FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
medion68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.06.12 7:07

No coment, dalja rasprava je bespotrebna. Sve je receno.
Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter

M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.06.12 7:20

@Senad Gegic (citat):
Ti cenjeni Ekreme rece da nisi sluzbovao u Podgorici pa samim tim ne vidim zasto se javljas na ovu temu, otvori novu temu sadogodovstinama u Vasoj kasarni a ne drzi meni pridike, a tacno je da nisam dosao u JNA da se grlim i pijancim sa nekim i eto kao sto vidis tu se slazemo ali da ti pravo kazem nisam ni zamisljao da ce me neko zajebavati u zdrav mozak ... pa ti vidi zasto ne zelim da se cujem niti da znam nista o njemu ... a samo da znas sa svojim komandirom baterije Marjanom Kusterom se redovno cujem na fejsbuku i mogu ti reci da je covek bio i ostao lafcina , sa njim svakad mogu da popijem pice a sa Gradimirom se ti druzi posto je to profesionalac kako ti kazes i ti cepaj pice sa njim ... mene zaobidjite u velikom luku ..

Najveca greska je tada napravljena sto tebe nisu postavili za Martinovicevog zamjenika odnosno Nacelnika staba ti bi vjerovatno najbolje znao te pijanice i amatere razbacati po raznim nedodjijama.

Na vrh Go down
Pitomac Vodnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2011-07-03
Dob : 47
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.06.12 11:06

Pzdrav Svima:

Hito bi se kratko nadovezat na vasu diskusiju.Ja osbno nemam uopce lose misljene o tadasnjim zapovjednicima u vojarni u Danilovgradu.Dapace puno vise pozitivnoga.Bio sam u Topnickom Divisionu ,Minobacacke baterije. Zapovjednik baterije mi je bio por.Zeljko zegarac o kojem imam jako pozitivno misljenje.Korektan,ozbiljan,drzao se PS .mislim da sam negdje procitao da je sad zapovjednik vojarne ili tako nesto.S njim bih uvijek rado popio kavu jednostavno covje na svom mjestu. E sad Zamjenik zapovjednika minobacacke baterije ,tj. zapovjednik prvog voda por. Dedic Radisav,je prica za sebe.
Saljivcija,mozda je nekad u toj sali malo pretjerivao jer se moglo kad kad razumjeti i male uvrede (nazivajuci vojake konj,idiot,budale.... meni je odmah dao nadimak Gavran nemam pojma zasto...) ali sve u svemu dobar i strucan zapovjednik.U biti nemam upce losih iskustava u JNA. Lijep pozdrav Svima na Forumu.

Pit.Vod: Maric D. iz Vinkovaca :-)
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2010-12-06
M(j)esto Tutin

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.06.12 16:04

Dakle ovako :

1. Cenjeni generale izvinjavam se na tom tonu ali ja sam po profesiji novinar a reci znaju biti ostre posebno kad se kazuje istina koja je ponekad gorka i koju neko mozda ne zeli da prihvati ....
2. Cenjeni Osmanovicu, u periodu dok sam ja bio u Danilovgradu na odsluzenju vojnog roka komadant kasarne Miroslav Saranovic je bio potpukovnik Martinovic. Meni je zao sto takvog oficira i casnog coveka uzimate u bilo kakav negativan kontekst. Njemu svaka cast. Takvi treba da su oficiri i da koriste PS kako je on koristio.
3. Ja sam bio tada u komandnoj bateriji puka, i vrlo dobro se secam por. Zeljka Zegarca koga ste spomenuli, kao i por. Dedica (meni je licno dao nadimak GROF a vidim da je idrugima davao nadimke po predjasnjem postu), zatim por. Radoslav Boljevic koga smo svi zvali Rode moj. Oni su bili u haubickoj bateriji a komandir haubicke baterije je bio kap I klase Seidalija Bukva. Topovcima odnosno u TAD je bio Budo - Budisavljevic Tomo, U nasoj bateriji je komandir bio kapI klase Kustera Marjan, a tu su bili i por. Gradimir, zatim pot por Ljukovac nermin, pa vodnici Osmanovic Sakib (trebalo bi da se secate njega vas je prezimenjak) pa vodnik Nikolic - Nidza, pa vodnik Stankovic , pa vodnik Caleta , pa vodnik Medic, pa vodnik Tonci.
4. Ako pogledate ostale moje postove videcete da sam se sa svima dobro slagao cak sam i pisao o tome kako me je zastavnik 4 dana ranije razduzio a gradimir mi nije dao da idem kuci vec sam u nedelju otisao kuci. Cak se dobro secam da je por. Boljevic grdio sto se nisam ranije javio da me pusti pre nedelje .... al hajde da sve ovo ostavimo na miru i po strani.
Jednostavno vi ste kazali da dobro poznajete gradimira i da vam nije jasno da je on to mogao da uradi ali sta da se radi kad jeste to uradio, a da bude jos sve losije ja sam se od januara do juna meseca  nekoliko puta prijavio da idem kod oftalmologa ne pregled a znate li koliko puta mi je to odobreno (pogadjate a verovatno neverujete - nijednom). Dakle ako neko je trebao da koristi ps kako treba ni po babu ni po stricevima zasto to onda nije bilo tako? Ako ja to kazem otvoreno iglasno e onda ja treba da budem ovo ili ono pa da zajebavam casne ljude. U vecini sa svim oficirima sam prosao sasvim korektno osm sa doticnim petrovicem ... i tu nevidim zasto bi se vi osobito naljutili.

