da ja stojim pored, a kako je bio parkiran nizbrdo da bi mogao da upali, tako su me pukla vrata da mi je pola sata bilo sve crno pred ocima... Stariji vodnik nam je bio S. Kardumovic, sigurno ga se secas drzao je muzicku sekciju i svirao u domu JNA, iz Prijedora rodom, kad sam pre neko vreme bio u Prijedoru cuo sam da je ziv i zdrav. Horvata se takodje secam , a mogu ti reci da Pavla sporadicno sretnem u ovom velikom selu, Beograd ,covek se nemenja uvek isti, nasmejan odmeren razborit ... to je Pavle Miljkovic... Jos sam sretao stazistu (klasa ispred nas) Sackas Davor on je na potezu Zemun-Batajnica...
Covece, sada dok pisem, secam se cak i konobarice iz kafica Bristol, na poluotoku iza poste, Jadranka...

Na vrh Go down
Pitomac Vodnik
Gušter
Gušter

REPUTACIJA: 0
Član od: 2011-07-03
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   04.07.11 17:22

[Pozdrav klasici. jan sam isto Decembarska klasa u ASC Zadar. . Sad neznam vise tocno Koja Baterija znam dab sam bio 3 Vod, Zapovjednik Baterije je bio Kapetan Dragan Kisin, a zapovjednik voda porucnik Boris Dimitrijev.
Na vrh Go down
lafomamone
Gušter
Gušter

Broj komentara: 2
REPUTACIJA: 0
Član od: 2011-07-15

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   15.07.11 5:39

Poz svima ja sam bio Martovska klasa 1990
Haubica 122mm m38 stara ruska i haubica 122mm D30
prva baterija treci vod (pitomacki) komandir voda je bio mladji vodnik Amir sabotic iz Modrice i mladji vodnik Predrag Markovic iz Pule komandir baterije je bio Kapetan Garunovic a komandant diviziona Major Atif Dudakovic (onda je dobio cin Podpukovnika i dobio prekomandu u k1) ja mislim da sam bio 90 klasa. Imena kojih se sjecam

Musanovic Fuad Banja Luka
Demirovic Sarajevo
Dimovski Sasa Prilep
Strumf Maribor
Spek LJubljana
Kojic Sabac
Zecevic Sokolac
Lacic Vinkovci
Gavric Predrag Celinac kod BL
Dzanic Rogatica
Pirocanac nemogu da se sjetim imena
Brus LI iz Dervente (Bosna)

Na vrh Go down
zagi
Džomba
Džomba

Broj komentara: 63
Član od: 2011-03-17
Dob: 43
M(j)esto Zagreb i okolica

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   22.07.11 12:57

Senad Gegic (citat):

Meni je on bio kratko nadređeni u auto-vodu. Slavonac, nebi rekao da je bio loš čovjek, ali preferirao je najviše slavonce. Mi iz večih gradova ( konkretno ja iz Zagreba ) bili smo šminkeri i grebsoni.
Na vrh Go down
zagi
Džomba
Džomba

Broj komentara: 63
Član od: 2011-03-17
Dob: 43
M(j)esto Zagreb i okolica

KomentarNaslov komentara: Re: ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.   22.07.11 13:03

lafomamone (citat):
Poz svima ja sam bio Martovska klasa 1990
Haubica 122mm m38 stara ruska i haubica 122mm D30
prva baterija treci vod (pitomacki) komandir voda je bio mladji vodnik Amir sabotic iz Modrice i mladji vodnik Predrag Markovic iz Pule komandir baterije je bio Kapetan Garunovic a komandant diviziona Major Atif Dudakovic (onda je dobio cin Podpukovnika i dobio prekomandu u k1) ja mislim da sam bio 90 klasa. Imena kojih se sjecam

Musanovic Fuad Banja Luka
Demirovic Sarajevo
Dimovski Sasa Prilep
Strumf Maribor
Spek LJubljana
Kojic Sabac
Zecevic Sokolac
Lacic Vinkovci
Gavric Predrag Celinac kod BL
Dzanic Rogatica
Pirocanac nemogu da se sjetim imena
Brus LI iz Dervente (Bosna)
Dudak je definitivno bio naprasit tip.

Na vrh Go down

ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next