FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

prizren- pešadija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
zoki-inđija
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-07-05
Dob : 40
M(j)esto zemun

KomentarNaslov komentara: prizren- pešadija   15.07.16 23:21

Pozdrav svima... Jel ima neko da je bio 97-98 u pešadiji kod kapetana Mladenovića?
Na vrh Go down
MikiJovanovic
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 208
Član od : 2013-12-01
Dob : 41
M(j)esto jug srbije

KomentarNaslov komentara: ramiz sadiku   25.07.16 13:29

POZDRAV zokiju kose ne seca kap.mladje tj cipiripi a jel bio i kap. nikolic onda bogdanovic,bosevski itd itd pozdrav druze.
Na vrh Go down
evgeni
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-10-24

KomentarNaslov komentara: Re: prizren- pešadija   24.10.16 22:11

pozz za sve prizrence
ja sam sluzio 87 i komandant bataljona bio cvijic..komandir cete bio porucnik stankovic a komandir zvonko mitkov vodnik..ima li neko iz tog perioda
Na vrh Go down
Barcic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: prizren- pešadija   14.11.16 21:05

Pozdrav svima,,imali nekog koje bio moja klasa 1981/82 u kasarnoj Boris i Ramiz Sadiku u Prizrenu 
u Protiv oklopnoj ceti BST i Raketasi kod kapetana Sunjog Janosa i poslije Porucnik Sofic i legenda aktivni vodnik Sabahudin Durakovic ,stazista vodnik Latal itd................,g;avna obuka se odvijala na poznatom brdu zvano golo jaje
Na vrh Go down
Budvanin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2016-11-16
Dob : 48
M(j)esto Budva

KomentarNaslov komentara: Re: prizren- pešadija   16.11.16 14:59

Ja se sjećam Cipiripija, mislim da je bio poručnik kada sam ja služio 88/89 godine. Nikada mu neću zaboraviti kada je bio dežurni na prijavnici a meni došla djevojka u posjetu. Obzirom da je bila borbena gotovost prvog stepena, nije mogao da me pusti u grad i LIK mi je dao ključeve od pritvora koji je bio uredno namješten posteljinom, čist i naravno prazan. Ako ovo čita neka zna da sam mu i danas nakon toliko godina neizmjerno zahvalan!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1033
Član od : 2014-08-31
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: prizren- pešadija   16.11.16 18:26

@Barcic (citat):
Pozdrav svima,,imali nekog koje bio moja klasa 1981/82 u kasarnoj Boris i Ramiz Sadiku u Prizrenu 
u Protiv oklopnoj ceti BST i Raketasi kod kapetana Sunjog Janosa i poslije Porucnik Sofic i legenda aktivni vodnik Sabahudin Durakovic ,stazista vodnik Latal itd................,g;avna obuka se odvijala na poznatom brdu zvano golo jaje

Lijepi pozdrav kolega,

čitajući tvoju objavu zapelo mi za oko KIK Sunjog Janoš u moje vrijeme bio u izviđačkoj četi kao oficir zadužen za sigurnost prava legenda LALA....................
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: prizren- pešadija   16.11.16 18:32

@Budvanin (citat):
Ja se sjećam Cipiripija, mislim da je bio poručnik kada sam ja služio 88/89 godine. Nikada mu neću zaboraviti kada je bio dežurni na prijavnici a meni došla djevojka u posjetu. Obzirom da je bila borbena gotovost prvog stepena, nije mogao da me pusti u grad i LIK mi je dao ključeve od pritvora koji je bio uredno namješten posteljinom, čist i naravno prazan. Ako ovo čita neka zna da sam mu i danas nakon toliko godina neizmjerno zahvalan!

Kolega,

imao si bolju udobnost nego da si odsjeo u hotelu Theranda a i cijelu noć si bio pod prismotrom od strane dežurnih salutiranje
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: prizren- pešadija   16.11.16 18:38

@evgeni (citat):
pozz za sve prizrence
ja sam sluzio 87 i komandant bataljona bio cvijic..komandir cete bio porucnik stankovic a komandir zvonko mitkov vodnik..ima li neko iz tog perioda

Pozdrav za kolegu Evgeni,

sigurno smo se viđali po kasarni jer sam bio dežurni vozač s Pinzgauerom koji je uvijek bio parkiran na maloj pisti u slobodno vrijeme. A što se tiče tvojih oficira ili starješina s njima sam išao dosta puta u obilazak karaula kada su bili dežurni. Čini mi se da tvoj vodnik Mitkov nije mogao dobro izgovoriti Mirno da je izgovarao sa Mitno jer prošlo je dosta godina od izbivanja iz kasarne.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: prizren- pešadija   Today at 10:35

Na vrh Go down

prizren- pešadija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren VP 4445/6-3 pješadija 87/88
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91
» PJEŠADIJA
» Prizren 1973./1974. - Golo jaje, 15. MPTAD i VP 9650/52