5. Dakle ova tema bi za vas i mene konacno mogla da se zatvori jer stvarno ne zelim da se prepucavam a i evo kazem vam da vise necu posebno vama odgovarati jer ovu temu sam ja ipak otvorio trazeci svoje klasice i prijatelje, dakle pisem jasno i bez uvijanja kome se ne svidja neka je zaobidje, ona je takva kakva jeste .

Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter

M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.06.12 18:38

Senade,

Uz duzno postovanje,sada smo tek sveli komunikaciju na neku normalu. Svako ima pravo imati misljenje o nekoj osobi pa naravno i ti.Slazem se da je bilo " osoba" koje nisu zasluzile nositi uniformu oficira JNA a samim tim i biti u ulozi jednog od pedagoga mladim ljudima koji su dolazili iz cijele bivse Jugoslavije.
Ja i ti se ne razlikujemo u stavovima,naravno da su i meni takvi ljudi smetali jer su brukali moj rad i trud da porema svima budem koliko je to moguce isto pravedan.
Takodje znam da iz tog perioda imas divnih uspomena na kolege vojnike(klasice) i naravno da se cesto prisjetis tihj ljudi pa mislim da bi mozda trebali vise vremena posvetiti njima-pozitivcima,nego negativcima,ako se slazes.
Komentarisao sam ove postove vezano za kasarnu u Danilovgradu imajuci u vidu da sam tamo cesto dolazio na savjetovanja,kurseve,pokazne vjezbe itd... jer sam od pocetka sluzbe to znaci 1987 do 1989 godine radio u Komandi 2. Korpusa ili Vojnog podrucja Titograd, pa sam poznavao vecinu kolega koje drugi pominju u svojim postovima.

Veliko postovanje uz nadu da si me razumio sta sam htjeo reci.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.06.12 18:51

Meni zapravo nije jasno oko čega se prepirete. Hvala Bogu da se osoba X ne mora sviđati osobi Y, ali pri tome se može sviđati osobi Z. Pri tome treba imati u vidu da postoji razlog zašto se netko nekome ne sviđa. Možda je nekome bio loš dan, a ovaj drugi "naletio". Jednako tako, "negativaca" (možda malo prejaka riječ, pa je zato u navodnicima) ima vjerojatno u jednakom postotku u svim strukama, pa ne vidim zašto ne bi tako bilo i među časnicima JNA. U tom kontekstu kad se vratimo na ovo o osobama X, Y i Z, svaka rasprava povišenim tonovima nema smisla.
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter

M(j)esto Tutin

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.06.12 19:00

Ma nije problem dragi Osmanovicu iskazati svoje misljenje, ja sam ponosan na ono vreme provedeno u danilovgradu, imam dobre prijatelje kojih se rado secam, ali da priznam moram da ne bih ni u kom slucaju opet otisao u vojsku i da 6 meseci me neko drnda a da nemam pojma zasto. Sta da se radi, bilo proslo i eto idemo dalje ... Licno da kazem ja u bilo kojem momentu mogu mog direktora ili vojnika (obzirom da sam bio na staziranju u danilovgradu kao vodnik) sresti i bez stida sa njim popricati ili pice popiti, ali mislim da ne bih sad bas mogao da ase ispricam sa gradimirom jer nemam sta da ga bitno pitam ... sta da mi kaze a da ne pokusa da se izvuce sa izgovorima ... ali mozda cete osobno neverovati ako vam kazem da sam u Zadru i Danilovgradu kasnije licno se upoznao sa nekoliko imena koja su danas i te kako poznata i moram reci da sam ponosan na sve:

1. Komandant Artiljerijskog Skolskog Centra - pukovnik Momcilo Perisic (gasnije general armije itd.)

2. Kap I klase Atif Dudakovic (kasnije general Armije BiH)

3. porucnik Agim Ceku (takodje kasnije general Vojske Kosova)

4. pukovnik Radosav Martinovic (general-major armije)
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   04.09.12 16:15

Agim Ceku,Atif Dudakovic i Momcilo Perisic .ovoj trojici sigurno nebih pruzio ruku dase pozdravim. oni su sramota za JNA i vojnu profesiju.
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter

M(j)esto Tutin

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   05.09.12 0:07

Svako ima pravo da iznese svoje misljenje, ja sam imao i srecu i cast da sam sluzio pod njihovom komandom i mogu reci da su kao oficiri bili lafcine a ne sramota za JNA.
Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 571
Član od : 2010-04-11
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   05.09.12 0:51

Dalju diskusiju o učešću pomenute trojice u događanjima u devedesetim na prostorima bivše nam zajedničke domovine prepustimo istoričarima,ili pređite na PP.
Na vrh Go down
Dragusha
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-09-05
Dob : 46
M(j)esto Pristina

KomentarNaslov komentara: Martovska Klasa 91-92 HB 122mm Danilovgrad    05.09.12 1:40

@Senad Gegic (citat):
trazib bilo koga iz komandne baterije, ili ako bilo ko sta zna o oficirima iz ove jedinice:
porucnik Ljukovac Nermin, Kap. I klase Kustera Marjan, porucnik Gradimir Petrovic, itd..
za tadasnjeg pukovnika Martinovica da ne pominjem o njemu se sve zna .
Poz. Ja sam bio Martovska Klasa 91´Kapetan Zeljko Zegarac, Por. Ljukovac Nermin , zadnji put Porucnilk Ljukovac sam video u Cavtat, i meni se cini da on tamo i pogino, bio izvidnica. Meni je drago ako se neko se javi od moje Klase.
Poz JNA
Na vrh Go down
Senad Gegic
Gušter
Gušter

M(j)esto Tutin

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   08.09.12 15:18

Ne, por Ljukovac Nermin nije mrtav, on je negde u skandinaviji, nisam siguran u kojoj je drzavi ali ja sam u stalnom kontaktu i redovno se cujem sa tadasnjim Kap I klase Kustera Marjanom koji je kasnije penzionisan u cinu pukovnika a sad zivi u Nisu. Od njega sam dobio ovu informaciju .
Na vrh Go down
Dragusha
Gušter
Gušter

Član od : 2012-09-05
Dob : 46
M(j)esto Pristina

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   09.09.12 0:50

Super, bas meni je drago sto jos zivi bez obzira gde, bio dobar oficir i imao dusu i uvo za svakog od nas.
Na vrh Go down
paradiž
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-10-13
Dob : 48
M(j)esto celje

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   13.10.13 18:21

lep pozdrav svima ovdje na forumu.....jel ima tko ovdje na forumu da je služijo vojsku v beogradu kasarna topčider 1703 3 četa vojna policija ....kapetan je biu dobar makedonac stojanovski .....skratka pišite mi ako ima ko koji je služio tada vojsku (klasa dec 86) lep pozdrav svima dare

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18474
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   20.01.14 0:20

Kasarna 'Milovan Šaranović'
Na vrh Go down
Bosanceros1
Gušter
Gušter

Član od : 2014-02-04

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   04.02.14 8:58

Pozdrav svim onima koji su sluzili JNA u kasarnoj Milivoj Saranovic.
Ja sam isto sluzio 1989.god. u KIB ( Komandno izvidjacka baterija ) kod kapetana Bukve Sejdalije. Mislim da je penzionisan kao puk u Vojsci Federacije, nisam siguran jer ga dugo godina nisam vidio. Komandir voda mi je bio vodnik Lekic Mladen ( njeg se sjecam uvijek jer me ribao ko sanskog konja Smile) Bio sam telefonista, k-dir desetine je bio des. Jovanovic Nenad iz Beograda, mi ga zvali kepec . Tu u bateriji su bili jos starjesine ppor. Majdak Radosav, vod. I kl. Tonci (imena se en sjecam al znam da je bio makedonac) vod. Lekic Mladen, vod, Mihic Mirko. Mene vezu lijepa sjecanja za taj period u JNA ijako sam sto bi rekli zargonski "obrao bostan" ali sto kazu sve to spada u vojni rok. S obzirom da sam volio malo, pa malo da pobjegnem u grad mene postave za kurira Komandantu divizona kap.I kl. Vuckovicu, a zamjenik mu je bio Simurina Dinko. Al je bio merak ono donosim postu iz komande, pa diejlim, pa onda se ide u kantinu slavi se :)Mozda sam malo nabacao svega pomalo, ali eto da se uclanim i da malo popricamo i o tim danima, al drago mi bijase da nadjoh nesto iz svojih vojnickih dana.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   04.02.14 9:21

Bosanceros1  bosono moja dobrodosao
Na vrh Go down
Goran Draganović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-02-12

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   12.02.15 21:44

Pozdrav svima koji su bili na služenju vojnog roka u ovoj kasarni!Ja sam bio u klasi 1990/91 septembar!Bio u haubičkom divizionu kod komadanta Vučkovića,zamenika Šimurine a komandir baterije bio Gradimir Petrović,komandiri vodova Poručnik Nermin Ljukovac i Boljević.Par meseci pre nego ću ja doći u kasarnu moj brat od ujaka je dobio prekomandu u Niš inače zastavnik Gligorijević Milivoj koji je tu radio petnaestak godina!Pošto sam jedini iz svoje klase iskoristio redovno odsustvo u martu kad sam se vratio stupila na snagu zabrana jer je počelo kuvanje u hrvatskoj i niko nije više dobio odsustv ali sam ja zato ostao duže od svih i dočekao i sledeću klasu vojnika septembaraca.Tad je već uveliko počeo rat!Elem ja nisam imao utisak da je Gradimir Petrović bio loš,samo strog kao i Boljević!I još nešto,nikom od oficira nisam rekao prvih šest meseci da mi je brat tu radio da nebi imao bilo kakve privilegije!Da,komadant kasarne je bio Jure Komšić inače slušali smo o Martinoviću a i brat mi je pričao kako je bio strog i prava vojničina!
Na vrh Go down
Čeh
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-07-07

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.07.15 11:43

Pozdrav svima. I ja sam bio u klasi 1989/90 septembar i to u haubičkom divizionu kod komadanta Vučkovića, a komandir baterije bio Gradimir Petrović, njegov zamenik Boljević. Bio sam čato u 2. haubičkoj. Gradimir Petrović bio je pola godine na bolovanju, tako da sam u početku više bio s Boljevićom. Dobar čovek, dobričina šta se mene tiče. Nadam se da je živ i želim mu sve dobro. Što se tiče Petrovića, čovek je bio totalni intelektualac, i o njemu sve najbolje. Lep pozdrav i oficirima i vojnicima iz tog razdoblja.
Na vrh Go down
Čeh
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   07.07.15 23:50

ako netkog poznaje neka se javi Smile
Na vrh Go down
Pitomac Vodnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   29.02.16 19:28

Sjecam se par Faca :-) (citat):

ako netkog poznaje neka se javi Smile
Na vrh Go down
Čeh
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   29.02.16 22:19

Pitomac koga se sečaš?
Na vrh Go down
Pitomac Vodnik
Gušter
Gušter

M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   01.03.16 15:39

@Čeh (citat):
Pitomac koga se sečaš?
Pozdrav:

Sorry Nemogu ti Tocno reci imena.Znam samo ime od Porucnika Boljevica :-) Ja nisam bio iz Vase Baterije ali iz istog Diviziona.

Sjecam se samo par faca sa Slike.Ja sam u to vrijeme bio u Bateriji kod Porucnika Zegarca.Komandir prvog voda je bio Porucnik Dedic

a komandir drugog voda je bio Pitomac Vodnik Maric iz Vinkovaca to jest ja :-))
Na vrh Go down
Saxon69
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-12

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   12.11.16 3:45

Ja sam Samir Alagic bio sam martovska clasa 88/89 KIB kapetan Marjan Kustera komandir.
Bio sam izvidjac kasnije sam bio zamjenik komandira komande stana kao desetar,samnom su bili vozac Pukovnika Martinovica Bojko Gataric,Terzic Predrag postar,Djoko makedonac i jos jedan momsk iz Banja Luke nemogu mu se sjetiti imena.
Komandir komande stana mi je bio zastavnik Blagoje Temalkovski pravi covjek.Sjecam se i Gradimira Petrovica on mi je bio porucnik u KIB ,vodnik Osmanovic iz veze ,vodnik Nikolic takodje ljudina,i zajebanog vodnika iz veze se nemogu sjetiti imena.
U KIB su smnom sluzili Samir Bjelica,Nenad iz kikinde, Alihodzic Mensur,Ajdini ,Nenad cato,moj desetar je bio iz septembarske klase Hadzibulic.
Ako se jos neko sjeca nekih imana i ima nekih slika nek se javi
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.   Today at 20:40

Na vrh Go down

Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Danilovgrad kasarna Milovan Šaranović, januar 1989. - jun 1989.
» POSTOJNA, kasarna Milovan Šaranović 1978.
» POSTOJNA, kasarna Milovan Šaranović junska 1988/89
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič